Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)
25.08.2023
A+
A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi, belediye tarafından her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan içerisinde birçok temel gıda ürünlerinin olduğu kolilerdir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl on binlerce aileye dağıtılan yardım kolisi içerisinde bulunan temel gıda ürünleri şunlardır;

Un, Ayçiçek yağı, şeker, tuz, pirinç, mercimek, nohut, peynir, kaşar, erişte, şehriye, bulgur ve kuru fasulye gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu senede Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşların mutfak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Ramazan kolisi desteği veriyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Ramazan yardımlarına başvuru yapmak için ALO 153 numaralı yardım hattını arayarak yetkili kişilerin yardımları ile başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

ALO 153 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak yetkili kişilere Ramazan kolisi yardımı başvurusu yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Ardından yetkili kişilerin yönlendirmeleri ile başvuru işleminiz başlayacaktır. Aynı zamanda 0850 207 27 27 numaralı çağrı merkezi hattını veya 0342 153 00 00 numaralı whatsapp destek hattından da başvuru işlemlerinizi kolay bir şekilde başlatabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi

Durumu yeterince iyi olmayan aileler için her yıl birçok farklı sosyal yardım projesine imza atan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu sene de binlerce aileye Ramazan ayının gelmesi ile Ramazan paketi yardımı yapmaya başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketine başvuru yapmak için ALO 153 numaralı hattı arayarak yetkili kişilerin yönlendirmeleri ile başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. ALO 153 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra yetkili kişilerin başvurunun tamamlanması için sorulacak tüm sorulara tamamen doğru bilgileriniz ile yanıt vermeniz başvuru işleminizin onaylanması için gereklidir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketi içerisinde bulunan temel gıda ürünleri şunlardır;

Toz şeker, küp şeker, erişte, şehriye, mercimek, bulgur, nohut, çay, kuru fasulye, yağ ve un bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi Kimlere Verilir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi muhtaç ve geçiminin sağlayamayan vatandaşlar için Ramazan paketi yardımı yapıyor. Ramazan paketi yardımı içerisinde birçok temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan paketi yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların bazı şartlara uygun olmaları gerekir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketi şu kişilere verilir;

  • Muhtaç durumda olan ve ekonomik anlamda geçiminin sağlayamayan vatandaşlar
  • Aylık gelirleri muhtaçlık sınırı altında olan aileler
  • Başvuru yapacak vatandaşların kendi il belediyelerine başvuru yapmaları gerekir. Bu nedenle Gaziantep Ramazan paketi yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların mutlaka Gaziantep ilinde ikametgâh etmeleri gerekir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların aşağıdaki şartlara uygun olmaları gerekir;

  • Ramazan yardımı başvurusu için öncelikle vatandaşların aylık gelirlerinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
  • Belediyelerin hizmet verdikleri il sınırı içerisinde ikamet edilmesi gerekir.

Şartları taşıyan her bir vatandaş Ramazan yardımlarını almak için başvuru yapmaları mümkündür. Başvuruların tamamlanmasından hemen sonra başvuruları incelemeye alınır ve yaklaşık olarak 15 ile 25 gün arasında olumlu veya olumsuz olarak başvuru sahibine geri dönüş yapılır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar bunu iki farklı yöntem ile gerçekleştirebilirler.

Vatandaşlar Ramazan yardımı için başvuruda bulunması için en kolay yollardan biri olan ALO 153 numaralı çağrı merkezini arayarak yetkili kişilerin yönlendirmeleri ile başvuruları tamamlayabilirler.

Bir diğer yöntem ise başvuru yapacak vatandaş Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bizzat giderek başvuruda bulunabilir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesine gittikten sonra Ramazan yardımı başvurusu için gerekli formu doldurabilir ve gerekli evrakları teslim ederek başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Ramazan erzak yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar Gaziantep belediyesi bizzat giderek ilgili müdürlükten başvurularını tamamlayabilirler. Aynı zamanda 0850 207 27 27 numaralı hattı arayarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlanabilir ve Erzak başvurusu yapabilirsiniz.

Ramazan Erzak başvurusu yapmak için vatandaşların izleyebilecekleri bir diğer yöntem ise https://www.gaziantep.bel.tr/tr/iletisim-bilgileri linkine tıklayarak açılan sayfadaki iletişim bilgileri üzerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ulaşarak başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu?

Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması başvurunun onaylanması için gereklidir.

Aynı zamanda başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru ve kanıtlanabilir olması başvurunun onay alması için gereklidir. Başvuru formunda yanlış bilgilerin girilmesi durumunda başvuru hiçbir şekilde onaylanmaz ve Ramazan yardımı vatandaşa verilmez.

Başvuru formu üzerinde vatandaşların doldurması gereken bilgiler şu şekildedir;

  • Başvuru sahibinin adı ve soy adı
  • Başvuru sahibinin T.C kimlik numarası gibi kimlik bilgileri
  • Başvuru sahibinin ikamet ettiği il, ilçe ve mahalle gibi adres bilgileri istenmektedir.

gaziantep büyükşehir belediyesi koli yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak Paketi Başvuru Sorgulama?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahipleri için gerçekleştirmiş olduğu Ramazan erzak paketine başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için 0850 207 27 27 numaralı hattı arayarak sorgulama işlemi yapabileceğiniz gibi başvuru işlemini de yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ait olan 0342 153 00 00 numaralı whatsapp iletişim adresi ile de başvuru sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi Yardımı Nereden Alınır?

Gaziantep Büyükşehir belediyesi Ramazan paketi yardımı için başvuruların nereye yapılacağı birçok vatandaş tarafından merak edilmektedir. Ramazan paketi yardımını almak isteyen vatandaşlar ALO 153 numaralı çağrı merkezini hattını arayarak başvuruda bulunabilirler. Ayrıca 0342 153 00 00 numaralı whatsapp destek hattından da başvuru yapılması mümkündür.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi Yadımı Ne Zaman Dağıtılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketi yardımı her sene olduğu gibi bu senede Ramazan ayından önce dağıtılmaya başlanacaktır. Yoğunluğa bağlı olarak Ramazan paketi yardımları Ramazan ayının ortalarına kadar uzayabiliyor. Ramazan paketi başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

ALO 153 numaralı çağrı merkezini veya 0850 207 27 27 numaralı hattı arayarak Ramazan paketinizin ne zaman teslim edileceğine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Ramazan paketleri başvurunun onaylanmasından sonra yaklaşık olarak 15 ile 25 gün arasında vatandaşa teslim edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.