Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama
12.02.2023
A+
A-

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama 2023. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı yapan belediyeler arasında yer almaktadır. İhtiyaç sahibi olan ve Balıkesir il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar belediye tarafından yapılan Ramazan yardımına başvuruda bulunabilirler. Vatandaşlar başvuru talebinde bulunduktan sonra başvurularının onaylanması halinde ev adreslerine Ramazan kolileri gönderilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Gibi merak edilen konu başlıkları yazının devamında yer almaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Balıkesir il sınırları içerisinde ikamet eden ve muhtaçlığını kanıtlamış olan vatandaşlar Ramazan yardımından yararlanmaya hak kazanabilirler. Ramazan yardımı başvuru işlemlerinizi e-Devlet hesabınız ile online olarak ya da Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin internet sitesine giriş yaparak başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru işleminizi online olarak gerçekleştirdikten sonra aynı sayfa üzerinden başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yalnızca gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilirler. Bu bağlamda başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bazı durumlara sahip olmaları gerekir. Bu durumlara sahip olan vatandaşlar başvuru formunu doldurarak başvuruda talebinde bulunabilir ve Ramazan yardımından yararlanabilirler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıda yer almaktadır.

 • Herhangi bir geliri olmayan ya da geliri düşük olanlar
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • İşsiz olan vatandaşlar
 • Muhtaç, yoksul ve zor durumda olanlar
 • Eşi vefat etmiş muhtaç durumdaki dul kadınlar
 • Kronik rahatsızlığı olan ve hastalığı çalışmaya engel olanlar
 • Afetzedeler
 • Engelli vatandaşlar (%40 ve üzerinde engeli bulunan kişiler) Ramazan yardımından yararlanabilirler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru şartlarına sahip olan tüm Balıkesirli vatandaşlar Ramazan yardımından yararlanabilirler. Belediye tarafından yürütülen Ramazan yardımı yalnızca belirli şartlara sahip olan vatandaşlara verilmektedir. Bu başvuru şartları ile vatandaşlar gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadıkları tespit edilir ve yardım sadece gerçekten ihtiyacı olanlara iletilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Balıkesir il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Muhtarlık tarafından verilmiş olan muhtaçlık belgesine sahip olmak
 • Hane içerisinde bireylerin herhangi birinin sosyal güvenceli işte çalışmıyor olmaması ve sosyal güvenceye sahip olmaması gerekir
 • Herhangi bir mal varlığının olmaması

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşları için Ramazan yardımı başlığı altında sosyal yardım desteği vermektedir. Her yıl Ramazan ayının yaklaşması ile muhtaç durumdaki vatandaşları için Ramazan yardımı veren Balıkesir Belediyesi, Ramazan yardımını, erzak ve gıda yardımı olarak yapmaktadır.

İçerisinde erzak ve gıda bulunan yardım kolileri şeklinde yapılan Ramazan yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru şartlarına sahip olmaları ve başvuru talebinde bulunmaları gerekir.

balıkesir ramazan yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen Balıkesirli vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konu başlıklarından biridir. Ramazan yardımı başvuru talebinde bulunduktan sonra başvuru talepleri incelenmek üzere yetkili kişilere aktarılır. Yetkililer tarafından her bir başvuru talep titizlikle incelenerek, başvuru sahiplerinin başvuru formu üzerinde vermiş olduğu bilgiler ile gerçek bilgilerinin uyuşup uyuşmadığı ve başvuru sahibi ile aynı hane içerisinde yaşayan diğer kişilerin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadıkları kontrol edilir.

Bu kontrol süreci tamamlandıktan sonra başvuru sahibinin, başvuru formu üzerinde belirtmiş olduğu iletişim adresleri aracılığı ile iletişime geçilerek başvuru sonucu ile ilgili bilgi verilir. Bu süreç yaklaşık olarak 30 gün kadar sürmektedir. Başvurusu onaylanan kişilerin Ramazan yardımı 30 gün içerisinde hak sahibine iletilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu talebinde bulunarak, başvuru şartlarını karşılıyor olmanız halinde Ramazan yardımından yararlanabilirsiniz. İçerisinde birçok temel gıda ürünü bulunan yardım kolileri şeklinde yapılan Ramazan yardımından yararlanmak isteyenlerin öncelikle

Balıkesir il sınırları içerisinde ikamet ediyor olması ardından başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekmektedir.

Ramazan kolisi yardımı başvurusunda bulunmak için https://e belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur  adresine gittikten sonra başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada herhangi bir hata çıkması muhtemeldir. Hata çıkmanın nedeni ise başvuru tarihinin henüz başlamamasıdır. Başvuru tarihleri içerisinde yukarıdaki bağlantı üzerinden başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmanızdan sonra başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemleri belediye binasına bizzat gidilerek yapılabildiği gibi online olarak da yapılabilmektedir. Balıkesir belediyesi tarafından yapılan Ramazan yardımına başvuruda bulunmak için e-Devler hesabına sahip olmanız yeterlidir. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gittikten sonra kimlik doğrulama işlemi yapabilir ve e-Devlet hesabınıza giriş yaparak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu doldururken eksiksiz ve doğru bilgilerinizi kullandığınızdan emin olmalısınız. Yanlış doldurulan başvuru formları hatalı sayılır ve iptal edilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde bulunmak isteyenler başvuru işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Başvuru işlemleri birkaç farklı başvuru kanalı üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru talebinde bulunmak isteyen Balıkesirli vatandaşlar aşağıdaki yollar üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru talebini e-Devlet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gittikten sonra kimlik doğrulama işlemi yapmaları ve hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Ardından başvuru formunu oldurarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.
 • Başvuru talebinizi Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin internet sayfası üzerinden yapmak için https://e-belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur adresine gittikten sonra başvuru formunu tamamlayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bir diğer başvuru işlemi ise belediye binasına bizzat giderek yapılmaktadır. İl belediye binasına bizzat giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Başvuru talebinde bulunduktan sonra başvurunuz ile ilgili tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca başvurunuzun sonuçlanmasından hemen sonra da aynı şekilde bilgilendirme yapılmaktadır. Ancak bazen yoğunluk gibi nedenlerden dolayı bilgilendirme yapılamamaktadır.

Bu durumda başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.