Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama
14.02.2023
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama 2023. Birçok il belediyesi her yıl Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için sosyal destek vermektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi de bu belediyelerden biridir. Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımına nasıl başvuru yapılır? Gibi merak edilen başlıklar yazımızda yer almaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Konya ili içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi aileler, Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Başlığını merak etmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi her yıl düzenli bir şekilde Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan yardımı yapmaktadır. Ramazan yardımı başlığı altında ailelere maddi yardım ve gıda yardımı yapan Konya Belediyesinin Ramazan yardımına başvuruda bulunmak için 3 farklı yol bulunmaktadır.

Başvuru işlemleri belediye binasına bizzat giderek gerekli evrakları teslim ederek ve başvuru formunu doldurarak yapılabilir. Ayrıca belediyenin internet sayfası ya da telefon numarası üzerinden de başvuru yapabilmek mümkündür.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımı maddi durumu yetersiz olan herkese verilen bir sosyal yardımdır. Yardıma ihtiyaç duyan Konyalı vatandaşlar belediyenin yapmış olduğu Ramazan yardımına başvuruda bulunabilirler. Ramazan yardımı başvuru kanalları üzerinden başvuru işleminizi tamamlayarak söz konusu sosyal yardımdan yararlanmaya hak kazanabilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler
 • Şehit aileleri, Asker ya da Gazi yakınları
 • Kronik rahatsızlığı olan kişiler
 • Bakıma muhtaç engelli ya da yaşlı kimseler
 • Eşi vefat etmiş dul kadınlar bu yardımdan yararlanabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen Konyalı vatandaşların bazı şartlara sahip olmaları gerekir. Bu şartları karşılayan kişiler başvuru kanalları üzerinden başvuruda bulunarak söz konusu yardımdan yararlanmaya hak kazanabilirler Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları ile ihtiyaç sahibi ailelerin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadıkları tespit edilerek aileye Ramazan yardımı yapılır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru sahibinin Türk vatandaşı olması ya da Türk vatandaşlığına sahip olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • Hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekmektedir.

Bu şartlara sahip kişiler Ramazan yardımı başvurusunda bulunarak yardım almaya hak kazanabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ramazan yardımı ne olarak verilir? Konya belediyesi tarafından verilen Ramazan yardımı 2 farklı şekilde yapılmaktadır. Maddi yardım ve gıda yardımı olarak verilen Ramazan yardımı, başvuru sahibinin isteği ve durumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Ramazan yardımı olarak maddi yardım almak isteyenler başvuru formunda maddi yardım almak istediklerini belirtmeli, gıda yardımı almak isteyenler ise Ramazan kolisi yardımı almak istediklerini belirtmeleri gereklidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımı ne zaman verilir? Başvurusu onaylanan kişiler tarafından merak edilmektedir. Ramazan yardımı başvurusu yapıldıktan sonraki yaklaşık olarak 30 ile 45 gün arasında başvuru sahibine verilir. Başvuru talebinde bulunduktan sonraki 15 ile 20 gün arasında başvurunuz sonuçlanır. Başvurunun sonuçlandığı tarihten sonraki 15 ile 20 gün arasında ise Ramazan yardımı başvuru sahibine ulaştırılır.

konya belediyesi yardım başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yadımı kolisi başvurusu talebinde bulunanlar ve başvuru talepleri onaylananlar Ramazan yardımı olarak içerisinde temel gıda ürünlerinin bulunduğu koli yardımından yararlanabilirler. Ramazan kolisi yardımı almak isteyenlerin öncelikle başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekir. Ramazan yardımı kolisi başvuru talebinizi e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yardım kolisi içerisinde yağ, makarna, pirinç, tuz, şeker, bulgur, çay, atıştırmalık gibi birçok gıda maddesi bulunmaktadır. Belediye tarafından hazırlanan Ramazan yardım kolileri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletilmek üzere Ramazan ayına 1 hafta kala dağıtılmaya başlanır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmeleri mümkündür. E-Devlet üzerinden başvuru talebinde bulunabileceğiniz gibi ALO 144 hattını arayarak ya da il belediyesine giderek de başvuruda bulunabilirsiniz. E-Devlet üzerinden Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayın.

 • Kimliğinizi doğrulayarak sisteme giriş işleminizi tamamlayın.
 • Uygulamaya git butonuna basın.
 • Karşınıza çıkan başvuru formunu doldurmaya başlayın. İlk olarak yardım almak istediğiniz il belediyesini seçin
 • Ardından diğer bilgilerinizi girerek başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlayın.
 • Son olarak “Kaydet” butonuna tıklayın.

Bu aşamaları yaptıktan sonra başvurunuz alınacak ve incelendikten sonra başvuru sonucunuz tarafınıza iletilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde nasıl bulunabilirim? Konya belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini gerçekleştirmeden önce başvuru şartlarına sahip olup olmadıklarını kontrol etmeleri gerekir. Başvuru şartlarına sahip olunması halinde başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden online olarak yapılabildiği gibi ALO 144 hattı aracılığı ile ya da il belediyesine bizzat giderek de yapılabilmektedir.

İl belediyesine giderek başvuruda bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için bazı evraklara sahip olmaları gerekir. Bu evraklar farklılık göstermekle beraber genel olarak, Kimlik fotokopisi, İkametgah belgesi, Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesidir. İl belediyelerinin çalışma prensiplerine bağlı olarak bu belgelerin farklılık göstereceğini unutmamalısınız. Hangi belgelerin istendiği konusunda detaylı bilgi almak için ALO 144 hattını arayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunanlar başvurularının sonuçlanıp sonuçlanmadığını merak etmektedir. Başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilmek için başvuru talebi sorgulama işlemi yapmanız gerekir. Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi için başvuru yaptığınız kanal üzerinden sorgulama yapmalısınız.

E-Devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirenler aynı sayfa üzerinden başvuru sorgulama işlemlerini de yapabilirler. İl belediyesine giderek başvuruda bulunan kişiler ise ALO 144 numaralı hat üzerinden ya da il belediyesine bizzat giderek sorgulama işlemi yapmaları gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.