Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama 2023. Adana Büyükşehir Belediyesi muhtaç durumdaki ailelere yönelik Ramazan yardımı yapan belediyelerden biridir. Adanalı muhtaç durumdaki vatandaşlar belediyenin Ramazan yardımına başvuruda bulunarak yardımdan yararlanmaya hak kazanabilirler. Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımı başvuru şartları Nelerdir? Gibi merak edilen konu başlıklarına dair detaylar yazımızda yer almaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımı almak isteyenlerin merak ettiği konu başlıklarındandır. Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini birkaç farklı kanal üzerinden gerçekleştirmeleri mümkündür.

Başvuru talebinde bulunmak için il belediye binasına bizzat gidebileceğiniz gibi e-Devlet sisteminden online olarak da başvuruda bulunabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numara bilginizi kullanarak hesabınıza giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı almak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 •  Öncelikle Ramazan yardımı başvuru şartlarına sahip olduğunuzdan ve yardım alabilecek kişiler arasında olduğunuzdan emin olmalısınız.
 •  Başvuru kanalları üzerinden birini seçerek başvuru talebinde bulunun.
 •  Başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyin. Başvuru sonuçları genellikle 25 gün içerisinde belli olur.
 •  Başvurunuz onaylanırsa Ramazan yardımından yararlanabilirsiniz. Başvurunuz onaylanamaz ise maalesef Ramazan yardımından yararlanabilmeniz mümkün değildir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Adana il sınırları içerisinde ikamet eden muhtaç durumdaki vatandaşlar Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirler. Başvuru talebinde bulunmadan önce Ramazan yardımı ile ilgili başvuru şartlarına sahip olup olmadığınızdan emin olmalısınız. Şartlara sahip olan kişiler Ramazan yardımından yararlanabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımından kimler yararlanabilir? Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımından yararlanabilecek kişiler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Aylık hane geliri muhtaçlık geliri altında olan kişiler
 • Adana il sınırları içerisinde ikamet edenler
 • Sağlık kurulu tarafından verilen belgede %40 ve üzerinde engelliliği olan kişiler
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar
 • Bakıma muhtaç yaşlılar
 • Şehit ve gazi yakınları bu yardımdan yararlanabilecek kişiler arasındadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Başvuruda bulunmak için hangi şartları karşılıyor olmam gerekir? Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmak için bazı şartları karşılıyor olmak gerekir. Bu şartlara sahip olan kişiler başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Aylık gelirin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Adana il sınırları içerisine ikamet ediyor olmak
 • Engelli vatandaşlar için %40 üzerinde engeli olduğuna dair sağlık raporu
 • Herhangi bir yerde çalışmıyor olmak ya da gelirin düşük olması
 • Yaşlılar için bakıma muhtaç belgesine sahip olmak gerekir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler Ramazan yardımının nasıl yapıldığını merak etmektedir. Adana il belediyesi Ramazan yardımı olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan kolisi yardımı ve maddi yardım desteği vermektedir. Ramazan yardımı başvuru sahiplerinin ihtiyaç durumu göz önüne alınarak farklı şekillerde yapılmaktadır. Maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere maddi yardım, Ramazan kolisi yardımına ihtiyaç duyanlar için ise erzak kolisi yardımı yapılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ramazan yardımına başvuruda bulunan Adanalı vatandaşlar, Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Sorusunu merak etmektedir. Ramazan yardımı başvuru talebinde bulunduktan sonra başvurular incelemeye alınarak başvuru sahiplerinin gerçekten ihtiyaçlarının olup olmadıkları tespit edilir. İnceleme sonrasında gerçekten ihtiyacı olan başvuru sahiplerine olumlu olarak geri dönüş yapılırken ihtiyacı olmadığı halde başvuruda bulunanlara ise olumsuz dönüş yapılır.

Bu süreç yaklaşık olarak 30 gün kadar sürmektedir. Başvuruda bulunduğunuzdan tarihten itibaren 30 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu için yapmanız gereken birkaç adım vardır. Bu adımları takip ederek başvuru işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Adana il belediyesi Ramazan yardımına başvuruda bulunmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır. En hızlı ve kolay olarak başvuruda bulunmak için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet hesabınız üzerinden başvuru işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayın.

 • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın.
 • T.C. kimlik No ve e-Devlet şifre bilgilerinizi ilgili alanlara girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 • Uygulamaya Git butonuna tıklayın.
 • Yardım Başvurusu Yapılacak Belediye” sekmesinden Adana Büyükşehir Belediyesini seçin. (Başvuruda bulunmak isteyen kişiler bu aşamada Adana il belediyesini göremeyebiliyorlar. Bu durum ikametgahınız başka bir ilde kayıtlı olmasından kaynaklanıyor olabilir.)
 • Başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayın.
 • Yardım türü olarak gıda ve erzak yardımını seçin.
 • “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru talebinizi gönderebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu talebinde bulunmak için başvuru formunu doldururken “Yarım Türü” olarak gıda ve erzak yardımının seçilmesi gerekir. Farklı bir seçenek seçen başvuru sahipleri seçtikleri yardım türü üzerinden değerlendirirler. Bu nedenle mutlaka gıda ve erzak yardımı seçeneğini seçtiğinizden emin olmalısınız.

ramazan yardımı başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde bulunmak isteyenler tarafından araştırılmaktadır. Adana il belediyesi Ramazan yardımı başvuru işlemeleri 3 farklı şekilde yapılabilmektedir.

 • İl belediye binasına bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Belediye binasına gitmeden önce kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi ve fakirlik belgesi gibi belgelerinizin eksik olmadığından emin olmalısınız.
 • E-Devlet hesabınız ile online olarak başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıkladıktan sonra giriş işlemi yapmanız ve karşınıza çıkan başvuru formunu doldurmanız gerekir.
 • Başvuru talebinde bulunmanın bir diğer yolu ise il belediyesinin yardım hattı olan 153 numaralı çağrı merkezini aramaktır. Çağrı merkezini arayarak yardıma ihtiyaç duyduğunuzu belirtebilir ve Ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi Ramazan yadımı başvurusunda bulunan vatandaşlar başvuru işlemlerinin sonucu merak etmektedir. Başvuru sonucunuz yaklaşık olarak 30 gün içerisinde sonuçlanarak tarafınıza bilgi verilir. Başvuru sonucunuzun bilgisi e-posta ya da SMS olarak iletilir. Sonucun iletilmemesi durumunda başvuru sorgulama işlemi yaparak başvuru talebinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Başvuru sorgulama işlemi için başvuruda bulunduğunuzun yol üzerinden sorgulama yapmanız gerekir. E-Devlet üzerinden başvuruda bulunan kişiler başvuru yaptıkları sayfa üzerinden başvuru sorgulama işlemlerini de gerçekleştirebilirler. Aynı şekilde ALO 153 numaralı çağrı merkezi üzerinden başvuruda bulunanlar yine ALO 153 çağrı merkezini arayarak başvurularının durumu hakkında bilgi alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu