Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
15.04.2023
A+
A-

Aksaray Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama;

Aksaray Belediyesi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşları için çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Sosyal yardımlara başvuru yaparak düzenli olarak destek alabilirsiniz. Aksaray il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar temel ihtiyaçlarını gidermek ve çeşitli sosyal yardımlardan yararlanmak için Aksaray Belediyesi Sosyal Yardımlarına başvuru yapabilirsiniz.

Bu durum her sektörde olmasıyla birlikte toplum yapısında refah seviyesi düşüklüğe geçmiştir. Aksaray Belediyesi bu tür durumları engellemek amaçlı sosyal yardımlar sağlayarak vatandaşların tekrardan kazanılmasını sağlamak amaçlı girişimleri bulunmaktadır. Konumuzda Aksaray Belediyesinin yardım başvurularına ait detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Belediyecilik proje kapsamında yer alan Aksaray Belediyesinin ihtiyaç sahibi vatandaşlarına sağlamış olduğu sosyal yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşların üç farklı şekilde başvurularını tamamlama imkanları vardır.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşların tercih edebilecekleri ilk başvuru yöntemi Aksaray Belediyesine bizzat giderek ilgili müdürlükten başvuru yapabilirler. Aksaray Belediyesine gidip başvuru yapacak vatandaşların şu belgeleri ihtiyaçları vardır;

 • T.C kimlik kart fotokopisi,
 • İkamet edilen adresin yer aldığı belge,
 • Yardım başvuru formunu doldurmaları gerekir,
 • Hane halkı içerisinde yaşayanlara ait kimlik bilgiler,
 • Gelir durumunu gösteren belge,
 • Sağlık durumuna ait belgeler istenmektedir.

Sosyal yardım başvurusunda herhangi bir belge istemeden yalnızca başvuru formunu doldurarak başvuru yapmak için E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak açılan sayfada bilgilerinizi girin. Karşınıza çıkan ekrandaki başvuru formunu doldurarak sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusunda vatandaşların izleyebilecekleri üçüncü yol ise Aksaray Belediyesini arayarak yetkili kişilerin yönlendirmeleri ile başvuru yapmaktadır. 444 55 68 numaralı hat üzerinden belediye ile iletişime geçebilir ve sosyal yardım başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Aksaray ili içerisinde ikamet eden ve yardım muhtaç olan vatandaşlar Aksaray Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yaparak destek alabilirler. Sosyal yardım başvuru yaptıktan sonra başvurunuz bir süre inceleme alınır. İncelenen başvurulara olumlu veya olumsuz dönüş yapılır. İncelenme aşaması yaklaşık olarak 15 ile 20 gün arası sürebilmektedir. Bu süreci yakından takip etmek için Aksaray Belediyesine gidebilirsiniz, Aksaray Belediyesi arayabilirsiniz veya E-Devlet sistemi üzerinden başvuru sürecinizi takip edebilirsiniz.

Başvuru sorgulama işlemleri Aksaray Whatsapp ihbar hattı üzerinden sağlayabilirsiniz. Aksaray Whatsapp hattı numarası olarak 0552 888 68 68 numarası üzerinden ulaşım sağlanmasıyla birlikte yardım başvurusu sorgulamak istediğinizi belirterek mesaj atabilirsiniz. Ekipler kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş sağlayacaktır. Aksaray Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi http://www.aksaray.bel.tr/kultur-ve-sosyal-hizmetler/sosyal-yardim200128 internet adresinden de yapabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal yardım başvuru yaparken vatandaşların başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu üzerinde yer alan tüm bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Çok sayıda yardım başvurusu alan Aksaray Belediyesi başvuru formu sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarına daha hızlı ve daha net ulaşım sağlamaktadır.

Başvuru üzerinde yer alan ve vatandaşların mutlaka doldurması gereken bilgiler genel anlamda şu şekildedir;

 • Başvuru sahibinin adı ve soyadı,
 • Başvurunun sahibinin T.C kimlik numarası,
 • Başvuru sahibine ait diğer kimlik bilgileri,
 • Hane halkı içerisinde yaşayan kişilerin kimlik bilgileri,
 • Haneye giren aylık ve yıllık gelir,
 • Çalışma durumu,
 • İletişim bilgileri ve başvuru nedeni gibi bilgiler yer almaktadır.

Aksaray Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Aksaray Belediyesi tarafından sağlanan sosyal yardımlar hakkında detaylı bilgi almak, sosyal yardım başvurusu yapmak veya sosyal yardım başvurunuzu sorgulamak için 444 55 68 numaralı hat üzerinden Aksaray Belediyesi ile iletişime geçebilir ve merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi çağrı merkezi 7 gün 24 saat boyunca açık kalarak günün her saati vatandaşın çağrısını beklemektedir. Her gelen çağrı için sorunu çözmek adına girişimler sağlanmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden istek, şikayet, yardım başvuruları ve bilgi edinme gibi durumlar sağlayabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok kişi ekonomik sorunlar nedeniyle temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk yaşamaya başladılar. Sosyal Belediyecilik proje kapsamına dahil olan Aksaray Belediyesi, temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çeken vatandaşları için çeşitli yardımlar yapmaktadır. Gıda yardımı da bu yardımlardan biri olup en çok başvuru alan yardımdır.

Sosyal yardım başvurusu sırasında “başvuru nedeni” kısmına gıda yardımı almak istediğinizi belirterek başvurunuzu bu yönde tamamlayabilirsiniz.

Her iki hat üzerinden gıda yardımı başvurusu yapmak istediğinizi belirterek gerekli yardım talebi oluşturulacaktır. Eğer yardım talebi bu iletişim kanalları üzerinden sağlanmıyorsa güncel başvuru yerlerini öğrenerek başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aksaray Belediyesi yardım kolisi içerisinde temel gıda paketlerinin yer almasıyla ihtiyaç sahibi ailelere toplu dağıtım sağlanmaktadır. Sosyal yardım bakımından en önemli hizmetler yerinde alan yardım kolisi başvuruları çağrı merkezi üzerinden bilgi ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi yardım kolisi bilgi başvurusu için 444 55 68 Aksaray Çağrı merkezi arama yaparak yardım kolisi başvurusu yapmak istediğinizi belirterek gerekli yardımı alabilirsiniz. Başvuru kanalı açık değilse istek talebinde bulunabilirsiniz. Eğer başvuru yöntemi olarak başvuru merkezi üzerinden yapılması isteniyorsa gerekli bilgilendirmeleri alıp başvuru merkezleri üzerinden işlem yaptırabilirsiniz.

Aksaray yardım çağrı merkezine arama yapmak yerine Whatsapp ihbar hattını kullanarak da sağlayabilirsiniz. Aksaray Whatsapp ihbar hattı numarası olarak 0552 888 68 68 numaralı hat üzerinden rehberinize ekleme yaparak mesaj sağlayabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzak yardımı ile birçok vatandaş temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Aksaray Belediyesi vatandaşlarının temel gıda ihtiyaçlarını gidermek için, içi erzak dolu kolileri her ay ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak dağıtıyor. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar Aksaray Belediyesi Sosyal Yardımları içerisinde erzak yardımını seçerek başvurularını tamamlamaları gerekir.

Erzak yardım başvurusu onaylanan vatandaşların, başvuru sırasında yazmış olduğu ev adresine erzak kolileri gönderilmektedir.

Aksaray Belediyesi erzak yardımından faydalanmak istiyorsanız 444 55 68 numaralı hat üzerinden bilgi ve başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Aksaray Çağrı merkezine diğer iletişim yöntemi olarak da Whatsapp İhbar hattı 0552 888 68 68 kullanarak ulaşabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aksaray Belediyesi üzerinde güncel olarak yardım kartı dağıtımı sağlanmamaktadır. Bu yardım türü diğer il belediyelerinde yapılmaktadır. Vatandaşlar diğer illerde bu tür yardımın olduğunu görünce kendi illerinde araştırmasını yapabilmektedir.

Süreçler içerisinde Aksaray çağrı merkezi üzerinde yardım kartı dağıtılıp dağıtılmadığını sorgulayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda içerisinde yardım kartı dağıtımı yapılabilir. Bu durumdan sistem üzerinde istek talebinde bulunarak bu yardımın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Yardım kartı istek talebi için çağrı merkezi numarası 444 55 68 numaralı hattan arama yaparak istek talebi oluşturma sağlanırken diğer yöntem ise Aksaray Whatsapp İhbar hattı numarası olan 0552 888 68 68 numaralı hat üzerinden mesaj yazarak talepte bulunabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekonomik sorun yaşayan ve Aksaray il sınırları içinde ikamet eden vatandaşlar Aksaray Belediyesi sosyal yardımlarından maddi yardım başvurusu yapabilirler. Aksaray il sınırları yaşayan vatandaşlar ise kendi il belediyelerinin sosyal yardımlarına başvurularını yapabilirler.

Maddi yardım başvurusu yapan vatandaşların başvuruları inceleme aşamasından sonra onaylandığı takdirde en kısa zamanda maddi destek vatandaşa verilir. Ayrıca vatandaşın geçim durumuna bağlı olarak maddi destek düzenli veya tek seferlik olarak verilmektedir.

Taleplerinizi Whatsapp üzerinden de iletme imkanı sağlayan Aksaray Çağrı merkezine 0552 888 68 68 numaralı hat üzerinden rehberinize ekleme yaparak uygulama yoluyla mesaj atabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu günün her saati çalışmalar devam etmektedir. Vatandaşlarımız kuşkusuz bir şekilde yardım taleplerini iletebilirler.

Aksaray Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aksaray Belediyesi üzerinde süt yardımı dağıtımı yapılmamaktadır. Diğer illerde bu tür yardım imkanları sağlanmaya başlamıştır. Bu yardım Halk Süt adı altında yapılmaktadır. Halk süt sayesinde çocuk sahibi aileler sütün sağlanmasına çocuklarının gelişimini önemli bir şekilde karşılamaktadır.

Süt yardımı ile 3 ile 6 yaş arasındaki gelişim çağında olan çocukların süt ihtiyaçlarını gidermek için birçok belediye süt yardımı yapmaktadır. Aksaray belediyesi de bu yardımı yapan belediyelerden biridir.

Maddi durumu olmadığı için çocuklarına süt alamayan aileler sosyal yardım başvurusu sırasında süt yardımı almak istediklerini belirterek belediyenin sağlamış olduğu süt desteğinden yararlanabilirler.

Yardım istek talebi birinci yöntemi olarak Aksaray Çağrı merkezi numarası 444 55 68 numaralı hat üzerinden arama sağlayarak çağrı merkezine istek talebinde bulunabilirsiniz. İkinci yöntem olarak da Aksaray Çağrı Merkezi Whatsapp ihbar hattı numarası 0552 888 68 68 uygulama üzerinden istek talebi yollayarak sistem üzerinde kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Ekipler tarafından incelenmesiyle bütçe ayrılarak yeni açılabilmektedir. Bu yardım türü çevrenizdeki kişilerin de istek talebinde yollanmasıyla daha kısa süre içerisinde açılmasını sağlayabilirsiniz. Yoğunluk istek talebi daha önem verilerek halka açılmaktadır.

Aksaray Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Hoş geldin bebek projesi kapsamında bulunan Aksaray ili de yeni doğum yapan annelere hediye yollanmaktadır. Ailenin en mutlu gününde yanında olarak bebeklere özel yardım çantası yollanmaktadır.

Hoş geldin Bebek yardımından faydalanmak için 444 55 68 numaralı hat ya da Whatsapp İhbar hattı numarası olan 0552 888 68 68 hat üzerinden uygulamayla mesaj atarak sistem üzerinde bildirim sağlayabilirsiniz. Bildirimleriniz sistem tarafından kaydedilmesiyle en kısa süre içerisinde yardım sağlanacaktır.

Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aksaray Belediyesi sosyal yardım başvuruları belediye binaları veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başvurularak sağlanmaktadır. Bazı dönemler de ise başvuru merkezleri farklılık göstererek bu yerlerde sağlanmaktaydı.

Sosyal yardım talepleri vatandaşları yormamak ve oluşan salgın döneminde tehlikeyi en aza indirmek amaçlı Aksaray Çağrı merkezi kurulmuştur. Aksaray Çağrı merkezi vatandaşlara tam hizmet vermek adına 7 gün 24 saat boyunca yardım taleplerini işleme almaktadır.

Alınan yardım talepleri sonrasında çözüm oluşturmak adına gerekli sosyal hizmetler birimlerine yollanarak taleplerin karşılanmasını sağlamaktadır. Sosyal yardım başvurusu yapmak içinde 444 55 68 numaralı hat üzerinden veya Aksaray Whatsapp İhbar Hattı numarası 0552 888 68 68 mesaj atarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Yardım talebiniz kısa süre içerisinde sisteme iletilmek adına yardımcı olunacaktır.

Aksaray Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aksaray Belediyesi uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte öğrencilerin yanında olmaya devam etmektedir. Uzaktan eğitime geçen öğrencilerde duruma olmayan ailenin çocukları derslere katılma zorluğu yaşamaktadır. Bu durumdan dolayı eğitimde geri kalan çocuklar sıkıntılar çekmektedir.

Aksaray Belediyesi bu çözüm oluşturarak belli dönemler içerisinde tablet dağıtmaya başladı. Aksaray tablet dağıtımı bilgi ve başvuru sağlamak için 444 55 68 numaralı hat üzerinden çağrı merkezine ulaşım sağlayarak yardım isteyebilirsiniz. Daha alternatif yol için Aksaray Whatsapp ihbar Merkezi numarası olan 0552 888 68 68 uygulama üzerinden mesaj atılmasıyla talebinize geri dönüş sağlanacaktır.

Belediye yardımları>>>>