Türk Telekom Bayilik Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Şartları

Türk Telekom Bayilik Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Şartları
22.04.2023
A+
A-

Türk Telekom Bayilik Başvurusu Nasıl yapılır? Türk telekom Türkiye’nin en eski ve en büyük şirketlerinden biridir. Türk telekom son yıllardan ttnet ve avea şirketlerini de Türk telekom çatısı altında toplayarak marka bilinirliğini zirveye çıkartmıştır. Türk telekom 2021 bayilik başvurularını değerlendirmeye devam etmektedir. Türk telekom bayilik talep edenlere bazı şartlar koşmaktadır. Türk telekom bayilik başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Teknoloji alanında deneyimleriniz olması başvurunuz için artı olacaktır.
 • Müşteri ilişkilerinizin kuvvetli olması gerekmektedir.
 • Ticari sicilinizin temiz olması gerekmektedir.
 • Gerekli resmi belgeleri hazırlamalısınız.
 • Talep edilen banka teminatını gösterebilmelisiniz.
 • Bayinizde çalışacak olan personellerin teknoloji yetkinlik maddelerini karşılıyor olması gerekmektedir.

Türk Telekom Bayilik Başvurusu

Türk telekom’un en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biridir. Tükiye’de milyonlarca Türk Telekom abonesi vardır bu sebeple bayiliklerin satış oranları ve dolayısıyla kar marjları oldukça yüksektir. Bu yüzden bir çok kişi türk telekom bayisi olmak istemektedir.

Türk telekom bayiliği almak için Türk telekom merkezlerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu ön bilgi alarak 0212 306 10 00 telefon numarasıyla iletişim kurarak telefondan yapabilirsiniz. 2020 Türk telekom bayilik başvurusu yapmak için bizzat kendiniz gidebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Türk Telekom merkezinin iletişim bilgileri aşağı da yer almaktadır

Türk Telekom Adres Bilgisi
Esentepe mh. Salih Tozan Sk. Karamancılar İş Merkezi D blok, No:16 Şişli

Türk telekom bayiliği için başvuru yaptığınızda yetkililer tarafından incelenerek değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden sizinle irtibat kurulur. Bayi açmak istediğiniz iş yerine yetkili kişilerce ziyaret gerçekleştirilir.

Bu aşamadan sonra teminat için banka ile görüşmeler başlar. İş yerinizin metre karesine göre belirlenen teminat miktarı bankadan talep edilir. Sonrasında Türk telekom iş yerinizin dekorasyon ve ürün yerleştirme işlemleri kendi personellerine yaptırmaktadır.

Türk Telekom Bayileri Ne Kadar Kazanıyor ?

Bayilik almak isteyenlerin aklında ki soru işaretlerinden biri de Türk telekom bayileri ne kadar kazanıyordur. Bunun için net bir şey söylemek doğru olmaz. Verdiğiniz hizmetler ve sizin müşterilere ürün satabilme kabiliyetinize göre değişkenlik gösterecektir. Peki Türk

Telekom bayileri nereden para kazanır ?

Cep telefonu satışı
Fatura Ödeme
Sabit İnternet Satışı
Yan Ürün Satışları
Ev telefonu fatura tahsilatlarıyla da gelir elde edilmektedir.

Türk Telekom aynı zamanda bakır kablolu internet ve ev telefonu alt yapısına sahip tek şirkettir. Bu da kar marjınızın artmasında oldukça faydalı olacaktır. Türk telekom bayiliklerinin kar marjı primler hariç yüzde 8’dir. Fazla tahsilat yapmanız ve tahsilat miktarının fazla olması sizin karınızı yükseltecektir.

Yukarıda verilen hizmetlere göre kar oranının değişkenlik gösterdiğinden bahsetmiştik. Türk telekom bayilerinin verdiği hizmetlere göre kar oranları aşağıda yer almaktadır.

 • TL yüklemeleri için 2 TL,
 • TTNET aboneliği için 50 TL,
 • Elektronik ürünlerden yüzde 70,
 • Hat satışlarında 13 TL,
 • Numara değişiminde 12 TL,
 • Telefon satışı yapmanız halinde ilk iki fatura değerinin yüzde 18’i sizde ödenecektir.

Türk Telekom Bayilik Sistemi

Türk telekom bayilik sistemi franchise olarak bilinmektedir. Genel olarak bayilik sistemlerinin işleyişi ürünlerin satılması ve işin büyütülmesi üzerinedir. Türk telekom bayilikleri Türk telekom şirketinin çatısı altındadır.

Bu çatı altında Türk telekom’un kuralları geçerlidir. Bayi olarak Türk telekom firmasının kurallarına uymayı taahhüt etmiş olursunuz. Bayilik verildikten sonra düzenli aralıklarla kontroller yapılarak kurallara uyulup uyulmadığı kontrol edilir. Her ay sözleşmede yazan ücreti ana firmaya düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir.

Firmanın temel kurallarını uyduğunuz sürece hiç bir problem yaşamazsınız. Telekom sizin mağaza içindeki günlük işlerinize müdahale etmez. Bu yüzden bayilik aldığınızda yinede kendi işinizi kurmuş kendi işinizin patronu olmuş olursunuz. Türk telekom bayilik verdiği kişilere gerekli bilgi ve eğitimleri vermektedir.