İHH İnsanı Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

İHH İnsanı Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
30.03.2023
A+
A-

İHH İnsanı Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023. İHH İnsanı Yardım Vakfı, din, dil, ırk ve mezep ayrımı yapmadan 100 ü aşkın ülkede ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir. Bu sosyal yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirler.

İHH İnsanı yardım vakfı sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar İHH’nin resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sayfa üzerinden almak istedikleri yardım için başvuruda bulunabilirler.

Bir diğer başvuru yöntemi ise İHH vakfına ait olan 0212 631 21 21 iletişim merkezine ulaşarak başvuruda bulunmaktır. İletişim merkezindeki yetkililerden yardım alarak başvuruda bulunabilir veya merak ettiğiniz konu hakkında görüşebilirsiniz. İHH vakfına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ayrıca info@ihh.org.tr e-posta adresi ile İHH yetkililerine ulaşabilirler ve sosyal yardım almak istediklerini belirtebilirler.

İHH Nedir Kimlere Yardım Eder?

İHH İnsani Yardım Vakfı 1992 yılında gönüllü faaliyetlerle kurulmasının ardından 1995 yılında kurumsal bir vakıf olmuştur. İHH vakfı doğal afet, savaş, zulüm görmüş, maddi yetersizlik yaşayan, evi olmayan ve çeşitli nedenlerden dolayı mağdur olmuş kişilere yardım yapmaktadır.

İHH vakfı din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan 100 ü geçkin ülkede ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşan ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan kurumsal bir vakıftır.

İHH vakfının sağlamış olduğu sosyal yardımlara başvuru yapmanın yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak için vakfa bağış yapabilirsiniz.

İHH Başvuru Nasıl Yapılır?

İHH’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlar için gerçekleştirmiş olduğu sosyal yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar İHH’nin İstanbul Fatih ilçesindeki merkez binasına giderek başvuruda bulunabilirler. Bu başvuru yönteminin yanı sıra info@ihh.org.tr adresine mail atabilir veya 0212 631 21 21 numaralı çağrı merkezini arayarak yetkili kişilerin yardımı ile başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

İHH Nasıl Yardım Alabilirim?

İHH vakfı toplamış olduğu bağışlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik sosyal yardımlar yapmaktadır. Para yardımı, kömür yardımı, sağlık yardımı gibi çeşitli yardımlar ile vatandaşa destek veren İHH vakfının bu sosyal yardımlarına başvuru yapmak ve yardım alabilmek için öncelikle vatandaşların bazı şartları taşımaları gerekir.

İHH vakfı yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunduğu için gerçekten ihtiyacı olmayan kişiler yardımlardan yararlanamazlar. Vatandaşların bu şartları detaylı bir şekilde öğrenebilmeleri için öncelikle yardım başvurusunda bulunmaları gerekir. info@ihh.org.tr mail adresi üzerinden veya 0212 631 21 21 çağrı merkezini arayarak yetkililer ile iletişime geçebilir ve hangi konuda yardım almak istiyorsanız o konu hakkında konuşarak gerekli şartları ve başvuru için detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

İHH Para Yardımı Yapıyor Mu?

İHH yardımları genellikle dönemsel, afet durumları ve acil durumlarda yapılmaktadır. Bu nedenle İHH para yardımı veya diğer sosyal yardımlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar İHH’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan sosyal yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Geçtiğimiz tarihlerde İHH, pandemi sürecine işsiz kalan ve işten çıkarılan vatandaşlar için 10 milyon TL nakdi yardım ve 100 bin aile için kumanya paketi dağıtımı için çalışmalarını başlattı. Bu gibi yardımlardan haberdar olmak için İHH resmi sitesini takip edebilirsiniz.

İHH İçin Çalışan Personel Ücret Alıyor Mu?

İHH vakfında çalışma, gönüllü ve resmi çalışma olarak 2 ye ayrılıyor. Gönüllü çalışan vatandaşlar herhangi bir ücret almadan belirli projelerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek için gönüllü olarak çalışırlar. Örneğin Ramazan ayında kumanya veya yemek dağıtımı gibi projelerde yer alırlar.

Resmi olarak çalışan işçiler ise vakıf da belirli pozisyonlarda belirlenen bir ücret karşılığında çalışırlar. İHH personel alımlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar personel alımları açıldığı zaman İHH resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirler.

İHH Bursu Ne Kadar?

İHH vakfı ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu misafir öğrenci olarak ülkemizde okumaya gelen öğrencilerin yaşadıkları sıkıntıları olabildiğince aza indirmek amacıyla burs kampanyası ile öğrencilere destek veriyor. Bu proje kapsamında her yıl ortalama olarak 2000-3000 öğrenci için burs kampanyası başlatılıyor.

Burs kampanyasında bir öğrenci için aylık burs bedeli yaklaşık olarak 300 TL’dir. Bu fiyat dönemsel olup her dönem farklılık gösterebiliyor.

İHH Yetim Parası Ne Kadar?

2013 yılında başlamış olan yetim kardeş projesi ile 7 bin 663 kurumdaki 1 milyonda fazla öğrenci, 2019 yılından itibaren Türkiye ve dünya genelinde 13 binden fazla yetim çocuğa el uzatıyor. Öğrenciler sınıfça her ay biriktirmiş oldukları 150 TL yardım parasını İHH vakfına bağış olarak gönderiyor. İHH vakfı ise gelen bağışları yetim çocukların ihtiyaçları için kullanıyor.

İHH “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” proje kapsamında verilen destek aylık 150 TL olmak üzere sende 1.800 TL katkı sağlanıyor.

İHH Yardım başvurusu

İHH Yardımları Kimlere Verilir?

İHH yardımları bölge, din dil, mezhep ve ırk ayrımı olmadan dünyanın herhangi bir bölgesinde muhtaç durumda olan vatandaşlara verilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşların gerçekten ihtiyacının olması halinde İHH vakfının sosyal yardımlarından yararlanabilirler. Ayrıca bu yardımdan yararlanabilecek vatandaşları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • · Maddi yetersizlikten dolayı ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar
  • · Doğal afetlerden dolayı mağdur olan vatandaşlar
  • · Engelli vatandaşlar
  • · Evsiz vatandaşlar
  • · Temel gıda ihtiyacını karşılamakta zorlanan vatandaşlar ve savaş gibi sebeplerden dolayı mağdur olan vatandaşlar bu yardımlardan yararlanabilirler.

İHH Yardım Başvurusu Sorgulama

İHH sosyal yardımlarına başvuruda bulunan vatandaşlar başvurularını sorgulayarak hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirler. İHH yardımları dönemsel ve çeşitli projeler ile yapıldığı için online olarak sorgulamak mümkün değildir.

İHH yardım başvurusu sorgulama işlemleri bizzat yetkililer ile görüşerek yapılabiliyor. Bu nedenle yardım başvurusu yaptıktan sonra sorgulama işlemleriniz için info@ihh.org.tr mail adresi üzerinden veya 0212 631 21 21 numarayı arayarak yetkililer ile iletişime geçebilir ve başvuru yapabilir, başvuru sorgulama işleminizi yapabilir veya merak ettiğiniz konular hakkına görüşebilirsiniz.

İHH Sadece Yurt Dışı Yardımları Mı Yapıyor?

İHH İnsani Yardım Vakfı 100 ü aşkın ülkede sosyal yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek veriyor. Hem yurt içi hem de yurt dışında sosyal yardım faaliyetlerini yürüten İHH özellikle savaş ve doğal afet bölgelerine yardım ulaştırmak amacı ile kurulmuş kurumsal bir vakıftır.

İHH’nin Cemaat ve Parti ile Bir Alakası Var Mı?

Birçok vatandaş internette dolaşan yalan haberlerden dolayı İHH vakfının bir cemaat veya parti ile bağlantısını olduğunu düşünse de İHH İnsanı Yardım Vakfı, herhangi bir cemaat veya siyasi parti ile bir bağının bulunmadığını belirtmiştir.

İHH vakfı kuruluş amacının, nerede oluşa olsun aç veya açlıkta kalmış muhtaç durumdaki insanlara yardım ulaştırma olduğunu ve bunu yaparken mağdur insanların din, dil, ırk ve mezhepleri göz önüne alınmadan yardımların yapıldığını belirtmiştir.