Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
23.03.2023
A+
A-

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2023. Ramazan ayı ile birlikte yardıma muhtaç kişilere, Mardin Büyükşehir Belediyesi gıda yardım kolisi göndermektedir. Ramazan ayında bir çok kişiye ulaşan gıda yardımlarından Mardin halkı oldukça memnundur. Bu yardımlardan yararlanmak isteyen Mardin de ikamet eden bir çok kişi başvurabilir. Mardin Büyükşehir Ramazan gıda yardımı başvurusu ve sorgulama nasıl yapılır? 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir?

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir? Mardin Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu gıda ve ramazan kolisi yardımı başvuruları nasıl yapılır, kimler başvurabilir?

Mardin Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu ramazan kolisi yardımına, ihtiyaç sahibi, dar gelirli, geçim sıkıntısı çeken her birey faydalanabilir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisine başvuracak olan kişilerin herhangi bir geliri yada sosyal güvencesi olmaması gerekir. Hiç bir sosyal güvencesi olmayan kişilerin Muhtarlıktan fakirlik belgesi alarak başvurabilirler.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Şartları Nelerdir? Mardin büyükşehir belediyesi ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere yaptığı ramazan kolisi yardımına başvurmak için, bazı kriterler aranmaktadır. Ramazan kolisinden yararlanmak için aranan kriterler şöyledir:

 • Herhangi bir sosyal güvenceniz olmaması gerekir.
 • Mardin de ikamet etmeniz gerekir.
 • Herhangi bir gelirinizin olmaması gerekir.
 • Sigortalı bir işte çalışmıyor olmanız gerekir.
 • Gerçekten ihtiyaç sahibi olmanız gerekir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Mardin Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu ramazan kolisi yardımına bir çok yerden başvurabilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önde aranılan kriterlere uyup uymadığınızı kontrol edin. Mardin Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı başvurusunu aşağıda belirttiğimiz yerlerden başvuru yaparak yardımlardan yararlanabilirsiniz.

 • Alo 153 çözüm merkezini arayarak.
 • 0(482) 215 17 80 numaralı yardım hattını arayarak.
 • E-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda maddeler halinde belirtmiş olduğumuz yerlerden başvuru yaparak ramazan kolisi yardımından yararlanabilirsiniz. Yada E-Devlet üzerinden T.C. kimlik numaranızla başvuru yapabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu. Ramazan kolisi yardımına başvuru yapmak için, belirtilen ve doldurmanız gerek form vardır. Bu forma  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak erişi sağlayabilirsiniz.

Formda belirtilen alanları eksiksiz ve yanlış olmayacak şekilde doldurmanız gerekmektedir. Eksik veya yanlış doldurulan formlar tespit edildiği taktirde ramazan kolisi yardım başvurunuz onaylanmamaktadır. Ramazan kolisi yardımından yararlanmak için formda belirtilen yerleri eksiksiz ve girilen bilgilerin doğru olması gerekmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu ramazan yardımı başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra başvurunuzun sorgulamasını yapabilirsiniz. Başvuru sorgulamalarınızı Mardin Büyükşehir Belediyesi İnternet sitesinden sorgulayabilirsiniz.

Alo 153 çağrı merkezini arayarak başvurunuzun durumunu ve sonucunu öğrenebilirsiniz. Yada Mardin Büyükşehir Belediyesi resmi sayfasından http://www.mardin.bel.tr/ sitesine girerek başvuru durumunu ve sonucunu öğrenebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçindekiler

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçindekiler. Mardin Büyük Şehir Belediyesi yaptığı ramazan kolisi yardımı ile dar gelirli ailelerin ramazanda bir nebzede olsa temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemiştir. Mardin Büyükşehir Belediyesi Ramazan gıda kolisi yardımı ile temel gıda ihtiyaçlarını karşılayarak Mardin halkının yanında olmuştur. Peki Mardin Büyükşehir Belediyesin dar gelirli ailelere ulaştırdığı bu gıda kolisinin içerisinde neler yer alıyor gelin beraber inceleyelim. Ramazan gıda kolisinin içerisinde şunlar bulunmaktadır.

 • Fasulye
 • Yağ
 • Un
 • Şeker
 • Çay
 • Nohut
 • Makarna

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.