Şekerbank Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama ve Şifre Alma

Şekerbank Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama ve Şifre Alma
15.04.2023
A+
A-

Şekerbank Sms kredi başvurusu nasıl yapılır? Şekerbank sms ile kredi başvurusu yapabilir miyim? Gibi sorular oldukça sık bir şekilde sorulmaktadır. Bilindiği üzere her banka gerek müşterileri için gerekse henüz aktif olmayan müşterileri için kredi imkanları sunmaktadır. Bu kredilerin miktarı ve türü elbette farklı olabilir. Yani kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda verilen kredi kampanyalarından ve kredi olanaklarından kolaylıkla faydalanabilirler. Dolayısı ile şeker bank ta pek çok kişiye cazip fırsatlarla ve ödeme kolaylıkları ile kredi sağlamaktadır. Şeker bankın verdiği kredi miktarı yine ödeme ve seçeneklerine göre farklı miktarlarda kredi kullanımı yapabilirsiniz. 

Eğer siz de şeker bank bünyesinden kredi çekmek isterseniz mutlaka şeker bank başvuruları hakkında yazımızın devamından bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca şeker bank ile kredi çekmek istediğinizde sadece şubelere gitmek zorunda da değilsiniz. Yani sms ile kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Ofisinizden ya da evinizden çıkmadan hemen krediye başvuru yapmak bu kadar kolaydır.

Şekerbank Kredi Başvurusu

Gerek gerçekleştirmek istediğiniz bir hayaliniz için olsun gerekse acil ortaya çıkan ihtiyaçlarınız için kredi kullanabileceğiniz en iyi bankalardan biri de kesinlikle şeker bank olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısı ile sizler de kredi başvurusu yapmadan önce şeker bankın istemiş olduğu şartları yerine getirerek, hemen kredinizi alabilirsiniz. Şeker bank rutin olarak veya dönemsel olarak kredi kampanyaları yapmaktadır. Bu kredi kampanyalarının koşulları ve şartları elbette birbirinden farklıdır. Yani ilk olarak size uygun olan krediyi belirleyip, akabinde bu kredi kampanyasında sizden istenen koşulları yerine getirerek, hemen kredinize kavuşabilirsiniz. Şeker bank başta konut kredisi vermektedir. Yani ev almak isteyen kişiler için konut kredisi oldukça avantajlı bir şekilde müşterilere sunulmaktadır. Hal böyle olunca konut kredisinin sunduğu 120 ay vade imkanlarından da  kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bunun dışında taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler için de 48 ay vade imkanları ile krediler sağlanır. Yani siz hangi tür ihtiyacınız için kredi çekmek isterseniz o yönde hemen başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit ihtiyaçlarınız için https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/kartlar/kredikartlari/rehber/sms-nakit linkten faydalanabilirsiniz.

Şeker bankın en iyi yanı ise kredi vermek istediği kişilerden kefil ya da çeşitli ipotekler istememesidir. Ama bazı müşteriler için özellikle kredi notu düşük olan  banka müşterileri için kefil gibi çeşitli teminatlar isteyebiliyor. Kefil istenen kredi türlerinden bir tanesi ise Şekerbank borç kapatma kredisi olarak bilinir. Yani başka bankalara  borcu  olan vatandaşlar bu kedi sayesinde borçlarını daha kolay bir şekilde kapatabilir.

Şeker bank kredileri ise;

  • İhtiyaç kredisi; çeşitli ihtiyaçlarınızı gidermek için kullanılan kredi türlerinden bir tanesidir. Özellikle eğitim ve tatil gibi  ihtiyaçların giderilmesi için çok sık tercih edilmektedir.
  • Konut kredisi; ev fiyatlarının yükselmesi ile beraber konut kredilerine olan ihtiyaç ta bir hayli artmıştır.
  • Taşıt kredisi; pek çok kişi taşıt kredilerinden faydalanmak adına şeker banka başvuruda bulunmaktadır.
  • Eko kredi

Tüm bu kredi kampanyalarından kendinize uygun olanı tercih edip, başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

ŞekerBank Şubeden Kredi Başvurusu

Eğer şeker bank bünyesinden kredi almak isterseniz, bankanın şubelerine bizzat giderek, başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken ise bankanın şubelerini bizzat ziyaret ettikten sonra kendinize uygun olan krediyi seçmek olacaktır. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra başvurularınızı yapabilirsiniz. Evrakları bankaya sunduktan sonra kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. 

ŞekerBank Sms İle Kredi

Bankalar müşteri memnuniyeti kazanmak adına müşterileri için kredi başvuruları yapabilecek birkaç farklı alternatif sunabiliyorlar. Bunlardan biri de bankaya gitmeden sadece sms yolu ile yapılan kredi başvurularıdır. Ama sms kredi başvuruları genelde daha düşük limitli kredi kampanyaları için geçerli olduğu gibi sadece bazı dönemlerde aktif edilmektedir.  Şeker bank ise müşterilerine şu anlık sms ile kredi başvurusu yapmamaktadır. Dolayısı ile şeker bank bünyesinden kredi almak istediğinizde size en yakın şubeyi bizzat ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bunun haricinde eğer şeker banktan nakit avans isterseniz bunun için tek yapmanız gereken işlem cep telefonlarınızın sms kısmına gelerek, NAKİT yazdıktan sonra boşluk tuşuna basıp, buradan ne kadarlık bir tutar istediğinizi belirlemek olacaktır. Akabinde adınıza ait olan kartınızın son 4 numarasını yazdıktan sonra 1953 numaraya gönderebilirsiniz.  Bu smsyi gönderdikten sonra banka başvurunuzu incelemeye alacaktır. Akabinde size dönüş sağlanır.

ŞekerBank Müşteri Hizmetleri Kredi Başvurusu

Şeker bank müşterisi olan ya da şeker bank müşterisi olmayıp, krediye başvuru yapmak isteyen kişiler ilk etapta hangi krediden faydalanmak istediklerini belirlemeli ve bu yönde başvurularını tamamlamalıdır. Eğer  kredi için şubeye gitmek istemiyorsanız o halde bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. 850 222 78 78 bu numarayı aradığınızda, eğer bankanın müşterisi iseniz, otomatik olarak tanınacaksınız.  Sesli yanıt sisteminin verdiği tuşlamaları yaparak, istediğiniz menüye giriş yapabilir ve burada görüşme başlatabilirsiniz.  Şeker bank müşterileri için sesli yanıt sistemi krediler hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için 4 – 1 tuşlaması yapmanızı isteyecektir. İlk olarak 4 tuşladıktan sonda 1 tuşlaması yaparak ilgili menüye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Burada sizler kredi türleri sunulur. Önce sesli yanıt sistemini dinleyip, daha sonra tuşlamaları yaparak, daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.  

Şekerbank kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Şube hizmet kanalı üzerinden yapılan kredi başvuruları ise normal başvuru olması ve bir sonraki aşamada kredi tahsisinin gerçekleşmesi nedeniyle 1-3 gün içerisinde yanıtlanır.

Şekerbank gelir belgesiz kredi veriyor mu?

Şekerbank şubelerinden kredi kullanmak isteyen kişinin gelir belgesi istenmeyecektir. Kredi vadesi 60 ay olabilir. İşlem ücreti olarak banka yalnızca 500 TL komisyon bedeli alır.

SMS Kredi Başvurusu>>>>