Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama ve Başvuru Formu

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama ve Başvuru Formu
27.03.2023
A+
A-

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya Halk Süt Başvurusu bazı belediyelerinde başlatmış olduğu süt dağıtma projesini Antalya Büyükşehir Belediyesi de başlatmıştır. Çocuklarımızı sağlıklı ve güvenli süt ile buluşturuyoruz sloganı ile süt dağıtma projesini 10 Haziran 2020 tarihinde başlatılmıştır. Halk süt projesinde 2-5 yaş aralığı olan çocuklara dağıtılacaktır. Yapılan bu projede 2-5 yaş aralığında çocukların aylık süt ihtiyacını karşılamak amacı ile başlatılmıştır.

Başlatılan proje sonrasında bütün 2-5 yaş aralığında çocukları olan aileler Antalya Büyükşehir Belediyesi Süt Başvurusu nasıl yapılır sorunun cevabını aramaya başladılar.

Başlatılan projede 2-5 yaş arasındaki her bir çocuk için aylık 8 litre süt verilecektir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Süt Başvurularının başlatılacağı tarih 15 Haziran 2020 olarak açıklandı. Fakat süt yardımı bütün vatandaşlara verilmeyecektir. İhtiyaç sahibi olan 2-5 yaş aralığında çocukları olan aileler süt yardımından yararlanacaktır. Antalya Büyükşehir Belediyesi süt yardımından ihtiyaç sahibi olmayan kişilerin çocuklarına verilmeyecektir.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? yapılan açıklamalardan sonra akıllarda merak uyandıran sorular arasına girmiştir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Başvurusu yapacak kişiler iki yöntem ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Birinci olarak 15 Haziran 2020 tarihinden sonra çağımızın vazgeçilmesi olan internet üzerinden www.antalya.bel.tr sayfasına tıklayarak hızlı ve kolay şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. İkinci olarak Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 hattı olan numarayı arayarak başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz.

Başvuru yapmadan önce gerekli şartları gözden geçirmenizi öneririz. 15 Haziran 2020 tarihi itibari ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca süt yardımından sadece ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları yararlanacaktır. Süt yardımı alacak çocukların 2-5 yaş aralığında olmaları gerekmektedir. Uygun şartlara göre onaylanan başvurular sonrasında çocuk başına aylık 8 litre süt yardımı yapılacaktır. 

Antalya Süt Yardımı

Antalya süt yardımı projesi 15 Haziran 2020 tarihi itibari ile hayata geçirildi. Proje sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığındaki her bir çocuklar için aylık 8 litre süt dağıtılacaktır. Antalya Büyükşehir Belediyesi süt dağıtımı 19 ilçede yapılmaktadır. Sosyal hizmetlerde çalışan görevli ve sosyologlar yardımı ile başvurular araştırıp incelemektedir. Daha sonrasında ihtiyaç sahibi aileler tespit edilerek süt yardımları yapılmaktadır.

Süt yardımı başvurusu yaptıktan sonra yardım alacak ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığında çocukları olmalıdır. Yaş aralığı şartına uymayan ailelere süt yardımı yapılmayacaktır. Belirlene ihtiyaç sahibi ailelerde çocuk sayısı fark etmeksizin çocuk başına aylık olarak 8 litre süt verilecektir. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verilecek sütler Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliğinden alınarak paketlenip dağıtılacaktır.

Antalya Halk Süt Başvuru Sorgulama

Antalya halk süt başvuru sorgulama başvurunuz yapıldıktan sonra yapılacak bir işlemdir. Süt başvurusu sorgulama yapabilmek için ilk önce süt yardımı başvurusu yapmanız gereklidir. Başvurunuz onay sürecine girdiğinde internet üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesine ait resmi web adresine girerek , başvuru durum sorgulama  linkine tıklayarak başvurunuzu rahatlıkla takip edebilir ve sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi yapabilmeniz için sizden istenecek bilgiler T.C kimlik numaranız ve başvuru Takip numaranızdır. Bilgileri girdiğiniz takdir de sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. 

Antalya Süt Yardımı Başvuru Formu

Antalya süt yardımı başvuru formu internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesine ait resmi web adresine girerek Antalya süt yardımı başvurusu formunu doldurarak müracaatınızı yapabilirsiniz. Ya da Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 hattı arayarak müracaat işlemlerini yapabilirsiniz. 

Başvuru esnasında sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz girmelisiniz. Aksi takdir de yapılan araştırmalar ve inceler sonunca yanlış ve eksik tespit edilen başvururlar onaylanmayacaktır. Ayrıca ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocukları süt yardımından yararlanacaktır. Halk süt yardımı başvurusu yapacak ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığında çocukları olmalarıdır. Yaş aralığı şartına uygun olmayan başvurular değerlendirilmeyecek ve onaylanmayacaktır. 

Halk Süt Talep Formu

Halk süt talep formu internet üzerinden bulanabilir. Antalya Belediyesine ait resmi internet sayfasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Talep formunu şartları yerine getirenler doldurmalıdır. İhtiyaç sahibi aileler Halk süt yardımından faydalanacaktır, ihtiyaç sahibi olmayan tespit edilen aileler halk süt yardımından yararlanamayacaktır. Ayrıca istenen bilgileri doğru ve eksiksiz yazmalısınız. Eksik ve yanlış tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra yine internet üzerinden başvuru takip ve sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz. Müracaatınız onaylandıktan sonra her ay aylık süt yardımından alabilirsiniz.

Antalya Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır?

Antalya Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır? Sorunu yukarıdaki yazılarımızda cevaplandırdık. Fakat tekrar anlatacak olursak halk süt yardımı ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. İhtiyaç sahibi olmayan ailelerin başvuruları değerlendirmeye katılmayacaktır.  İhtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığında çocukları için halk süt yardımı yapılmaktadır. Şart kriterlerine uymayan ailelerin başvuruları da değerlendirmeye alınmayacaktır.

Şarlara uygun olana herkes başvuruda bulunabilir. Başvuru yapacak kişiler Antalya Büyükşehir Belediyesi ne ait resmi web sitesinden gerçekleştirebilirler. Web sitesine girdiğinizde halk süt talep formunu doldurmanız gerekecektir. Yaptığınız başvurular onay sürecine girecek ve sosyal hizmetleri çalışanları tarafından incelemeye alınacaktır. Daha sonrasında süt yardımı alıp alamayacağınız belirlenecektir.

Antalya Halk Süt Telefon Numarası

Antalya Halk Süt Telefon Numarası adresleri internet üzerinde bulunmaktadır. İnternet resmi web sayfası www.antalya.bel.tr linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Telefon iletişimleri Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 hattı olan numarayı arayarak başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz.

Antalya belediyesi yardım başvurusu

Antalya Halk Süt Her Ay Mı Veriliyor?

Antalya Halk Süt Her Ay Mı Veriliyor? Antalya’da 19 ilçe olmak üzere dağıtımlar yapılmaktadır. Halk süt dağıtımları her ay çocuk başına 8 litre olarak dağıtılmaktadır. Halk süt dağıtımları yoğunluğundan dolayı gecikmeli olarak gelebilir. Geçmeli olduğu durumlarda Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 hattını arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Antalya Halk Süt Başvuru Formu Doldur

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Yapmış Olduğu yardımlardan bir taneside Halk süt yardımıdır. Antalya Halk süt Başvurusu için ihtiyacınız olan form için belediyenin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Halk süte nasıl başvurulur? 

Halk Süte Nasıl Başvurulur? İnternet üzerinden başvurular gerçekleştirilebilir. Antalya belediyesinin web sitesi olan www.antalya.bel.tr linkine tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Doldurmanız gereken başvuru formu Halk Süt Talep Formudur.

 Ayrıca telefon üzerinde de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi (ABİM) 444 94 20 hattını arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Halk Süt Kaç Tane Veriliyor

Halk Süt Kaç Tane Veriliyor ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına verilmektedir. Hane içerisindeki çocuk sayısı fark edilmeksizin her çocuk başına aylık olarak 8 litre Halk süt yardımı dağıtılmaktadır. 8 litre sütü günlük oranında hesaplayacak olursak günlük 260 ml. Süt oranına denk gelmektedir.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.