Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılı? Başvuru Sorgula

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılı? Başvuru Sorgula
07.04.2023
A+
A-

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile zor durumda kalan vatandaşlara yardım eli uzatmak için çalışmalarına devam etmektedir. Ülkemizde gelişen ekonomik durumlardan etkilenen aile sayısı duruma göre artış göstermektedir.

Bu yüzden aileler temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmektedirler. Bu duruma karşılık olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak bazı ihtiyaçları karşılamaktadır. Yardım başvurularını ve bilgi edinme haklarını İletişim merkezi üzerinden sağlayabilirsiniz.

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Büyükşehir yardım başvurusu nasıl yapılır? Başvurular çağrı merkezinden yapılmaktadır. İletişim merkezi vatandaşların çağrısını alarak ihtiyaçlarını karşılamak adına yapılmış hizmet türüdür. Yardım başvurusunu 444 40 10 hattı üzerinden ya da 153 hattına arama yaparak belirtebilirsiniz.

Çağrı merkezine bağlandığınızda durumunuzu belirterek yardım başvurusu yapabilirsiniz. Yardım başvurusu sırasında sizden bilgiler alınarak hareket edilmektedir. Başvurunuzu yaptığınızdan itibaren gerekli birimlere iletilerek süreciniz başlayacaktır.

Balıkesir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Balıkesir Belediyesi, pandemi sürecinin kişilerin karşısına çıkarmış olduğu zorluklardan ötürü yardımlar düzenleyerek, ihtiyaç sahibi kimselerin mutluluk kaynağı olmuştur. Pandemi dolayısı ile zarar gören ailelere ve esnaf kimselere el uzatarak, zor günlerin daha rahat atlatılabilmesi adına çalışmalar yürütmüştür ve hala daha yardımlarını devam ettirmektedir.

Sadece il belediyesi kapsamında değil, ilçe belediyeleri olarak da yardımlar daha hızlı ulaştırılmıştır. İlçe belediyeleri ile anlaşmalı olarak hareket edilmesi, yapılmakta olan yardımların daha dikkatli ve daha iyi yapılmasını sağlamaktadır.

Eğitim alanındaki yardımlarda, üniversiteye hazırlık yapmakta olan fakat maddi açıdan yardıma ihtiyaç duyan öğrencilere hem maddi hem de manevi anlamda destek sağlanmaktadır. Onun dışında üniversitede eğitim gören ve ihtiyaçlarını karşılayamayan bireyler için de yardımlar sağlanmaktadır.

Balıkesir Belediyesi spora büyük önem vermekte, bu sebeple de genç sporcuların ihtiyaçlarını gidermeyi kendine bir görev olarak belirlemiştir. Özellikle de profesyonel sporcu olmak için çabalayan ve yarışmalara hazırlanan genç sporculara yardımlar daha önde tutulmaktadır.

Balıkesir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İhtiyaç sahibinin yapmış olduğu başvuruya bağlı olarak, dahil edildiği yardım kategorisi farklılık göstermektedir. Maddi yardım başvurusunda bulunmuş olan kişinin, kazancının geçimini sağlayabilmesi adına yetersiz olması gerekmektedir ya da herhangi bir kazancının olmaması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişinin SGK kaydı bulunmamalıdır ve muhtarlıktan yoksulluk belgesi temin ederek belediyeye teslim etmesi, bu yardımdan faydalanabilmesi için şarttır. Eğer belgeler doğru bilgi içermekte ise kişi bu yardımdan faydalanma hakkına sahiptir.

Bu şekilde nakit yardımı almakta olan ailelere aynı zamanda gıda yardımı da alabilmektedir: bu yardımın tek sefere dayalı olması ya da devamlı olması maddi durumun derecesi bağlı olmaktadır.

Eğitim yardımları verilirken dikkat edilen husus ise, yardımı alacak olan bireyin üniversiteye hazırlık evresinde bir öğrenci olması ya da eğer ki daha alt bir sınıfı okumakta ise ailesinin maddi gelirinin ihtiyaçları giderebilmek için yetersiz seviyede olması gerekmektedir.

Sportif faaliyetler ile meşgul olan kişilerde, genç profesyonel sporcular ön planda tutulmaktadır. Yaşlılık durumu ya da engellilik durumu mevcut ise, muhtarlıktan alınan belge (kişinin durumunu kabul eden bildiri) yeterli değildir. O belgeye ek olarak sağlık kurulu raporu da belediye yetkililerine ulaştırılmalıdır.

Balıkesir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tarihin geçmiş sayfaları aralandığında görülmektedir ki, insanlar her daim temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bir sürü uğraş bulmuşlardır. Toplayıcılıktan avcılığa, üretimden tüketime dair insan hayatında birçok şey değişmektedir ve zaman geçtikçe ihtiyaçların maliyeti de artmaktadır. Gelişen dünya ile birlikte paranın değeri düşmekte, bu sebeple de ihtiyaç sahibi kesim artmaktadır.

Bu konuda devletlerin kendi vatandaşlarının rahatı için üstlenmiş olduğu sorumluluklar mevcuttur. Bu sorumluluklar doğrultusunda, ihtiyaç sahibi kimseler tespit edilerek, gereken işlemler gerçekleştirilmekte ve böylece kişilerin yaşam kalitesi arttırılmaktadır.

Devletlerin refah seviyelerini de, o ülkenin halkı belirlemektedir. Ülkedeki vatandaşların psikolojik açıdan rahatlığı, ekonomik özgürlükleri ve devletlerinden memnun olup olmadıkları bu konuyu etkileyen bir faktördür.

Bu sebepledir ki, bizim ülkemizde de halkın mutluluğu ö planda tutularak, gerekli işlemler yapılmaktadır. Öyle ki, ihtiyaç sahibi kimselerin takibi yapılmakta, başvuruda bulunan kişiler için yardımlar düzenlenmektedir.

Aşağıda da Balıkesir Belediyesi’nin sağlamış olduğu yardımlar hakkında bilgi verilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuruda bulunmuş olan ihtiyaç sahibi bireyin, başvurunun akıbeti hakkında bilgi edinmek istemesi en doğal hakkıdır. Başvurunun Çağrı Merkezi üzerinden yapılabilmesi gibi, başvuru sorgulama işlemi de buradan yapılabilmektedir. Çağrı Merkezi arandığı taktirde, başvurunun sorgulanabilmesi açısında yetkililerin istediği bilgiler verilmelidir. Yetkililer TC kimlik numarası ya da başvuru numarası talep etmektedir.

Ya da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemlerini iletişim merkezi tarafından öğrenebilirsiniz. İletişim numarası olarak 153 ya da 444 40 10 hattı üzerinden ulaşım sağlayarak çağrı merkezinden yardım isteyebilirsiniz.

Çağrı merkezi gelen talebiniz üzerine başvuran kişi hakkında bilgiler alarak durumunu sorgulayacaktır. Başvuru cevabını kısa süre içerisinde öğreneceksiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Balıkesir Belediyesi’nin muhtaç kimselere sağlamakta olduğu bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişiler, Çağrı Merkezi’ni arayarak yetkililer ile görüşme sağlayabilmektedir. Telefon görüşmesi üzerinden yetkililere iletilen bilgiler sisteme girilmektedir. Bu açıdan, yetkili bireylere yanlış bilgi vermemek bu hususta en önemli şarttır. Kişinin kim olduğu ile ilgili bilgileri ile iletişim bilgilerinin yanı sıra, gelir durumu hakkında da bilgi akışı sağlanması istenmektedir. Ayrıca istenen belgeler de belediyeye ulaştırılmalıdır.

Yardım başvurusu sadece Çağrı Merkezi üzerinden gerçekleşmemektedir. Muhtaç durumdaki kişi, ilgili birime kendisi giderek de gerekli işlemleri yaptırabilmektedir. Ama gitmeden önce yine Çağrı Merkezi ile iletişime geçmesi kişinin yararına olacaktır.

Balıkesir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Kişilerin ihtiyaçlarına göre dönemsel olarak ya da ayni olarak gıda yardımı sağlanabilmektedir. Ayni yardım sağlanabilmesi için kişinin maddi durumunun geçimini sağlayamayacak derecede düşük olması gerekmektedir. Balıkesir Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı gıda yardımında, baklagillerden süte kadar geniş bir yelpaze sunulmaktadır. Un, yağ, kuru gıda gibi besinler gıda yardımı kolileri içerisinde mevcuttur.

Gıda yardımları, ihtiyaç sahibi kimseler için önemli bir yere sahiptir. En başında gıda temel bir ihtiyaçtır ve her bireyin sağlıklı beslenmeye hakkı vardır.

Balıkesir Belediyesi’nin dönemlik gıda yardımları Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı öncesinde yapılmaktadır ve yine belli aralıkları mevcuttur. Ama maddi durumu temel ihtiyaçlarını karşılamaya yetmeyen bireylerinki aylık olarak sağlanmaktadır.

Balıkesir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Maddi yetersizlik içerisinde olan öğrenciler ve profesyonellik yolunda ilerlemeye çalışan sporcu gençler başta olmak üzere, işsizlik ya da iş kaybı sebebiyeti ile nakit yardımlarında bulunulmaktadır.

Kişiyi incitmemek adına alışveriş çeki ya da kuponu şeklinde de yardım sağlanabilmektedir.

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu sayesinde ihtiyaçlı ailelere büyük yardımlar sağlayarak yardım kolisi dağıtmaktadır. Yardım kolisi başvuruları dönemsel olarak dağıtılarak verilmektedir.

Yardım kolisi içerisinde temel gıda ihtiyaçların karşılandığı koli bulunmaktadır. Bu sayede aileler o ay boyunca rahat bir şekilde gıda ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sosyal yardım sayesinde ailelerin topluma tekrar kazanılma amacı sağlanmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tablet başvurusu; Koronavirüs dönemi boyunca ülkemizde eğitim sektörü de büyük değişikliğe uğradı. Uzaktan eğitim için ihtiyaçlı aileler eğitimi geride kaldı. Bu duruma karşılık Balıkesir Büyükşehir Belediyesi dönemsel olarak tablet dağıtmaktadır.

İhtiyaçlı aileler tablet başvurusu yaparak ekipler tarafından incelemesi halinde dağıtmaktadır. Tablet başvurusu dönemsel olarak yapılarak başvuru durumunu bağlı olduğunuz okul müdürlüğüne giderek öğrenim sağlayabilirsiniz.

Net bilgi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezini arayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Başvuruları da bağlı olduğunuz il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek de yapabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmetler ile toplum hizmetini devam etmek adına sosyal hizmetler yapmaktadır. Bu sosyal hizmetler kişileri topluma tekrar kazandırarak temel ihtiyaçlarını karşılayacak duruma getirmesini sağlamaktadır.

Bu tür sosyal hizmetlerden detaylı bilgi almak için bilgi edinme hakkını kullanabilirsiniz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iletişim merkezine çağrı merkezini arama sağlayarak bu tür bilgileri alabilirsiniz. Yardım başvurusu ya da olan durumunuzu anlatarak isteklerinizi iletebilirsiniz.

Balıkesir Valiliği ve Kaymakamlığı Yardım Başvurusu

Balıkesir Valiliği ve Kaymakamlığı yardım başvurusu yapabilmek için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi üzerinden ulaşım sağlayarak başvuru yapma durumunu öğrenebilirsiniz. Yapılan başvurular ailelere yönelik yaprak zor durumda kalan vatandaşlara yardım edilmektedir.

Başvurular alınmasıyla birlikte sosyal hizmet destek birimleri tarafından inceleme altına alınarak yardımlar sağlanmaktadır. Bu başvuruları bilgi edinme hakkından yararlanılarak durumunu öğrenebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası aranarak, yardım başvurusunda bulunmak için çağrı merkezi üzerinden yapılmaktadır. Çağrı merkezi numaraları olarak 153 ve 444 40 10 üzerinden arama yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çağrı merkezi vatandaşlar için günün her saatinde ulaşılması için yoğun çalışma saatlerine ayrılmıştır. Hafta sonu olarak da arama yapabilirsiniz. Oluşan yoğunluğa göre çağrı merkezine ulaşma imkanı uzun sürebilir.

Bu süre boyunca sabırla beklemeniz gerekmektedir. Çağrı merkezine ulaştığınızda çekinmeden yardım ihtiyacınızı belirtebilirsiniz. Çağrı merkezi destek birimi sizlere yapılması gereken işlemleri bilgilendirme yaparak sisteme iletmektedir. Sistem başvurusu olması halinde değerlendirmeler yapılarak yardım sağlanacaktır.

Belediye yardımları>>>>