Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
24.03.2023
A+
A-

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023 Ülkemizde yaşanan ekonomik sorunlardan dolayı birçok vatandaş evinin ihtiyaçlarını karşılamakta oldukça zorluk yaşamaktadır. Maddi durumu yetersiz olan ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için birçok il belediyesi sosyal yardım yapmaya devam etmektedir. Belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik düzenlenen sosyal desteklerden biri de Ramazan ayında, paylaşmayı arttırmak, yardımlaşmayı arttırmak ve birbirine destek olmak amacıyla düzenlenen Ramazan kolisi yardımlarıdır.

Ramazan kolisi yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar, 1 aylık Ramazan ayı boyunca mutfak erzaklarının karşılanması için özenle hazırlanan yardım kolileridir. Ramazan yardım kolisi içerisinde birçok mutfak erzağı bulunmaktadır. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan kolisi yardımının yanı sıra, sıcak yemek dağıtımı, Ramazan çadırı gibi çeşitli sosyal destekler vermeye devam etmektedir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ordu Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir?

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ramazan yardımından yararlanabilmek için öncelikli olarak maddi durumunuz yetersiz olması ve Ordu il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Ordu Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımları yalnızca Ordulu vatandaşlara yönelik yapılmaktadır.

Belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlenen başvuru şartlarını karşılayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru işlemlerini belediyenin İnternet sitesi üzerinden online olarak, belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat müracaat ederek ya da diğer başvuru kanalları üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Başvuru talebinde bulunduktan sonra başvuru formunuz ilgili birime aktarılır. Birim tarafından başvuru formu titizlikle incelendikten sonra başvuru sahibinin gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadığı tespit edilir. Yapılan tespit neticesinde yardım almaya ihtiyacı olan kişiler için Ramazan yardımı verilmektedir. Ancak yardım almaya ihtiyacı olmadığı düşünülürse Ramazan yardımı verilmez.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yalnızca başvuru şartlarını karşılayan ve belirli durumlara sahip olan kişiler yararlanabilirler. Geçtiğimiz yıl binlerce ihtiyaç sahibi aileye Ramazan kolisi ulaştıran, Ordu Büyükşehir Belediyesi bu yılda belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirtilen şartlara ve durumlara sahip olan ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ramazan kolisi yardımından yararlanabilecek kişilerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler (hanede kişi başına düşen gelir, asgari ücretin 1/3’ünden az ise hane geliri muhtaçlık sınırı altındadır.)
 • Hanede herhangi bir sosyal güvenceli işte çalışmıyor olan aileler
 • Eşi vefat etmiş ya da eşinden boşanmış kadınlar (maddi durumu yetersiz olması gerekir.)
 • %40 ve üzeri fiziksel ya da ruhsal engeli bulunan vatandaşlar
 • Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar
 • Bakıma ihtiyacı olan yaşlı ve kimsesiz kişiler Ramazan yardımından yararlanabilirler.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Belediye Ramazan yardımı gibi sosyal yardımları ile ilgili başvuru şartları, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlenmekte olup söz konusu sosyal desteklerden yalnızca müdürlüğün belirlemiş olduğu başvuru şartlarını karşılayan kişiler yararlanabilirler. Müdürlük tarafından belirlenen başvuru şartlarına sahip olmayan kişiler başvuru işlemlerini tamamlasalar bile Ramazan yardımından yararlanabilmeleri mümkün değildir.

Bu nedenle başvuru talebinde bulunmadan önce aşağıda hazırlamış olduğumuz başvuru şartları listesini okumalı ve şartları karşıladığınız dan emin olmalısınız. Ayrıca başvuru şartlarını karşılamayan ancak yine de ihtiyacı varmış gibi gösterip yardım almaya çalışan kişiler için belediye tarafından cezai işlem uygulanmaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Ordu belediyesine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin mutlaka Ordu il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmaları gerekir.
 • Aylık herhangi bir gelire sahip olmamak ya da hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin 18 yaşını tamamlamış, T.C. vatandaşı olması
 • Engelli vatandaşların %40 ve üzeri engelli olduğunu kanıtlayan rapora sahip olması
 • Kronik rahatsızlığı olan kişilerin sağlık raporuna sahip olması
 • Evde bakmakla yükümlülüğü bulunan kişilerin gerekli evraklara sahip olması
 • Başvuru için istenen diğer evraklara sahip olmak
 • Başvuru sahibinin ya da hane bireylerinden herhangi birinin sosyal güvenceli işte çalışmıyor olması gibi şartlar istenmektedir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? On bir ayın sultanı Ramazan ayında da ihtiyaç sahipleri için çalışmalarını sürdüren Ordu Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarını boş bırakmayıp aileler için çeşitli sosyal destekler vermektedir. 19 ilçede ikamet eden ikamet ihtiyaç sahibi ailelerin ev adresleri her gün belediye personelleri tarafından ziyaret edilerek ailelere sıcak yemek dağıtımı yapılmaktadır. Sıcak yemek dağıtımı içerisinde hem iftar hem de sahur için çeşitli yiyecekler bulunmaktadır.

Sıcak yemek dağıtımının yanı sıra maddi durumu kötü olan aileler için Ramazan kolisi yardımı da yapılacaktır. Ramazan kolisi içerisinde birçok mutfak erzakları yer almaktadır. Bu gıda ve erzak kolileri aynı şekilde belediye personelleri tarafından başvurusu onaylanan ihtiyaç sahibi ailelerin ev adreslerine kadar iletilmektedir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımı başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra başvuru talebiniz sıraya alınacak ve sırası geldiği zaman yetkili birim tarafından incelenecektir. İnceleme sonucunda yardım almaya ihtiyacı olan kişilerin başvuru talepleri kabul edilecek ve Ramazan kolisi yardımı ya da günlük sıcak yemek dağıtımı vatandaşların ev adreslerine kadar iletilecektir.

Başvuru talebinde bulunduktan sonra başvuru işlemlerinizin sonuçlanması yaklaşık olarak 15 ile 30 gün kadar sürebilmektedir. Bu süre bazen yoğunluk gibi sebeplerden dolayı daha uzun ya da daha kısa sürebiliyor. Başvurunuzun sonuçlanması durumunda, başvuru formu üzerinde vermiş olduğunuz e-posta ve telefon numarası üzerinden tarafınıza geri dönüş yapılarak başvurunuzun sonucu iletilecektir.

Başvurunuz olumlu olarak sonuçlanması durumunda ise en kısa süre içerisinde Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı tarafınıza yapılacaktır. Ayrıca günlük sıcak yemek dağıtımları da Ramazan ayının ilk gününde başlayacak ve son gününe kadar devam edecektir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu nasıl yapılır? Ramazan yardımı talebinde bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru taleplerinin nasıl tamamlayacakları hakkında bilgi almak isteyebiliyorlar. Başvuru işleminizi doğru bir şekilde tamamlamanız başvurunuzun onaylanmasını sağlayabileceği gibi yanlış bir şekilde başvuru formunu doldurmanız başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Bu nedenle başvuru formunu doldururken nasıl doldurmanız gerektiğini iyi bilmeli ve hatasız bir şekilde başvuru işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.ordu.bel.tr/# adresine tıklayarak belediyenin resmi internet sayfasını açın.

 • Hizmetlerimiz – Sosyal Hizmetler – Sosyal Yardım Online Başvuru adımlarını takip edin.
 • Sosyal Yardım Online Başvuru için Tıklayınız seçeneği tıklayın.
 • Sayfanın en altında yer alan “Devam edebilmeniz için önce Buradan kvk aydınlatma metnini okumanız gerekmektedir.” Seçeneğine tıklayın.
 • İlgili metni okuduktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan X butonuna tıklayın.
 • İlgili kutucukları işaretleyin.
 • Başvuru Nedeni bölümünden erzak ve gıda kolisi ya da Ramazan yardımı başvuru seçeneklerinden birini seçin. (Böyle bir seçenek yok ise Ramazan yardım başvurularının başladığından emin olmalısınız.)
 • T.C. kimlik numara bilginizi girin ve “Sorgula” butonuna tıklayın.
 • Başvuru formunda yer alan diğer bilgileri de girdikten sonra “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu onaylanan ihtiyaç sahibi ailelerin ev adreslerine kadar belediye personelleri tarafından yardım kolileri gönderilmektedir. Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunan ve başvurusu onaylanan kişilere verilecek olan yardım kolisi içerisinde yer alan temel gıda ürünleri aşağıdaki listede yer almaktadır.

Pirinç, Bulgur, Mercimek, Nohut, Çay, Tuz, Şeker, Yağ, Atıştırmalık ve temizlik ürünleri yer almaktadır.

Belediyenin erzak ve gıda kolisi yardımından yararlanmak isteyen kişilerin başvuru şartlarını karşılıyor olmaları ve başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunmaları gerekir.

ordu büyükşehir ramazan yardımı başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımından yararlanmak isteyen kişilerin başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunması gerekir. Belediyenin başvuru kanalları aşağıdaki listede yer almaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurunuzu belediyenin İnternet sitesi üzerinden tamamlamak için aşağıdaki adımları takip ediniz. · https://www.ordu.bel.tr/# adresine gittikten sonra sayfada yer alan “Sosyal Yardım Başvuru Talebinde Bulunma” seçeneğine tıklayın. Başvuru formuna ulaştıktan sonra formu tamamlayarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ramazan yardımı başvurusu işlemlerinizi e-Devlet sistemi üzerinden online olarak tamamlamak için aşağıdaki adımları takip ediniz. · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gidin.

 • Kimlik doğrulama işlemi yaparak e-Devlet hesabınıza giriş yapın.
 • “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.
 • “Yardım Başvurusu Yapılacak Belediye” bölümünden Ordu Büyükşehir Belediyesini seçin.
 • Başvuru formunda yer alan kişi kimlik bilgileri, kişi adres bilgileri ve kişi eş bilgileri bölümleri otomatik olarak doldurulmaktadır. Bu bilgileri kontrol edin ve herhangi bir yanlışlık olmadığından emin olun.
 • “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuruda bulunabileceğiniz bir diğer yöntem ise belediye binasında hizmet vermekte olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Belediye binası adresi: Şarkiye Mahallesi Yükçülük Sokak No:2 52100 Altınordu / ORDU

Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak, istek ve görüşlerinizi belirtmek için belediyenin iletişim adresleri üzerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası 1: 0452 777 14 52

Ordu Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası 2: 0452 233 25 47

Ordu Büyükşehir Belediyesi E-Posta Adresi: ordu@ordu.bel.tr

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi nasıl yapılır? Ordu Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilir ve başvurunuzun sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenebilirsiniz. Ramazan yardımı başvuru sorgulama işleminizi belediyenizin İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ramazan yardımı sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.ordu.bel.tr/ adresine gidin.

 • Hizmetlerimiz butonuna tıklayın.
 • Sosyal Hizmetler seçeneğine tıklayın.
 • “Sosyal Yardım Online Başvuru” seçeneğine tıklayın.
 • “Başvuru Durumunuzu Sorgulamak için Tıklayınız” Seçeneğine tıklayın.
 • T.C. kimlik numaranızı ve başvuru numaranızı kullanarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.