Şırnak Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Şırnak Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
24.04.2023
A+
A-

Şırnak Belediyesi iş başvurusu ve personel alımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için araştırdık. Dilerseniz önce Şırnak Belediyesi hakkında detaylı bilgi edinelim.

Şırnak Belediyesi’de, ülkemizde bulunan diğer belediyeler gibi, bünyelerine personel ve memur alım yapacakları zaman, resmi kurumlar tarafından yapılan sınavların sonuçlarına göre atama yapmaktadır. Kpss ve benzeri sınavlardan almış olduğunuz puanlar ile belediyelere iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabi ki bunun için öncelikle belediyelerin açık iş pozisyonu belirtmeleri, gerekli olan şartları bildirmeleri gerekmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda belediyeye iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun dışında belediye ile anlaşmalı olan taşeron firmalar aracılığıyla, hizmetli ya da işçi olarak, sözleşmeli bir şekilde çalışabilirsiniz. Bunun için bu taşeron firmalar ile anlaşmanız gerekiyor.

Şırnak Belediyesi İş Başvurusu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Şırnak ilimizin, 2013 yılında yapılan nüfus sayımında, toplamda 475 bin kişinin yaşadığı tespit edilmiştir. Bu nüfusun 178.000’i kırsal kesimlerde yaşarken, geri kalan 296 bin kişi ise şehirlerde yaşamaktadır. Şırnak ilimizin il alan kodu 486 olup, il plaka kodu ise 73 şeklindedir. Merkezi ile birlikte toplam 7 tane ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçelerin isimleri ise şu şekildedir. Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi, Uludere ve Şırnak merkez şeklindedir.

Şırnak belediyesi yardım başvurusu>>>>

Şırnak ilinin yüzölçümü 7172 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1400 metre olan Şırnak, oldukça yüksek bir rakıma sahiptir. Şırnak ilimizin ekonomisi, madencilik, tarım ve ticarete dayanmaktadır. Kırsal kesimlerde yaşayan insanlar genelde hayvancılık yapmaktadır. Yaylacılık sistemi ile çok fazla küçükbaş hayvan ticareti yapılmaktadır. Bu hayvanlardan alınan ürünler ise genel olarak tereyağ, peynir, yün, kıl ve tiftiktir. Şırnak ilimizden, Hakkari, Mardin ve Siirt illerimize karayolu olarak ulaşım mümkündür. Havayollarında ise Mardin ve Van havalimanları kullanılabilir. İstanbul’dan Şırnak ilimize otobüsle gitmek isteyen kimseler 24 saati gözden çıkarmalıdır. Ayrıca Şırnak’ta yapılan Şerafettin Elçi Havalimanı açılmıştır ve havayolu imkanı artık Şırnak’ta da olacaktır. Ayrıca Nusaybin’den başlayan bir tren yolu hattı da bulunmaktadır.

Şırnak Belediyesi İş Başvurusu E-Devlet

Şırnak Belediyesi iş başvurusu yaparak belediyede çalışma imkanı sağlayabilirsiniz. Başvurularınızı e devlet yada belediyenin resmi sitesini girerek başvuru oluşturabilirsiniz.

Şırnak Belediyesi İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi, Lise Caddesi, Belediye Merkez Binası, Merkez – Şırnak

Şırnak Belediyesi Personel Alımı

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi, belediyeler personel ve memur alımı yaparken, kpss ve benzeri sınavlara göre atamalar gerçekleştirmektedir. Bunların dışında herhangi bir şekilde belediyelere alım yapılmamaktadır. Konu hakkında bilgi almak için belediyelerin insan kaynakları departmanı ile görüşebilirsiniz.

Şırnak İş İlanları

Şırnak iş ilanları kariyeret üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Şırnak Belediyesi Memur Alımı Başvuru

Şırnak belediyesi ihtiyaç durumunda memur alımları yapmaktadır. Şırnak belediyesi memur alımı başvurusu için http://www.sirnak.bel.tr/sirnak-belediyesine-memur-alimi/ linki kullanabilirsiniz.

Şırnak Belediyesi Memur Alımı Başvuru formu

Başvuru formuna ulaşmak için yukarıda verilen linkten yararlanabilirsiniz.

Şırnak Belediyesi Memur Alımı Sonuçları

Şırnak Belediyesi memur alımı başvuru sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Peki sonuçlar açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

Belediyemizin www.sirnak.bel.tr resmi internet sayfasından ilan edilecektir.Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylara Belediyemizce düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu “ Sınav Giriş Belgesi” gönderilecektir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir.

İş başvurusu>>>>