Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
11.02.2023
A+
A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2023. Kayseri Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu senede Ramazan ayına özel olarak sosyal yardımlar düzenlemeye devam etmektedir. Kayseri il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli, muhtaç, engelli, kronik rahatsızlığı olan ve yaşlı kimseler başvuru şartlarını karşılamaları halinde Ramazan yardımından yararlanmaya hak kazanmaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için erzak ve gıda yardımının yanı sıra maddi yardım ve yardım kartı da dağıtmaktadır.

Kişinin mesleğine, maddi durumuna, hane içerisinde yaşayan kişi sayısına ve diğer bilgileri ile doldurulan başvuru formlarını il belediyesinden ya da e-Devlet üzerinden doldurarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Gibi Ramazan yardımı ile ilgili merak edilen konu başlıklarına dair detayları yazımızda paylaştık. Yazının devamını okuyarak konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Belediye tarafından yapılan Ramazan yardımından yararlanmak isteyen kişilerin başvuru şartlarını karşılıyor olmaları ve sonrasında başvuru formunu tamamlayarak başvuru talebinde bulunmaları gerekir. Ramazan yardımına başvuruda bulunmak için doldurmanız gereken başvuru formuna belediyenin internet sitesi üzerinden ya da e-Devlet sistemi üzerinden online olarak ulaşabileceğiniz gibi belediye binasında hizmet vermekte olan Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat müracaatta bulunarak da başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvuru formunu doldururken son derece dikkatli ve özenli olmalısınız. Başvuru formu üzerinde yer alan tüm bölümleri eksiksiz bir şekilde doldurmanız ve bilgilerinizin doğru ve güncel olanlarını yazmanız gerekir. Başvuru formunu nasıl doldurabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 •  Kişi kimlik bilgileri, bu alanda kimlik bilginiz, ikametgah adresiniz gibi bilgiler yer almaktadır. Başvuru sahibinin kimlik üzerinde yer alan bilgilerini eksiksiz bir şekilde girmesi ve adres bölümünde ikamet ettiği adresi girmesi gerekmektedir.
 • Kişi adres bilgileri, bu alanda il, ilçe, mahalle, cadde, dış ve iç kapı numaraları yer almaktadır. Bu alanları eksiksiz bir şekilde ve e-Devlet sisteminde yer alan bilgiler ile girilmesi gerekir.
 • Eşinin kimlik bilgileri, bu alanı bekar olmanız halinde boş bırakmanız gerekir. Evli iseniz eşinize ait bilgileri girmelisiniz.
 • Kişi iletişim bilgileri, bu alanda telefon numaranızı ve e-Posta adresinizi girmelisiniz. İki bilginizde doğru ve güncel olmalıdır.
 • Sosyal yardım türleri, bu alanda ise talep edilen yardım türünü seçmelisiniz. Tüm bu alanları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvuru formunu tamamlayabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımı ile ilgili en çok merak edilen ve araştırılan başlıklardan biri de yardımın kime verileceğidir. Ramazan yardımı olarak verilen erzak ve gıda yardımından yalnızca belirli kişilerin yararlanabilmeye imkanları bulunmaktadır. Bu kişilerin ayrıca başvuru şartlarını da karşılıyor olmaları gerekir. Başvuru şartlarını karşılayan ve yardımdan yararlanabilecek kişiler arasında yer alan vatandaşlar başvuru işlemlerini birkaç farklı başvuru kanalı üzerinden gerçekleştirebilmeleri mümkündür.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Eşi vefat etmiş ya da boşanmış dul kadınlar. Bu kişilerin aylık hane gelirlerinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekmektedir. Geliri yüksek olan kişilerin Ramazan yardımından yararlanabilesi mümkün değildir.
 • Kronik rahatsızlığı olan kişiler. Bu kişilerin rahatsızlığı çalışmasına engel olması ve bunu sağlık raporu ile karşılıyor olmaları gerekmektedir.
 • Engelli vatandaşlar, bu kişilerin %40 ve üzeri engeli raporuna sahip olması gerekir.
 • Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olanlar. Aylık hane gelirinde kişi başına düşen ücret net asgari ücretin 1/3’ünden az olması durumunda aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altındadır.
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişiler. Bu kişilerin hane içerisinde sosyal güvenceli işte çalışan olması durumunda aylık gelir muhtaçlık sınırı altında ise sosyal yardımdan yararlanabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Ramazan yardımı olarak verilen sosyal desteklerden yalnızca başvuru şartlarını karşılayan kişileri yararlanabilmeye hakkı vardır. Başvuru şartlarını karşılamayan kişiler başvuru talebinde bulunsa bile başvuru talepleri değerlendirme aşamasından geçemez ve yardım verilmez. Bu nedenle öncelikle başvuru şartlarını karşılıyor olduğunuzdan emin olmalı ve sonrasında başvuru işlemlerinizi başlatmalısınız.

Ayrıca online başvuru yapmak yerine belediyenin Sosyal işler Müdürlüğüne bizzat müracaat ederek başvuruda bulunmak isteyen kişilerin de başvuru evraklarına sahip olmaları gerekir. Başvuru için istenen evrakları eksiksiz bir şekilde ilgili müdürlüğe teslim etmeniz ve başvuru formunu tamamlamanız halinde başvuru talebinizi tamamlayabilişiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Kayseri il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin ikamet kayıtlarının Kayseri olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahiplerinin 18 yaşını tamamlamış olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak ya da aylık gelirin düşük olması
 • Engelli vatandaşların %40 ve üzeri fiziksel ya da ruhsal engellinin bulunduğunu kanıtlayan engelli raporun sahip olmaları gerekir.
 • Kronik rahatsızlığı olan kişilerin rahatsızlıkları çalışmasına engel olduğunu kanıtlayan sağlık raporuna sahip olmaları gerekir.

Bu başvuru şartlarını karşılaya kişiler başvuru işlemlerini başvuru kanalları üzerinden gerçekleştirebilirler.

kayseri ramazan yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Kayseri Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayına özel olarak birçok farklı sosyal yardım düzenlemektedir. Belediyenin Ramazan ayına özel olarak gerçekleştirmiş olduğu sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen kişiler başvuru işlemlerinin online olarak ya da ilgili müdürlüğe bizzat müracaat ederek başvuru talebinde bulunabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı olarak aşağıdaki sosyal destekleri gerçekleştirmektedir.

 • Maddi durumu kötü olan ve mutfak ihtiyaçlarını gidermekte zorluk yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için erzak ve gıda kolisi yardımı yapılmaktadır. Erzak ve gıda kolisi yardımı olarak içerisinde birçok temel gıda ürünü bulunan yardım kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşların ev adreslerine kadar iletilmektedir.
 • Her Ramazan ayında iftar ve sahur vakitlerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ücretsiz yemek dağıtımı yapan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bu yılda aynı şekilde Ramazan çadırlarında hem iftar için hem de sahur için yemek dağıtımı yapmaktadır. Maddi durumu kötü olan kişiler bu yardım çadırlarına giderek ücretsiz yemek hizmetinden yararlanabilirler.
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar için düzenlenen bir diğer sosyal yardım ise yardım kartıdır. Bir alışveriş niteliğinde olan bu yardım kartları herhangi bir banka kartı olarak kullanılmakta ve yalnızca anlaşmalı marketlerde geçerli olmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar belediyenin bu yardım kartına başvuruda bulunarak gerekli şartları karşılıyor olmaları halinde yardım kartına sahip olabilir ve belediyenin anlaşmalı marketlerinde mutfak ve ev ihtiyaçlarını için kullanabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımına başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceklerini merak etmektedirler. Başvuru talebinde bulunarak sosyal destek almak isteyen kişiler başvuru işlemlerini birkaç farklı şekilde tamamlayabilmelerine imkan vardır. Başvuru işleminizi ister belediyenin internet sitesi ve e-Devlet sistemi üzerinden online olarak, ister belediye ile iletişime geçerek, isterseniz de belediyenin ilgili sosyal yardımlaşma müdürlüğüne bizzat müracaat ederek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunan kişilerin başvuru işlemleri değerlendirmeye alınır ve yaklaşık olarak 15 ile 30 gün arasında geri dönüş yapılır. Başvuru işleminizi tamamladıktan tarafınıza bildirim gelmektedir. Bu bildirim başvurunuzun alındığına ve değerlendirme sürecinin başlatıldığını ifade eder. Bu bildirimden sonraki 15 ile 30 gün içerisinde de tarafınıza olumlu ya da olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılmaktadır.

Tarafınıza yapılan geri dönüşte başvurunuzun olumlu olarak sonuçlandığı bildirilirse Ramazan yardımından yaralanmaya hak kazanırsınız. Ancak başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması durumunda ramazan yardımından yararlanamazsınız. Başvurusu onaylanan hak sahiplerinin sosyal yardımları en kısa sürede taraflarına ulaştırılmak üzere hazırlanmakta ve yola çıkarılmaktadır.

Erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusunda bulunan ve başvurusu onaylanan kişileri yardım kolileri Ramazan ayının en geç ilk 5 gününe kadar adreslerine iletilmektedir. Yardım kartı başvurusunda bulunanların ise en fazla 15 gün içerisinde kartlarının içerisine bakiye yüklemesi yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu işlemlerinizi tamamlayarak Ramazan yardımı paketi almaya hak kazanabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi tamamlamak için başvuru formunu tamamlamanız ve formu tamamlarken dikkatli ve özenli olmanız gerekmektedir. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvuru formu üzerinde vermiş olduğunuz bilgiler ile gerçek bilgileriniz yetkili kişiler tarafından incelenerek bir sonuca varılmaktadır. Başvurunuzun sonucu onaylı olması halinde Ramazan yardımı kolisinden yararlanmaya hak kazanırsınız.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ramazan kolisi yardımına başvuruda bulunmak için belediyenin internet sitesini ya da e-Devlet hesabınızı kullanabilirsiniz. Tamamen online olarak başvuru işlemlerini kabul eden Kayseri Belediyesi ayrıca bizzat yapılan başvuruları kabul etmektedir. Herhangi bir belge teslim etmeye gerek kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde başvuru talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gidin.

 • Açılan sayfada kimlik doğrulama işlemi yaparak sisteme giriş işlemi yapın.
 • Başvuru formuna ulaşmak için sayfada yer alan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada ilk olarak başvuru yapmak istediğiniz belediyeyi seçin.
 • Ardından başvuru formu üzerinde yer alan tüm alanları eksiksiz ve doğru bilgilerinizi kullanarak doldurun.
 • Son olarak “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra aynı sayfa üzerinden güncel başvurunuz ile ilgili detaylara ulaşabilir ve başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunarak belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşlar için özenle hazırlamış olduğu yardım kolilerinden yararlanmaya hak kazanabilirsiniz. Kayseri Belediyesi tarafından hazırlanan yardım kolileri içerisinde birçok temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler yaklaşık olarak 3 kişilik bir ailenin 1 aylık mutfak ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi içerisinde yer alan ürünler aşağıdaki listedeki gibidir.

 • 1 kilogram mercimek
 • 1 kilogram pirinç
 • 1 kilogram nohut
 • 1 kilogram fasulye
 • 1 kilogram bulgur
 • Yarım kilogram çay
 • 1 litrelik sıvı yağ
 • Paket tel şehriye
 • Paket arpa şehriye vb. ürünler yer almaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak etmektedirler. Belediye tarafından düzenlenen Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini birçok farklı şekilde gerçekleştirebilirler.

Başvuru işleminizi online olarak herhangi bir belgeye gerek duymadan gerçekleştirmek için belediyenin internet sitesi üzerinden yönlendirilerek ya da direkt olarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine giderek başvurunuzu e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Bir diğer başvuruda bulunmanın yolu ise belediyenin iletişim adresleri üzerinden iletişime geçmek ve yetkili kişilerin yönlendirmelerini takip ederek başvuruda bulunmaktır.

Ayrıca belediyenin Sosyal işler Müdürlüğüne bizzat müracaatta bulunarak da başvuru talebinde bulunabilmeniz mümkündür.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi ile başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Başvuru talebinde bulunabildiğiniz gibi aynı şekilde başvuru sorgulama işleminizi de e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine gittikten sonra giriş işleminizi yapabilir ve sayfanın solunda yer alan “Başvuru Talebi Sorgula” sekmesinden başvuru sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.