Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
31.03.2023
A+
A-

Bayburt Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bayburt Belediyesi Bayburt il bazında ekonomik faaliyetleri içerisinde tarım üzerine dayalı bir sisteme sahiptir. Tarımcılık ile birlikte il içerisinde esnaf ve ticaret üzerine kurulu olup, gelir sağlayan toplumu koronavirüs içerisinde çok fazla etkilenmiştir. Son yıllarda meydana gelen kuraklık neticesinde tarım sektöründe çalışan halk buğday ve arpa üretiminde sıkıntı yaşamıştır.

Ülke genelinde olduğu gibi Bayburt ilimizde de iş problemleri ortaya çıkmasına bağlı olarak geçim sıkıntısı yüksek oranda meydana gelmiştir. Geçim sıkıntısı ve benzeri zor şartlara bağlı olarak Bayburt belediyesi toplum için yardımlar oluşturarak halkı desteklemeye ve ayakta tutmaya çalışmaktadır.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ekonomik problemler nedeniyle ülkemizin ve birçok ülkenin vatandaşları temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çekiyorlar. Devletler farklı projeler ile yardıma muhtaç vatandaşlarına çeşitli yardımlar yapmaktadır.

Vatandaşlarının refah seviyesini arttırmak amacıyla Türkiye Sosyal Belediyecilik projesini başlatmıştı. Sosyal Belediyecilik proje kapsamına dahil olan Bayburt belediyesi birçok farklı sosyal yardım ile vatandaşlarının refah seviyesini ve daha iyi bir yaşam sürmelerini amaçlamıştır.

Bayburt belediyesinin çeşitli sosyal yardımlarına nasıl başvuru yapılır? Başvuru nasıl takip edilir? Gibi merak edilen ve araştırılan konu başlıklarına dair bilgileri bu yazımızda anlattık. Yazının devamını okuyarak sosyal yardımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bayburt Belediyesi yardım başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğunu, başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlandığını veya başvurunuz hakkında genel bilgileri sorgulamak için başvuru yöntemlerini takip ederek başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden hem başvuru yapabilir hem de yaptığınız başvuruyu aynı sayfadan takip edebilirsiniz. Ayrıca Bayburt belediyesini arayabilir, Bayburt belediye binasına gidebilir veya Bayburt belediyesinin resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabildiğiniz gibi başvurularınızı takip edebilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bayburt Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardım türleri şu şekildedir;

 • Kiralarını ödemekte zorluk çeken vatandaşlar için kira yardımı,
 • Kışlık veya yazlık kıyafete ihtiyaç duyan vatandaşlar için bot ve mont gibi çeşitli giysi yardımları,
 • Kış aylarında yakacak ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlar için yakacak ve kömür yardımı,
 • Temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çeken vatandaşlar için, temel gıda yardımı, maddi yardım, alışveriş kartı gibi çeşitli yardımlar,
 • Şehit veya gazi yakınları için yapılan çeşitli yardımlar,
 • Sağlık sorunu olan vatandaşlar, engelli veya yaşlı vatandaşlar, eğitim gören öğrenciler gibi tüm yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar Bayburt Belediyesi Sosyal Yardımlarına başvuru yapabilirler.

Bayburt Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Bayburt Belediyesi vatandaşlarının refah seviyesini arttırmak için tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarına çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardımlara başvuru yaparak belediye tarafından destek alabilirler.

Yapılan sosyal yardımlarda öncelik verilen vatandaşlar vardır. Bu vatandaşlar şu şekildedir;

 • Şehit veya gazi yakını,
 • Afetzede vatandaşlar,
 • Yaşlı veya engelli vatandaşlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmaktadır.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvuru yöntemi olarak 4 farklı yöntemden birini seçebilir ve sosyal yardım başvurularını yapabilirler.

Sosyal yardım başvurusu için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri olan Bayburt belediyesinin resmî sitesinden başvuru yapmaktır. https://www.bayburt.bel.tr/ Bu linke tıklayarak açılan sayfada sağ üstte bulunan iletişim seçeneği üzerinden Bayburt Belediyesine sosyal yardım almak istediğine dair bir mesaj bırakmanız ve güncel bir iletişim adresinizi paylaşmanız gerekir.

Sosyal yardım başvurusu için vatandaşların tercih edebilecekleri bir diğer hızlı ve kolay yöntem ise E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaktır. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 Bu linke tıklayarak açılan sayfadan E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numara bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Açılan sayfadan sosyal yardım başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru yapmak için izlenecek üçüncü yol ise Bayburt belediyesini 0458 211 67 57 iletişim numarasından arayarak iletişime geçebilir ve yetkililerin yardımı ile sosyal yardım başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz. Son başvuru yöntemi ise bizzat Bayburt Belediyesine giderek ilgili müdürlükten sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Bayburt Belediye binasına giderek başvuru yapan vatandaşların gelir belgesi, hane halkında yaşayan kişiler hakkında kimlik bilgileri, fatura ödeme bilgisi gibi çeşitli belgeleri yanlarında götürmeleri gerekir.

Süreç dâhilinde belirli bir zaman dilimi sonrası iletişim bilgileri üzerinden bağlantı oluşturulamadığı durumda başvuru merkezine giderek sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Bayburt belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemlerinizi https://online.bayburt.bel.tr/ebelediye/.adresindende  gerçekleştirebilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sırasında karşılarına çıkan başvuru formunu doldurarak başvurularını tamamlamaları gerekir. Sosyal yardım başvuru formu üzerinde yer alan tüm soruların cevabını eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlamanız gerekir. Başvuru formunda yer alan genel bilgiler şunlardır;

 • Başvuru sahibine ait T.C kimlik numarası ve Ad-Soyad gibi kimlik bilgileri,
 • Hane halkına ait kimlik bilgileri,
 • Aylık ve yıllık gelir, fatura ödeme periyotu gibi çeşitli bilgiler başvuru formunda yer almaktadır.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bayburt il sınırları içerisinde ikamet eden ve yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar 0458 211 67 57 numaralı hattı arayarak Bayburt Belediyesi ile iletişime geçebilir ve Bayburt Belediyesinin Sosyal Yardımlarına başvuru yaparak çeşitli destekler alabilirler. Ayrıca sosyal yardım hakkında yeterli bilgi almak için veya istek ve görüşleriniz için Bayburt belediyesini arayabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt belediyesi geçim sıkıntısına bağlı olarak, gıda alımı konusunda problem yaşayan vatandaşlara gıda yardımı sağlayarak bir nebze olsun destek sağlamaya çalışmaktadır. Gıda yardımı başvurusu yapmak ve talep oluşturmak için Bayburt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü başvuru detaylarını öğrenerek oluşturabilirsiniz. Bayburt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü telefon numarası 0 458 211 46 01 olup bu hat üzerinden gıda başvuru süreçleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gıda yardımı başvuru süreçleri içerisinde gerekli belgeleri tamamlayarak Bayburt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvuru oluşturabilirsiniz. Başvuru yapılmasına bağlı olarak ihtiyaç sahibi olma durumu incelenerek değerlendirme sonucu başvurunuzun doğrulanmasıyla birlikte, belirli dönemler içerisinde adresinize gıda yardımı sağlanacaktır.

Bayburt Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt Belediyesi yardım kolisi belirli dönemler içerisinde dağıtılacak geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların bir nebze olsun yüzünü güldürmek ve destek amacıyla oluşturulmaktadır. Yardım kolisi dağıtımı Bayburt Sosyal Hizmetleri tarafından düzenlenerek belirli özel günlerde ve belirli zaman dilimlerinde dağıtılan toplumsal dayanışmanın önemini artırmak ve destek sağlamak için yapılmaktadır.

Bayburt Belediyesi yardım kolisi başvurusu için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden ihtiyacı olan aile olduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Gerekli başvuru oluşturulmasını Bayburt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden sağlayabilirsiniz. Yardım kolisi ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için 0 458 211 46 01 numarası üzerinden bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt Belediyesi erzak yardımı talebinizi sosyal hizmetler müdürlüğü üzerinden ileterek yardımdan faydalanabilirsiniz. Erzak yardımında aranan nitelikler içerisinde geçim sıkıntısı çeken dar gelirli aileler, çalışma imkânı olmayan aileler, hasta ve bakıma muhtaç kişiler olmak üzere toplumsal refahı oluşturmak amacı ile yapılan yardım türüdür.

Bayburt erzak yardımı başvuru süreçleri hakkında bilgi için 0 458 211 46 01 hattını aramak yeterlidir. Ulaştığınız bilgilerle Bayburt Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek hazırlamış olduğunuz belgelerimizle erzak ve gıda yardımı başvurusu sağlayabilirsiniz. Başvuru sürecine bağlı olarak incelenen evraklarınız onaylanması durumunda erzak yardımı almaya hak kazanırsınız.

Bayburt Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt Belediyesi sosyal yardımlar çeşitleri içerisinde yardım kartı dağıtımı bulunmamaktadır. Bayburt Belediyesi Yardım kartı uygulaması birçok ilimizde bulunmakla birlikte Bayburt ilimizde yoktur. Bu kart sayesinde aileler erzak ihtiyaçlarını anlaşmalı marketler üzerinden sağlayarak gidermektedir.

Güncel olarak yapılan sosyal yardımlara bağlı olarak yardım kartı istek dilekçesi oluştur olarak belediye üzerinden dağıtımı sağlan bilmektedir. Bayburt belediyesi hizmet binalarına ulaşarak istek dilekçesini ileterek ilerleyen süreçlerde yardım kartı dağıtılmasını talep edebilirsiniz. İstek dilekçeleri gerekli değerlendirmelerden sonra Yürürlüğe konulabilmektedir.

Bayburt Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt Belediyesi maddi yardım dağıtılmasından faydalanan vatandaşlara örnek verilmesi icap ederse bunlar gelir sahibi olmayan, yaşlı ve bakıma muhtaç olan bireyler, hasta bakan ve dar gelirli ihtiyaç sahipleri olarak görülmektedir.

Maddi yardımlar belediyenin belirlemiş olduğu belirli tarihler içerisinde dağıtılmaktadır. Bu tip yardımlar vatandaşların hayatını sürdürebilmesi süreçlerinde önemli bir yardım kalemi olarak ortaya çıkmaktadır. Bayburt maddi yardım başvuru süreçleri için Bayburt Sosyal hizmetler müdürlüğü üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Maddi yardım başvurusu için ek olarak talep edilen belgeler hakkında bilgi için 0 458 211 46 01 çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt belediyesi kendi çatısı altında yapmış olduğu yardımlar içerisinde süt yardımı da yapmaktadır. Süt yardımı projesi yeni açılan projelerden biri olarak ülkemiz genelinde bulunan farklı Büyükşehir Belediyelerinde sosyal yardım hizmeti altında sunulmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin yararlanmış olduğu süt yardımında belli yaş grubunda olan çocuklara süt yardımı sunularak sağlıklı beslenmesine destek olunmaktadır.

Bayburt Belediyesi süt yardımı talebinizi oluşturmak için gerekli birimlere başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Yapılan istek başvuruları yoğunla bağlı olarak ilerleyen zamanlarda bütçe oluşturulmasına istinaden süt yardımı süreci başlatılmaktadır.

Bayburt Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Bayburt belediyesi ülkemiz genelindeki diğer illerde olduğu gibi hoş geldin bebek Projesi kapsamında ailelerin yüzünü güldürmektedir. İhtiyaç sahibi ailelere verilen ve mutluluğu paylaştıran bebek projesi hizmeti kapsamındaki başvurularınızı Bayburt Sosyal hizmetler müdürlüğüne yapabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Bebek yardımı başvurusu bilgisi için 0 458 211 46 01 numaralı hat üzerinden bilgi sahibi olabilir ve ulaşım sağlayabilirsiniz. Bebek yardımı projesi dahilinde belli erzak paketleri desteği sağlanarak ailelerin fazladan masrafları oluşması konusunda destek sağlanmasına yardımcı olunmaktadır.

Bayburt Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt Belediyesi sosyal yardım başvurusu Sosyal Hizmet Müdürlüğü üzerinden yapılmaktadır. Farklı sosyal yardım başvuruları içerisinde bir bölümü belediye binası üzerinden sağlanmaktadır. Sosyal yardım başvuruları hakkında detaylı bilgi ve evrak talepleri konusunda iletişim için 0 458 211 46 01 numarası üzerinden detaylı destek sağlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvuruları dönemsel olarak farklı yardımlar başlıklarında sağlanmaktadır. Halkın refah durumuna göre belirlenen sosyal yardım ve projeleri süreç içerisinde önemli projeler arasında değerini artırmaktadır.

Bayburt Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt belediyesi tablet başvurusu dönemsel olarak alındığından dolayı başvuru yerleri farklılıklar göstermektedir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden alınan istek başvuruları sonucunda tablet başvurusu oluşturulabilmektedir.

Tablet başvurusu güncel olarak sağlanmakta olan bir proje olduğundan, başvuru merkezleri üzerinden başvurularınızı oluşturabilirsiniz. Tablet başvuru süreçleri açık değilse Bayburt Belediyesi veya Bayburt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden talep oluşturarak tablet başvurumuzun değerlendirilmesi için başlangıç sağlayabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>