Türkiye’nin En Güzel ve En İyi Huzurevleri-Tam Liste

Türkiye’nin En Güzel ve En İyi Huzurevleri-Tam Liste
20.10.2022
A+
A-

Türkiye’nin En Güzel ve En İyi Huzurevleri-Tam Liste 2023. 60 yaş ve üzeri yaşlı vatandaşların daha huzurlu, güvenli ve yaşıtları ile beraber bir otama yaşamalarına imkân sağlayan ve bunun yanı sıra yaşlıların sosyalleşmesini, beslenme ihtiyaçları gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet veren yerlere huzurevi denir. Huzurevlerinde yer alan çeşitli sosyal alanlar ile sosyalleşebilirler. Kafeterya, dinlenme salonu, hobi alanları, yaşam alanları, bahçe vb. birçok alana sahip olan huzurevlerinde kalabilmek için belirli bir miktar ödeme yapmak gerekmektedir. Huzurevlerinin fiyat listesi huzurevine bağlı olarak oldukça değişkenlik göstermektedir.

Türkiye’nin en iyi ve en güzel huzurevleri, İstanbul’un huzurevleri ve huzurevleri hakkında merak edilen konu başlıklarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin En İyi ve En Güzel Huzurevleri 2023

Huzurevi seçimi yaparken avantajlı olan huzurevleri tercih edilmektedir. Türkiye’nin en güzel imkanlarına sahip olan huzurevlerinin listesi aşağıda yer almaktadır. Huzurevlerinin iletişim adresleri üzerinden de iletişime geçerek huzurevi ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilir ve istek ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

İstanbul’un En İyi Huzurevleri

Bakıma ihtiyaç duyan ya da sosyalleşmek veya eğlenceli vakitler geçirmek isteyen yaşlılar, aile sıcaklığı sağlayan bakımevleri ve huzurevlerini tercih edebilirler. Birçok bakımevi ve huzurevi çeşitli sosyal aktiviteler ile yaşlıların sosyalleşmesini ve güzel vakit geçirmesini sağlamanın yanı sıra çeşitli sağlık konularında atılan adımları ile de yaşlıların düzenli olarak sağlık kontrollerinin yapılmasını sağlar. Ayrıca fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi çeşitli hizmetlere de sahiptir.

İstanbul’da yer alan en iyi huzurevleri listesi aşağıda yer almaktadır.

Anadolu Park Huzurevi

İstanbul’un Anadolu yakasına yer alan ve birçok imkana sahip olan Anadolu Park Huzurevi, huzurevleri arasında adı ne çok duyulanlar arasındadır. Huzurevinin yanı sıra yaşlı bakım merkezi olarak da yaşlılara hizmet vermektedir.

Fizik tedavi ve yaşlı takip sistemlerine sahip olan Anadolu Park Huzurevi, fizik tedavi hizmeti ile huzurevinde yaşamakta olan yaşlılar için yürüyüş barlarına, parkurlarda vb. alanlarda hizmet vermektedir. Yaşlı takip sistemi ile de yaşlı kişilerin gün boyunca katıldıkları aktiviteleri takip eder, alması gereken ilaçların alınıp alınmadığını kontrol eder ve özel bir duruma sahip olması durumunda birebir şekilde ilgi gösterilmektedir.

İletişim Numarası: 0216 479 83 82

Adres: Baklacı, Çavuşbaşı Cad. 8/A, 34830 Beykoz/İstanbul

Akasya Yaşam Merkezi

Ahşap boyama, yabancı dil öğretme, kitap okuma vb. birçok farklı faaliyet ile yaşlıların sosyal yaşamanı ve sosyalleşmelerini destekleyen Akasya Yaşam Merkezi, sosyal yaşamı desteklemenin yanı sıra yaşlıların

sağlıkları içinde birçok kurala önem vermektedir. Fizik tedavi, bakım tedavisi ve rehabilitasyon merkezi ile uzmanlar eşliğinde yaşlıların sağlıksal bakımlarına desteklemektedir.

Ayrıca Akasya Yaşam Merkezi, yara bakımı ve pansuman gibi acil müdahale gerektiren sağlık hizmetlerinin yanı sıra hastane refakat hizmeti ve ambulans hizmeti de vermektedir.

İletişim Numarası: 0216 367 00 60

İnternet Adresi: https://www.akasyayasammerkezi.com

Adres: İdealtepe Mahallesi Rıfkı Tongsir Cad. Akgüvercin Sok. No:1 34841 Maltepe/İstanbul

Lotus Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

“Bir Bakım Merkezinden Çok Öte” sloganı ile bilinen ve Lotus Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, merkezde kalanların ağız, diş ve saç ve tırnak gibi vücut bakımlarını karşılayarak harika bir hizmet vermektedir. Ayıca profesyonel ekibi ile ek bir ücret ödemeden fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti de vermektedir.

İletişim Numarası: 0216 455 72 00

İnternet Adresi: https://www.lotushuzurevi.com/

Adres: Atatürk Mahallesi, Dereboyu Cad. No:53/1, 34755 Ataşehir/İstanbul

İstanbul Darüşşafaka Cemiyeti Bakım Evi

Yaşlılar için bol aktivite imkanı sağlayan ve İstanbul’un en gösterişli ve bilinen bakım evlerinden biri olan Darüşşafaka Cemiyeti Bakım Evi, yaşlılar için huzurlu ve konforlu bir alan sunmaktadır. İstanbul’un en lüks ve gösterişli bakım evi olan Darüşşafaka psikososyal programı ile bakımevinde kalanları düzenli olarak geziler, konserler, opera ve tiyatro gibi çeşitli sosyal aktivite alanlarına götürmektedir.

Darüşşafaka Rezidanslarında kalan yaşlılar oldukça lüks, huzurlu ve konforlu bir yaşam sürebilmektedir. Tüm etkinliklerinin yanı sıra çeşitli sağlık bakımları ve sağlık kontrolleri de yapılmaktadır.

İletişim Numarası: 0216 457 89 00

İnternet Adresi: https://www.lotushuzurevi.com/

Adres: Zümrütevler Mah. Mercan Sok. No:35, 34852 Maltepe/İstanbul

Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi

Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi, diyetisyen hizmeti, doktor kontrolü, psikolog hizmeti, hemşire çağrı sistemi, fizyoterapist hizmeti ile sağlık konusunda oldukça temkinli olan ve yaşlıların sağlıkları için birçok tedavileri destekleyen çeşitli hizmetler vermektedir.

İstanbul’un Ataşehir bölgesinde bulunan Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi, kendi başına bakım ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan yaşlıların, profesyonel bir ekip tarafından bakımlarının karşılanabilmesine imkân sağlamaktadır. Birçok imkana sahip olan Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi ile ilgi adres bilgileri şu şekildedir:

İletişim Numarası: 0216 573 22 25

İnternet Adresi: https://www.avrasyabakimevi.com/

Adres: Kayışdağı Cad. Küçükbakkalköy Başar Sok. 2, Elvan Sok. No:6, 34750 Ataşehir/İstanbul

Ankara’nın En İyi Huzurevleri

Evde kendi başına sağlık bakımını karşılamakta zorlanan yaşlıların hem sağlık bakımlarını karşılamak hem de çeşitli sosyal aktiviteler ile sosyal yaşamlarına destek vermek amacıyla huzurevleri ve bakımevleri hizmet vermektedir. Ankara içerisinde yer alan en iyi huzurevleri aşağıdaki listede yer almaktadır.

Yeni Mimoza Huzurevi

Hemşire hizmeti, fizik tedavi hizmeti, doktor hizmeti, yaşlı bakımı, Alzheimer bakımı ve birçok sağlık bakım hizmeti veren Yeni Mimoza Huzurevi toplamda 100 adet yatak kapasitesi ile Sağlık Bakanlığı mevzuatlarınca hareket eden bir huzurevidir. Genel olarak sağlık hizmetleri ile bilinen Yeni Mimoza Huzurevi çeşitli sosyal aktivite imkanı da sunmaktadır.

Ayrıca konforlu alanı, geniş odaları ve güzel bir bahçesi ile de ferah bir ortam sunmaktadır. Yeni Mimoza Huzurevi adres ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İletişim Numarası (Tel): 0312 438 44 61

İletişim Numarası (WhatsApp): 0533 140 29 91 İnternet Adresi: https://yenimimoza.com

Adres: 100. Yıl Mah. Yeni Foça Sok. No:12 Çankaya / Ankara

istanbul huzurevleri

Uluçınar Huzurevi ve Bakımevi

“Canlar Bize Emanet” sloganı ile bilinen Uluçınar Huzurevi ve Bakımevi yaşlıların hemen hemen her türlü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok konuda çeşitli hizmetler vermektedir. Birçok sağlık hizmetinin yanı sıra sosyal aktivite hizmetleri ile beraber yaşlıların eğlenceli ve güzel vakitler geçirmesine imkan sağlamaktadır.

Ayrıca hemşire çağırma sistemi ile yaşlılar, kendilerini rahatsız hissetmeleri durumunda sistemi kullanarak yanlarına hemşire çağırabilirler.

Uluçınar Huzurevi ve Bakımevi iletişim bilgileri ve adresleri aşağıda yer almaktadır.

İletişim Numarası: 0312 495 04 47 E posta Adresi 1: info@ulucinarhuzurevi.com.tr E posta Adresi 2: cinarulu2018@gmail.com

İnternet Adresi: https://www.uluccinarhuzurevi.com.tr/hizmetler.html

Adres: Birlik Mah. 448 Cad, no:60/62 Çankaya / Ankara

Özel Talya Huzurevi

Ankara’nın en çok adı duyulan huzurevlerinden biri olan Özel Talya Huzurevi, 55 yaş üzerindeki yaşlıları kabul etmektedir. Güvenlik sistemi, oda ve yatak temizliği, dinlenme salonu ve kütüphaneler gibi konaklama hizmetleri, ağız, diş ve vücut temizliği gibi kişisel bakım hizmetleri, 24 saat profesyonel sağlık hizmeti ve kişiye özel hazırlanan beslenme hizmeti ile yaşlıların en iyi şartlar altında kalabilmesine imkan sağlayan Özel Talya Huzurevi, çeşitli sosyal alanlar ile de konaklayanların sosyal hayatını desteklemektedir.

Özel Talya Huzurevi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından onay alan 55 yaş ve üzerindeki bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar için hizmet vermektedir.

İletişim Numarası: 0312 220 10 20 E posta Adresi: info@talyahuzurevi.com.tr

İnternet Adresi: https://www.talyahuzurevi.com.tr

Adres: Oğuzlar Mah. 1396 Sok. No:12, 06520 Çankaya / Ankara

Altınçatı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri

Altınçatı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi 25 yılı aşkın süredir hizmet veren köklü bir merkezdir. “Yaşamın Hak Ettiği Özen” sloganı ile adını duyuran ve yaşlılara yönelik birçok çeşitli hizmet imkanı veren Altınçatı, kişisel bakım, beslenme hizmeti, fizik tedavi, rehabiltasyon ve psikolog desteği, sosyal psikolojik hizmeti ve çeşitli kategorilerde faaliyet göstermektedir.

Altınçatı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinin Altınçatı Gordion ve Altınçatı Yıldız olacak şekilde 2 farklı şubesi bulunmaktadır. Her iki şubede Ankara içerisinde yer almaktadır.

Altınçatı Gordion İletişim ve Adres Bilgileri

İletişim Numarası: 0312 235 81 35 / 0312 235 91 35

E posta Adresi: gordion@altincatihuzurevi.com

İnternet Adresi: https://altincatihuzurevi.com

Adres: Ümit Mahallesi 2539. Sokak. No:3 Ümitköy / Ankara

Altınçatı Yıldız İletişim ve Adres Bilgileri

İletişim Numarası: 0312 440 43 25 – 0312 439 50 09 E posta Adresi: altincati@altincatihuzurevi.com

İnternet Adresi: https://altincatihuzurevi.com

Adres: Hilal Mah. 626. Cad. 680. Sokak. No:4 Yıldız / Ankara

Nevia Oran Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Nevia Oran Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, Sağlık hizmetleri, Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, Mental sağlık koruma ve rehabilitasyon hizmetleri, ilaç uygulamaları, kişisel bakım hizmeti, beslenme hizmeti ve birçok farklı hizmet vermektedir. Ankara içerisinde hizmet vermekte olan Nevia Oran Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi iletişim numarası ve adres bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İletişim Numarası: 0312 442 45 55 İnternet Adresi: https://www.nevioran.com

Adres: Yukarı Dikmen Mah. Turan Güneş Blv. 635 Sok. No:2 Çankaya / Ankara

İzmir’in En İyi Huzurevleri

İzmir içerisinde birçok huzurevi bulunmaktadır. Huzurevleri ile yaşlı ve bakıma muhtaç kimseler için sağlık hizmetleri, kişisel bakım hizmetleri ve birçok farklı hizmetler bulunmaktadır. Huzurevlerinin bu avantajlarından yararlanmak ve kendinizi emin ellere teslim etmek için İzmir’in ne iyi huzurevleri listemize göz atabilirsiniz.

Özel İzmir Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi

Birçok etkinliğe sahip olan Özel İzmir Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi, kış ve yaz bahçesi, çeşitli sosyal aktiviteler, kitap okuma, sağlık hizmetleri, bakım hizmetleri gibi çeşitli hizmetler ve avantajlar sağlamaktadır. Profesyonel çalışanları ile yaşlıların en iyi şekilde hizmet alabilmesine imkan sağlar. Ayrıca anında bakım ve yoğun bakım hizmeti ile de İzmir içerisinde hizmet vermektedir.

İletişim Numarası: 0532 520 50 39

İnternet Adresi: https://www.izmirhuzurevi.com.tr/etkinlik.html

Adres: Evka 3: No:8 101. Sok. Profesörle Sitesi, 35050 Bornova / İzmir

Bilge Bakım Evi

İzmir’in Bornova bölgesinde hizmet vermekte olan Bilge Bakım Evi, yaşlıların sosyalleşebileceği ve harika vakitler geçirebilmelerine imkan sağlamaktadır. Çeşitli sosyal alanları ve etkinlikleri ile eğlenceli zamanlar geçirmektedir. Bilge bakımevi adres ve iletişim adresleri aşağıda yer almaktadır.

İletişim Numarası 1: 0232 290 09 83

İletişim Numarası 2: 0533 375 09 83 E posta Adresi: info@bilgebakimevi.com

İnternet Adresi: https://bilgebakimevi.com/

Adres: 115/3 Sok. B Blok No:3/1 Erzene Mahallesi Bornova / İzmir

İzmir Platin Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

2019 yılında 69 kapasite ile İzmir ili içerisinde faaliyete başlayan İzmir Platin Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, Huzurevi yaşlı bakım merkezi doktor ve hemşire kontrolü hizmeti, yaşlı bakım merkezimiz sosyal etkinlikler hizmeti, sağlık hizmeti ve fizik tedavi ve rehabilitasyon desteği vermektedir. İzmir Platin Huzurevi adres bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İletişim Numarası 1: 0232 458 48 28

İletişim Numarası 2: 0542 652 77 12

İletişim Numarası WhatsApp: 0542 459 48 28 E posta Adresi: info@platinhuzurevi.com

İnternet Adresi: https://platinhuzurevi.com/

Adres: Yeşilova Mah. 6244 Sok. No:128-128/A Bornova / İzmir

Nil Özel Yaşlı Bakım ve Huzurevi

Nil Özel Yaşlı Bakım ve Huzurevi Yatalak olan yaşlı kimseler özel hizmet almak için Nil Özel Yaşlı bakım ve Huzurevini tercih edebilirler. Profesyonel ekibi ve alanında uzman doktorları ile hizmet veren Nil Özel Yaşlı Bakım ve Huzurevinin adres bilgileri aşağıdaki gibidir.

Özel Nil Yaşlı Bakımevi 1. Şube

İletişim Numarası: 0232 370 00 41 E posta Adresi: info@nilyaslibakimevi.com İnternet Adresi: https://nilyaslibakimevi.com

Adres: Aydınlıkevler, 6784 Sok. No:29, 35640 Çiğli / İzmir

Özel Nil Yaşlı Bakımevi 2. Şube

İletişim Numarası: 0505 371 35 00 / 0232 370 00 40 E posta Adresi: info@nilyaslibakimevi.com İnternet Adresi: https://nilyaslibakimevi.com

Adres: Aydınlıkevler Mah. 6783 Sok. No:39 Çiğli / İzmir

Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi

Sosyal Hizmetler Dair Başkanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi, 60 yaşını tamamlamış olan sosyal ve ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan, akıl sağlığı yerinde olan, günlük yaşam aktivitelerini bağımsız bir şekilde yerine getirebilen yaşlıların huzur ortamı içerisinde bakılmasına imkan sağlamaktadır. 425 yatak kapasitesi ile hizmet sunan Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi adres bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İletişim Numarası: 0232 293 12 00 İnternet Adresi: https://www.izmir.bel.tr/tr/ZubeydeHanimHuzurevi/62/114 E posta Adresi: him@izmir.bel.tr

Adres: Mimar Sinan Mah. 9 Eylül Meydanı No:9/1 Kültürpark içi 1 no’lu Hol Konak / İzmir

Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi Fiyatları 2023

Özel huzurevi ve yaşlı bakım fiyatlandırmaları bakanlık tarafından sunulan alt ve üst limit aralığı doğrultusunda yapılabilmektedir. Huzurevlerinin kapasitesi, hizmetleri, çalışan sayısı, bulunduğu bölge ve çeşitli durumları göz önüne alınarak belirli bir hesaplama yapılır. Huzurevleri için hesaplanan fiyat aralığı aylık tabanı 1.390 TL, üst tabanı ise 12.000 TL aralığında değişkenlik göstermektedir. Kalmak istediğiniz huzurevinin iletişim adresleri üzerinden iletişime geçerek fiyat alabilir ve merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.