Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? Genç Girişimci Kredisi Hesaplama

Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? Genç Girişimci Kredisi Hesaplama
20.10.2022
A+
A-

Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? Genç Girişimci Kredisi Hesaplama 2023. İş kurma hayali gençler için devlet tarafından birçok destek vermektedir. Kendi işinin patronu olmak, hayalindeki işini kurmak isteyen gençlere yönelik yapılan sosyal yardımlardan biri “Genç Girişimci Kredisi” yardımıdır.

Genç Girişimci Kredisi, Halkbank tarafından belirtilen şartlara uygun olan girişimci gençlere düşük faiz ve ertelemeli kredi şeklinde verilen bir kredi türüdür. Genç Girişimci Kredisi sayesinde üniversiteden mezun olan ve girişimciliğe atılan gençlere 350 bin TL’ye varan destek kredisi verilmektedir.

Genç Girişimci Kredisi Nedir? Genç girişimci kredisinden Kimler Yaralanabilir? Genç girişimci kredisi Başvuru Formu Nedir? Genç girişimci başvuru formu nasıl Doldurulur? Gibi merak edilen konu başlıklarına bu yazımızda değindik.

Genç Girişimci Kredisi Nedir? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

350 bin TL’ye varan girişimci kredisi ile gençlerin iş kurmalarını desteklemek amacıyla verilen bu kredi türü yalnızca 35 yaşını aşmamış kişilere verilmektedir. Genç Girişimci Kredisi, Halkbank tarafından belirlenen şartları karşılayan kişiler yararlanabilirler. Krediden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka gerekli evrakları hazırlayarak Halkbank şubesine bizzat gitmeleri gerekir. Banka personelleri ile görüşme yaptıktan sonra krediden yararlanıp yararlanamayacağınız aynı gün içerisinde belirlenir.

Başvuru sırasında banka personelleri size doldurulması gereken başvuru formunu verir. Başvuru formunu doğru bir şekilde tamamladıktan sonra başvurunuz incelemeye alınır ve duruma bağlı olarak birkaç dakika içerisinde ya da en fazla birkaç saat içerisinde olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuçlanır.

Genç Girişimci Kredisi Kimlere Verilir?

Genç Girişimci kredisi üniversite mezunu olan ve mezun olduğu bölüm ile ilgili bir iş yeri açmak isteyen kişilere verilen bir kredi türüdür. Genç Girişimci Kredisi hakkın en çok araştırılan konu başlıklarından biri Genç Girişimci Kredisi Kimlere Verilir? Başlığıdır. Kredide aranan ilk şart kişinin mezun olduğu alanla ilgili bir iş yeri açmasıdır. Örneği emlakçılık okuyan bir öğrencinin emlakçı dükkanı açmak amacıyla bu krediden yararlanabilir. Ayrıca başvuru sahiplerinin 35 yaşını tamamlamamış olması gerekmektedir.

Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Genç Girişimci Kredisinden yararlanmak isteyenler tarafından araştırılan konu başlıklarından biri de Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? Konu başlığıdır. Başvuru işlemleri yalnızca Halkbank şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyenler gerekli belgeleri hazırlayarak Halkbank şubesini giderek başvuru talebinde bulunmaları yeterli olacaktır.

Başvuru talebiniz alındıktan sonra sadece dakikalar içerisinde başvuru sonucunuz olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıtlanır. Halkbank şubesine gitmenin yanı sıra başvuru işleminizi dijital ortamda da yapabilirsiniz. Bankanın internet bankacılığını ya da mobil uygulamasının kullanarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Ancak dijital ortamda yapılan başvurular öncelikle sistem tarafından değerlendirildiği için olumsuz yanıtlanma ihtimali yüksek olabilmektedir. Bu nedenle şubeye giderek başvuruda bulunmanız daha iyi olabilir.

Genç Girişimci Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Genç Girişimci Kredisi Başvuru şartları nelerdir? Başvuru için aranan şartlar hangileridir? Genç girişimci kredisine başvuruda bulunmak isteyenler başvuru talebinde bulunmadan önce başvuru şartlarını karşılayıp karşılamadıklarını kontrol etmeleri gerekir. Başvuru şartlarını karşılamanız halinde Halkbank şubelerinizi ziyaret ederek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Genç Girişimci Kredisi başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

  • Üniversitelerin ön lisans ya da lisans programından mezun olmak
  • 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Mezun olunan bölüm ile ilgili iş kurmak istemek

genç girişimci kredisi başvurusu

Genç Girişimcilere Ne Kadar Kredi Veriyor?

Genç Girişimci kredisi hakkında en çok merak konusu olan konu, kredi kapsamı içerisinde ne kadar kredi verildiğidir. Genç Girişimcilere yönelik Halkbank kredi desteği kapsamında en fazla 350.000 TL kredi verilebilmektedir. Kredinin herhangi bir alt limiti bulunmamaktadır. Kredi taksit süresi ise 60 ay olarak belirlenmiş ve ilk 12 ay ödeme olmayacak şekilde verilecektir.

Genç Girişimci Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Halkbank tarafından Genç Girişimci kredi desteği verilirken çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından da hibe desteği verilmektedir. Genç Girişimci hibe desteğinden yararlanmak isteyenler, KOSGEB kredi şartlarından yararlanabilirler. KOSGEB, genç girişimcilere yönelik 150.000 TL’ye varan hibe desteği verilir. Bu miktarın 50 bin TL’si hibe olarak, 100 bin TL’si ise geri ödemeli olacak şekilde verilmektedir.

Genç Girişimci Hibe desteği almak isteyenler başvuru işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirler. · https://www.kosgeb.gov.tr/ linkine tıklayın.

  • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan 3 çizgiye tıklayın.
  • “Destekler” seçeneğine tıklayın.
  • “Girişimcilik Destekleri” butonuna tıklayın.
  • Kendinize uygun girişimcilik paketini seçin.
  • Başvuru formunu doldurarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.