Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvurusu

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvurusu
03.10.2022
A+
A-

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım Başvurusu 2023. Üniversiteyi kazanan öğrenciler için çeşitli sosyal destekler verilmektedir. Bu sosyal desteklerden biri olan 3000 TL destek, Şahinbey belediyesi tarafından üniversiteyi kazanan öğrencilere yönelik sağlanan bir sosyal yardımdır. Şahinbey belediyesi, üniversite öğrencilerine yönelik 1.000 TL, 1.5000 TL, 2.000 TL ve 3.000 TL olmak üzere 4 farklı miktar olarak maddi destek sağlamaktadır. Üniversiteyi kazanan öğrencilere yönelik yapılan bu sosyal destekler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Üniversiteyi Kazanan Öğrencilere 3000 TL Destek, Kimler Nasıl Başvurabilir? Başvuru Formu

Birçok il ve ilçe belediyesi üniversite öğrencileri başta olma üzere tüm öğrencilere yönelik çeşitli sosyal yardımlar gerçekleştirmektedir. Gaziantep Şahinbey Belediyesi de sosyal yardımlar gerçekleştirilen belediyelerden biridir.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, üniversite öğrencilerine yönelik 3.000 TL’ye varan maddi destek yapılacağını duyurdu. Duyurunun ardından birçok vatandaş 3.000 TL maddi desteği nasıl alabileceklerini ve maddi desteğin kimlere verileceğini araştırmaya başladı.

Şahinbey Belediyesi 3.000 TL maddi destek alabilmek için ilgili belediyenin resmi internet sayfası üzerinden başvuru formuna ulaşabilir ve başvuru formunu doldurarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru formu için https://www.sahinbey.bel.tr/duyuru/1/4074/universiteyi-kazanan-ogrencilere-3-000-tl-destek linkine tıklayın. Ardından başvuru formunu doldurabilirsiniz.

3.000 TL maddi yardım başvurusundan yararlanmak isteyen üniversite öğrencilerinin başvuru şartlarına uygun olmaları gerekir. Başvuru şartları detayları aşağıda yer almaktadır.

Şahinbey Belediyesi 3.000 TL Yardım Şartları

Şahinbey Belediyesi 3.000 TL yardım yardımına başvuruda bulunmak ve yardımdan yararlanabilmek isteyen üniversite öğrencilerinin başvuru şartlarına sahip olmalarının ardından https://www.sahinbey.bel.tr/duyuru/1/4074/universiteyi-kazanan-ogrencilere-3-000-tl-destek adresi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Şahinbey Belediyesi 3.000 TL yardım şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

 •  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 •  Öğrenci velisinin ve öğrencinin Şahinbey’de ikamet etmesi gerekiyor.
 •  Devlet Üniversitelerinin lisans, ön lisans programlarında okunulması gerekir.
 •  Yurt içi ya da KKTC Vakıf/Özel üniversitelerinden %100 burs alıyor olunması gerekir.
 •  Milli Savunma Üniversitesi ya da Polis Okulları Öğrencileri de bu yardımdan yararlanabilecek öğrenciler arasında yer almaktadır.

Yukarıdaki şartlara sahip olan öğrenciler, Şahinbey belediyesinin resmi internet sayfası üzerinden ya da belediyeye bizzat giderek 3.000 TL’lik sosyal yardım başvurusunda bulunabilirler. Öğrencilerin bu yardımdan yararlanabilmesi için bu şartlara sahip olabilmelerinin yanı sıra öğrencilerin bazı belgeleri de teslim etmeleri gerekir. Bu belgeler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 •  Okul kayıt belgesi
 •  ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi
 •  Anne ve babanın her ikisi de vefat etmişse Aile Nüfus Kayıt Örneği

Şahinbey Belediyesi 2.000 TL Yardım Başvurusu

Birçok il belediyesi gibi Şahinbey belediyesi de öğrencilere yönelik çeşitli sosyal yardımlar ile öğrencilere destek vermektedir. Şahinbey belediyesi 2.000 TL sosyal yardım parasına başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler yukarıdaki şartlara sahiplerse gerekli evraklar ile Şahinbey belediyesine giderek ya da daha hızlı ve daha kolay bir şekilde başvuruda bulunmak için Şahinbey belediyesi internet sayfasını kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Şahinbey belediyesi öğrencilerin durumuna bağlı olarak farklı miktarlarda maddi destek vermektedir. Verilen maddi desteklerden biri de 2.000 TL’lik destektir. Şahinbey belediyesine gittikten sonra başvuru işleminiz için ilgili müdürlüğe gitmeniz ve size verilen başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formu ve gerekli belgeleri ilgili müdürlüğe teslim ettikten sonra başvurunuz inceleme alınacaktır. Başvuru sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 2 hafta ile 4 hafta arasında sürmektedir.

Şahinbey Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Şahinbey belediyesi öğrencilere yönelik para yardımı yapan sosyal belediye anlayışına sahip bir belediyedir. Gaziantep Şahinbey belediyesi, aylık geliri muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin, üniversite okuyan öğrencileri için maddi destek vermektedir. Bu maddi destekten yararlanmak isteyen üniversite öğrencilerinin başvuruda bulunmak için karşılarına 2 farklı yol çıkmaktadır.

Şahinbey belediyesi para yardımı başvurusunu online bir şekilde gerçekleştirmek için; · https://www.sahinbey.bel.tr/duyuru/1/4074/universiteyi-kazanan-ogrencilere-3-000-tl-destek linkine tıklayın.

 •  Başvuru formuna ulaşın.
 •  Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayın.
 •  Başvuru formunu tamamladıktan sonra başvurunuz incelemeye alınır. İnceleme aşamasından sonra tarafınıza olumlu ya da olumsuz bir şekilde dönüş yapılır.

Şahinbey belediyesi para yardımı başvurusunu belediyeye giderek tamamlamak için;

 •  Şahinbey belediyesinde ilgili müdürlüğe gidin.
 •  2.000 TL’lik para yardımı başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtin.
 •  Yetkili kişi tarafından size verilecek olan başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayın.
 •  Başvuru formu ve gerekli evrakları müdürlüğe teslim ediniz. Ardından başvuru talebiniz incelemeye alınacaktır.

Şahinbey Belediyesi 1.000 TL Yardım Başvuru Sorgulama

Şahinbey belediyesi 1.000 TL yardım başvurusunda bulunan öğrencilerin başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için başvuru sorgulama işlemi yapmaları gerekir. Başvuru sorgulama işlemi için Şahinbey belediyesi ile bizzat iletişime geçmeniz ve başvurunuzun hangi aşamada olduğunu sormanız gerekir. Şahinbey belediyesi ile iletişime geçmek için https://www.sahinbey.bel.tr/iletisim sayfası üzerinde yer alan iletişim adresleri aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

şahinbey 3000 tl yardım başvurusu

Şahinbey Belediyesi 2.000 TL Yardım 2023

Şahinbey Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda üniversite öğrencileri için maddi destek vermektedir. Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan bu yardım 2023 yılında 2.000 TL olarak belirlenmiştir. 2.000 TL’lik yardıma başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin bazı şartlara sahip olmaları gerekir. Bu şartlara sahip olan öğrenciler Şahinbey belediyesine giderek veya online bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirilebilirler.

Şartların tamamını karşılayan üniversite öğrencileri gerekli evrakları da hazırlayarak Şahinbey belediyesine gidebilir ve başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Başvuru formunu doldururken mutlaka eksiksiz ve doğru bilgileriniz ile doldurmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde yanlış ya da eksik bir şekilde tamamlanan başvurular iptal edilir.

Şahinbey Belediyesi 1.500 TL Yardım Başvurusu

Şahinbey belediyesi aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan ailelerin eğitim gören çocukları için 1.500 TL sosyal yardım yapmaktadır. Şahinbey belediyesi her yıl eğitim gören öğrencilerin okul masraflarının karşılanabilmesi amacıyla tek seferlik sosyal yardım desteği vermektedir. Bu sosyal yardımdan yararlanmak isteyen öğrencilerin bazı şartlara uygun olmaları ve gerekli evrakları hazırlayarak ilgili müdürlük aracılığı ile başvurularının tamamlamaları gerekir.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuzun durumu hakkında bilgi almak, sosyal yardım hakkında merak ettiklerinizi sormak ya da görüşlerinizi belirtmek için https://www.sahinbey.bel.tr/iletisim linkine tıklayarak belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.