Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama
04.04.2023
A+
A-
 1. Ramazan ayının gelmesiyle beraber il belediyeleri muhtaç durumda olan vatandaşlar için Ramazan yardımı yapmaya başladı. Bu belediyelerden biri de Antalya Büyükşehir Belediyesidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Gibi merak edilen başlıklara dair detaylar yazımızda yer almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nedir?

Sosyal Yardım Projesi kapsamına dahil olan Antalya Büyükşehir Belediyesi her yıl binlerce vatandaşa ramazan yardımı desteği vermektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için birçok farklı sosyal yardım imkanı sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarından biri de Ramazan Bayramında verilen ramazan paketi yardımıdır.

Ramazan ayının gelmesi ile birçok vatandaş ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ramazan yardımı nedir gibi konuları merak etmektedir. Antalya il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesinin sağlamış olduğu gıda yardımı, para yardımı ve erzak yardımına başvuruda bulunabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ile maddi geliri yetersiz olan vatandaşlarına Ramazan ayında erzak ve gıda desteği vermektedir. Belediye tarafından yapılan Ramazan yardımına https://www.antayla.bel.tr/OnlineBasvuru/2023-ramazan-yardimi adresi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca e-Devlet hesabınız üzerinden de başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru işlemleri birçok farklı başvuru kanalı üzerinden yapılabilmektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru talebinizi aşağıdaki yollar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 1- Başvuru işleminizi https://www.antayla.bel.tr/OnlineBasvuru/2023-ramazan-yardimi adresi üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sayfası belediye tarafından belirtilen Ramazan yardımı başvuru tarihleri arasında açılmaktadır.

 • Online olarak başvuruda bulunabileceğiniz bir diğer yol ise e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gittikten sonra başvuru formunu doldurarak Ramazan yardımı başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bir diğer başvuru yolu ise bizzat belediye binasına giderek başvuru talebinde bulunmaktır. Başvuru için gerekli olan evrakları hazırlayarak il belediyesine bizzat gidebilir ve belediye tarafından size verilen başvuru formunu doldurarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımına Kimler Başvurabilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bazı şartları sağlamaları gerekir. Ramazan yardımları belirli şartları taşıyan vatandaşlara yönelik sağlanmaktadır. Sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar Ramazan yardımı başvurusu yapabilirler. Ayrıca Ramazan yardımı şu kişilere verilir;

 • Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar.
 • Ramazan yardımları yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağlanmaktadır.
 • Vatandaşın gelirinin açlık sınırı altında olması gerekir.
 • Başvuruların onaylanması için yalnızca kendi il belediyenize başvuruda bulunmanız gerekir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanmak için öncelikle Antalya il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak gerekir. Ayrıca başvuru şartlarına sahip olunması da gerekmektedir. Başvuru şartlarına sahip olmayanların Ramazan yardımından yararlanabilmesi mümkün değildir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıda yer almaktadır.

 • Evi kira olan ve maddi geliri düşük olanlar
 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olanlar
 • %40 üzerinde engeli bulunan engelli vatandaşlar
 • Bakıma muhtaç olan yaşlılar
 • Kronik rahatsızlığı olanlar ve bu hastalıktan dolayı çalışamayacak durumda olanlar
 • Şehit aileleri, asker ve gazi yakınları da Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler arasında yer almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar belediyenin resmî web sitesinde yer alan “Ramazan Yardımı 2022 Formu” sekmesindeki formu doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Forum üzerinde yer alan kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, adres bilgileri ve diğer bilgilerin doğru doldurulması başvurunun onaylanması için gereklidir.

Başvuru yapmak için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/2022-ramazan-yardimi linkine tıklayabilir ve açılan sayfadaki formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Tamamlanan başvurular ortalama olarak 15 ile 25 gün arasında inceleme altına alınır ve incelemeden sonra olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı için başvuruda bulunmanın bir diğer yolu ise E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilir. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama ekranına “Ramazan Yardımı” yazarak ilgili sayfaya ulaşabilir ve başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Ramazan yardımından yararlanabilecek kişilerin mutlaka başvuru şartlarına sahip olmaları gerekir. Başvuru şartlarını karşılayan vatandaşlar başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunabilirler. Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Maddi geliri düşük olmak ya da herhangi bir gelire sahip olmamak
 • Antalya il sınırları içerisinde ikametgah eden
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunan vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduklarına dair bilgi almak isteyebiliyorlar. Ramazan yardımı başvurusu yapıktan sonra başvurular incelemeye alınır. İncelemeye alınan başvurularınız hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için 0242 249 50 00 numaralı Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olan numarayı arayabilir ve başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvurular Ramazan ayına girmeden önce onaylı veya onaysız olarak sonuçlanır ve olumlu başvurulara ödeme yapılır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yönelik maddi destek ve erzak gıda desteği vermektedir. Başvuruda bulunacak olanların başvuru formunu doldururken hangi yardımı almak istediklerini belirtmeleri gerekir. Ramazan yardımı olarak maddi destek almak isteyenlerin, maddi destek almak istediklerini belirtmeleri gerekir. Erzak ve gıda yardımı almak isteyenler ise başvuru formunda erzak ve gıda yardımı almak istediklerini belirtmeleri gerekir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımı başvurusunda bulunanlar tarafından en çok merak edilen başlıklardan biridir. Başvuru talebine bulunduktan sonra doldurmuş olduğunuz başvuru formu incelenmek amacıyla yetkililere iletilir. Yetkiler tarafından başvuru formunun incelenmesi yaklaşık olarak 15 gün kadar sürmektedir. Başvurunuz incelendikten sonra tarafınıza olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılır.

Başvurunuzun olumsuz olması halinde Ramazan yardımından yararlanabilmeniz mümkün değildir. Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması halinde Ramazan yardımından yararlanmaya hak kazanırsınız. Olumlu olarak geri dönüş yapılan başvuru taleplerine, 15 ile 20 gün içerisinde sosyal yardım verilir. Maddi yardım alan vatandaşların yardım paraları, başvuru formu üzerinde verilen IBAN numarasına yatırılır. Erzak ve gıda yardımı ise başvuru sahibin ev adresine kadar gönderilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Gelir?

Ramazan Bayramı başvurusu yaptıktan ve başvurunuz onaylandıktan sonra belediye yetkileri tarafından Ramazan ayına girmeden önce ramazan yardımınız yapılmaktadır. Ramazan yardımına çok fazla başvurunun yapılmasından dolayı ramazan yardımınızın gelmesi gecikebilir ve yoğunluğa bağlı olarak Ramazan ayı içerisinde yardım yapılabilir. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak ve yardımınızın ne zaman ulaşacağına dair bilgi almak için 0242 249 50 00 numaralı hattı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda Paketi Ne Zaman Verilecek?

İhtiyaç sahibi vatandaşların ramazan ayında erzak alabilmeleri ve temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmaları için belirli bir miktarda maddi yardım yapılmaktadır. Ramazan yardımı başvuruları yapıldıktan sonra belediye personelleri tarafından başvuruları detaylı bir şekilde inceleme altına alınmaktadır. İncelemeden sonra başvuruların onaylanması halinde başvuru formu üzerinde vatandaşın girmiş olduğu IBAN numarasına ramazan yardımı yatırılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda Paketi Yardımı Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan gıda paketi yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Vatandaşların muhtaçlık sınırı altında bir gelire sahip olmaları ve herhangi bir sosyal güvencelerinin olmaması halinde Ramazan gıda paketi almaya hak kazanırlar.

Ramazan gıda paketi yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru sırasında doldurmaları gereken başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmaları ve başvuru şartlarını sağlamaları halinde Ramazan gıda paketi yardımı alabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda Paketi Yardımı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan gıda yardımı için belediye vatandaşlarından herhangi bir belge istememektedir. Başvuruların yapılması için başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile tamamlanması gerekir. Ayrıca başvuru şartlarının sağlanması gerekir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu talebinde bulunmak için e-Devlet hesabınızı kullanabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın.
 • T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi bilgilerinizi ilgili alanlara girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 • Uygulama Adresi bölümünde yer alan linkine ya da “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.
 • Yardım başvurusu yapılacak belediye olarak Antalya Büyükşehir Belediyesini seçin.
 • Seçenekler arasında Antalya Büyükşehir Belediyesini göremiyorsanız büyük ihtimalle ikametgahınız başka bir ilde kayıtlıdır.
 • Belediyeyi seçtikten sonra başvuru formunda yer alan, Kişi Kimlik Bilgileri, Kişi Adres Bilgileri, Eşinin Kimlik Bilgileri (evli değilseniz bu alanı boş bırakın) , Kişi İletişim Bilgileri bölümlerini eksiksiz olarak doldurun.
 • Sosyal Yardım Türleri bölümünden erzak ve gıda yardımını seçin.
 • Aydınlatma metnini okuduktan sonra metni okuduğunuza dair ilgili kutucuğu işaretleyin.
 • Onay Veriyorum seçeneğini seçin.
 • Son olarak “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi her yıl Ramazan ayının yaklaşmasına yakın ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan yardımı olarak erzak ve gıda yardımı yapmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunduktan sonra başvuru talebiniz incelenmek üzere değerlendirmeye aşamasına alınır. Başvuru değerlendirme aşamasından olumlu olarak geri dönüş yapılan başvuru talepleri, Ramazan yardımından yararlanmaya hak kazanabilirler.

Ramazan yardımı 4 kişilik bir ailenin 1 aylık ihtiyacının karşılanmasını hedefleyerek hazırlanmaktadır. Belediye tarafından yapılan erzak ve gıda kolisi içerisinde yer alan gıda ürünleri aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Peynir, zeytin ve reçel gibi kahvaltılık ürünler
 • Çay ve şeker
 • Fasulye, mercimek, bulgur ve nohut
 • Makarna
 • Yağ
 • Salça
 • Un gibi gıda ürünleri bulunmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Telefon Numarası

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama ve Başvuru Formu