Rize Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Rize Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
24.04.2023
A+
A-

Rize Belediyesi iş başvurusu ve personel alımı hakkında bilmeniz gereken herşeyi sizler için araştırdık. Dilerseniz önce Rize Belediyesi hakkında detaylı bilgi edinelim..

Rize Belediyesi, devlet sınavları ile personel ve memur alımı yapmaktadır. Kpss benzeri sınavlara girerek yeterli puanı aldığınız takdirde, Rize Belediyesi tarafından açıklanan açık iş pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında açık pozisyonlar olduğunda belediye kendi bünyesinde de sınav yapmaktadır. Ayrıca taşeron firmalar ile anlaşan belediyeler de işçi ve eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili diğer detayları alt kısımda bulabilirsiniz. Öncelikle Rize ilimiz hakkında ekonomik verileri inceleyelim.

Rize Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rize, ülkemizin kuzeydoğu bölümünde yer almaktadır. Karadeniz sahili olarak bilinen Rize ilimiz, tam olarak Doğu Karadeniz’de bulunmaktadır. Hemen batısında Trabzon bulunmaktadır. Doğusunda ise Artvin ili bulunur. Ülkemizde en çok yağmurun yağdığı il Rize’dir. Rize denildiğinde akla çay gelmektedir. Çay dışında son yıllarda kivi meyvesi de üretilmeye başlanmıştır. Kivi üretimi sadece Rize ilinin ihtiyacını karşılayacak derecede azdır. Rize’nin toplam yüzölçümü 3.920 kilometrekaredir. Nüfus ise 328.000 civarıdır. 124.000 kırsal, 204.000 kişi şehirlerde bulunmaktadır. İl alan kodu 464 olan Rize’nin plaka kodu da 53’tür.

Rize’de yaz ayları ılık geçmektedir. Sonbahar ve kış ayları ise oldukça yağışlı olur. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 14 derecedir. En fazla 38 derece sıcaklığı gören Rize ilimizde en düşük sıcaklık ise -7 derece olmuştur. Rize ilimiz denizsel iklimlerin karakteristik özelliği altında kalmaktadır. Nemin yüksek olduğu Rize’de sadece 4 ayın sıcaklık ortalaması 10 derecenin altında kalmaktadır.

Ekonomik olarak büyük kısmı çay ekimi ile geçinen Rize halkı, iri ufaklı çay fabrikalarında da çalışmaktadır. 50’ye yakın çay işleme ve paketleme fabrikası bulunmaktadır. Ayrıca 17.000 personeli olan Çaykur fabrikası, ülkemizin en büyük kuruluşlarından bir tanesidir ve ülke çay sektörüne yön veren bir kuruluştur. Son yıllarda kivi üretimi artarken, balıkçılık ise azalmaktadır.

Rize Belediyesi İş Başvuru Formu

Rize Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak isterseniz, belediyenin resmi internet sitesinde “İş Başvuru Formu” linkine tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Rize Belediyesi İnsan Kaynakları birimine bizzat giderek de iş başvurunuzu yapabilirsiniz.

Rize Belediyesi İnsan Kaynakları İletişim Bilgileri:

Adres: Atatürk Caddesi No: 26 Rize

Telefon: 0464 213 10 10

E-posta: info@rize.bel.tr

İş Başvuru Formu için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Rize Belediyesi’nin resmi internet sitesine (http://www.rize.bel.tr/) gidin.
  • Ana sayfada yer alan “Hizmetler” menüsü altında “İş Başvuru Formu” linkine tıklayın.
  • Açılan sayfada istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • İş başvuru formunda istenen belgeleri (özgeçmiş, diploma, sertifika, vb.) ekleyin.
  • Formu tamamladıktan sonra “Gönder” butonuna tıklayarak iş başvuru formunuzu gönderin.

Başvurunuz değerlendirildikten sonra belediye tarafından sizinle iletişime geçilecektir.

Rize Belediyesi İletişim Bilgileri

Rize Belediyesi Personel Alımı

Rize Belediyesi iş imkanları konusunda sizlere bilgi vermiştik. Belediyeye alımlar resmi sınavlar ile yapılmaktadır. Bunun dışında kalan alımlar için belediye ile anlaşmalı olan taşeron firmalarla görüşmeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili bilgi almak için Rize Belediyesi insan kaynakları ile görüşebilirsiniz.

Rize Devlet Hastanesi iş Başvurusu

Rize Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Rize Özgüven Market is başvurusu

Rize Market Özgüven İş İlanları ve eleman ilanları arasından kariyer hedefinize uygun iş ilanlarına başvuru yaparak firmalara özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

Market yardım kartı başvurusu>>>>

Rize Belediyesi İş İlanları

Rize belediyesi iş ilanları kariyernet, yenibiriş vb başvuru sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Rize Belediyesi Hastane İş İlanları

Rize tıp merkezi iş başvuru formu; https://www.rizetipmerkezi.com.tr/is-basvuru-formu

Rize hastane iş ilanları kariyernet; https://www.kariyer.net/is-ilanlari/rize-hastaneler

İş başvurusu>>>>