Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
15.10.2023
A+
A-

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İhtiyaç sahibi ve İstanbul il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı şartlarını karşılamaları halinde yardım başvurusu yaparak Sosyal Hizmetler para yardımından yararlanabilirler.

Edirnekapı sosyal hizmetler para yadımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunabilirler. İlgili sosyal hizmetler müdürlüğü, Eyüp sultan ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Vatandaşlar müdürlüğe gittikten sonra gerekli belge ve evrakları teslim ederek yardım başvurusunda bulunabilirler.

Ayrıca Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımına E-Devlet sistemi üzerinden de başvurulabiliyor. E-Devlet sistemi üzerinden kolayca başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapın. Ardından başvuru formunu doldurarak para yardımı başvurusuna bulunabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Formu

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurularını tamamlamaları ve doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri için başvuru formunu tamamlamaları gerekir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunan vatandaşlar ilgili müdürlük tarafından verilen başvuru formunu doldurmaları gerekir.

E-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar da aynı şekilde karşılarına çıkan başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir.

Başvuru formu üzerinde yer alana kişisel bilgiler, iletişim adresi, hane bilgileri ve adres bilgileri gibi bilgilerin yer aldığı bölümlerin tamamını eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ile tamamlanması başvurunun doğru bir şekilde gerçekleşmesi için gerekir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Sorgulama

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan para yardımına başvuruda bulunan vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak isteyebiliyorlar. Yapılan başvuruları E-Devlet sistemi üzerinden veya Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığı ile başvuru sorgulama işlemi yapılabiliyor.

İlgili müdürlüğe giderek başvuru sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar müdürlük binalarına gittikten sonra başvurularını yaptıkları müdürlüğe giderek başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirler.

E-Devlet sistemi üzerinden başvuru sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar https://ww.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardidm-talebinde-bulunma-v30e-talebi-sorgulama-4671 linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada bilgilerini girerek sisteme giriş yapmaları ardından “Başvurularım” bölümünden kontrol sağlamaları gerekir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Telefon Numarası

Edirnekapı para yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların izleyebilecekleri bir diğer alternatif yol ise Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünü arayarak başvuruda bulunabilirler.

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 0212 449 74 00 numaralı hattı arayarak yetki kişiler ile iletişime geçebilirler ve para yardımı başvurusunda bulunmak istediklerini talep edebilirler.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru İçin Gerekli Belgeler?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sosyal yardımlar için çeşitli belgeler istenmektedir. Bu belgeler ihtiyaç sahibi vatandaşın ihtiyacını belirlemek, kişisel bilgileri hakkında bilgi alınması için istenmektedir. Bu belgeler sosyal yardım türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı başvurusu için gerekli belgeler şu şekildedir;

 • · Başvuru sahibinin T.C kimlik kartının aslı ve 2 adet fotokopisi (önlü arkalı)
 • · Başvuru sahibinin oturduğu ev kira ise kira sözleşmesi, kendisine ait ise tapu örneği
 • · SGK tarafından verilen gelir belgesi
 • · SGK tarafından verilen ve vatandaşın işsiz olduğunu kanıtlayan belge
 • · İkametgah belgesi
 • · Başvuru sahibinin vukuatlı nüfus kayıt örneği

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Ne Kadar?

Ülkemizde birçok belediye, kurum ve kuruluşlar çeşitli sosyal yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek vermektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için sosyal yardım yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Edirnekapı sosyal hizmetleri ile vatandaşlarına destek veriyor.

Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı miktarı başvuru yapan vatandaşın muhtaçlık durumuna bağlı olarak farklı miktarlarda verilmektedir. Vatandaşın aylık geliri, bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı, hane geliri gibi çeşitli konular ele alınarak vatandaşın muhtaçlık durumu belirlenmektedir.

Bu şekilde belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara 500 TL, 1000 TL ve 1500 TL olmak üzere farklı miktarlarda yardım yapılmaktadır.

edirne kapı sosyal para yardımı

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Kimlere Verilir?

Para yardımı da diğer yardımlar gibi yalnızca ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilmektedir. Kimsesiz ve muhtaç durumda olan vatandaşlar, düzenli geliri olmayan ve işsiz vatandaşlar başta olmak üzere birçok ihtiyaç sahibi vatandaşa para yardımı yapılmaktadır.

Para yardımından yararlanabilecek vatandaşlar şu şekildedir;

 • · Engelli vatandaşlar
 • · Afetzedeler
 • · Dar gelirli ve yoksul vatandaşlar
 • · Şehit ve gazi yakınları
 • · Kimsesiz ve gelirsiz vatandaşlar
 • · Dul kadınlar
 • · Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar para yardımından yararlanabilirler.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Kırtasiye Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Genç Üniversiteli” proje kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilere belirli bir miktarda para yardımı yapmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Başvuru sahiplerinin başvurularının kabul edilmesi durumunda öğrencilere hem belirli miktarda para yardımı hem de kalem, kitap, defter gibi kırtasiye ürünleri karşılanıyor.

Öğrencilere yönelik yapılan bu yardımdan yoksul veya dar gelirli ön lisans, lisans ya da yüksek lisans öğrencileri yararlanabilirler.

Edirnekapı sosyal hizmetler kırtasiye yardımı ile ilgili bilgi almak için ALO 153 Beyaz Masayı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik birçok sosyal yardım yapılmaktadır. Yapılan sosyal yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşların rahat bir nefes alabilmeleri ve ihtiyaçlarının büyük bir kısmının karşılanmaları amaçlanmaktadır. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan sosyal yardımlar şu şekildedir;

 • · Giysi ve eşya yardımı
 • · Gıda ve erzak yardımı
 • · Nakdi yardım
 • · Yaşlılar vatandaşlar için evde bakım hizmeti
 • · Eğitim ve sağlık yardımı
 • · Bebekler için mama ve bez yardımları
 • · Yeni doğan bebek için genel ihtiyaç ürünlerinin bulunduğu “Bebek Paketi” yardımı
 • · Kırtasiye ve okul yardımı
 • · Odun ve kömür gibi yakacak yadımı
 • · Muhtaç dul kadınlar, mülteciler, sığınmacılar, şehit ve gazi yakınları için çeşitli sosyal yardımlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.