TEB Sms Kredi Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Sonucu Sorgulama

TEB Sms Kredi Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Sonucu Sorgulama
15.04.2023
A+
A-

TEB Sms kredi başvurusu nasıl yapılır? TEB sms ile kredi başvurusu yapabilir miyim? Bilindiği üzere bankalar gerek kendi müşterileri için gerekse yeni müşterileri için belli faiz oranlarında ve yine belli vade oranlarında kredi imkanları tanımaktadır. Bu sayede ihtiyaçlarınızı daha kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken oldukça kolaydır. Yani ne kadar nakde ihtiyacınız varsa ilk olarak ihtiyaçlarınızı gidermek adına size uygun kredileri incelemeniz ve bu yönde başvurularınızı tamamlamanız gerekmektedir. 

TEB bankası da tıpkı diğer  bankalar gibi müşterileri için farklı kredi imkanları sağlamaktadır. Gerek konut kredileri için gerekse araç veya iş yeri kredileri için TEB bankasının sunduğu avantajlı kredileri inceleyebilirsiniz. Bankanın sizlerden istemiş olduğu gerekli koşulları ve şartları sağladıktan hemen sonra çeşitli kredi başvuru kanallarını izleyerek, başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Türkiye ekonomi bankası (TEB) kredileri hakkında bilgi almak isterseniz yazımızın tamamını okuyabilirsiniz. Sms ile kredi başvurusu yapmak isterseniz detaylar sizin için yazımızda olacaktır.

Türkiye Ekonomi Bankası Kredileri

Türkiye ekonomi bankasından kredi çekmek isteyen herkes gerekli şartları taşıdıkları takdirde kredilerine hemen ulaşabilirler. Bu banka kişiler için çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Her kampanyanın farklı vade seçenekleri ve ödeme limitleri mevcuttur. Dolayısı ile siz de ilk olarak kendiniz için bir kredi kampanyası seçtikten sonra bu yönde ödeme ve faiz oranlarını öğrendikten sonra başvurularınızı tamamlayabilir ve verilen kredileri kullanamaya başlayabilirsiniz.

Reb bankasının kredilerine web sitesi üzerinden, sms yolu ile veya şubelerden başvuruları kolaylıkla yapabilirsiniz. Bankanın kendi sisteminde kayıtlı olan müşterilerin daha kolay bir şekilde kredi çekmeleri mümkündür. Çünkü başvurular sırasında kişiye ait  olan tüm bilgiler, sistemde görünmektedir. Bu sayede kredi başvuruları daha kolay bir şekilde analiz edilir. Özellikle sistemde kaydı bulunup ta kredi notu iyi olan kişilerin başvuruları daha kolay onay alır. Bu nedenle eğer sizlerde TEB bankasının cazip kredilerinden faydalanmak isterseniz, bu bankanın müşterisi olabilirsiniz. 

Aylık gelir durumu yüksek olan kişiler ve bankalardan iyi not alan kişiler için kredi çekmek diğerlerine göre daha kolaydır. Bu nedenle banka kredi notunuzun düşük olmaması ve kara listede olmamanız son derece önemlidir.

TEB Sms Kredi Başvurusu

TEB verdiği kredi imkanları dahilinde farklı yollarla kredi başvuru yapmanıza da olanak sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de sms yolu ile kredi başvurusunda bulunmak olacaktır. Yani TEB bankasından kredi çekmek istediğinizde sms yolu ile kredilerinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer ani bir ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyarsanız, hemen cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne gelip, tc  kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4466 numarasına kısa mesaj gönderebilirsiniz. Yapılan sms başvurusu hemen değerlendirmeye alınacaktır. Eğer yapılan değerlendirme uygun olarak sonuçlanırsa şubeye giderek, gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Şubeye gitmeden önce sizden istenen evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız son derece önemlidir. Çünkü eksik evrakla kredi işlemleri tamamlanmaz. 

TEB Kredi kartı başvurusu>>>>

CEPTETEB Kredi Başvurusu

TEB kredi başvuruları yaparak, çeşitli kampanyalardan ve uygun faiz oranlarından kolaylıkla faydalanabilirsiniz. En başta ihtiyaç kredileri, araba kredileri, eğitim krediler ve konut kredileri en çok ihtiyaç duyulan ve bu alanda en fazla başvuru yapılan kredilerden birkaçıdır. Elbette bankanın verdiği tek krediler bunlardan ibaret değildir. Dolayısı ile siz de kendinize uygun kredi paketlerini inceleyerek, bu yönde başvurularınızı yapabilirsiniz. TEB bankasında en fazla kullanılan kredi türü ise konut kredisidir.

Bu yönde konut kredisi başvuruları için gerekli belgeler ise;

  • Kimlik fotokopisi ve aslı
  • İş yerinden alınacak gelir belgesi,
  • Kredi ile satın alınmak istenen konuta dair kat mülkiyeti,

Bu belgeleri hazırladıktan sonra yine banka ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Çünkü  TEB bankası bu belgelerin dışında farklı bir takım belgeler de isteyebilir. Dolayısı ile ilk olarak sizden istenen belgeler nelerdir, bunları öğrenip, akabinde istenen belgeleri tamamlayarak, şubelere gitmeniz daha avantajlı olur.

TEB İnternetten Kredi Başvuruları

Eğer TEB bankasından ihtiyaç ya da konut kredisi için başvuruda bulunmayı düşünüyorsanız bankanın web sitesine giriş yaparak başvurularınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İlk olarak https://www.TEB.com.tr/ verdiğimiz linki tıklayabilirsiniz. Burada çeşitli kredi kampanyaları ve seçenekleri mevcuttur. Bunları sayfa üzerinden incelemeniz ve bu yönde kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Kredileri inceledikten sonra karşınıza hemen başvur seçenekleri gelecektir. Bu seçeneği tıklayarak başvurularınızı internetten kolaylıkla yapabilirsiniz. Öte yandan taşıt kredisi başvurusu için https://www.TEB.com.tr/tasit-kredisi-basvurusu/#step=1 adresine girmeniz ve yine ihtiyaç kredisi için https://www.TEB.com.tr/ihtiyac-kredisi-basvurusu/#step=1 adresine girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede daha pratik ve daha kolay bir sistem sayesinde kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

TEB sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Hemen özel faiz oranlarıyla TEB Pratik İhtiyaç Kredisi‘ne başvurun, cevabı anında cebinize gelsin. Pratik Kredi maksimum limiti 12.500 TL dir. TEB müşterisi olmasanız bile, tüm nakit ihtiyaçlarınız için 4466’ya T.C. Kimlik Numaranızı mesaj atarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB ihtiyaç kredisi ne zaman sonuçlanır?

Başvurum kaç günde sonuçlanır? CEPTETEB İhtiyaç Kredisi başvurunu, başvuru formunu tamamladığın anda sonuçlandırılır ve başvuru sonucun 3 dakika içerisinde cep telefonuna gönderilir.

TEB kredi başvurusu nereden yapılır?

‘Hemen Başvurun’ butonuna tıklayarak adımları takip edebilir, size en yakın TEB Şubesine giderek başvuru talebinde bulunabilir veya CEPTETEB Mobil Bankacılık Uygulaması, CEPTETEB İnternet Şubesi ve TEB Telefon Şubesi’nden başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Ödemelerinizde 3 Ay Erteleme

Kredi ödemelerinizin erteleme işlemini gerçekleştirmek için 30 Eylül 2023’ye kadar TEB Şubeleri ve 0850 200 0 666 numaralı TEB Çağrı Merkezimiz aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Çağrı Merkezimizden yapılan başvuruların sonuçlanması yoğunluğa göre zaman alabilmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi faiz oranı kaç?

TEB Kredi Faiz Oranları – 20 Ağustos 2023
VadeEn İyi Faiz OranıToplam Geri Ödeme
36 Ay%1,45TL
24 Ay%1,45TL
12 Ay%1,45TL

SMS Kredi Başvurusu>>>>