İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
01.05.2023
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir ilinde ikamet eden ve yardıma muhtaç olan vatandaşlar için İzmir büyükşehir belediyesi çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlar sayesinde zor günler geçiren ve İzmir de yaşamakta olan vatandaşlar, artık  rahat bir nefes alabileceklerdir.

Eğer İzmir büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapmak isterseniz yazımızın devamını okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Maddi anlamda zor durumda olan kişiler için pek çok belediye yardım seferberliğinde bulunmaktadır. Özellikle bayramlarda ve pandemi döneminde dar gelirli aileler için gıda yardımlarından temizlik malzemeleri yardımlarına ve hatta eğitim yardımlarına kadar pek çok alanda yardım imkanları sağlamaktadırlar.

İzmir büyükşehir belediyesi ise bu yardım faaliyetlerini daha fazla artırmıştır. Ancak İzmir büyük şehir belediyesinden yardım almak isteyen kişilerin, bir takım şartları taşıyor olması gerekmektedir. Yani belediye yardımlarına başvuru yapacak herkes için bu tür yardımlar verilememektedir. Sadece gerçek ihtiyaç sahipleri belediyelerin verdiği yardımlardan faydalanabilir.

İzmir büyükşehir belediyesi insan hayatındaki tüm alanlara yardım elini uzatmaktadır. Özellikle evsizler için barınma destekleri, ulaşım destekleri, öğrenciler için kırtasiye destekleri, sağlık alanında yardımlar ve daha pek çok yardım destekleri sunulmaktadır. Bu nedenle İzmir büyük şehir belediyesinde ikamet eden kişilerin ihtiyaçları hangi yönde ise ihtiyaçları dahilinde başvurularını yapabilirler.

Eğer ihtiyaç sahibi iseniz bunun için  İzmir büyük şehir belediyesi sosyal yardımlaşma formunu doldurabilirsiniz. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İnsanlar arasındaki sosyal fark birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Bireylerin okul okumuşluk düzey farkı, düşünce tarzında değişiklik, duygu farklılıkları ve maddi kazanç farklılıkları, insanların sosyal yaşamlarında birbirlerinden farlı konumlarda yer almalarına sebep olmaktadır.

Maddi kazanç farklılıkları da kendi içerisinde birçok sebep barındırmaktadır. Bireylerin farklı işlerde çalışıyor olması, işsiz olma durumu, işsiz ise buna sebep olan etkenlerin varlığı gibi bir sürü örnek vermek mümkündür.

Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda, çalışmayan ya da çalışamayan kimselerin yardıma ihtiyaç duyduğu görülmektedir. Buna, çalıştığı halde geçimini sağlayamayacak durumda kazanç elde edemeyen bireyler de dahildir.

Ülkelerin devlet yapılarına bakıldığında, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için çalışmalar yürütülmekte olduğu anlaşılabilmektedir.

Türkiye’nin 81 ilinde de yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların rahat yaşam sürebilmesi için yardım çalışmaları yürütülmektedir. Bu aynı zamanda ülkenin refah seviyesini olumlu yönde etkilemek amacı ile de yapılması gerekenler arasında yer almaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yardım çalışmaları hakkındaki bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde birçok yarım çalışması barındırmaktadır. Vatandaşları ihtiyaçları doğrultusunda, gerekli çalışmaları sürdürerek, kişilerin yaşam kalitesini ve ülkenin refah seviyesi yükseltmek için çaba göstermektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç durumdaki bireylerin beslenme ihtiyaçlarını giderebilmek adına gıda yardımları düzenlemektedir. Başka bir yardım çeşidi maddi olarak yapılan yardımdır. Bireylerin maddi açıdan zorlanmaları üzerine bu yardımların yapılması gerektiği gözlemlenmiştir. Özellikle de bayramlarda nakit para yardımı yapılarak, bireylerin daha konforlu bir biçimde bayram geçirmeleri sağlanmaktadır.

Bireylerin ihtiyaç durumlarının tespit edilmesinin ardından, 0-5 yaş arası çocuğu olan bireylere her ay için 10 ücretsiz biniş hakkı tanınan ulaşım kartı sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, birçok alandaki ihtiyaç sahibine ulaşarak, gerekli yardımları sağlamayı bir görev bilmektedir. Bu sebeple de, engelli durumda olan, yaşlı olan ya da herhangi bir hastalığının var olması sebebiyeti ile kendi işlerini göremeyen bireylere birçok yardım hizmeti sunmaktadır. Kişilerin bakımları, psikolojik sıkıntılarının tedavi edilmesi, evlerinin temizliğinin yapılması, hastaların yaralı olması durumunda gerekli olan tedavilerin uygulanması, engelli bireylerin fizik tedavi görmesi gibi çalışmalar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üslendiği yardım hizmetleri arasında yer almaktadır.

Şöyle bir şey daha vardır ki, 1-5 yaş arasındaki çocukların süt ihtiyacı da yine İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılan yardımlardır. Bu yardımın isimi Süt Kuzusu’dur. Bu yaş aralığındaki çocuklar okul öncesi kategorisi mensubudur. Ayda bir defaya mahsus şekilde 8 litre süt hakları mevcut durumdadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yardımından faydalanmak isteyenler, İzmir’de ikamet eden bireyler olmak zorundadır.

Aynı zamanda dikkat çekici bir yardım da mevcuttur. Zira, engelli olmasına rağmen, kendisi için olan yardımları araştırıp, gidip kendisi başvuru yapan kişilere özel yardımlar sağlanmaktadır. Bu yardımlar, medikal malzemeler ve maddi olarak yapılan yardımlar şeklinde gerçekleşmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehit yakını olan bireyleri de unutmayarak, zor günler geçirdikleri vakitlerde kurulan çadırlar ile ihtiyaçlarını gidermektedir. En zor günlerinde hem maddi hem de manevi anlamda vatandaşlarının yanında olduğunu göstermektedir, İzmir Büyükşehir Belediyesi. Kurulan çadırlara gidemeyecek durumdaki şehit yakınları için paket oluşturularak, evlerine teslim işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetlerden faydalanacak olan şehit yakınlarının, İzmir ilimizde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Ama herhangi bir doğal afet yaşanması halinde, çevre illere de yardım hizmeti gönderilerek, hiçibir vatandaşın ayırt edilmemekte olduğu gösterilmektedir. Kötü günlerde her zaman halkın yanında bulunulmaktadır. Doğal afetler sebebiyeti ile zarara uğramış bireylere, maddi anlamda destek olunarak, sıkıntıları giderilmeye çalışılmaktadır.

Öğrenci bireylerin de yardım çağrılarına kulak verilmektedir. İzmir’in İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yardım çalışmaları yürütülerek, zor durumdaki öğrencilerin eğitimden daha fazla faydalanmalarına olanak tanınmaktadır. Bu hususta, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde olup da maddi sıkıntılar sebebiyeti ile eğitim hayatında aksaklıklar meydana gelen öğrenci bireyler okul müdürlüklerince tespit edilip, ilçe milli eğitimlerine bildirilmektedir. Daha sonrasında ise, eğitim odaklı olarak gerekli kırtasiye malzemelerinin temini sağlanmakta ve muhtaç durumdaki öğrencilere dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin daha rahat edebilmesi için gerekli olan kıyafetler arasında mont ve bot yardımı sağlanarak da ihtiyaçları giderilmektedir

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İhtiyaç sahibi bireyler tespit edilerek, ihtiyaçları olan yardımlar kendilerine ulaştırılmaktadır. Bireyler, farklı kategorilerdeki yardımlara başvurabilmektedir. Zira, ihtiyaç sahibi olan birçok kişi mevcuttur ve birçok farklı alanda ihtiyaçlara sahiptirler.

En başta, kimsesiz olan, maddi herhangi bir dayanağı olmadığından yoksul durumda olan, yardıma muhtaç durumda olan bireylerin yardım çağrılarına cevap verilmektedir. Bunların dışında, ailesinde şehit bulunan kişilere, yaşanan doğal afet sebebi ile zarara uğramış afetzedelere ve eğitim hayatında maddi olumsuzluklar yüzünden aksaklıklar yaşayan ilköğretim ve ortaöğretim mensubu olan öğrencilere de yardımlar ulaştırılmaktadır.

Bu faktörlere sahip olan bireyler, belediyeye yetkilileri le görüşme sağlamalıdır. Bireyler, kimlik bilgilerini ve başvuru formlarını belediye yetkililerine iletmelidir. Durum analizi yapılarak, başvuru yapmış olan bireylerin kabul edilip edilmeyeceği yetkili birimler tarafından incelenerek karara bağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, engelli bireyleri de unutmayarak, ihtiyaçları olan medikal malzemeleri kendilerine teslim etmektedir. Bireylerin akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyması halinde, buna dair alınan sağlık raporuyla belediyeye başvurması gerekmektedir. Bunların yanı sıra engelli bireyin kimlik fotokopisi ve Sosyal Güvenlik Müdürlüğü aracılığı ile elde edilen sosyal güvence belgesi de belediyeye teslim edilmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır. Elbette ki bu yardımlardan faydalanabilmek için de başvuru formu doldurmak şarttır. İzmir Büyükşehir Belediyesi, akülü tekerlekli sandalye yardımını kişiye 5 yılda bir yapmaktadır. Yine aynı şekilde akü ihtiyacı da 2 yılda bir giderilmektedir. Akülü sandalyenin dışında bir de manuel olarak kullanılan tekerlekli sandalye yardımları yapılmaktadır. Bu da başvuru sahibi olan engelli bireye 3 yılda bir verilmektedir. Hasta bireyler için hasta yatağı ve hasta masası da temin edilerek, ihtiyaç sahibine ulaştırılmaktadır. Bu yardım ise bir defaya mahsus olarak gerçekleştirilmektedir. Hasta bireyler için ayda iki defa hasta bezi yardımı da yapılan yardımlar arasındadır. Aynı şekilde görme engelli bireylere de baston yardımı yapılmaktadır.

Engelli durumdaki bireylerin daha rahat hayat sürebilmeleri amacı ile çeşitli yardım çalışmaları yürütülmektedir. Birçok medikal malzeme ve daha birçok yardım sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?İzmir Büyükşehir Belediyesi, bireylerin ihtiyaç duydukları yardımlardan faydalanabilmeleri adına birçok başvuru merkezi oluşturmuş durumdadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan gıda yardımı ve bayramlarda özel olarak verilen para yardımlarına başvuruda bulunmak isteyen bireyler, kimlik fotokopisi ve dilekçe ile ilgili kuruma giderek başvuruyu gerçekleştirmelidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlardan biri olan nakit yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi bireyler, gerekli şartları sağlamakta olduğuna dair belgeleri hazırlayarak başvuru dilekçelerini, Buca Gür çeşme Huzur evi ve Konak Katlı Otoparkının altında yer alan danışma birimlerine giderek teslim edebilmektedir. Diğer yardım çeşitlerinden olan gıda kolisi yardımı ve engelliler adına hazırlanmış olan yardımlara başvurmak isteyen bireyler de yine aynı adresleri kullanarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Eğer ki söz konusu olan yaşanmış bir doğal afet sebebiyeti ile yardıma ihtiyaç duyulması ise, bireyler kimlik fotokopisi ve başvuru dilekçesinin yanı sıra, bulundukları yere dair ikametgah bilgisi içeren belgeyi, kişinin üzerine kayıtlı olan yerin tapu fotokopisini, itfaiyeye gidilerek temin edilecek olan su zaptı raporunu, zarar gören yer bir iş yeri ise vergilerin levhalarının fotokopilerini, vekaletnameyi ve imza sirkülerini ilgili birime teslim etmek gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan erzak yardımlarına başvuru yaparak ihtiyaçlarını gidermek isteyen muhtaç durumdaki bireyler, İzmir’in birçok noktasında yer alan belediyenin yardım birimlerine giderek gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.  Mesela Konak ilçesinde 3 adet yardım başvuru birimi mevcut durumdadır. Aynı şekilde Buca’da da 1 adet bulunmaktadır fakat bilinmelidir ki farklı noktalarda başvuru merkezleri yer almaktadır.

Farklı yardım çeşitlerinde, farklı merkezlere gidilerek hem başvuru gerçekleştirmek hem de gerçekleştirilen başvuru sonucunda hak edilen yardımı gidip alabilmek adına, merkezler halka açık bir biçimdedir. Örnek vermek gerekir ise, bireylerin giysi ihtiyacı için başvurabilmesi ya da yapılan başvuru neticesinde hak edilmiş olan giysiye ulaşabilmesini sağlayan merkez, İzmir’in Karabağlar ilçesinde yer almaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, küçük çocukların ihtiyacı olan sütü karşılayabilmek adına Süt Kuzusu olarak belirlenen yardım çalışması kapsamında, aylık 8 litre süt hakkını çocuklara vermektedir. Bu hususta yapılan başvurular, www.sutkuzusu.com.tr şeklindeki web adresi üzerinden sağlanmaktadır. Başvuru yapılırken istenen belgeler arasında, anne, baba ve çocuğun kimlik fotokopileri yer almalıdır. Elbette ki başvuruya dair, başvuru dilekçesi de sunulması gereken belgeler arasında yer almaktadır. Yukarıdaki web adresi üzerinden daha detaylı bilgiye ulaşmak, başvuru gerçekleştirmek ve yapılmış olan başvurunun sorgu işlemini yapmak mümkün olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan öğrenciler için de gerekli kırtasiye ve kıyafet yardımını da sağlayarak, kaliteli bir eğitim hayatının sürdürülmesi hedeflenmektedir. Bu yardımlardan faydalanabilmek için veliler kimlik bilgilerini okul müdürlerine ileterek başvuru yapmış olmaktadır. Başka bir işleme gerek duyulmamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için dijital ortamı kullanabilirsiniz. Yani başvuru sorgulamak için ilgili web siteyi ziyaret etmeniz ve sizden istenen bilgileri web sitesine eksiksiz olarak giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Başvurular esnasında, sizlere bir takip numarası verilecektir. Bu takip numarası sayesinde başvuru sorgulama işlemlerini daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer başvuru sorgulama yapmak isterseniz https://him.İzmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7?AspxAutoDetectCookieSupport=1 adrese giriş yapmanız yeterli olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

İzmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu 2023 yılında diğer yıllara göre daha fazla artmıştır. çünkü tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci İzmir ilimizde yaşamakta olan vatandaşlarımızın da olumsuz yönden etkilenmesine neden olmuştur. Eğer siz de İzmir büyük şehir belediyesinin vermiş olduğu yardımlardan faydalanmak isterseniz hemen başvuru formunu doldurarak ihtiyaç sahibi olduğunuzu ispatlayarak, yardım alabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacı olan kişiler için https://him.İzmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 adresi sürekli olarak aktiftir. Bu nedenle adrese giriş yapıp, başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

İzmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu formu İzmir Büyükşehir Belediyesi, internet in insanlara sağladığı kolaylığı kullanarak, oluşturulmuş web adresleri üzerinden başvuru işlemi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit şeklindeki web adresi, başvuru yapmayı sağlamaktadır. Bu linke tıklayan bireyler, muhtaç durumda olduklarını beyan etmek amacı ile form doldurmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yardım çalışmalarından biri olan askıda fatura uygulamasına erişim sağlamak isteyen ihtiyaç sahipleri, https://www.bizizmir.com/askidafatura linkine tıklayarak yapması gereken işlemleri gerçekleştirme imkanına sahip olmaktadır.

https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6ya dahttps://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 şeklinde oluşturulmuş olan linklerden birine tıklayarak da direk olarak başvuru formlarına erişim sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu için gerekli belgeler, ihtiyaç sahipleri tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Eksik belge ya da yanlış doldurulan bir belge mevcut ise bununla alakalı başvurunuz geri dönebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi bireylerin tespitini gerçekleştirerek, gerekli yardımları sağlamaktadır. Bu hususta da, maddi yetersizlik içerisindeki bireylere maddi destek hizmeti vermektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bu yardımlarda, gerekli belgeler hazırlanmalı ve Konak’ta da Buca’da da yer alan merkezlerden birine gidilerek yetkili kişilere teslim gerçekleştirilmelidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvuruları İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi bireylerin beslenme ihtiyaçlarının giderilebilmesi adına da çalışmalar yürüten bir belediyedir. Bu sebeple de, beslenme ile ilgili rahatsızlıklara sahip olan bireyler için de gerekli erzakların temini sağlanmaktadır. Çöl yak hastalığı var olan bireyler için, senede 3 kereye mahsus olarak içerisinde gluten barındırmayan yiyeceklerden oluşan gıda paketleri hazırlanarak, dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Aynı şekilde, Fenilketonüri hastalığına sahip bireylere özgü olarak da, yılda 3 kere olacak şekilde, içerisinde az miktarda protein barındıran yiyeceklerin olduğu gıda paketleri hazırlanarak, dağıtımı yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin sağladığı gıda yardımları başvuru yapmak isteyen bireyler, aşağıda açık adresleri yer alan merkezlere giderek, gerekli işlemleri yaptırabilmektedir:

  • Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gür çeşme Zübeyde Hanım Huzur evi) Buca/İZMİR
  • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR
  • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR
  • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısının Girişidir)
  • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
  • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında yer almakta olan katlı otopark altı)

Süvari Mahallesi 803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR olarak belirlenmiş adreslerden en yakın olanı tercih edilerek, işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Bireyler, kimlik fotokopisi ve başvuru formu ile yetkililer ile görüşme sağlayabilmektedir. Zira, yetkili kişiler gerekli incelemeleri de detaylı bir biçimde gerçekleştirecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir büyükşehir belediyesi erzak yardımı için yine online olarak başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. İnternetten erzak yardımı başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Sadece sizden istenen bilgileri ta olarak girmeniz ve formu doğru bir şekilde tamamlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İftar Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir büyükşehir belediyesi iftar yardımı başvurusu için pek çok kişi başvuruda bulunmuştur. Bu bağlamda yaklaşık olarak ramazan ayı içinde 10 bin kişiye yardımlar yapılmıştır.

Üstelik biz varız kampanyası ile ramazan ayında dar gelirli aileler destek olmak isteyen kişiler de online olarak bu kampanyaya destek vermektedir. internet sitesine giriş yaparak yarıma ihtiyacı olan aileler için iftar paketi gönderebiliyorlar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Telefon Numarası

Eğer yardım başvurularınızı telefon ile yapmak isterseniz bunun için 02322934597 telefon numaralarını aramanız yeterli olacaktır.  bunun dışında 444 40 35 çağrı merkezi telefon numaralarından da başvuru yapabilirsiniz. İzmir büyükşehir belediyesinin him@İzmir.bel.tr mail adresi ile de başvuru yapmanız mümkün olacaktır.,

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bireyler için her türlü iletişim seçeneğini sunmuş durumdadır. Zira, telefon üzerinden görüşme sağlanarak da istenilen bilgilere ulaşmak mümkün olmaktadır.

Mesela, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir yardımı olan Sosyal Yardım Kartı, bireylerin ihtiyaçlarını kendilerinin belirlemesine ve buna dayanarak rahat bir biçimde alışveriş yapmasına vesile olmaktadır. Bu yardıma İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ya da İzmir’in ilçe belediyelerine başvurarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Bireyler, kimlik bilgileri ile başvuru formunu yetkili birimlere iletmelidir. Onun dışında, 444 40 35 numaralı hat aranarak da başvuruda bulunmak mümkün durumdadır. Aynı şekilde bu numara üzerinden Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ulaşılmaktadır.

Şöyle ki, farklı birimlere ulaşabilmek adına çeşitli telefon numaraları bulunmaktadır. Yatan hastalar için yapılan yardımlara ulaşmak isteyen bireyler, İzmir     Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi ile iletişime geçmelidir. Bireyin sağlık ile ilgili işlemleri bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Telefon numarası da, 0 232 293 80 00 şeklindedir. Onun yanı sıra, su faturasını ödemekte zorlanıp da yardım talep edecek olan bireyler de 293 22 06 numaralı hattı tuşlayarak iletişime geçmeyi sağlamalıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi, para yardımı da yapan bir belediye olduğundan, bu konuda bilgi edinmek isteyen bireyler 293 17 02 numaralı telefonu aramalıdır.

Belediye yardımları>>>>