İBB İş Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Sorgula

İBB İş Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Sorgula
19.04.2023
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl yapılır? İbb iş başvurusu.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan ilanda 2023-2024 yılında bir çok pozisyona personel, işçi ve eleman alımı yapılacağını duyurdu. İbb iş başvurusu şartları, İbb iş başvuru formu ve tarihleri yazımızın devamında.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel (işçi) alacak. İBB 2023 İşçi Alımı Var mı? İBB 2023 boş kadrolara işçi alımı ne zaman? İBB sınavsız personel iş ilanları, İBB iş başvuru şartları neler? Nereden başvuru yapılıyor? Kim nerden başvurabilecek? İBB Kariyer Sayfası İş İlanlarında yazılımcı, elektrik teknikeri, İETT şöförü, siber güvenlik uzmanı, gemici ve deniz taksi kaptanı alacak. İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı İBB kariyer sayfası, iş başvuru linki ve formu

İstanbul, ülkemizin popüler, en gelişmiş aynı zamanda tüm dünya tarafından bilinen ve sosyal, kültürel ve tarihi anlamda da ülkemizin gözdesidir. Son 2022 yılı verilerine göre istanbul toplam nüfusu 15 milyonun üzerindedir. Bir çok ülke nüfusunu bile geçen İstanbul’un toplamda 39 ilçesi vardır.

Böylesine büyük bir mega kenti yönetmek oldukça zordur. Bu yüzden İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl binlerce yeni işçi alımı yapmak durumunda kalmaktadır. Personel alımı ilanları İbb bünyesinde iş ilanları ile halka duyurulmaktadır. İBBtarafından yayınlanan iş ilanlarında açık iş poziyonları, iş olanakları, ibb personel alımı şartları gibi bir çok bilgi yer almaktadır.

İstanbul Belediyesi

İstanbul ülkemizin en kalabalık şehri olmasıyla birlikte sosyo-kültürel anlamda da en önemli ve büyük şehridir. Toplam nüfusu 15 milyon civarında olan İstanbul’un 39 ilçesi bulunmaktadır. Böylesine büyük bir şehirde elbette çok iş imkanları da doğmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi her sene ihtiyaç duyduğu kadrolara personel alımı yapmaktadır.

İbb yardım başvurusu>>>>

Belediyeler yapmış oldukları personel alımlarının giderlerini kendi bütçelerinden karşılamaktadırlar. Bu sebepten dolayı personel alımı yaparken herhangi bir yazılı sınava ihtiyaç duymazlar. Ancak çoğu zaman sözlü sınav yapmaktadırlar. Bir çok departmana ciddi anlamda personel alımı yapılacak.

Temizlik işçisi, zabıta, elektrikçi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Türkiye’de belediyeler personel alımı yaptıklarında, personel giderlerini belediye bütçesinden karşılamaktadırlar. Durum böyle olunca işçi alımlarında yazılı sınava tabii tutulmayıp yalnızca sözlü sınava tabii tutulabilmektedirler. İbb bu yıl bir çok pozisyona personel alımı gerçekleştirecektir. Bunların arasında en fazla alım yapılacak olan alanlar, temizlik işçisi alımı, zabıta alımı, teknisyen alımı ve güvenlik görevlisi alımıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş başvuru şartları, personel alımı başvuru yapılan pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Genellikle son zamanlarda en çok mimar, avukat, mühendis, şehir ve bölge plancısı, özümleyici ve programcı, tabip, uzman tabip, ebe, hemşire, veteriner, kimyager, teknisyen, tekniker, fizikçi, jeolog,teknik ressam, pilot, ölçü ayar memuru, çocuk eğiticisi, sosyolog, sağlık memuru, eczacı, kütüphaneci, ekonomist, temizlikçi ve güvenlik görevlisi alımı yapılmaktadır.

İBB İş Başvurusu

Sizlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş başvuru yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İBB İş Başvurusu e-devlet

e devlet üzerinden iş başvurusu yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ibb-is-basvurusu linkinden yararlanabilirsiniz.

bio.İBB.istanbul İş Başvurusu

direk olarak İBB iş başvurusu yapmak için https://bio.ibb.istanbul/ burayı kullanabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Formu

Yalnız formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz.

153 Beyaz Masa İs Başvurusu

Yapılan başvurular, resmi çalışma gün ve saatlerinde işleme alınacaktır. Acil başvurularınız için, 7 gün 24 saat aktif olan ALO 153 Çağrı Merkezimizi aramanız gerekmektedir.

İBB Kariyer

İbb iş başvurusu için kariyer üzerinden https://kariyer.ibb.istanbul/ buradan ulaşabilirsiniz.

İBB İş Başvurusu Şartları

İbb tarafından belirlenen başvuru şartları şöyle;

  • Genel başvuru niteliğinde düzenlenmiş bu ilanımıza yapacağınız başvurunuz,
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakleri’nde oluşabilecek tüm pozisyonlarımız için değerlendirmeye alınacak ve uygun olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.
  • Özgeçmişinizi eksiksiz şekilde doldurmanız ve güncellemeniz, tecrübelerinize ve yetkinliklerinize uygun iş fırsatlarımız konusunda size daha kolay ulaşmamızı sağlayacaktır.
  • Göstermiş olduğunuz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.
İş Tanımı
  • İBB ve İştirak Şirketleri bünyesinde oluşabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda aday özgeçmişlerinin değerlendirildiği genel başvuru ilanı.

İş başvurusu>>>>