Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
28.03.2023
A+
A-

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama 2023 Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayına özel olarak erzak ve gıda yardımı veren Kars Belediyesi, ihtiyaç sahibi tüm aileler için Ramazan kolisi yardımı yapmaktadır. Belediyenin Ramazan yardımından yararlanmak isteyen muhtaç durumdaki vatandaşlar Kars Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Kars Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Kars Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Gibi konu başlıklarını merak etmektedir.

Ramazan yardımı ile ilgili merak edilen konu başlıklarına dair detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Kars Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini ve Ramazan yardımından nasıl yaralanabileceklerini merak etmektedirler. Ramazan yardımı başvuru işlemleri genel olarak e-Devlet sistemi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Ancak Kars Belediyesi Ramazan yardımı şu an için yalnızca belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat başvuru yapılması halinde alınabilmekte ve online olarak başvuru yapılamamaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyen kişilerin belediye binasında bulunan Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek gerekli başvuru evrakları ve dilekçeyi ilgili birime teslim etmeniz durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kars Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımı yalnızca belirli durumlara sahip olan kişilere verilen bir sosyal yardım türüdür. Bu sosyal yardımdan yaralanabilecek kişilerin bazı durumlara sahip olması ve başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekir. Kars Belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıdaki gibidir.

 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • Eşi vefat etmiş ya da boşanmış kadınlar (sigortalı işte çalışmıyor olması gerekir.)
 • Kendine bakamayan ve bakıma muhtaç duyan yaşlı kimseler
 • Asker, Şehit ve Gazi yakınları

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kars Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru şartlarını karşılayan kişiler Ramazan yardımı almaya hak kazanabilirler. Bu nedenle başvuruda bulunmak ve Ramazan yardımı almak isteyen kişilerin mutlaka başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekir. Başvuru şartları olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların sahip olması gereken durumlar aşağıdaki gibidir.

 • Herhangi bir gelire sahip olmamak ya da gelirin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin ve hanede yaşayan herhangi bir kişinin sosyal güvenceye sahip olmaması gerekir.
 • Kars belediyesi Ramazan yardımına yalnızca Kars il sınırları içerisinde ikamet eden ve ikamet kaydının Kars ilinde olan kişiler yararlanabilirler. Başka bir ilde ikamet eden kişiler kendi belediyesinin Ramazan yardımına başvuruda bulunabilirler.
 • Başvuru evraklarına sahip olmak. Engelli vatandaşların %40 ve üzeri engelli raporuna sahip olması, kronik rahatsızlığı olan kişilerin sağlık raporuna ve diğer başvuru evraklarına sahip olmak gerekmektedir.

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Kars Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ramazan yardımı olarak verilen erzak ve gıda kolisi yardımı almak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için başvuru kanalları üzerinden müracaat etmeleri gerekir. Başvuru işlemleri belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat edilmesi halinde yapılabilmektedir. Kars Belediyesi Ramazan yardımı olarak vermiş olduğu erzak ve gıda kolisi paketi içerisinde yer alan ürünler aşağıdaki gibidir.

 • 1 kilogram pirinç
 • 1 kilogram bulgur
 • 1 kilogram nohut
 • 1 kilogram mercimek
 • Yarım kilogram siyah çay
 • 1 litre sıvıyağ
 • 1 kilogram un
 • 1 kilogram şeker
 • Temizlik ürünleri
 • 1 paket erişte, 1 paket şehriye yer almaktadır. Bu ürünler aile kişi sayısına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Kars Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımı başvuru işlemlerini gerçekleştiren kişiler Ramazan yardımlarının ne zaman verileceğini merak etmektedirler. Ramazan yardımı başvuru işlemleri 15 ile 30 gün kadar sürmektedir. Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanmasından sonra kısa süre içerisinde yardım paketi tarafınıza iletilmek üzere dağıtıma çıkmaktadır.

Ramazan kolisi dağıtım süresi Ramazan ayı başlamadan önce 10 gün kadar süre içerisinde başlar ve en fazla Ramazan ayının ilk haftasına kadar sürmektedir. Ramazan ayının ilk haftasına kadar Ramazan kolisi yardımı tarafınıza iletilmektedir.

kars belediyesi ramazan yardımı başvurusu

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Kars Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru talebinde bulunmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak etmektedir. Ramazan yardımı başvuru işlemleri yalnızca belediyenin Sosyal işler Müdürlüğüne bizzat müracaat halinde yapılabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların mutlaka başvuru işlemlerini tamamlamak için Sosyal İşler Müdürlüğünü ziyaret etmeleri ve ziyaret etmeden önce başvuru evraklarını hazırlayarak yanlarında götürmeleri gerekir. Başvuru evrakları olarak istenen belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Maddi geliri düşük olan ihtiyaç sahibi vatandaşların fakirlik belgesine sahip olmaları gerekir. (Fakirlik belgesi muhtarlık tarafından verilmektedir.)
 • Engelli vatandaşların %40 ve üzeri fiziksel ya da ruhsal engelli olduğunu kanıtlayan engelli raporuna sahip olması gerekir.
 • Rahatsızlığı nedeniyle çalışamayacak durumda olanların sağlık raporuna sahip olmaları gerekir.
 • İkametgah belgesi (e-Devletten alınabilir.)

Kars Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Kars Belediyesi Ramazan evrak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunan ve başvuru talepleri kabul edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar erzak ve gıda kolisi yardımından yararlanabilirler. Erzak ve gıda kolisi olarak verilen Ramazan yardımı şu an için yalnızca Sosyal İşler Müdürlüğüne yapılan müracaat ile verilmektedir. Ramazan kolisi almak isteyen ve başvuru talebinde bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini belediyenin Sosyal işler Müdürlüğüne giderek gerekli evrakları teslim etmeleri ve başvuru formunu doldurmaları halinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Erzak ve gıda kolisi yardımı olarak verilen Ramazan kolisi yardımından yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilmektedir. Bu bağlamda başvuruda bulunacak kişilerin gerçekten muhtaç durumda olmaları ve başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekmektedir.

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Kars Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru işlemleri belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne yapılan müracaat ile yapılabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvuru talebinde bulunmak için öncelikle başvuru evraklarını hazırlamaları sonrasında ise başvuru evraklarıyla beraber Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek müracaatta bulunabilirler.

Ayrıca belediyenin İnternet sitesinde yer alan iletişim sekmesinden de belediyenin iletişim adreslerine ulaşabilir ve belediye ile iletişime geçerek hem başvuruda bulunabilir hem de Ramazan yardımı ile ilgili sormak istediğinizi sorabilirsiniz. Bunun için http://www.kars.bel.tr/ adresine gittikten sonra “İletişim” sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Kars Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvuru işleminizin hangi aşamada olduğunu öğrenmek için başvuru sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Başvuru sorgulama işlemi belediyenin

Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat giderek ya da belediyenin iletişim adresleri üzerinden iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.