Hit enter after type your search item
Belediye Yardımları

Belediye Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Ankara büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır, başvuru sorgulama; bilindiği üzere Ankara ilimiz oldukça büyük ve nüfus bakımından fazladır. Bu nedenle işsiz kişilerin sayısı da oldukça fazla olabiliyor.  Bu nedenle dar gelirli aileler için ve yine geçim zorluğu çeken aileler için Ankara büyük şehir belediyesi yardımlarını tüm hızı ile sürdürmektedir. 

Ankara büyük şehir belediyesi gıda yardımları başta olmak üzere, fatura yardımları, giyecek yardımları, eğitim yardımları ve daha pek çok yardımlarda bulunmaktadır. Dar gelirli aileler tüm bu yardımlardan faydalanabilirler. 

Ankara büyükşehir belediyesinin sağladığı bu imkanlardan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri gerekli koşulları taşıdıkları takdirde başvurularını kolaylıkla yapabilirler. Özellikle pandemi sürecinde yoğunlaşan yardım imkanları şimdiden pek çok ailenin yüzünü güldürmeyi de başarmıştır. Belediyenin yaptığı nakdi ve ayni yardımlar sadece tek seferliğine değil, birkaç kez yapılabilmektedir. Yani kişilerin gelir düzeyinde bir artış yaşanmadığı sürece dar gelirli aileler bu tür yardımlardan birkaç kez faydalanabiliyor. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Ankara büyükşehir belediyesi yardım kolisi dağıtımına son zamanlarda daha fazla özen göstermeye başlamıştır. Bunun nedeni ise pandemi sürecinde kişilerin maddi olarak yıpranmaları olmuştur. Yardım kolisi almak isteyen kişiler  için birkaç şart mevcuttur. Örneğin hane halkının sayısı ve yine asgari ücretin altında çalışmak durumunda olan kişiler için başvuru yapabiliyor. Özellikle bayramlarda ve ramazan ayında yardım kolilerinin dağıtımı her zamankine göre daha fazla artmıştır. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri Ankara büyük şehir belediyesine erzak yarımı için eskisinden daha kolay bir şekilde başvurularını yapabilirler.

Ankara’nın ilçelerinde özellikle altındağ ilçesinde 30 bini aşkın yardım kolisi dağıtılmıştır. Yani kişiler yardım almak istediğinizde bağlı bulunduğunuz ilçeye başvuruda bulunabilirsiniz. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Ankara büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvurusu için başvuru formunu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra hakkınızda detaylı bir araştırma yapılacaktır. Bu araştırmalar neticesinde eğer gerçek ihtiyaç sahibi iseniz, bununla ilgili size bir işlem başlatılır. Daha sonra ise ihtiyaç duymakta olduğunuz yardım kolisi sizlere ulaştırılmış olur. Belediye personelleri yaptıkları ince ve detaylı araştırmadan sonra formu doldururken bıraktığınız iletişim numaralarından sizlere dönüş sağlayacaktır. 

Eğer Ankara büyükşehir belediyesinin verdiği gıda yardımlarından faydalanmak isterseniz, ilk olarak başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bunun için ise e devlet web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Şartları Nelerdir?

Ankara büyükşehir belediyesinden gıda yardımı almak istediğinizde sizlere birkaç şart sunulur. Bu koşulları taşımanız halinde yardım kolisini alabilirsiniz. Peki kişilerden istenen şartlar nelerdir?

 • Muhtaçlık belgesi, muhtarlıklardan alınmalıdır.
 • Başvuru sırasında verdiğiniz adreste ikamet ettiğinize dair belge,
 • 18 yaşındaki kişilerin nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gıda yardımı formu,

Tüm bu belgeleri eksiksiz tamamlamanız halinde  hakkınızda gerçek ihtiyaç sahibi olup, olmadığınıza yönelik bir araştırma başlatılır. Bu araştırma neticesinde ise gıda yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Ankara  Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Ankara büyükşehir belediyesi yardım sorgulama için birkaç adımı takip etmeniz gerekir. Bu sayede başvurularınızın durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gıda yardımı için e devlet üzerinden form doldurmanız gerekmektedir. E devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra sonuçları öğrenmek adına yine e devlet resmi web sitesine giriş yaparak, başvuru durumunuzu kolayca sorgulamanız mümkün olacaktır. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Ne Zaman Dağıtacak?

Pek çok kişinin esas merak ettiği soruların başında Ankara büyük şehir belediyesi yardım ne zaman dağıtacak sorusu yer almaktadır. İlk etapta gıda yardımlarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru yapan kişilerin gerekli şartları taşıyıp, taşımadığı hakkında bir inceleme yapılır. Bu inceleme doğrultusunda kişilere eğer gıda yardımı çıkar ise belediye personelleri ihtiyaç sahibi kişilere ulaşım sağlayarak gıda kolilerini dağıtacaktır. 

Bu bağlamda son dönemlerde artan pandemi sürecinde Ankara büyükşehir belediyesi 775 kişiye 500 er tl ila 5 tane koli yardımında bulunmuştur. Buna ek olarak Ankara büyük şehir belediyesi 155 taksici için 35tl durak parası yardımında da bulunmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kampanyası Başvurusu

İhtiyaç sahipleri için yarım başvuruları tüm hızı ile devam etmektedir. Belediye yardımları kişilere ulaştırmak adına 8 madden oluşan bir şart sunmaktadır. Bunlar ise;

 • Bir handen sadece  bir kişi başvuru yapabilir. Yani aynı hanede yaşayıp ta birkaç kişi yardımlar için başvuru yapamaz.
 • 65 yaş üstü kişiler ve engelli kişiler bu yardımlar için başvuruda bulunabilir. Bunun dışında 65 yaş üstü ve engelli bireylerin sosyal yardımlardan faydalanıyor olmaları da gerekmektedir.
 • Sosyal güvencesi olan veya memur olan kişiler için bu yardımlar yapılamaz. Aynı hanede bir kişi sosyal güvenceye sahip ise veya aynı hanede memur var ise yine bu hane için yardım yapılamayacaktır.
 • Ankara da yaşayıp ta çiftçilik ile uğraşan ve tarım ve orman bakanlığından destek alan kişiler için sosyal yardım yapılamaz.
 • Pandemi nedeni ile işinden çıkarılan veya iş yerleri kapatılan kişiler için pandemi desteği veya kredi imkanı veriliyorsa yine bu kişiler de Ankara büyük şehir belediyesinin yardım başvurusunda bulunamaz.
 • Pandemi nedeni ile işinden çıkarılan ve iş yerleri kapatılıp, farklı mecralardan yardım almayan kişiler Ankara büyük şehir belediyesinin yardım imkanlarından faydalanabilirler.
 • Pandemide kapatılan kıraathane veya berber gibi iş yerlerinde çalışan ve 5 maddelik koşullara uygun olan kişiler için yardım yapılmaktadır.
 • Pandemi döneminde evlerini temizlik yaparak geçindiren kadınlar veya pazar esnafları da 5 maddelik kapsam içinde yer alıyorsa bu yardımlardan faydalanabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Formu

Ankara büyükşehir belediyesinin yardımlarından faydalanmak isteyen kişiler mavimasa web sitesinde yer alan formu doldurarak, başvurularını gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden başvuru yaptıktan sonra sizden istenilen evrakları ilgili birimlere iletmeniz gerekmektedir. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı

Ankara büyükşehir belediyesi yardım kartı alarak ta ailenizin geçimine destek olabilirsiniz. Bu yardım kartları 500 tl limitindedir. Yardıma ihtiyacı olan kişiler için bu kart verilmektedir. Marketlerden kendi ihtiyaçlarınıza yönelik alış veriş yapabilirsiniz. Kart üzerinden alkol ve tütün ürünleri alımı yasaktır. Bu nedenle alkol ve tütün ürünleri haricindeki temel ihtiyaçlarınız için 500 tl limitindeki kartı kolayca kullanabilirsiniz.

Ankara belediyesinin verdiği bu yardım kartlarından 17.500 kişi faydalanmaktadır. Özellikle pandeminden en çok etkilenen kesim yani taksiciler, berberler veya müzisyenler için bu kart verilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Ankara büyük şehir belediyesi ihtiyaç sahiplerinin su borçlarını da ödemektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Numarası

Ankara büyükşehir belediyesi yardım numarası üzerinden ilk olarak bilgi alabilir ve bu numaradan yardım başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Belediyenin yardım numarası ise; 0312 322 11 33 bu numaradan yardım alanına başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Talep Formu

Ankara büyükşehir belediyesi yardım talep formu için web siteyi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız son derece önemlidir.

Belediye yardımları>>>>

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
error: Content is protected !!
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
elektrik yardımı