Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
31.03.2023
A+
A-

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Kastamonu Belediyesi Kastamonu ili geçim kaynakları içerisinde bulunan tarım, hayvancılık, madencilik ve sanayideki gelişmelere bağlı olarak vatandaşların bulunduğu iş kısımlarıdır. Son dönemlerde yaşamış olduğumuz koronavirüs vakalarının en çok arttığı ve görüldüğü yer olmasıyla birlikte il ve ilçelerinin tamamına yakınında vatandaşların oldukça zorlu zamanlar geçirdiği görülmektedir.

Koronavirüs vakaların artmasına bağlı olarak işlerini kaybetme süreci ve iş kaynaklarının sınırlanmasına bağlı olarak vatandaşlar Hem ekonomik hem de sosyal yaşantılarında kısıtlamalar oluşmuştur.

Bu durum sonuç olarak vatandaşlara ihtiyaç sahibi haline getirmiştir. Kastamonu Belediyesi toplumsal refahı desteklemek ve sağlanmasına katkı sağlamak amacıyla belli yardımlar sağlayarak vatandaşların yalnız olmadığını belirtmek, tekrardan topluma kazandırmak ve düzenli bir geçim kaynağı sağlanması için sosyal yardımlar sağlamaktadır.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama Ekonominin kişiler için hizmete sunulabilmesi para ile gerçekleştirilmektedir. Ekonomi, bireylerin üretilenleri tüketmesidir aslında. Temel kaynak olan para, her birey için eşit miktarda olmamaktadır.

Durum böyle olunca da bireyler arasındaki farkı gözlemlemek gerekmektedir. Kimisi çalışacak bir iş dahi bulamakta ya da çalıştığı işten geçinebilecek derece para kazanamamaktadır.

Yapılan gözlemler doğrultusunda, bireylerin yardıma ihtiyaç duyduğu kabul görmektedir ve ardından çalışmalar yürütülmeye başlanmaktadır. Türkiye’nin 81 ilinde yardıma muhtaç durumdaki bireyler için yardım çalışmaları yürütülmektedir. Sağlanan yardımlar ile bireylerin daha güvenli ve kaliteli yaşam sürmeleri hedeflenmektedir.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kastamonu Belediyesi sosyal yardımları nelerdir? Bireylerin ihtiyaçları analiz edilerek gerek duyulan her ihtiyaç karşılanmaya çalışılmaktadır. Zira çeşitli kategorilerde yardım çalışmaları yürütülmektedir. Ayni ve nakdi yardım şeklinde ikiye ayrılmaktadır.

Giyecek yardımı, sağlıklı beslenilebilmesi açısından gıda yardımı, kış aylarında yakacak yardımı, ev eşyası eksikliğinde bunun için yardım, eğitim hayatında maddi yetersizliklerden ötürü sıkıntı yaşayan bireyler için kırtasiye yardımı, hasta bireyler ve bebekler için ihtiyaç doğrultusunda bez yardımı, bireylerin ulaşım masrafları için yardım ve engelli bireyler için ilaç, medikal ürün, protez, tekerlekli sandalye yardımları yapılarak, daha yaşanabilir bir hayat sunulmaktadır.

Yukarıda bahsedilmiş olan ayni yardımların yanında, maddi yardımlar da Kastamonu Belediyesi tarafından sağlanan bir yardım çeşididir. Öyle ki Sosyal Market adı verilmiş olan yardım çalışması ile de bireylerin ihtiyaçları giderilmeye çalışılmaktadır.

Kastamonu Belediyesi yardımları Kimlere Verilir?

Kastamonu Belediyesi yardımları kimlere verilir? Yardıma muhtaç bireyler tespit edilerek, gerekli yardımlar sağlanmaktadır. Engelli bireyler, kimsesizler, yaşlı bireyler ve çocuklar, Kastamonu Belediyesi tarafından yardıma ihtiyacı olan öncelikliler olarak görülmektedir. Bireylerin, yardıma ihtiyaç duydukları iyice araştırılmaktadır. Zira muhtaçlık derecelerine göre alacakları yardımın miktarı ve sıklığı belirlenmektedir.

Ayrıca devlet okullarında okumakta olan öğrenciler için de gerekli yardımlar sağlanmaktadır. Engelli durumdaki bireylerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Aynı zamanda doğal afetlerde zarar görmüş olan bireylere de yardımlar ulaştırılmaktadır.

Yapılan yardımlar ömür boyu verilecek biçimde düzenlenmemektedir. Bireylerin takip edilmektedir ve başvurular her yıl yenilenmektedir. Yani bireylerin maddi durumunun düzelmesi halinde yardımlar kesilmektedir.

Bireyler için yaşlı bakım ve engelli bakım merkezleri mevcut hale getirilmiştir. Danışmanlık hizmeti ve sağlık konusunda da hizmetler muhtaç durumdaki bireyler için hazır hale getirilmiştir.

Kastamonu Üniversitesindeki öğrenciler için çamaşırhane hizmeti sağlanmaktadır. Belirlenen limit dahilinde ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti mevcut durumdadır. Bu hizmet diğer muhtaç durumdaki bireyler için de geçerlidir.

Ama bilhassa belirtmek gerekir ki, yardım çalışmalarına başvuru yapacak olan bireyler Kastamonu ilinde ikamet etmelidir.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardıma muhtaç durumdaki bireyler Kastamonu Belediye Binasına giderek başvuru formu doldurabilmekte ve yetkili birimler ile görüşme sağlayabilmektedir. Bu seçeneğin gerçekleştirilebilmesi için de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

Yapılan başvuruların kale alınabilmesi için ve kontrolünün sağlanması için yapılacak olan başvuru kategorisine bağlı olan belgelerin temin edilerek, başvuru yapılacak olan birime teslim edilmesi gerekmektedir. En başında bireyin kendisini açıklayabilmesi açısından kimlik fotokopisini yetkililere ulaştırması gerekmektedir. Ayrıca yoksul durumda olunduğuna dair belgeyi de muhtarlıklardan onaylı bir biçimde almış olmak gerekmektedir. Bireyler engellilik açısından başvuruda bulunacak ise, sağlık kurulu raporu almış olmalıdır. Eğer ki afete dayalı bir yardım talebinde bulunulacak ise, o zaman da afetzede olunduğuna dair belge ile belediyeye gitmek gerekmektedir. Öğrenci bireyler için yardım başvurusunda bulunulacaksa da aile bireylerinin ikametgah belgesi ve yine yoksulluk belgesi temin etmesi şarttır. Yardıma ihtiyaç duyan bireyler her türlü mallarını belirten belgeyi de belediyeye sunmalıdır.

Bunların dışında elbette ki bireyler başvuru formu doldurmak zorundadır.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri, başvuru sürecini takiben incelenme süreci sonrası herhangi bir ulaşım sağlanmadığı durumlarda yaptırılabilir. Yardım başvurusu inceleme ve ekipler tarafından onaylanma süresi ortalama 15 ila 30 gün arasında oluşmaktadır. Başvurunuzu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü https://www.kastamonu.bel.tr/v2/kurumsal/mudurluklerimiz/kultur-ve-sosyal-isler-mudurluğu/sosyal-hizmet-ve-yardim-esaslari-yonetmeliği/ üzerinden sağlayabilir ayrıca başvuru merkezine gelerek de sorgulama yapabilirsiniz.

Başvuran kişiye ait bilgiler ile gerekli sonuç açıklanacak olup yardım başvurusunu Hilal Masa üzerinden sağladıysanız 153 numaralı hat üzerinden bilgi edinme hakkınızı kullanarak başvuru sorgulama işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu süreçleri başvuru formu verilerek sağlanmaktadır. Bu form içerisinde yardım başvurusunun çeşitlerine göre bilgiler talep edilmektedir. İstenen bilgiler başvuran kişiye ait kişisel bilgileri, maaş bilgilerini, yardım yapılacak adres ve iletişim bilgilerini ve ev içerisinde yaşayan hane halkı ile ilgili bilgileri içermektedir. Verilen bilgilerin güncel olması yardım başvurusunun onaylanması sürecini hızlandırmakta ve destek sağlamaktadır.

Yardım başvurusunu telefon üzerinden yani Hilal Masa çağrı merkezinden de sağlayabilmekte olup bu tür bilgiler çağrı merkezi tarafından da sisteme giriş yapılabilmektedir. Fiziksel başvurularda form verilerek bilgilerin doldurulması talep edilmektedir. Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak alo 153 Hilal Masa çağrı merkezi yer almaktadır. Vatandaşların problemlerini dinleyerek çözüm bulmak adına ilgili birimlere aktarılması sağlanmaktadır. Hilal Masa 7/24 kesintisiz hizmet vererek yardım başvurularını sağlamaktadır. Yardım başvuru çeşitlerine bağlı olarak fiziksel olarak talep edilmesi gerekli olan başvuru bilgilerini Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasına yapmanız gerekebilir.

Kastamonu Belediyesi yardım başvurusu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü‘ne bağlı olan 0 366 214 92 18 numaralı hat üzerinden sağlanarak, başvuru için gerekli nitelikleri belgeleri ve başvuru merkezini öğrenim sağlayarak yardım başvurusu yapabilmektesiniz. Yardım başvuruları dönemsel olarak farklılıklar göstermekte olduğundan başvuru yerleri değişiklik gösterebilmektedir.

Kastamonu Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu Belediyesi, bireylerin en temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme konusuna önem vermektedir. Bu doğrultuda da gerekli yardımları bireylere ulaştırmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin durumları göz önünde bulundurularak süreklilik arz edebilmekte ya da bir defaya mahsus biçimde olabilmektedir.

Bireyler için günlük taze yemek hizmeti ve aynı şekilde taze günlük ekmek dağıtımı da anlaşmalı kuruluşlarca yapılmaktadır. Belediye bunun için de gerekli çalışmaları yürütmektedir.

Gıda kolisi yardımı tek seferlik olduğu vakit Ramazan ve Kurban bayramları dönem olarak belirlenmiş durumdadır. Düzenli olan yardımlar ise aylık olarak bireylere ulaştırılmaktadır.

Kastamonu Belediyesi’nin resmi sitesi üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Başka bir seçenek ise Hilal Masa olarak belirlenmiş olan birimin numarası olan 153’ü aramak ya da +90 366 153 00 00 numaralı telefonu arayarak, gıda kolisi yardım talebinde bulunulabilmektedir.

Kastamonu Belediyesi ile Yardımlaşma Market Vakfı’nın ortak çalışmalarıyla bireyler market alışverişlerini de onlara verilmiş olan kart ile yapabilmektedir. Sağlanan yardım kartının limiti bulunmaktadır ve bunu da belediye belirlemektedir.

Kastamonu Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu belediyesi yardım kolisi süreçleri belirli dönemler içerisinde dağıtılarak vatandaşların erzak eksiği karşılanmaktadır. Genellikle özel ve milli günler olmak üzere dağıtılan belediye yardım kolileri ihtiyaç sahibi olan ailelere sağlanmaktadır. Kastamonu Belediyesi yardım kolisi yardımlarından faydalanabilmek için alo 153 Kastamonu Hilal Masa üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz.

Hilal Masa araması yapılarak yardım kolisi isteğiniz belirtilir, istek talebiniz gerekli birimlere iletilerek sonuçlandırılır. Diğer başvuru yöntemi olarak Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne giderek yardım kolisi başvurusu yapabilirsiniz. İncelemeler sonucunda karar olumlu olduğunda yardım kolisi dağıtımları belirli zaman dilimleri içerisinde yapılacaktır.

Kastamonu Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu belediyesi erzak yardımı toplumsal refahı artırmak için yapılan yardım türlerinden biri olarak görülmektedir. Geçim sıkıntısı çeken aileler toplumsal refah bakımından aşağıda kaldıkları görülmektedir. Alım gücünün gittikçe zorlaşması ile birlikte geçim sıkıntısı çeken toplum artış göstermektedir.

Erzak yardımı belirli zamanlarda yapılmasıyla beraber ailelerin hem fazladan masraf yapmasını hem de bütçesini olumlu şekilde etkilemektedir. Erzak yardımı başvuruları alo 153 Hilal Masa üzerinden alınmaktadır. Bununla birlikte 0 366 214 92 18 Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden başvuru adımları İle ilgili bilgilere ulaşılarak başvuru merkezinde erzak yardımından faydalanabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin farklı dönemlerde yüzlerini güldürecek girişimler yapmaya devam etmektedir. İhtiyaç sahibi ailelere dağıtmış olduğu yardım yardım kartları ile sosyal marketler üzerinden yararlanabileceği alışveriş imkânı sağlamaktadır.

Sosyal marketler Kastamonu ilinin belirli yerlerinde kurularak vatandaşların yardım kartlarıyla alışveriş yapmasına imkân sağlamaktadır. Yardım kartı alabilmek için başvuru sağlanarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı sağlanmaktadır. Yardım kartı içerisinde belli dönemlerde yüklenen bakiyeleriyle alışverişler sağlayabilmektedir. Kastamonu yardım kartı başvuruları ile ilgili bilgi ve talep İçin alo 153 Hilal Masa üzerinden bağlantı sağlanmaktadır.

Kastamonu Belediyesi yardım kartı başvurusu için diğer yöntem olarak Sosyal hizmetler il müdürlüğü numarasına ulaşım sağlanarak başvuru bilgileri konusunda bilgi sahibi olunabilmektedir. Kastamonu Sosyal hizmetler müdürlüğü Numarası 0 366 214 92 18 olarak iletişim kurulabilmektedir. Başvuru aşamalarını gerekli güncel bilgilerle sağlayarak yardım kartı uygulamasından yararlanarak marketler üzerinden gıda alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu Belediyesi maddi yardım başvuruları Sosyal hizmetler birimleri üzerinden yapılarak belirli dönemlerde dağıtılmaktadır. Maddi yardım başvuruları için Kastamonu Sosyal hizmetler il müdürlüğü başvuru merkezlerinden veya Hilal Masa iletişim kanallarından taleplerinizi ileterek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü numarası olan 0 366 214 92 18 numaraları hat üzerinden ulaşım sağlayarak başvuru bilgilerini alarak hazırlayacağınız belgelerle başvuru merkezlerinden başvuru sağlayabilirsiniz.

Diğer maddi yardım başvurularınızı alo 153 Hilal Masa üzerinden istek başvurusunda bulunularak başvurularınızın gerekli birimlere iletilmesini sağlayabilirsiniz. Zaman zaman maddi yardım başvuruları güncel olarak değişim gösterebilmekte Hilal Masa üzerinden farklı yönergeler iletilebilmektedir.

Kastamonu Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu Belediyesi yapılan sosyal yardımlar içerisinde süt yardımı da bulunmaktadır. Süt yardımı ülkemizde Büyükşehir Belediyelerinden başlayarak ihtiyaç sahibi ailelere verilmekte olup proje amacı olarak ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını zorlukla karşıladığı bu dönemlerde çocukların olumlu gelişimine katkı sağlamak için yapılmaktadır.

Kastamonu Belediyesi üzerinde süt yardımı yapılmasını sağlamak için kendiniz veya çevrenizden istek talebi yollamanız gerekmektedir. İstek talebi yollamak için alo 153 Kastamonu Hilal Masa üzerinden iletişim sağlayarak süt yardımı yapılmasını isteyebilirsiniz. Taleplerin yoğunluğuna bağlı olarak ilgili birimlere İstekleriniz aktarılacak ve ilerleyen zaman dilimleri içerisinde sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Kastamonu Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Kastamonu Belediyesi Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ve dar geliyor ailene göre başlatılan proje olarak yer alan hoş geldin bebek yardımı konusunda da destek sağlamaktadır. Belirlenen ailelerin yeni bir doğum yapmasıyla birlikte mutlu günlerinde yanında olmak adına bebek yardımı sağlanmaktadır. Bebek yardımı projesi dahilinde vakitler içerisinde bulunan erzak yardımları ailelerin fazladan masraftan kurtulmasına destek sağlamaktadır.

Bebek yardımı başvurularımızı oluşturmak için alo 153 Hilal Masa üzerinden destek alabilirsiniz. Bebek yardımları Sosyal hizmetler il müdürlüğü üzerinden de yapılmakta olup başvuru sağlayabilmek için detaylı bilgiye 0 366 214 92 18 numaralı iletişim merkezinden detayları öğrenebilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu Belediyesi sosyal yardım başvurularını yapabilmek için ilgili başvuru merkezlerinden destek alabilirsiniz. Kastamonu Hilal Masa 153 numarası üzerinden de yardım talebi başvurunuzu oluşturabilmekte fakat yoğunla bağlı olarak sınırlı olabileceği unutulmaması gerekmektedir. Gerekli belgelerle ilgili başvuru merkezleri üzerinden sosyal yardım başvuruları yapılabilmektedir.

Kastamonu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çağrı merkezine ulaşabilmek için 0 366 214 92 18 arama numarasına ulaşabilirsiniz. Almak istediğiniz sosyal yardım paketleri hakkında gerekli notları ve bilgileri alarak belgelerin tamamlanmasıyla birlikte başvurularınızı oluşturabilirsiniz. Sosyal yardım talepleriniz gerekli incelemeler sonrası sonuçlandırılacaktır.

Kastamonu Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu belediyesi belirli dönemler içerisinde öğrencilerin eğitim sisteminde uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte öğrencilere tablet desteği sağlamaktadır. Farklı birimler üzerinden sağlanan yardım imkanları sayesinde tablet dağıtımı yapılarak öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlanmaktadır.

Kastamonu Belediyesi tablet başvurularımızı oluşturmak için alo 153 Hilal Masa üzerinden istek talebinde bulunabilirsiniz. Tablet başvuruları dönemsel olarak yer edindiğinden tek bir başvuru noktası üzerinden başvuru sağlanmaya bilmektedir. Güncel başvuru yerleri ile ilgili bilgi talepleriniz için Hilal Masa üzerinden iletişime geçmek gerekmektedir.

Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardıma ihtiyaç duyan bireylerin, belediyeye ait telefon numaraları üzerinden yetkililer ile görüşmesi sağlanmaktadır. Bu durumlarda çeşitli telefon numaraları mevcut durumdadır. Merkeze ulaşmak isteyen bireyler 366 214 10 48 numaralı telefonu araması halinde gerekli bilgileri edinebilmektedir. Kastamonu Belediyesinin bir diğer hizmeti olan Sosyal Market ile iletişime geçmek isteyenler 366 222 25 88 numaralı telefonu arayabilmektedir. Bir diğer telefon numarası ise Yaşlı Bakım Hizmeti için hazırlanmıştır ve 366 214 44 42 numaralı hattır.

Belediye yardımları>>>>