Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?
17.04.2023
A+
A-

Vakıfbank kredi başvuru sonucu sorgulama 2023 yılında birçok farklı yol kullanılarak yapılabilmektedir. Vakıfbank tarafından, bankanın hem mevcut durumdaki müşterilerine hem de diğer vatandaşlara yönelik uygun kredi imkânları sağlanmaktadır. Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alan ve aynı zamanda bir devlet bankası da olan Vakıfbank’ın tüm vatandaşlara sunduğu kredi imkânından yararlanmak için kredi başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bu yazımızda 2019 yılında Vakıfbank’tan kredi almak için neler yapılır, vakıfbank kredi başvurusu nasıl yapılır, kredi başvuru sonucu sorgulama nereden ve nasıl yapılır gibi önemli soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama

Başvurduğunuz krediyi sorgulamak Vakıfbank’ın müşterilerine tanıdığı imkânlardan biridir. Bankacılık sektöründe uzun yıllar hizmet veren deneyimli bankalar arasında bulunan Vakıfbank, müşterisi olsun ya da olmasın tüm vatandaşlara kredi imkanından yararlanma fırsatı sunmaktadır. Buna göre gerekli şartları ve ön koşulları sağlayan vatandaşlar, Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi finansman destekleri alabilmektedir. Vakıfbank tarafından vatandaşlar için kredi alırken gerekli görülen şartlar; kredi başvurusunda bulunan vatandaşın gelir durumunu gösteren gelir belgesi, vatandaşın tüm bankaların sisteminde bulunan kredi not durumu ve vatandaşın varsa ipotek edebileceği taşınır ya da taşınmaz mallar olarak öne çıkmaktadır.

Söz konusu şartları sağlayan ve kredi başvurusunda bulunan Vakıfbank müşterileri, banka yetkilileri tarafından yapılan araştırmanın ardından kredi almaya hak kazanırlar. İhtiyaç, konut ya da taşıt kredileri gibi birçok farklı krediden birini almayı başaran müşteriler, kredi başvurusu sorgulaması yaparak başvurularının olumlu sonuçlandığını öğrenebilirler.

Öte yandan başvuruları olumsuz sonuçlanan, yani Vakıfbank tarafından kredi almaya hak kazanamayan vatandaşlar da kredi başvurusu sorgulama işlemleri yaparak almak istedikleri kredi hakkındaki mevcut durumdan haberdar olabilirler.

Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’tan alınan kredinin sorgulaması için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Bunlar arasında vatandaşlar tarafından en çok merak edilen internet bankacılığı hizmetleridir. Vakıfbank köklü geçmişi ve milyonlarca müşterisiyle ülkemizde bankacılık faaliyetinde bulunan bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Nitekim Vakıfbank yetkilileri de bu duruma karşılık müşteri memnuniyeti sağlamak adına birçok yeni bankacılık yöntemini aktif olarak kullanmaktadır. Her ne kadar güncel bankacılık hizmetlerinden biri olan internet bankacılığı sistemini kullanıyor olsa da Vakıfbank kredi başvuru sonucu sorgulama hizmetini internet üzerinden uygulamaya geçirmemiştir. Bu noktada Vakıfbank’tan ihtiyaç, konut ya da taşıt kredilerinden birini çekmiş olan vatandaş internet bankacılığı dışındaki diğer yolları kullanarak kredi başvuru sonucu sorgulama işlemi yapabilir. Söz konusu yollar şunlardır:

 • En yakın Vakıfbank şubesine giderek kredi başvuru sonucu sorgulaması işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunan kişinin T.C kimlik numarası ile kredi alma sürecinin son durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Diğer kredi başvuru sonucu sorgulama işlemi ise Vakıfbank şubelerine gitmeden telefon bankacılığı kullanılarak yapılmaktadır. Vakıfbank hizmetlerinden olan telefon bankacılığı ile isterseniz telefonla arayarak, isterseniz de kısa mesaj yoluyla başvuru sonucunuz hakkında sorgulama yapabilirsiniz. Telefonla arayarak kredi başvurunuzun durumunu öğrenmek için 0 850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Müşteri Hizmetleri’ni aramanız gerekmektedir. Kısa mesaj yoluyla kredi başvuru sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız cep telefonunuzun mesaj kısmına ONAY yazıp bir boşluk bırakarak BAŞVURU NUMARANIZI yazın. İlgili kısa mesajı 5724’e göndererek kredi başvuru sonucu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Kısa mesajlar Vakıfbank’ın isteği doğrultusunda GSM operatörünüz tarafından ücretlendirmeye tabi tutulabilir.
 • Vakıfbank kredi başvurusu>>>>

Görüldüğü gibi Vakıfbank’tan almak istediğiniz kredi için yaptığınız başvuruyu birçok farklı yolu kullanarak kolayca sorgulatabilirsiniz. Tüm bunların yanında son bir yöntem olarak Vakıfbank bankamatiklerinden de kredi başvuru sonucu sorgulama ekranı görüntülenebilmektedir. Bunun için size en yakın Vakıfbank ATM’sine giderek T.C kimlik numaranızla kredi başvurunuz hakkında son durumu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Hesaplama

Vakıfbank’ın müşterilerine vermiş olduğu krediler, ülkemizde faaliyette bulunan diğer bankalarda olduğu gibi çeşitlilik göstermektedir. Banka müşterilerinin ya da diğer vatandaşların isteklerine ve taleplerine göre bu krediler farklılık göstermektedir. Örnek olarak ihtiyaç kredisi daha düşük meblağlarda ve daha düşük faiz oranlarıyla müşterilere sunulmaktayken, taşıt kredisi ve özellikle konut kredisi daha farklı faiz oranları ve vadelerle vatandaşın hizmetine sunulmaktadır.

Vakıfbank’ın hizmeti doğrultusunda bu bankadan kredi almak isteyen vatandaşlar kredi hesaplama işlemleri ile ihtiyaç duydukları kredi tutarına göre faiz oranları, vadeler ve geri ödenecek tutar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bunun için Vakıfbank’ın resmi internet sitesinde yer alan “kredi hesaplama aracı” kullanılabilir. Kredi hesaplama aracını doğru bir şekilde kullanmak ve alacağınız kredinin ödeme planı hakkında bilgilere ulaşmak için şu adımları uygulayabilirsiniz:

 • Öncelikle almak istediğiniz kredinin türünü seçmelisiniz. Kredi hesaplama aracı içinde Vakıfbank tarafından müşterilere verilen krediler arasında “Bahara Özel Sarı Panjur Konut Kredisi”,”İhtiyaç Kredisi Kampanyası” ve “Taksitli KMH” bulunmaktadır.
 • Ardından almak istediğiniz kredi tutarını ilgili kutucuğa girmelisiniz. Hemen üzerinde yer alan kutucuğa da kredinizin geri ödemesinde etkili olacak vade sayısını girmeniz gerekmektedir.
 • Bu işlemlerin ardından hesapla butonuna basarak almak istediğiniz kredinin geri ödeme toplam tutarını, aylık ödeme tutarını, faiz oranını ve yıllık maliyet oranını görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank En Uygun Kredi

En uygun faizli kredi imkânlarından yararlanmak için Vakıfbank’ın kredi desteklerine bir göz atabilirsiniz. Ülkemizdeki birçok banka, birbirine benzer kredi hizmetleri sunarken Vakıfbank devlete ait bir kurum olduğu için daha uygun kredi imkânları sunabilmektedir. Örneğin Vakıfbank’ın devlet destekli kredileri ile oldukça düşük faiz oranlarıyla, küçük ve orta ölçekli işletmelere, tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilere ihtiyaç kredileri verilmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank konut kredisi almak için, gerekli görülen birtakım şartların yerine getirilmesi önem teşkil etmektedir. Sarı Panjur Ev Kredisi olarak adlandırılan konut kredilerinde 100 bin liralık kredi tutarlarında en iyi faiz oranı olarak %1,28 oran gösterilmektedir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Vakıfbank kredi hesaplama aracı ile ihtiyaç kredisi hesaplamak internet üzerinden kolaylıkla yapılabilecek bir işlemdir. Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, kredi için bankaya başvurmadan önce kredi ödemeniz hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinde yer alan kredi hesaplama aracına almak istediğiniz kredi tutarını girdikten sonra ödemek istediğiniz vade sayısını da ilgili kutucuğa girerek hesapla butonuna basın. Ekrana gelen sayfada almak istediğiniz ihtiyaç kredisinin geri ödenecek toplam tutarı, faiz oranı, aylık taksiti ve yıllık maliyet oranı gibi bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Kredisi

Vakıfbank’tan bedelli askerlik kredisi almak için size en yakın Vakıfbank şubesine gidebilir ya da telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ülkemizde zorunlu askerlik konusunda yapılan yeni düzenlemelerin ardından Vakıfbank’ın vermiş olduğu bedelli askerlik kredisi ile tüm bilgilere bankanın müşteri temsilcilerinden ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Faiz Oranları

Vakıfbank’ın kredi faiz oranlarını öğrenmek için banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı hizmetinden yararlanarak almak istediğiniz krediye yönelik faiz oranlarını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2019 yılı itibarıyla Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisi kapsamında en iyi faiz oranı %1,52 olarak dikkat çekmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı

Vakıfbank kredi kartı sahibi olarak yurt içi ve yurt dışı tüm alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bir kartla nakit taşımaya son verebilirsiniz. Vakıfbank Worldcard ile hem alışverişlerinizde taksit imkânlarından yararlanabilir hem de Worldpuan biriktirerek bir sonraki alışverişinizi bedavaya getirebilirsiniz.

Vakıfbank kredi kartı başvurusu>>>>

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank’tan kredi kartı başvurusu yapmak için size en yakın Vakıfbank şubesinden, Vakıfbank internet bankacılığı ve telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz kredi kartı başvurusu yetkililer tarafından incelenip değerlendirildikten sonra en kısa sürede kredi kartınız adresinize gönderilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı Kampanyaları

Vakıfbank’ın kredi kartı Worldcard’ın kampanyaları hakkında bilgi almak için Vakıfbank’ın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı kullanarak yapacağınız

 • Gıda marketi, kasap, manav alışverişlerinizde,
 • Giyim alışverişlerinizde,
 • Akaryakıt alışverişlerinizde,
 • Beyaz eşya ve elektronik alışverişlerinizde ve
 • Seyahat alışverişlerinizde anında Worldpuan kazanabileceğiniz kampanyaları internet sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Ödeme

Vakıfbank kredi kartı ödeme işlemleri ile ilgili birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında otomatik ödeme talimatı vererek her ay düzenli olarak maaş hesabınızdan kredi kartı borcunu ödeyebileceğiniz gibi kartınızın son ödeme günü gelmeden tüm Vakıfbank banka şubelerinden ve bankamatiklerden de ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Öte yandan kredi başvuru sonucu sorgulama işlemlerini de kredi kartınız ile bankamatiklerden öğrenebilirsiniz.

Kredi başvuru sonucu sorgulama>>>>