Vodafone Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

Vodafone Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları
21.04.2023
A+
A-

Vodafone Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Vodafone yıllar önce telsim markasını bünyesine katarak Vodafone markasıyla telekomünikasyon sektöründe liderliğe doğru yol almaktadır. İngiltere merkezsi şirket özellikle son yıllarda yaptığı atılımlarla adından sürekli söz ettirmektedir.

Vodafone Bayilik Şartları

Vodafone bayilik başvurusu yapan kişileri itina ile tüm inceleme ve araştırmaları yaparak seçmektedir. Vodafone bayililik başvurularını incelerken daha önce teknoloji ile ilgili tecrübeli kişileri öncelikli olarak tercih etmektedir.

Tecrübesi olmayan kişilere ilk olarak vodafone silver bayilik verilmektedir. 6 ay boyunca silver bayilik olarak devam edersiniz ve bu süreçte satış ve hizmet performansınıza göre tekrar değerlendirmeye alınırsınız. Bir üst üyelik için uygun görülürseniz eğer firma sizinle iletişime geçecektir. Üst bayiliğe geçmek için aylık işlem hacminizin yüksek olması yeterli olacaktır.

Vodafone Bayilik Ücreti, Maliyeti Ne Kadar

Vodafone bayilik maliyeti alacağınız bayilik türüne göre değişmektedir. İlk olarak bayilik alan kişiler genellikle en alt bayilik türünden başlarlar bu bayiliğin ücreti de ortalama olarak 25-30 bin lira arasında maliyeti olacaktır. İş yerinizin dekor ve düzeni vodafone tarafından yapılmaktadır. Ödeyeceğiniz ücrete bunlarda dahildir.

Tüm bu işlemler hallolduktan sonra aylık satış ve hizmet performansınıza göre bir üst bayiliğe yani vodafone ana bayiliğe geçiş yaparsınız. Vodafone ana bayisi olmak için bu süreçleri geçirmek zorundasınız. Direkt Vodafone ana bayisi olmak mümkün değildir. Markanın belirlediği süreçte silver bayi olarak hizmet verirsiniz.

En üst bayi olamanın maliyeti de oldukça fazladır. Teminatlı cihazlar ile birlikte toplamda ortalama 400 bin lira ile 500 bin lira arası bir ücret vermeniz gerekmektedir. Ancak hemen korkmanıza gerek yok eğer doğru yerde bir bayilik açarsanız, satış ve performansınız ile de bunu desteklerseniz kısa sürede ödediğiniz tutarı elde edebilirsiniz.

Vodafone Bayilik Almak için Yapılması Gerekenler

Vodafone bayisi olmak için bazı gereklilikler vardır. İş düzeni ve marka kalitesi açısından bayilik başvurusu yapan kişinin bazı sorumlulukları vardır. Vodafone’un Türkiye genelinde toplamda 1200’den fazla şubesi bulunmaktadır.

Bayinizde yeterli olacak kadar personel çalıştırmalısınız.
Bayinizin kurlum masrafları sizin tarafınızdan karşılanır.
Müşteri memnuniyeti vodafone’da çok önemlidir. Şubenizi açtıktan 6 ay sonra denetlemelek sonucunda bir üst bayiliğe geçisinizde müşteri memnuniyeti büyük rol oynamaktadır.
Vodafone bayiliği almak için banka teminatı göstermek zorundasınız.
Vodafone bayinizde çalışacak olan personellerin müşteri ilişkileri ve hizmet makitelerinin yüksek olması gerekmektedir.
Vodafone bayilerinde başka bir markanın ürün ve cihazlarının satışı yapılamaz.
Vodafone bayilerinde kurumsal portföy oluşturulması gerekir.

Vodafone Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Vodafone bayilik başvurusunda bulunmak için Vodafone genel merkezi ile iletişime geçmelisiniz.

Vodafone Genel Merkez Adresi
Vodafone Plaza olarak Büyükdere Cd. Üzerinde No:251 Maslak

Bayilik başvurusu için bizzat kendiniz bu adreste görüşme yaparsanız bu sizin için bir avantaj olacaktır. Ayrıca detaylı bilgi almak ve bayilik talebimi telefonda iletmek istiyorum derseniz 0542 542 00 00 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz vodafone’un resmi internet sitesinden başvuru formunu doldurarak ön başvuru da bulunabilirsiniz.

Vodafone Bayilik Kategorileri Nelerdir ?

Vodafone bayilik kategorileri 3′ ayrılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk olarak silver bayilik olarak başlamak zorundasınız diğer bayilik türleri ise aşağıda yer almaktadır.

 • Vodafone Silver Bayii,
 • Vodafone Store Bayii,
 • Vodafone Shop Bayii’dir.

Vodafone Bayilik Kar Oranı Ne Kadar

Vodafone bayilik karlı mı sorusu bayilik almak isteyenlerin en çok merak ettiği sorudur. Bu konu hakkında net rakamlar vermek tabi ki mümkün değildir ancak bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu verilerine göre vodafone özellikle son yıllarda abone sayısını ve kar oranını oldukça yükseltmiştir. Peki vodafone bayileri nerden para kazanıyor ? Bayilerin en çok gelir elde ettiği hizmetler aşağıda yer almaktadır.

 • Telefon satışı,
 • Fatura ödemesi,
 • TL yüklemesi gibi işlemlerden kar elde ediyor.

Vodafone diğer iki büyük rakibine göre bayilerine daha yüksek kar oranları vermektedir. Bunun haricinde aylık satış miktarına göre ekstra prim vermektedir. Buda vodafone’u tercih sebebi yapan faktördenler biridir.

Vodadone’da en düşük kar oranı silver bayiliklerdendir. Ancak bu bayiliklerin ilk başta ödemesi gerek teminat ücreti de buna göre düşüktür.

Vodafone Online Bayilik Başvurusu

Vodafone resmi sitesi üzerinden online başvuru formunu doldurarak ön başvuru da bulunabilirsiniz. Bu formda sizden bir takım bilgiler istenmektedir., bu bilgilerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Ad soyad,
 • Adres,
 • İrtibat no,
 • Şirket adı,
 • Şirket vergi no,
 • Bayilik alınmak istenen yerin adresi bilgilerini eksiksiz olarak girin

Tüm bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak gönderebilirsiniz. Bu ön başvuru sonrasında firma yetkilileri başvurunuzu inceleyerek en kısa sürede iletişim bilgilerinizden sizinle irtibata geçeceklerdir.