Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)
08.04.2023
A+
A-

Manisa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama yapan vatandaşlarının ihtiyaçları doğrultusunda yardım ederek, zor günlerinde yalnız olmadıklarını hissettiriyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi geçim zorluğu çeken vatandaşlar için temel gıda ve geçinmesi sağlaması adına yardımlarına devam etmektedir.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve ülkemizde görülen çalışma olanakları azaltmasıyla birlikte bir çok aileyi geçim zorluğuna sokmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İnsanların yaşamları belirli kurallar üzerine kuruludur. Bunu en başında, kazanç elde ederek kazanç sağlamak vardır.

Bireyler, belli hizmetler sunarak ya da üretim yaparak kazanç elde etmektedir. Elde ettikleri kazanlar sayesinde de tüketim yaparak, geçimlerini sağlamaktadır. Her şey bir denge içerisinde ilerlemektedir. Aslında bir denge içerisinde olması gerekmektedir fakat durum bu şekilde değildir.

Dünya üzerindeki yapılaşma, herkese adil bir muamele yapmamaktadır. Gelişen dünya fazlası ile değişime uğrayarak, üretimden daha fazla tüketim gerçekleşmesine sebebiyet vermiştir. Bu da dengesiz bir ekonomik yapının var olmasına sebebiyet vermiştir.

Her birey eşit şartlara sahip olmadığından, kazanç elde edemeyen birçok insan bulunmaktadır. Bir diğer durum ise, çalıştığı halde, yeteri kadar kazanç elde edemeyip yaşamını normal bir biçimde sürdüremeyen bireylerin varlığıdır.

Geçimini sağlayamayan bireyler, yardıma ihtiyaç duyan kesimi oluşturmaktadır.

Türkiye’de de yardıma ihtiyaç duyan birçok kişi bulunmaktadır. Devlet yapısı gereği, bu durumdaki vatandaşlara gerekli yardımlar sağlanmaktadır.

Manisa Belediyesi, ihtiyaç sahibi kişilere ulaşarak, en kısa sürede yardımlarını ulaştırmaktadır. Aşağıda, Manisa Belediyesi tarafından yapılan yardımlara yer verilmiştir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Manisa Büyükşehir Belediyesi, birçok alanda yardım desteği sağlayarak, vatandaşların daha rahat yaşam sürmelerini sağlamaktadır.

Çeşitli alanlarda yardım çalışmaları mevcut durumdadır.

En başta, muhtaç durumda olan kimseler için kira yardımı yapıldığını söylemek mümkündür.

Ama bu yardım desteği evlerin kira ödemelerinin gerçekleştirilmesi adına yapılmamaktadır. Bu kira desteği, işletme sahibi olan bireylere özgüdür.

Zira, pandemi sürecinin sıkıntılı olması sebebi ile işletme sahibi bireylerin, kiralarını ödeyememeleri üzerine, Manisa Büyükşehir Belediyesi, gerekli çalışmaları yürüterek, kira desteği sağlamaktadır.

Covid- 19 sebebi ile kirasını ödeyemeyen esnaflar, bu yardımdan faydalanma hakkına sahiptir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan yaşlı kimseler için de gerekli yardım çalışmalarını yürütmektedir. Bu hususta, yaşlı bireyler için aylık bağlanarak, daha rahat bir biçimde yaşam sürmelerine olanak sağlanmaktadır. Belirlenmiş olan şartları sağlayan her yaşlı birey için bu yardım çeşidi uygulanmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan bir diğer yardım ise şartlı eğitim yardımıdır. Şartlı eğitim yardımı kapsamında, eğitim hayatı devam eden fakat maddi zorluklardan ötürü kaliteli bir biçimde eğitim alamayan öğrenciler için gerekli yardımlar yapılmaktadır. Eğitim yardımı; kırtasiye yardımı, okul masraflarının karşılanması şeklinde belirlenmiş olan bir yardım türüdür.

Başvuru yapılması halinde, gerekli incelemelerin yapılmasının ardından, ihtiyaç sahibi kişilere ulaşım sağlanmaktadır. Gerekli olan yardımlar da en kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri de beslenmedir. Muhtaç durumdaki bireyler, bu konuda da yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu sebepledir ki, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından gıda yardımları da yapılmaktadır. Bu konuda, ihtiyaç sahibi kişiler için gerekli gıda kolileri temin edilerek, kendilerine teslim edilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin kullanılmasının yanı sıra, yardımsever kişiler tarafından da bu tür yardımlar yapılarak, ihtiyaç sahibi kişilere daha çok destek olunabilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Manisa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, Manisa ilinde ikamet eden ve sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara verilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvurabilirler. Başvuru işlemleri için gerekli belgeler ve detaylı bilgi için Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan yardımlardan faydalanabilmek için belli kriterlere sahip olmak gerekmektedir. Sağlanan şartlar ile başvuru yapmak mümkündür.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Belediyesi tarafından yapılan yardımlara başvurmak isteyen bireyler, belediye binasına giderek başvuruda bulunmak istediklerini beyan edebilmektedir. Belediye binasına gelen ihtiyaç sahibi bireyler, ihtiyaçları doğrultusunda yetkililerile görüşme sağlayarak başvuru formu doldurabilmektedir.

E-devlet sistemine giriş yapılarak da başvuru yapmak mümkündür. Manisa Büyükşehir Belediyesi, sistemi üzerinden daha kolay bir biçimde başvuru yapılmasını sağlamaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, farklı yollarla başvuru kabul etmektedir. E-devlet sisteminin giriş yapamayan bireyler, internet sitesi üzerinden de başvuru yapabilmektedir.

https://www.manisa.bel.tr/s73_cozum-merkezi-cozmer-.aspx şeklindeki linke tıklayarak, TC Kimlik numarası sayesinde, yardımlara başvurmak mümkündür.

Ayrıca da, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan çözüm merkezine ulaşarak da başvuru gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait çözüm merkezi, ÇÖZMER olarak adlandırılmaktadır. Bu birime talepler bildirilmektedir. Gerekli mesajlar iletilmelidir.

Yetkili kişilerin incelemeleri sonucunda, gerek duyulması halinde yerinde inceleme yapılarak, ihtiyaç sahiplerine ulaşılmaktadır.

Yardımlar sadece başvuru yoluyla değil, aynı zamanda zabıta veya muhtarlıkların tespit etmesi halinde de kişilere yapılmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

E-devlet ya da belediyenin web adresi üzerinden gerçekleştirilen başvurularda, ön talep formu doldurulmaktadır. Daha sonrasında yetkililerin isteği üzerine gerekli incelemeler yapılmaktadır. Hepsi belgeler sağlanarak yetkililere teslim edilmektedir.

Belediye binasına gidilerek yapılan şahsi başvurularda, yetkililerin vermiş olduğu başvuru formu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır.

Yapılan incelemeler sonucunda gerek görülen kişilere yardımlar yapılmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlara başvurmuş olan bireyler, https://www.manisa.bel.tr/s73_cozum-merkezi-cozmer-.aspxweb adresi üzerinden ya da e-devlet üzerinden, başvuru sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Yapılmış olan başvuruların açıklanma süresi, 2- 4 hafta arasında değişim göstermektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa’da ikamet etmekte olan, maddi yetersizlik sebebiyle ihtiyaçlarını karşılayamayan bireylere, düzenli bir biçimde maddi yardım yapılabilmektedir.

Yetkili birimler gerekli incelemeleri yaparak, ihtiyaç sahibi olan bireylere aylık ödeme yapabilmektedir.

İşsizlik sebebiyeti ile herhangi bir geliri olmayanlara ise, tek sefere mahsus olmak üzere işsizlik ödemesi yapılabilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar bu şekildedir. İhtiyaç sahibi olan bireyler yardım başvurularında bulunarak, hakları olan yardımları alabilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımlardan bir tanesi de dar gelirli ailelere yaptığı erzak yardımıdır.Erzak yardımı dar gelirli ailelerin yaşamını daha rahat sürdürmeleri için hayata geçirilmiştir

Yardıma muhtaç kişilerin Manisa Büyük Şehir Belediyesinin yardımlarından yararlanmaları için yapmaları gereken şeyler vardır.Yardıma muhtaç kişiler yardımlardan yararlanmak için Belediyeye başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bir diğer seçenek ise çağrı merkezini arayıp bilgi almaktır.Manisa Büyükşehir Belediyesi iletişim numarası  0236 231 45 80

Manisa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için gıda yardımı yapılmaktadır. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi olan kişilerin kapılarına kadar gıda kolisi teslimi yapılmaktadır.

Gıda yardımları, sen izin belli zamanlarını özgü olabilmekle birlikte düzenli bir biçimde de olabilmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulmuş olan Gıda Bankasıisimli yerlere giderek de, talep edilen gıda yardımlarına erişmek mümkün olmaktadır.

Başvurunuzu Alo 183 üzerinden de yapabilirsiniz.ALO 183 numaralı numarayı arayarak başvuru yapabilirsiniz.yapılan başvurular incelenerek olum yada olumsuz şekilde bildirilir.Olumlu olanlar için aylık gıda yardımları yapılır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla yapılan araştırmalar sonucunda yardıma muhtaç dar gelirli aileler belirlenir. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından belirlenen ailelere her türlü yardım desteği verilmektedir.

Yardıma muhtaç kişilerin Manisa Büyükşehir Belediyesi resmi sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.Yada ALO 183 hattından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa

Manisa Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa kurulmasıyla halkın yanında olmayı amaçlamıştır.Manisa Büyükşehir Belediyesi beyaz masayı kurarak halkın sorunlarını dinleyip çözümlemeyi amaçlamıştır.

Tel: (0236) 231 45 80
Adres: Merkezefendi Mah. 3819 Sk. No: 80  Yunusemre, Manisa

Manisa Büyükşehir Belediyesi Whatsapp Hattı

Manisa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç durumu halinde bilgi almak yada bilgilendirmek amaçlı whatsapp hattı kurmuştur.Whatsapp hattına ulaşım sağlamak için Manisa Büyükşehir Belediyesi ulaşım sağlayarak oradan bilgi alabilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi iletişim için 0236 231 45 80 numarası arayarak bilgi alabilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan telefon numarası 444 99 45’tir. Bu hat üzerinden yardım başvuruları hakkında bilgi edinmek mümkün olmaktadır.

ÇÖZMER yetkililerine ulaşmak isteyen bireyler ise 185 numaralı hattı aramalıdır.

MASKİ Çözüm Merkezi Telefon Numarası

Çözüm merkezine yapacağınız başvuruları internet aracılıyla yada telefonla iletişime geçerek sağlayabilirsiniz.Çözüm merkezine ulaşım sağlamak için 0236 231 45 80 numarası üzerinden gerekli bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz başvuruların sonucunu Manisa Büyükşehir Belediyesi sitesinden yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz başvuru sonucu için tıklayın.

 

Belediye yardımları>>>>