İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
27.03.2023
A+
A-

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu nasıl yapılır? İBB aile destek paketi ile artık dar gelirli aileler daha rahat bir nefes alacaktır. İstanbul ilinde yaşayan ve gelir düzeyi düşük olan aileler bu destek paketinden faydalanabiliyor.

İstanbul Belediyesi Aile Destek Paketi

İstanbul büyük şehir belediyesinin sunduğu aile destek paketinden sadece gelir düzeyi düşük olan yani muhtaçlık sınırında olan kişiler faydalanabiliyor. Bu nedenle başvurular çok detaylı bir şekilde incelenmekte olup, sadece gelir düzeyi muhtaçlık sınırının altında olan kişilerin yararlanması sağlanmaktadır. Verilen maddi destek hane halkı göz önüne alınarak, kişilere sağlanmaktadır.  Yani hane içindeki gelir ilk olarak tespit edilir ve bu yönde bir maddi destek sağlanmış olur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İbb beyaz masa aile destek yardımı : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İbb aile destek paketi başvurusu :https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İBB Aile Destek Paketi Nedir?

İBB aile destek paketi nedir? Son dönemlerde daha fazla merak edilen soruların başında gelmektedir. Çünkü pek çok kişi yaşanan salgın hastalıklar nedeni ile her zamankinden daha fazla maddi yardıma ihtiyaç duymaktadır. Belirli bir gelir düzeyinin altında geliri olan kişilere bu destek paketi verilmektedir.

Hane halkı düşünülerek verilen bu destek paketi, 100 tl ila 250 tl olarak belirlenmiştir. Maddi yardımı almak isteyen kişiler ilk olarak ilgili web siteye giriş yapmalı ve bulundukları ilçeyi bu web sitesinden seçerek, doldurmalıdır. Daha sonra ise İstanbul kartı içine maddi destek yatırılmış olacaktır.

Kişiler yardım ettikleri yoksul ailenin bilgilerine cep telefonu ile ulaşım sağlamaktadır. Bu sayede yardıma  gerçekten ihtiyacı olan yoksul ailelere yardım ettiğinizi de kendiniz görebiliyorsunuz.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB aile destek paketi başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını öğrenmek isterseniz, yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Bu proje askıda fatura sistemi içinde olup, gerçek ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan bir sistemdir. Yapılan maddi yardımlar sayesinde artık ihtiyaç sahibi aileler bir nebze de olsa rahata ulaşmış olacaktır.

İstanbul büyük şehir belediyesi aile destek paketi başvurusunda bulunmak isteyen aileler ilk olarak alo 153 numarasını aramalıdır.

Alo 153 telefon numarasını aradıktan sonra sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgilerden bir tanesi İstanbul kart numarasıdır. Sisteme yüklenen bilgiler sayesinde aile destek paketiniz kartınıza aktarılır.

İBB Aile Destek Paketi Başvuru Formu

İBB aile yardım başvuru formu yoktur. Bunun yerine yardım etmek isteyen kişiler istedikleri ilçeyi seçerek, yardıma muhtaç olan kişilerin İstanbul kartına ödeme yapar. Bu ödemeler sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

Yardımda bulunmak isteyen kişiler  https://askidafatura.İBB.gov.tr/aile-destek  adresine giriş yaparak belirledikleri ilçede yaşayan kişilere maddi yardımlarda bulunabilir. Kişiler isterse 100 tl isterlerse 250 tl gibi rakamlarda yardım etme imkanına sahiptir.

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

İBB aile destek paketi sorgulama yapmak isteyen kişiler https://sosinc.İBB.gov.tr/basvuru/basvurusonucuızleme  adresinden takibini yapabilirler.  Bu web sitesinde kişilerden istenen bilgiler, tc. Kimlik numarası ve doğum tarihidir. Bu bilgileri eksiksiz ve yine tam olarak girdiğiniz zaman sorgulama işlemini başlatabilirsiniz.

İBB Aile Destek Paketi Kimler Alabilir?

İBB aile destek paketi kimler alabilir? Sorusunun yanıtı ise öncelikle kişilerin maddi geliri dikkate alınır. Bu doğrultuda incelemeler yapılır. Bunun dışında İBB aile destek paketi sadece İstanbul kartı olan kişilere verilmektedir. Yani maddi destek İstanbul kartına yatırılmaktadır.

İBB Aile Destek Paketi Ne Zaman Verilecek?

İBB aile destek paketi ne zaman verilecek? Sorusu ihtiyaç sahiplerinin merak ettiği başlıca sorulardan biridir. Bu destek ayda bir kez verilmektedir. Bağış yapmak isteyen kişiler ise sistem tarafından otomatik yönlendirme sayesinde ihtiyaç sahiplerine maddi yardımda bulunabilir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Destek Paketi

İstanbul büyük şehir belediyesi destek paketi projesinin esas hedefi ihtiyaç sahipleri ile bağışta bulunmak isteyen kişileri bir araya getirmektir. Bu sayede bağışta bulunacak kişiler en doğru ihtiyaç sahiplerine bu proje ile yardım yapabiliyor. Ve yine ihtiyaç sahipleri istanbul kartına yatırılan maddi destek ile rahatlayabiliyor.

Askıda Fatura Destek Paketi

Askıda destek paketi sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar hayır sever vatandalar sayesinde belli miktarlarda maddi yardıma kavuşmuş olacaktır. Destek paketi kesinlikle otomatik olarak kişilere sunulur. Bu sayede kişiler bağışta bulunmak istediklerinde maddi yardımlar otomatik olarak kişilerin önüne getirilir. İstediğiniz miktarda bağışı seçerek zor durumda olan ailelere destekte bulunabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.