İHH Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Kurban Bağışı Fiyatları

İHH Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? Kurban Bağışı Fiyatları
28.05.2023
A+
A-

İHH Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? İHH vakfı aracılığı ile kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlar bağışlarını Adak kurbanı, Şükür kurbanı veya Akika kurbanı olarak gerçekleştirebilirler. Hayırseverler İHH resmi sitesine giriş yaptıktan sonra bağışlarını gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirler.

 • İHH resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sayfanın üst kısmında bulunan “Bağış Yap” butonuna basın.
 • Açılan sayfada adak kurbanı, şükür kurbanı veya akika kurban bağışlarından birini seçin.

Adak kurbanı; Dinimizde adak kurbanı bir olayın gerçekleşmesi için adanan ve olayın gerçekleşmesinin ardından kesilen kurbandır.

Şükür kurbanı; Herhangi bir neden ile Allah’a şükür etmek için kesilen kurbandır.

Akika kurban: Yeni doğan çocuk için kesilen kurbandır.

 • Kurban türünü seçtikten sonra karşınıza çıkan bireysel, kurumsal veya grup türlerinden kendinize uygun olanı seçin.
 • Ardından adınızı, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı girerek bağış yap butonuna basın.
 • · Karşınıza çıkan sayfada “Bağışı Tamamla” butonuna basın.
 • · Ardından ödeme yöntemini seçin ve ödeme bilgilerinizi girerek bağış ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İHH Kurban Bağışı Fiyatları

2023 yılında İHH, 100’ün üzerinde ülkede ve ülkemizde 66 il ve ilçede kurban kesilmesi hedefleniyor. Hem yurtdışı hem de yurtiçi bağışlarınızı 29 yıldır ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İHH vakfı kurban bağışı 2023 çalışmaları kapsamında belirtilen kurban bağışı fiyatı 1200 TL’dir.

İHH Kurban Bağışı Caiz Midir?

Diyanet fetvasına göre kurban bağışı yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Buna bağlı olarak kurban bağışı yapmak caizdir. Kurban bağışı, bağış yapan hayırseverin vekaleti ve bağışın yapılmasından sonra bağışçının adına seçilen kurbanlık hayvanın eşit bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmasından emin olmak gerekir.

İHH vakfı almış olduğu bağışlar ile kurban kesimi yapıyor ve kesilen kurbanları eşit bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıyor. Bu nedenle İHH kurban bağışı yapmak caizdir.

İHH Kurban Bağışı Hesap Numaraları

Kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşla İHH vakfının resmi internet sitesi üzerinden bağışlarını gerçekleştirebiliyorlar. İHH resmi sitesine giriş yaptıktan sonra yukarıda bulunan “Bağış” butonuna

bastıktan sonra açılan sayfada İHH vakfına ait banka hesap numaraları üzerinden bağış ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İHH hem yurt içi hem de yurt dışı bağışları kabul ettiği için banka hesap numaralarında TL, Dolar, Euro, İngiliz Sterlini ve İsviçre Frangı olarak farklı para birimlerini kabul ediyor. İHH vakfına ait hesap numaralarına ulaşmak için ihh.org.tr/hesap-numaralari linkine tıklayabilirsiniz.

İHH Kurban Bağışı Yaptığı Ülkeler

2023 yılında İHH 114 farklı ülkeye kurban bağışı yapmaktadır. Suriye, Filistin, Lübnan, Myanmar, Irak, Moro, Pakistan, Patani, Somali, Afganistan ve Darfur gibi kriz ve savaş bölgelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara kurban bağışı yapmaktadır. Dinimize göre Kurban bağışları gibi yardımlar yalnızca Müslümanlara olmayıp tüm ihtiyaç sahibi ve muhtaç insanlara yapılmalıdır. Bu nedenle İHH vakfı yalnızca Müslüman ülkelere olmayıp Müslümanların azınlıkta olduğu Srilanka, Nepal, Vietnam, Küba, Haiti ve Kamboçya gibi ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine de kurban bağışı yapmaktadır.

İHH Kurban Bağışı 2023 Fiyatları

İHH vekalet aracılığı ile kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverler İHH vakfı tarafından belirlenen kurban bağış fiyatını ödeyerek bağışlarını gerçekleştirebilirler. İHH tarafından 2023 yılında kurban bağış fiyatı 1200 TL olarak belirlenmiştir. Hayırseverler 1200 TL ödeyerek istedikleri ülkedeki ihtiyaç sahiplerine kurban bağışlarının dağıtılmasını isteyebilirler.

İHH Kurban bağışı

İHH Kurbanlık Bağışı Güvenilir Mi?

1995 yılından beri hizmet vermekte olan İHH İnsanı Yardım Vakfı kurulduğu tarihten bu yana on binlerce ihtiyaç sahibine ulaşmayı başarmış ve ulaşmaya devam ediyor. İHH yapılan bağışları muhtaç durumda olan vatandaşların ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayacak şekilde yardımları ulaştırıyor.

Bağış yapmak isteyen vatandaşlar İHH İnsani Yardım Vakfı güvenilir mi? Gibi soruları merak edebiliyorlar. Alınan bağışları sorunsuz bir şekilde teslim eden İHH vakfına dair bu güne kadar ufak tefek sorunlar hariç herhangi bir sorun yaşanmamıştır. Bu nedenle hayırseverler İHH vakfına gönül rahatlığı ile bağış yapabilirler.

İHH SMS Bağışı

Birçok vakıf, sivil toplum kuruluşları ve dernekler SMS bağışı kampanyası ile hayırseverlerden toplanan bağışları ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıyor. Bu kuruluşlardan biri de İHH İnsani Yardım Vakfıdır. İHH vakfına SMS ile bağış yapmak isteyen vatandaşlar bağışlarını şu şekilde gerçekleştirebilirler;

İHH SMS bağışlarını 2 farklı şekilde gerçekleştiriyor. 3072 hattına SMS göndererek 10 TL bağış, 4072 hattına SMS göndererek 50 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Ayrıca 0212 631 21 21 numaralı hattı arayarak bağış yapabilirsiniz, bağışlar hakkında bilgi alabilirsiniz veya merak ettiğiniz konular hakkında yetkililer ile görüşebilirsiniz.

İHH Ramazan Kolisi

Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatan İHH vakfı il il dolaşarak yardım kumanyaları dağıtıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kumanyalarının ulaşabilmesi için hayırsever vatandaşlar İHH resmi internet sitesi üzerinden ramazan kolisi satın alabilirler.

İHH Ramazan kolisi bağışı yapmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki adımları izleyebilirler;

 • İhh.org.tr/bagis linki üzerinden İHH resmi internet sitesine giriş yapın.
 • Açılan sayfadaki üst başlıklardan “Ramazan” başlığını seçin ve aşağı inerek Ramazan kumanya paketini bulun.
 • Bağış yap butonuna bastıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve ödeme bilgilerinizi girerek bağışta bulunabilirsiniz.

İHH ramazan kolisi fiyatını 2023 yılında 400 TL olarak belirlemiştir.

İHH Ramazan Kolisi içerisinde Neler Bulunur?

İHH vakfının yardımlarından bir tanesi olan ramazan kolisi yardımında verilen kolinin içerisinde bir çok yaşam malzemesi yer almaktadır. Verilen koli yardımlarıyla bir çok yardıma muhtaç aileye destek olunmaktadır. İHH yardım vakfının verdiği ramazan kolisi içerisinde şunlar yer alır:

 •  Yağ
 • Şeker
 • Makarna
 • Zeytin
 • Hazır çorba
 • Çay
 • Tuz
 • Bakliyatlar
 • Salça
 • Un
 • Reçel
 • Konserve reçel

İHH Su Kuyusu Açma Bedeli 2023

Günümüzde 700 milyon kadar insan temiz suya ulaşamıyorlar. 2 milyar insan ise hijyen kurallarına uymadan su tüketiyorlar. Birçok yardım kuruluşu içme suyunun bulunmadığı bölgelerde su kuyusu açarak bölge halkına temiz içme suyunu ulaştırıyor. Su kuyusu açan yardım kuruluşlarından biri de İHH vakfıdır. Hayırseverler İHH vakfı aracılığı ile su kuyusu bağışı yapabilirler.

İHH su kuyusu açma bedeli olarak herhangi bir ücret belirtmemiştir. Hayırseverler su kuyusu bağışı için istedikleri miktarlarda yardım yapabilirler. Toplanan yardımlar su kuyusu açmak için yeterli olunca İHH vakfı çalışanları ihtiyaç duyulan bölgelerde su kuyusu açıyorlar.

İHH Kurban Bağışı

29 yıldır Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi vatandaşlar için bağış kabul eden ve bağışları sorunsuz bir şekilde sahiplerine ulaştıran İHH her yıl olduğu gibi bu yılda kurban bağışlarını kabul etmektedir. Hayırseverler İHH aracılığı ile kurban bağışı yapmak için ihh.org.tr/kurban linki üzerinden İHH resmi internet sitesine gidebilir ve sayfanın üstünde bulunan “Bağış Yap” butonuna basarak bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Kurban bağışlarını vekalet yolu ile İHH vakfına gönderen vatandaşlar, kurban bedellerini İHH banka hesap numaralarına havale edebilir veya resmi internet sitesi üzerinden kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapabilirler.

İHH Çalışanları Maaşları Ne Kadar?

İHH vakfında çalışmak isteyen vatandaşlar dönemsel gönüllü ve sabit çalışan olarak farklı şekillerde çalışabiliyorlar.

Dönemsel gönüllü; vatandaşların belirli bir süre boyunca bir proje kapsamında herhangi bir ücret almadan gönüllü olarak çalışmalarıdır. Bu çalışma süreci boyunca vatandaşların konaklama, ulaşım ve diğer ihtiyaçları vakıf tarafından karşılanır.

Sabit olarak çalışma ise Türkiye’de yürürlükte olan kanunlar kapsamı içerisinde belirli prosedüre uygun olarak çalışmaktır. Bu çalışma süreci boyunca vatandaşların SSK, yol, yemek ücretlerinin yanı sıra yeterlilik maaşı alırlar.

Dönemsel gönüllü olarak çalışmak isteyen vatandaşlar İHH resmi internet sitesindeki başvuru formunu doldurmaları gerekir. Vatandaşların başvuru sonuçları başvuru formu üzerinde belirtmiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçilerek geri dönüş yapılır.

İHH Burs Başvurusu

İHH İnsanı Yardım Vakfı diğer kuruluşlar gibi herhangi bir başvuru formu bulundurmuyor. Bu nedenle İHH vakfına direkt olarak burs başvurusu yapılamıyor. Ancak zaman zaman öğrenciler için burs, maddi ve eğitim yardımında bulunan İHH vakfının bu yardımlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yardımlara başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler İHH resmi mail adresi ve iletişim numarası üzerinden yetkiler ile iletişime geçerek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.