Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama
17.03.2023
A+
A-

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama 2023 Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte çeşitli yardımlar yapmakta ve bu yardımların kapsamını her yıl daha da genişletmektedir. Bu yıl, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, kentteki vatandaşların iftar sofralarını kolaylaştırmak amacıyla çok sayıda yardım çalışmasına imza atmıştır. Büyükşehir Belediyesi, tüm kent halkının yararlanması için her gün iftar çadırı kurmuştur. Bu çadırlarda kaliteli yemekler, yiyecekler, içecekler ve çeşitli hediyeler verilmektedir.

Büyükşehir Belediyesi, ayrıca, Ramazan ayında çocukların eğitimlerini desteklemek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Örneğin, eğitim destek programları sayesinde çocukların çeşitli oyunlarla eğlenmesinin yanı sıra, ders çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla eşyalar, takviye kitaplar ve diğer materyaller temin edilmektedir. Büyükşehir Belediyesi, dini kökenli çeşitli etkinlikler düzenleyerek, halkın Ramazan ayını daha keyifli ve eğlenceli geçirmesini sağlamaktadır.

Ayrıca belediye tarafından Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere erzak ve gıda kolisi yardımı da yapılmaktadır. Belediyenin bu sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen Trabzonlu vatandaşlar belediyenin başvuru kanalları üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımından yararlanmak için Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmak gerekmektedir. Belediyeden alacağınız yardımın özellikleri ve şartları konusunda bilgi almak için öncelikle belediyenin internet sitesini ziyaret etmeli veya belediyenin önünde yer alan kurum ve kuruluşlarla iletişim kurmalısınız.

Belediyenin internet sitesinde ortaya konulan yardım programlarından hangisinin sizin için en uygun olacağına karar vermelisiniz. Buna bağlı olarak, belediyenin internet sitesinde bir başvuru formu doldurmalı ve gerekli ek belgeleri eklemelisiniz. Yardım programına tüm belgelerin kontrol edilmesi ve uygunluğu için en az 5 iş günü sürebilir.

Belediye tarafından herhangi bir yardım almak istendiğinde, belirli bir süre içinde başvurmanız gerekir. Bu nedenle, belediyenin internet sitesinde açık olan yardım programlarından herhangi birini seçmek için erkenden hareket etmelisiniz.

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, belediye size yardım sayesinde kullanılması gereken bir çek veya alıcı hesabının numarasını gönderecektir. Bu sayede, talebinizi karşılayacak olan kurum veya kuruluşa gönderilmesi de belirli bir süre almaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanmak isteyen kişilerin ayrıca başvuru şartlarını karşılıyor olması ve yardımdan yararlanabilecek kişiler arasında yer alıyor olması gerekmektedir. Bu durumları karşılayan vatandaşlar belediyenin başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunarak yardımdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca belediye tarafından verilen Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımından yararlanabilecek vatandaşlar ve diğer konu başlıkları yazının devamında yer almaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Yardımı, bu sene de aynı ilkeler çerçevesinde Trabzonlulara dağıtılacak. Belediye, yardım kapsamında muhtaç, büyükşehir sınırları içinde yaşayanları desteklemeyi hedefliyor. Ayrıca, yardımlaşma programına katılmak isteyen kurum ve kuruluşları da dikkate alıyor.

Ramazan Yardımı, öncelikle belediyenin sınırları içinde yaşayan ve ekonomik olarak yetersiz durumda olan Trabzonlulara kapsamlı bir şekilde dağıtılıyor. Belediye, muhtaç ailelerin çektiği sıkıntıları azaltmak için Ramazan ayında çeşitli yardımlar yapıyor. Yardım kapsamında, çoğu aile maddi kaynakları yetersiz olduğundan, gıda ve diğer temel ihtiyaçlar için destek sağlanıyor.

Belediye Ramazan Yardımının dağıtımından sorumlu olan kişi veya kurumlar, öncelikle belediyenin sosyal yardım birimleri tarafından belirleniyor. Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç olan ailelerden kimlik bilgileri toplayarak kimlik doğrulama işlemi yapıyor. Yardıma muhtaç olan aileler arasından belirlenen kişiler, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Ramazan yardımından yararlanabileceklerdir.

Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler şu şekilde tanımlanabilir;

 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler
 • %40 ve üzerinde fiziksel ya da ruhsal engeli bulunanlar
 • Kronik rahatsızlığı olan kişiler
 • Yaşlı ve kimsesiz kişiler
 • Maddi durumu yetersiz olan kişiler
 • Eşi vefat etmiş ya da eşinden boşanmış kişiler, Ramazan yardımından yararlanabilirler.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının mübarek günlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın desteği amacıyla Ramazan Yardımı Programı başlatmıştır. Programa başvurmak için vatandaşlarımızın belirli kriterlere uyması gerekmektedir.

Programa başvurabilecek vatandaşlarımız, 18 yaşından büyük olmalı ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır. Ayrıca maaşı düzenli olarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından yatırılan veya bazı sosyal yardımlardan faydalanan kimselerden oluşan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına bağlı olmalıdır. Ayrıca, müracaat eden vatandaşlarımızın ev sahibi olmaması gerekmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Yardımı Programına başvurmak için başvuru formunu E-Devlet üzerinden doldurmaları gerekmektedir. Başvuruların tüm adımlarının tamamlanmasından sonra başvuru sahibi vatandaşlarımız, Ramazan ayı içerisinde belediyemiz tarafından karşılanacak olan yardımların ödemelerini alacaklardır. Ayrıca aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması ve başvuru evraklarına sahip olmakta diğer başvuru şartlarından biridir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı için geleneksel olarak her yıl çeşitli yardım programları sunmaktadır. Büyükşehir Belediyesi, Ramazan’a özel yardım programları arasında parasal yardım, maddi yardım, kültür ve sanat etkinlikleri, eğitim programları ve daha birçok yardım programı sunmaktadır. Parasal yardım, Büyükşehir Belediyesi tarafından aylık olarak Ramazan ayında fakir ve muhtaç vatandaşların bütçelerini desteklemek amacıyla verilmektedir. Belediye, aylık olarak yardımların dağıtımını kamu kurumları ve kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

Maddi yardım başvurusu, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayında fakir ve muhtaç vatandaşların bütçelerini desteklemek amacıyla verilmektedir. Belediye, Ramazan ayı için gıda, giyecek ve diğer yardımların dağıtımını kamu kurumları ve kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

Erzak ve gıda yardımı olarak verilen Ramazan kolisi yardımı ise belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Ramazan kolisi içerisinde birçok temel gıda ürünü yer almaktadır bu ürünler 4 kişilik bir ailenin yaklaşık olarak 1 aylık temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özenle hazırlanmaktadır. Yardım kolisi içerisinde yer alan bu ürünler yalnızca belediyenin Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılayan kişilerin yararlanabilmesi mümkündür.

trabzon büyükşehir belediyesi ramazan yardımı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Trabzon Büyükşehir Belediyesi her yıl Ramazan ayında çok sayıda yardım kampanyası başlatıyor. Buna göre, belediyenin yardımı, Ramazan ayının başlaması ile birlikte dağıtılmaya başlanacak. Yerel halk, belediyenin himayesine tabi olacak ve bu yardımı alabilecek Trabzon Büyükşehir Belediyesi, fakir ve muhtaç insanların, istişareleri ile belirlenen kriterler arasında olmasına rağmen yardıma ihtiyaç duyan kişilere yardım etmek için ayrı bir yardım kampanyası başlatmıştır. Yardımda bulunulan kişiler, belediyenin tespit ettiği kriterleri karşılayan kişilerden oluşmaktadır.

Belediyenin Ramazan yardımını gerçekleştirmesi için, öncelikle bölge halkının haklarının doğrulanması ve bu kişilerin bilgilerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Ardından, belediyenin kamu kurumlarında tespit edilen muhtaç ve fakir kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için ödenekleri kullanması gerekmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bu yardımın dağıtılmasının Ramazan ayının başlaması ile birlikte dağıtılmaya başlanır ve belediye personelleri tarafından yardım tüm ailelere iletilmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ihtiyaç sahibi olan tüm ailelere dağıtılmaktadır.

Yardımdan yararlanabilecek aileler belediyenin başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunarak yardım almaya hak kazanabilirler. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Ramazan yardımı başvuru kanalları üzerinden başvuruda bulunarak yardım alabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu nedir? Nasıl yapılır? Türkiye’de Ramazan ayının gelişiyle birlikte her yıl Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından kamu spotlarında, marketlerde ve diğer yerlerde kolisinden yardım almak için başvurular kabul edilmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi kolisinden yardım almak için başvuracak kişilerin, başvuru sırasında belirli belgelerle gerçek bir kimlik kartı göstermek zorundadır.

Başvurularda istenen belgeler arasında kişinin Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edilen bir adresinin ispatını sağlayan güncel bir fatura, son 6 ay içerisinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanmış bir nüfus cüzdanı fotokopisi ve kişinin son 6 ay içerisinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanmış bir çalışma belgesi bulunmaktadır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi kolisinden yardım almak isteyen kişiler, ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmaları için internet üzerinden bir başvuru formu doldurmak zorundadır. Formda istenen bilgiler arasında başvuru sahibinin ismi, yaşı, adresi ve iletişim bilgileri bulunmaktadır.

Belediyenin internet sayfası üzerinden başvuruda bulunmanın yanı sıra diğer başvuru kanalları aracılığı ile de başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların mutlaka Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılıyor olması da gerekmektedir.

Tabzon Büyükşehir belediyesi yardım başvurusu yaparak Trabzon Büyükşehir belediyesi yardımlarından yararlanabilirsiniz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Belediyenin resmi internet sayfasına ulaşın.
 • “E-Belediye” bölümünde yer alan “Bağlantılar” yazısın altındaki E-Devlet ya da E-Belediye (İçişleri Bakanlığı) seçeneklerinden birine tıklayın.
 • Açılan sayfada kimlik doğrulama işleminizi yapın.
 • Başvuru sayfasında yer alan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Tüm alanları doldurduktan sonra “Başvur” butonuna tıklayarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu nedir? Nasıl yapılır? Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşlarına yardım amacıyla erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talep etmektedir. Vatandaşlar, muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere Kart 61 isimli sosyal yardım kartı dağıtan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunabilirler. Başvuru yapan kişiler, il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar olmalıdır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, 0 462 224 61 61 numaralı telefon üzerinden de yapılabilmektedir.

Aynı zamanda vatandaşlar, internet ortamında da başvuru yapabilmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden erzak ve gıda kolisi yardımı başvuru formunu indirebilir ve doldurabilirler. Formdaki gerekli bilgileri doğru bir şekilde doldurmaları ve eksiksiz olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurunun onaylanmasından sonra, vatandaşlar talep ettiği hizmetten yararlanabilecektir.

Trabzon Büyüşehir Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki adımları takip ederek online olarak başvuruda bulunabilirler. · https://www.trabzon.bel.tr/ linkine tıklayarak belediyenin internet sitesine ulaşın.

 • Sayfada yer alan E-Belediye butonuna tıklayın.
 • Seçenekler arasından “Talep Başvurusu” seçeneğini seçin.
 • Talep formunu doldurun ve başvuru nedeni olarak “İstek” seçeneğini seçin.
 • “Başvur” butonuna tıklayın ve başvuru işlemlerinizi tamamlayın.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi resmi sitesi üzerinden yapılabiliyor.Trabzon Büyükşehir Belediyesi, maddi durumu yerinde olmayan kişiler için her yıl Ramazan ayında sosyal yardım kampanyası başlatıyor. Bu kampanyaya Trabzon il sınırlarında ikamet eden, maddi durumu yerinde olmayan, yardıma ihtiyaç duyan, engelli, yaşlı, kimsesiz ve öğrenciler başvurabilir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu için gerekli belgeler arasında; nüfus cüzdanı, gelir belgesi, sağlık raporu, kira ödeme belgesi gibi belgeler yer alıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu internet üzerinden yapılabildiği gibi, 0462 224 61 61 numaralı Trabzon Büyükşehir Belediyesi iletişim hattını arayarak da yapılabilir. Bu şekilde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan Ramazan Yardımı Başvurusu, yardıma ihtiyaç duyan kişilerin Ramazan ayını daha kolay geçirebilmesi için olanaklar sunuyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi nasıl yapılır? Ramazan yardımı başvurusu Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen bir kurumdur ve çok sayıda başvurulardan oluşmaktadır. Sonuç sorgulama, başvuru süreci tamamlandığında gerçekleştirilebilir.

Sonuç sorgulamanın ilk adımı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi web sitesine girmektir. Bu sayfada, sağ üst köşede ‘Memuriyet’ başlığı altında ‘Başvurular’ yazısı vardır. Buradan ‘Ramazan Yardımı Başvurusu Sonuç Sorgulama’ bağlantısını tıklamanız gerekmektedir. Ardından, başvuru yapan kişinin adı, TC kimlik numarası ve telefon numarası gibi bilgileri girmeniz gerekecektir.

Tüm bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra, sonuç sorgulamasının tamamlanması için birkaç saniye beklemeniz gerekecektir. Sonuç sorgulama sonrasında, başvuru kabul edildi mi reddedildi mi gibi bilgileri ekranda görebileceksiniz. Ayrıca, başvurunun sonuçlandığı tarih ve saat bilgisi de gösterilecektir. Son olarak, belediyeye gelmeniz gerekecekse, görevliler tarafından size verilen tarih ve saate göre yerinizi almalısınız.

Ancak Trabzon Büyükşehir belediye personelleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin ev adreslerine kadar erzak ve gıda yardım paketleri iletilmektedir. Bu nedenle belediyeye gitmeye gerek kalmadan evinizde beklemeniz ve yardımınız size gelmesini istemeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.