Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama
21.03.2022
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nedir

Sosyal Yardım Projesi kapsamına dahil olan Antalya Büyükşehir Belediyesi her yıl binlerce vatandaşa ramazan yardımı desteği vermektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için birçok farklı sosyal yardım imkânı sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarından biri de Ramazan Bayramı’nda verilen ramazan paketi yardımıdır.

Ramazan ayının gelmesi ile birçok vatandaş ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ramazan yardımı nedir gibi konuları merak etmektedir. Antalya il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesinin sağlamış olduğu gıda yardımı, para yardımı ve erzak yardımına başvuruda bulunabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımına Kimler Başvurabilir

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bazı şartları sağlamaları gerekir. Ramazan yardımları belirli şartları taşıyan vatandaşlara yönelik sağlanmaktadır. Sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar Ramazan yardımı başvurusu yapabilirler. Ayrıca Ramazan yardımı şu kişilere verilir;

  • Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar.
  • Ramazan yardımları yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağlanmaktadır.
  • Vatandaşın gelirinin açlık sınırı altında olması gerekir.
  • Başvuruların onaylanması için yalnızca kendi il belediyenize başvuruda bulunmanız gerekir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar belediyenin resmî web sitesinde yer alan “Ramazan Yardımı 2022 Formu” sekmesindeki formu doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Forum üzerinde yer alan kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, adres bilgileri ve diğer bilgilerin doğru doldurulması başvurunun onaylanması için gereklidir.

Başvuru yapmak için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/2022-ramazan-yardimi linkine tıklayabilir ve açılan sayfadaki formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Tamamlanan başvurular ortalama olarak 15 ile 25 gün arasında inceleme altına alınır ve incelemeden sonra olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı için başvuruda bulunmanın bir diğer yolu ise E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilir. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama ekranına “Ramazan Yardımı” yazarak ilgili sayfaya ulaşabilir ve başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunan vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduklarına dair bilgi almak isteyebiliyorlar. Ramazan yardımı başvurusu yapıktan sonra başvurular incelemeye alınır. İncelemeye alınan başvurularınız hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için 0242 249 50 00 numaralı Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olan numarayı arayabilir ve başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvurular Ramazan ayına girmeden önce onaylı veya onaysız olarak sonuçlanır ve olumlu başvurulara ödeme yapılır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Gelir

Ramazan Bayramı başvurusu yaptıktan ve başvurunuz onaylandıktan sonra belediye yetkileri tarafından Ramazan ayına girmeden önce ramazan yardımınız yapılmaktadır. Ramazan yardımına çok fazla başvurunun yapılmasından dolayı ramazan yardımınızın gelmesi gecikebilir ve yoğunluğa bağlı olarak Ramazan ayı içerisinde yardım yapılabilir. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak ve yardımınızın ne zaman ulaşacağına dair bilgi almak için 0242 249 50 00 numaralı hattı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan gıda paketi ne zaman verilecek

İhtiyaç sahibi vatandaşların ramazan ayında erzak alabilmeleri ve temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmaları için belirli bir miktarda maddi yardım yapılmaktadır. Ramazan yardımı başvuruları yapıldıktan sonra belediye personelleri tarafından başvuruları detaylı bir şekilde inceleme altına alınmaktadır. İncelemeden sonra başvuruların onaylanması halinde başvuru formu üzerinde vatandaşın girmiş olduğu IBAN numarasına ramazan yardımı yatırılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan gıda paketi yardımı kimlere verilir

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan gıda paketi yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Vatandaşların muhtaçlık sınırı altında bir gelire sahip olmaları ve herhangi bir sosyal güvencelerinin olmaması halinde Ramazan gıda paketi almaya hak kazanırlar.

Ramazan gıda paketi yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru sırasında doldurmaları gereken başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmaları ve başvuru şartlarını sağlamaları halinde Ramazan gıda paketi yardımı alabilirler.

Antalya büyükşehir belediyesi ramazan gıda paketi yardımı için gerekli Belgeler Nelerdir

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan gıda yardımı için belediye vatandaşlarından herhangi bir belge istememektedir. Başvuruların yapılması için başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile tamamlanması gerekir. Ayrıca başvuru şartlarının sağlanması gerekir.

Yazımızı Beğendiniz Mi?
Yorumlar

  1. Nour dedi ki:

    Antalya’da birçok ailenin yardıma ihtiyacı var

  2. Halise dedi ki:

    Çok ihtiyaç im var kiraciyim iki çocuğum var iki çocuğum la yaşıyorum eşimde boşanmişim çocuklarda bende çok istiyorum en azinda çocuklarıma bayram elbiseleri alırım