Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ramazan Kolisi Yardımı

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ramazan Kolisi Yardımı
23.03.2023
A+
A-

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ramazan Kolisi Yardımı 2023 Niğde Belediyesi, her yıl Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yönelik çeşitli sosyal yardımlar düzenlemeye başlamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı yapan Niğde belediyesi, bu yılda Ramazan kolisi yardımı yapmaya devam ediyor. Belediyenin Ramazan yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar başvuru şartlarını karşılamaları ve başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Niğde Belediyesi, sosyal yardımlarda olduğu gibi başvuru kanallarında da oldukça çeşitlilik sunmaktadır. Belediyenin İnternet sitesi üzerinden online başvuruda bulunabilir, belediye ile iletişime geçebilir ya da diğer başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Niğde Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Gibi araştırma konusu olan başlıklar yazının devamında yer almaktadır.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımı alabilmek için başvuruda bulunacak kişilerin başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmaları gerekir. Başvuru formu üzerinde yanlış ya da hatalı bilgi verilmesi durumunda başvuru sahibinin, başvuru talebi kabul edilmez. Bu nedenle başvuru formunu nasıl doldurmanız gerektiğini iyi bilmeli ve başvurunuzu doğru bir şekilde tamamlamanız gerekir.

Niğde belediyesi Ramazan yardımı başvuru formunu doldururken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Başvuru formu üzerinde yer alan tüm alanların eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.
 • Başvuru formunda yer alan eş bilgileri bölümünde evli iseniz eşiniz ile ilgili kimlik bilgilerinizi girmelisiniz. Evli olmayanlar ise bu alanı boş bırakmalıdır.
 • Başvuru nedeni bölümünde “Ramazan erzak ve gıda kolisi almak istiyorum.” Ramazan yardım kolisi almak istiyorum” gibi ifadeler kullanabilirsiniz.
 • Başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğunuz tüm bilgilerin kesinlikle doğru olması gerekir. Form üzerinde yanlış bilgi vermek başvurunun reddedilmesine neden olacaktır.
 • Başvuru talebiniz incelendikten sonra tarafınıza olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır. Ya da başvurunuz ile ilgili herhangi bir durum olması durumunda da ilgili birim tarafından size bilgi verilecektir. Birim size, başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğunuz e-posta adresi ya da telefon numarası aracılığı ile geri dönüş yapılacaktır. Bu nedenle iletişim bilgilerinizi girerken mutlaka güncel bilgilerinizi girmelisiniz.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımı olarak verilen erzak ve gıda kolisi yardımı yalnızca belirli şartlar altında belirli kişilere verilen sosyal yardımlardan biridir. Ramazan kolisi içerisinde birçok temel gıda ürünü yer almaktadır. Bu ürünler ile ihtiyaç sahibi aileler en az 1 aylık temel mutfak erzaklarını karşılayabiliyorlar. Niğde Belediyesi Ramazan yardımından yalnızca belirli kişilerin yararlanabilmesi mümkündür. Yardımdan yararlanabilecek kişiler aşağıdaki listedeki gibidir.

 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayan kişiler
 • Herhangi bir gelire sahip olmayanlar ya da gelirleri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler
 • Asker, Şehit ve Gazi yakını olan ve maddi durumu yetersiz olan kişiler
 • Eşi vefat etmiş kadınlar (hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması şartını karşılamaları gerekir.)
 • Eşinden boşanmış kadınlar (hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması şartını karşılamaları gerekir.)
 • Bakıma ihtiyaç duyan yaşlı ve kimsesiz kişiler

Yukarıdaki kişiler başvuru şartlarını karşılamaları durumunda Ramazan yardımı alabilirler.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları, her yıl belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. İlgili müdürlük tarafından belirlenen başvuru şartlarını karşılayan kişiler, belediye tarafından sunulan sosyal yardımlardan yararlanabilirler. Niğde Belediyesi yardım başvurusu yaparken, yapacak olduğunuz yardım başvurusunu belirtmeyi unutmayın.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlenen Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması
 • Başvuru sahibinin ve hanede yaşayan diğer bireylerin ikametgah kayıtları Niğde il sınırları içerisinde olması
 • Başvuruda bulunacak kişilerin başvuru için istenen evraklara sahip olması
 • Engelli vatandaşların, engelli raporuna sahip olması
 • Kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, sağlık raporuna sahip olması
 • Başvuru sahibinin 18 yaşını tamamlamış olması
 • Başvuru sahibinin ve yardım için seçmiş olduğu diğer aile bireylerinin T.C. vatandaşı olması şartları aranmaktadır. Bu şartlara sahip olan vatandaşlar başvuru kanalları üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Paylaşma ve dayanışmada örnek belediyelerden biri olan Niğde Belediyesi, paylaşma, dayanışma ve yardımlaşmanın simgesi olan Ramazan ayının gelmesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yönelik düzenleyeceği sosyal destek paketlerinin hazırlıklarını tamamladı. Niğde il sınırları içerisinde ikamet eden ve sosyal yardımlara ihtiyaç duyan vatandaşları için her yıl düzenli olarak Ramazan sosyal destek vermeye devam ediyor.

Belediye tarafından Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için birkaç farklı sosyal destek programı sunulmaktadır. Bu yardım programları aşağıdaki listedeki gibidir.

 • Maddi durumunun yetersiz olması nedeniyle aylık mutfak erzaklarını karşılayamayan ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Ramazan kolisi ile ihtiyaç sahibi ailelerin, Ramazan ayı boyunca mutfak erzaklarının büyük bir kısmı karşılanmaktadır.
 • Vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardımlardan bir diğer ise Ramazan çadırı yardımıdır. Ramazan çadırı, Ramazan ayının her günü iftar ve sahur saatlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz yemek hizmeti veren yardım çadırları dır.
 • Belediye tarafından düzenlenen bir diğer sosyal yardım ise fakirlik belgesine sahip olan kişilerin ev adreslerine kadar günlük sıcak yemek dağıtımı yapılmaktadır.

niğde belediyesi ramazan yardımı başvurusu

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konu başlıklarından biri de başvuru taleplerinin ne zaman sonuçlanacağı ve yardımın kendilerine ne zaman ulaşacağıdır. Yardım başvuru talebinde bulunduktan sonra başvurunuz ilgili birim tarafından incelenir ve yardıma ihtiyaç duyup duymadığınız tespit edilir. Yardıma ihtiyacı olan aileler için özenle hazırlanmış Ramazan kolileri, vatandaşların başvuru formu üzerinde vermiş oldukları ikamet adreslerine kadar iletilmektedir.

Başvuru talebinde bulunurken sizden istenilen başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız bu anlamda da oldukça önemlidir. Başvuru formunda ikamet adresinizi ve iletişim bilgilerinizi mutlaka doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Başvuru sonucunuz e-posta adresiniz ya da telefon numaranız üzerinden size bildirileceği için başvuru formunda bilgilerinizin doğru ve güncel olması gerekir.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Niğde belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu nasıl yapılır? Niğde Belediyesi Ramazan yardım kolisi başvuru işlemleri birkaç farklı yöntem üzerinden yapılabilmektedir. Bu başvuru yöntemleri arasında en hızlı ve en kolay bir şekilde başvuru talebinde bulunmak isteyen kişiler belediyenin İnternet sitesi üzerinden online olarak başvuru talebinde bulunabilirler.

Online başvuru talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz. · https://nigde.bel.tr/ linkine tıklayarak belediyenin internet sitesine ulaşın.

 • Sayfanın en üstünde yer alana “Çözüm Merkezi” seçeneğine tıklayın.
 • Kimlik numarası, doğum tarihi, ad, soyad, uyruk, ev telefonu, cep telefonu, mail adresi, il, ilçe, mahalle ve başvuru metinin yer aldığı başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlayın. (ev telefonu olmayan kişiler bu alanı boş bırakabilirler.)
 • Başvuru evraklarını “Dosya Ekle” bölümünden ekleyin.
 • Başvuru talebi bölümünden “İstek” seçeneğini seçin
 • Son olarak “Başvuru Oluştur” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru işleminizi diğer başvuru yöntemler ile tamamlamak isteyen kişiler yazının devamını okuyarak diğer başvuru kanalları hakkında bilgi alabilir ve diğer başvuru yöntemleri üzerinden başvuru talebinde bulunabilirler.

Niğde Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Niğde Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini, belediyenin başvuru kanalları üzerinden tamamlayabilirler. Başvuru talebinizi tamamladıktan sonra başvuru formu üzerinde vermiş olduğunuz bilgiler incelenmek üzere ilgili birime aktarılır. Birim tarafından titizlikle incelenen başvuru formunda onay alan kişilere Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı yapılmaktadır.

Başvuru formu üzerinde yanlış bilgi veren ya da başvuru formunu hatalı dolduran kişilerin ise başvuru talepleri kabul edilmez ve Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı yapılmaz. Bu nedenle başvuru formunu tamamladıktan sonra gözden geçirmenizi ve vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olduğunuzdan emin olmanızı öneriyoruz.

Ramazan erzak ve gıda kolisi içerisinde bir çok temel gıda ürünü yer almaktadır. Bu ürünlerin listesi şu şekildedir;

 • 1 paket pirinç
 • 1 paket nohut
 • 1 paket bulgur
 • 1 paket mercimek
 • 1 paket şehriye
 • 1 paket çay
 • 1 paket un
 • 1 litre Ayçiçek yağı
 • Çocuklar için atıştırmalık gibi ürünler yer almaktadır.

Ramazan erzak ve gıda kolisi içerisinde yer alan ürünler hanedeki kişi sayısına oranla farklılık gösterebilmektedir.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Ramazan yardımı başvuru talebinde bulunmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini belediyenin İnternet sitesinde online olarak “İstek ve Şikayet” sayfasından gerçekleştirebilecekleri gibi diğer başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunmaları mümkündür.

Belediye şu an için e-Devlet sistemi üzerinden başvuru taleplerini kabul etmemektedir. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyen kişilerin izleyebilecekleri bir diğer yöntem, belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat müracaat etmek olacaktır. Belediyenin ilgili müdürlüğe giderek yapılan başvurularda vatandaşlar bazı evraklar istenmektedir. İstenen başvuru evrakları şu şekildedir;

 • Fakirlik belgesi (muhtarlık tarafından verilmektedir.)
 • İkametgah belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir)
 • Başvuru sahibinin kimlik kartının aslı ve fotokopisi
 • Hanede yaşayan diğer bireylere ait kimlik fotokopileri
 • Engelli vatandaşlar için engelli raporu
 • Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için sağlık raporu belgeleri istenmektedir.

Bu belgeler ile ilgili müdürlüğe giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca başvuru talebinde bulunmak, başvurunuzu sorgulamak ya da bilgi almak için belediyenin iletişim adresleri üzerinden belediye ile iletişime de geçebilirsiniz. Niğde Belediyesine ait iletişim adresleri şu şekildedir; Niğde Belediyesi KEP Adresi: nigdebelediyesi@hs01.kep.tr

Niğde Belediyesi Telefon Numarası: 444 51 01

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Niğde Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama nedir, nasıl yapılır? Başvuru talebinde bulunduktan sonra başvuru sahiplerinin başvuru talepleri ilgili birim tarafından kontrol edilmek üzere, birime aktarılır. Birim tarafından başvurunun kontrol edilmesi ve sonuçlanması yaklaşık olarak 15 ile 30 gün kadar sürebiliyor. Bu süre içerisinde başvurunuzun sonuçlanması, başvurunuz ile ilgili bilgi verilmesi ya da başvurunuz ile ilgili ek bir bilgi talep edilmek üzere ilgili birim tarafından aranmanız mümkündür. Birim sizlere, başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden ulaşacaktır.

Başvurunuz ile ilgili tarafınıza herhangi bir geri dönüş yapılmaması ve başvuru sonuçlanma süresinin geçmesi durumunda, belediye iletişime geçerek başvurunuzun hangi durumda olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Niğde Belediyesine ait olan 444 51 01 numaralı hattı arayarak belediye personellerine ulaşabilir ve başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.