Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
22.03.2023
A+
A-

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama 2023 Ardahan Belediyesi, her yıl Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yönelik çeşitli sosyal yardımlar düzenlemektedir. Belediye tarafından düzenlenen sosyal yardımlar ile birçok ailenin ihtiyaçları giderilmekte ve ailelere destek olunmaktadır. Ramazan ayında da maddi durumu kötü olan muhtaç durumdaki vatandaşlarının sofralarını doldurmak ve Ramazan ayında paylaşmayı arttırmak amacıyla çeşitli sosyal destek programları ile vatandaşlarına destek vermeye devam eden Ardahan belediyesinin Ramazan yardımı başvurusu ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda topladık.

Ardahan il sınırları içerisinde ikamet eden ve maddi durumu yetersiz olan Ardahanlı vatandaşlar, belediyenin sosyal yardımlarından yararlanmak için başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunabilirler. Ardahan belediyesi vatandaşlarına, başvuru kanallarıyla da oldukça kolaylık sağlamaktadır. Online başvuru, telefon ile başvuru ve bizzat başvuru gibi birçok farklı başvuru kanalı üzerinden sosyal yardım başvuru işlemlerinizi birkaç basit adım ile yapabilirsiniz.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ardahan Belediyesi, Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak ve gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından yapılan erzak ve gıda kolisi yardımından yalnızca belirli şartları karşılayan vatandaşların yararlanabilmesi mümkündür. Belediyenin Sosyal İşler müdürlüğü tarafından belirlenen başvuru şartlarını karşılayan muhtaç durumdaki vatandaşlar belediyenin başvuru kanalları üzerinden, başvuru formunu tamamlayabilir ve yardımdan yararlanabilirler.

Ramazan yardımından yararlanabilecek kişilerin aylık hane gelirlerinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir. Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olabilmesi için hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelirin, güncel net asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekmektedir. Örneğin aylık 10.000 TL gelir elde eden 5 kişilik bir ailede kişi başına düşen aylık gelir 2.000 TL’dir. Güncel net asgari ücret 8 bin 506 TL olup, 1/3’ü 2 bin 835 TL olması nedeniyle 10 bin TL alan 5 kişilik bir ailenin aylık geliri muhtaçlık sınırı altındadır. Bu şartı sağlayan Ardahanlı vatandaşlar, belediyenin başvuru kanalları üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir?Ardahan Belediyesi, her yıl düzenli olarak Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için sosyal yardım düzenlemektedir. Erzak ve gıda kolisi olarak yapılan Ramazan yardımı, ihtiyaç sahibi vatandaşların hepsine verilmektedir. Başvuruda bulunacak kişilerin Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekmektedir. Şartları karşılayan vatandaşlar belediyenin Ramazan yardımından yararlanmaya hak kazanabilirler.

Ardahan Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yönelik vermiş olduğu Ramazan kolisi yardımı ile birçok ailenin mutfak ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ardahan Belediyesinin Ramazan yardımından yararlanabilecek kişilerin listesi şu şekildedir;

 • Herhangi bir gelire sahip olmayan kişiler
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ya da herhangi bir sosyal güvenceli işte çalışmayan kişiler
 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler
 • Eşinden boşanmış ya da eşi vefat etmiş kadınlar
 • Kendine bakmakta zorluk yaşayan ve maddi durumu kötü olan yaşlı ve kimsesiz kişiler
 • %40 ve üzerinde fiziksel ya da ruhsal engeli bulunan engelli vatandaşlar
 • Kronik rahatsızlığı olan ve rahatsızlığı fiziksel olarak çalışmasına engel olan hasta kişiler
 • Asker, şehit ve gazi yakını kimseler

Ramazan yardımı olarak verilen erzak ve gıda kolisinden yararlanabilecek kişilerin listesi bu şekilde.
Listede yer alan kişilerin belediyenin başvuru şartlarını karşılamaları halinde Ramazan yardımından yararlanabilirler. Ardahan Belediyesi, Ramazan ayında tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak adına başvuru şartları ile ihtiyaç sahiplerini ayırt etmektedir. Belediyenin başvuru şartlarına dair detaylar aşağıda yer almaktadır.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Ardahan Belediyesi, Ramazan ayında erzak ve gıda kolisi sosyal yardımında ve diğer tüm sosyal yardımlarda gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmak için bazı başvuru şartları belirlemiştir. Ardahan il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların Ramazan yardımından yararlanmak için bu başvuru şartlarına sahip olması gerekir.

Başvuru şartlarını karşılamayan kişilerin başvuru talepleri reddedilir ve yardım yapılmaz. Başvuru şartlarını karşılayan vatandaşların ise başvuru talepleri kabul edilerek ev adresleri belediye personelleri tarafından ziyaret edilir ve yardımkolileri teslim edilir.

Ardahan Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları şu şekildedir;

 • Ardahan il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. Farklı bir ilde ikamet eden vatandaşlar başvuru talepleri için kendi il belediyelerine müracaat etmeleri gerekir.
 • Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Engelli vatandaşların %40 ve üzerinde fiziksel ya da ruhsal engelinin bulunduğunu kanıtlayan engelli raporuna sahip olmak
 • Kronik rahatsızlığı olan kişiler için sağlık raporuna sahip olmak
 • Diğer başvuru evraklarına sahip olmak

Gibi şartlar istenmektedir. Başvuru talebinde bulunmak isteyen kişilerin mutlaka başvuru şartlarını karşılıyor olmaları ve başvuru evraklarına sahip olmaları gerekir. Başvuru evrakları ile belediyenin Sosyal İşlemler Müdürlüğüne bizzat müracaat ederek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi vatandaşlardan başvuru işlemleri için istenen başvuru evrakları şu şekildedir;

 • Engelli vatandaşlar için engelli raporu
 • Kronik rahatsızlığı olanlar için sağlık raporu
 • Fakirlik belgesi (muhtarlık tarafından verilmektedir.)
 • İkametgah belgesi (çıktısını e-devletten alabilirsiniz.)
 • Başvuru sahibinin kimlik kartının aslı ve fotokopisi
 • Hanede yaşayan bireylere ait kimlik fotokopileri gibi belgeler istenmektedir.

Ardahan belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır
Ardahan Belediyesi
Ramazan Yardımı Nelerdir?

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ardahan Belediyesi, maddi durumu yetersiz olan ve yardıma ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarına sosyal destek vermektedir. Belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilenen sosyal desteklerden biri de Ramazan ayında verilen erzak ve gıda kolisi yardımıdır. Belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayında verilen sosyal yardımlar şu şekildedir;

 • Maddi durumu yetersiz olan ve mutfak ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olmayan vatandaşlar için erzak ve gıda kolisi yardımı yapılmaktadır. Ramazan kolisi, belediye personelleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin ev adreslerine kadar iletilmektedir.
 • Fakirlik belgesine sahip olan ve maddi açıdan zorluk yaşayan vatandaşlar için günlük sıcak yemek dağıtımı yapılmaktadır. Sıcak yemek dağıtımı, Ramazan ayının her günü ihtiyaç sahibi vatandaşların ev adreslerine gönderilmektedir.
 • Ardahan Belediyesi tarafından yapılan bir diğer sosyal yardım ise Ramazan ayının belirli günlerinde ve belirli bölgelerinde kurulan Ramazan çadırıdır. Ramazan çadırında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz yemek hizmet verilmektedir.

Ardahan Belediyesi yalnızca Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmamaktadır. Ayrıca yılın geri kalan zamanlarında da birçok farklı sosyal yardım ile vatandaşlara destek vermeye devam etmektedir.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ardahan Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunan vatandaşların başvuru talepleri, belediyenin ilgili birimine aktarılarak değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda başvuru talebi olumsuz olarak sonuçlanan vatandaşlara sosyal yardım verilmezken, başvurusu onaylanan vatandaşlar Ramazan erzak yardımından yararlanabilirler.

Başvurunuzun değerlendirme aşaması yaklaşık olarak 15 ile 30 gün kadar sürmektedir. Bu süre sonunda başvurunuzun onaylanması durumunda Ramazan yardımı, belediye personelleri tarafından ikametgah adresinize kadar ulaştırılmaktadır. Ramazan yardımının adresinize ulaşması belediyenin yoğunluğuna bağlı olarak farklılık göstermekle beraber yaklaşık olarak Ramazan ayının ilk haftasına kadar devam edebilir.

Başvurunuz ile ilgili herhangi bir geri dönüş yapılmaması durumunda Ramazan yardımı sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemi belediye ile irtibata geçerek yapılabilmektedir. Sorgulama işlemini nasıl yapacağını bilmeyen vatandaşlar yazının devamını okuyarak başvuru sorgulama işlemi ile ilgili bilgi alabilirler.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu işlemleri nasıl yapılır? Ardahan Belediyesi, Ramazan yardımı kolisi başvurusunda vatandaşlarına oldukça çeşitlilik sunmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru işlemlerini tamamlamak için belediyenin başvuru kanalları üzerinden işlemlerini yapabilirler.
Ardahan Belediyesi, Ramazan başvuru işleminizi online olarak belediyenin internet sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • https://www.ardahan.bel.tr/ linkine tıklayarak Ardahan Belediyesinin internet sitesine ulaşın.
 • Sayfanın en üstünde yer alan “E-Belediye” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan küçük pencerenin en altında bulunan “Sosyal Yardım Talebi” seçeneğine tıklayın.
 • E-Devlet sisteminin e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama sayfasın açılacaktır.
 • Sayfada yer alan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın.
 • E-Devlet şifresi olmayan kişiler en yakın PTT şubesine giderek ücretsiz bir şekilde şifre alabilirler.
 • Giriş yaptıktan sonra sayfada yer alan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın ya da Uygulama Adresinin yanında bulunan linke tıklayarak başvuru formuna ulaşın.
 • Yardım Başvuru Yapılacak Belediye seçenekleri arasından “Ardahan Belediyesi” seçeneğini seçin.
 • Kişi Kimlik Bilgileri, Kişi Adres Bilgileri ve Eşinin Kimlik Bilgileri bölümleri otomatik olarak doldurulmaktadır. Bu alanları kontrol etmeniz ve herhangi bir sorun olmadığından emin olmalısınız. Bilgilerinizde herhangi bir yanlışlık var ise e-Devlet hesabınızdan bilgilerinizi güncellemeniz gerekir.
 • Kişi İletişim Bilgileri bölümünde ise telefon numaranızı ve e-posta adresinizi girin.
 • Sosyal Yardım Türleri bölümünden ise erzak ve gıda kolisi yardımını seçin.
 • “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ardahan Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Ardahan belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ardahan Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak etmektedirler. Ardahan il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar başvuru işlemlerini belediyenin başvuru kanalları aracılığı ile yapabilirler.

Ardahan Belediyesi birçok sosyal yardım programı sunduğu gibi bu sosyal yardımlara başvuruda bulunmak içinde birçok farklı başvuru kanalı sunmaktadır. Ardahan Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için erzak ve gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Erzak ve gıda kolisi yardımı ile muhtaç durumdaki vatandaşların Ramazan ayında yemek yapabilmeleri ve yiyecek sıkıntısı çekmemelerini amaçlamaktadır. Belediye tarafından verilen erzak ve gıda kolisi içerisinde yer alan gıda ürünlerinin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • 1 paket fasulye
 • 1 paket köftelik bulgur
 • 1 paket pilavlık bulgur
 • 1 paket mercimek
 • 1 paket erişte
 • 1 paket şehriye
 • 2 kilogram un
 • Yarım kilogram siyah çekirdek
 • 1 litre sıvı yağ
 • 1 paket nohut gibi çeşitli ürünler yer almaktadır.

Ardahan Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunmak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerini tamamlamalarının birçok yolu bulunmaktadır. Ardahanlı vatandaşlar, isterlerse online olarak isterlerse belediye ile iletişime geçerek isterlerse de belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Ardahan Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu için belediye birimlerinin atamış oldukları telefon numaralarını arayarak belediye ile iletişim kurabilir ve başvuru talebinde bulunabilirler. Ayrıca sosyal yardımlar hakkında kapsamlı bilgi almak için de belediye iletişime geçebilirsiniz.

Ardahan Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunabileceğiniz yöntemler şu şekildedir;

Ardahan Belediyesi ile iletişime geçerek başvuruda bulunmak için;

Ardahan Belediyesi telefon numarası 1: +90 478 211 66 28

Ardahan Belediyesi telefon numarası 1: +90 478 211 45 24

Belediyeye ait e-posta adresi: ardahanbelediyesi@ardahan.bel.tr

Online olarak Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak için;

 • https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak e-Devlet sayfasını açın.
 • Kimlik doğrulama işlemi yaparak giriş işlemi yapın.
 • Başvuru formuna ulaştıktan sonra başvuru formu üzerinde yer alan tüm alanları eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Başvuru formunda eksik ya da yanlış bilgi verilmesi durumunda vatandaşların başvuru talepleri kabul edilmez ve başvuru sahipleri yardımdan yararlanamaz.
 • Başvuru formunu doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunmak için;

Başvuru talebinde bulunabileceğiniz bir diğer yöntem ise belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunmaktır. Bunun için belediye binasına gitmeniz ve belediye binasında bulunan Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek müracaatta bulunmanız gerekir.

Ardahan Belediye binası Kaptanpaşa Mah. İnönü Cad. No:27 Merkez adresinde bulunmaktadır.

Ardahan Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Ardahan belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi nasıl yapılır? Ardahan Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvuru talebiniz incelenmek üzere ilgili birime aktarılır. Birim tarafından gerekli incelemeler ve kontroller yapıldıktan sonra başvuru sahibinin durumu değerlendirilir ve yardıma ihtiyaç duyması halinde Ramazan yardımı başvuru sahibine yapılır.

Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu sorgulama işleminizi belediye ile iletişime geçerek yapabilir ya da e-Devlet sistemi üzerinden başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden başvuruda bulunan kişiler aynı sayfa üzerinden başvuru sorgulama işlemlerini de yapabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.