Kredi Puanı 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Puanı 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar
16.04.2023
A+
A-

Kredi puanı 0 olanlara kredi veren bankalar var mı sorusuna geçmeden önce kredi puanı nedir ve nasıl 0 olur sorusunun cevabını sizlere aktaralım. Kredi puanı şu ana kadar yaptığınız tüm finansal işlemlerinizin belirli bir kurum tarafından puanlandırma işlemdir. Ülkemizde kredi puanlaması yapan kurum 9 köklü banka tarafından kurulan Kredi Kayıt Bürosu (KKB)’dur. KKB tarafından kişilere verilen kredi puanlamaları 0 ile 1900 arasında değişmekle birlikte belirli risk gruplarına ayrılmıştır. Bir kişinin kredi puanının 0 olması demek için o kişi hakkında son 5 yıl içerisinde hiçbir finansal kayıt bulunmadığı anlamına gelmektedir.

0 Kredi Puanı Fibabanka Kredi

Fibabanka kredi notu düşük olan kişilere dahi kredi vermekle ön plana çıkan bir bankadır. Kredi notu sıfır olan kişilere dahi kredi imkanı sağlayan Fibabanka tarafından sunulan kredilere ve faiz oranlarına bankanın üzerinden göz atabilirsiniz. Yüksek gelire veya düzenli bir gelire sahip olduğunu belgelendirebilen kişiler kredi notları düşük olsa bile kredi alma şansları oldukça yüksektir.

0 Kredi Puanı Aktifbank Kredi

Aktifbank kredi ile kredi notunuz 0 olsa bile kredi çekebilirsiniz. Aktifbank tarafından çıkarılan N Kolay Kredi kampanyası kapsamında kredi notunuz sıfır bile olsa anında kredi çekebilme hakkına sahipsiniz. Ayrıca banka çekeceğiniz krediler için bazı durumlarda gelir belgesi bile talep etmemekte.

Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama işlemi tercih edeceğiniz bankaya göre farklılıklar gösterebilmekte. Piyasada onlarca banka arasından sizin ihtiyacınıza en uygun olan krediyi bulmak gerçekten zor bir iştir. Çeşitli internet siteleri bankaların faiz oranlarını, verilen kredi türlerini ve miktarlarını kıyaslayarak sizleri bilgilendirse de en kesin bilgiye bankaların resmi sitelerinden veya şubelerinden öğrenebilirsiniz. Çünkü bankalar tarafından verilen krediler ve faiz oranları sizin kredi notunuza göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi puanı sorgulama için birçok farklı bankayı kullanmak mümkün. Özellikle kredi çekecek kişilerin alacakları kredilerde en etkili rol oynayan şey Findeks Kredi Notu olmaktadır. Eğer not riskli grupta yer alıyorsa çoğu bankadan kredi almak mümkün olmaz. Ancak eğer notunuz yüksekse kredi almanız son derece kolaydır. Aşağıda yazımızda Findeks Kredi Notu öğrenebileceğiniz bankalardan nasıl sorgulama yapabildiğinizi bulabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme Garanti

Garanti kredi puanı sorgulama işlemi için Garanti İnternet’i kullanmanız yeterlidir. Şubelerinden de kredi notu sorgulama yapılabildiği gibi online olarak da Garanti ile Findeks Kredi Notu’nuzu öğrenebilirsiniz. Garanti İnternet’e girip Başvurularım kısmından Risk Raporu talep edip ücretini ödedikten sonra birkaç saniye içinde raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Özellikle Findeks Kredi Notu finansal kredibilite için önemli bir göstergedir. Bu nedenle notunuzu bilmeniz eğer düşükse şimdiden yükseltmek için yapılacakları belirlemenizde fayda sağlayacaktır.

Kredi Notu Öğrenme Yapı Kredi

Yapı Kredi Findeks paketleri ile kredi notu öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi şubeleri, mobil veya internet şubesi aracılığıyla Findeks paketinizi belirlemeniz yeterli. Yapı Kredi mobil veya internet şubesinden kredi notunuzu sorgulamak için izlemeniz gereken adımlar:

  • Yapı Kredi mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yapın.
  • Ürün ve Başvurular kısmına gelin.
  • KKB Risk Raporu Oluşturma’yı seçin.
  • Ödeme aracınızı seçerek e-posta adresinizi girin ve onay verin.

Yukarıdaki işlemleri tamamladığınızda Findeks kredi puanı anında e-posta adresinize gönderilir.

Yapı Kredi Findeks paketi olarak iki farklı paket sunmaktadır. Gold Danışmanlık (Risk raporu, izleme, uyarı hizmeti, not danışmanlığı) ve Premium (Risk raporu, izleme, uyarı hizmeti, not danışmanlığı, takipçi) paketlerden size uygun olanı ile kredi notunuzu ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz

Kredi Notu Öğrenme Ziraat

Ziraat Bankası üzerinden kredi notu öğrenme işlemi yapmak mümkündür ve bu işlem oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Eğer ziraat müşterisiyseniz ve kredi notunuzun ne olduğunu merak ediyorsanız merağınızı saniyeler içerisinde giderebilirsiniz. Mobil cihazlarınızda bulanan Ziraat Mobil veya herhangi bir tarayıcı üzerinden Ziraat Bankası’nın internet bankacılığına girerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenebilmek için başvurular sekmesinden risk sorgulama seçeneğini seçiniz. Karşınıza çıkan seçeneklerden KKB risk raporu kısmına gelerek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Ancak şunu da belirtelim bu hizmet diğer bankalarda olduğu gibi ücretlendirilmektedir. Yapılan bu sorgulamalar Findeks üzerinden yapıldığı için kesilen ücrette Findeks’e ödenmektedir.

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Akbank kredi notu öğrenme işlemini yapabilmek için şu adımlar takip edilir;

  • Akbank direk mobil uygulaması veya tarayıcılar üzerinden internet bankacılığına giriniz.
  • Başvuru ve nakit ihtiyaçlarım menüsüne geliniz.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden Risk Raporu (KKB) butonuna tıklayarak saniyeler içerisinde Findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Akbank’ta yapılan bu işlem için ücret talep etmektedir. Findeks üzerinden yapılan bütün sorgularda Findeks belirli bir ücret talebinde bulunmaktadır. Ayrıca aynı gün içerisinde bir daha notunuzu ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme E-Devlet

14.03.2019 tarihi itibari ile Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu ücretsiz olarak sunulmaya başlansa da e-devlet kredi puanı sorgulamak için yeterlidir. Raporda detay, özet ve sorunlu krediler olmak üzere üç bölüm bulunmaktadır. Banka, herhangi bir finansal kuruluş veya finansman şirketi üzerinden kullanılmış kredi ve alacak bilgileri yer almaktadır. Sorgulama için e-devlet kapısına giriş yapılması ve Risk Merkezi Raporu Başvurusu seçilmesi yeterlidir. Yoğunluğa bağlı olarak 2 saat ile 24 saat aralığında hazırlanan rapor hazır olduğunda sms ile bilgilendirme yapılmaktadır. Bu hizmetten herkes ayda bir ücretsiz olarak yararlanabilir. Ancak eğer kredi puanı sorgulama için yeterli olmadığından yukarıda anlattığımız bankalardan bu konuda ücretli destek almanız gerekir.

Kredi Puanı 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi puanı sıfır olanlara kredi veren bankalar hangileridir.

0 kredi puanı>>>>