Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
26.05.2023
A+
A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile korona virüs dönemiyle birlikte zor durumda kalan vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam etmektedir. Yapılan yardımlar ihtiyaçlı aileler tespit yapılarak hareket edilmektedir.

Başvurular çözüm destek masasına başvuru yapılarak verilmektedir. Sisteme başvurunuzu ilettiğinizde destek ekipleri tarafından doğrulama adına kontrol edilerek hareket edilerek yardımlar verilmektedir. Sosyal yardım projeleri dönemsel olarak farklı yardım türleriyle vatandaşlara yardım etmektedir. Bu sayede sosyal toplumu korumak adına girişimler gerçekleşmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama          

Ülkemizde birçok vatandaşımız zorluk çekerek yaşamlarına devam ediyorlar. Gıda, maddi başta olmak üzere birçok yardıma muhtaç olan vatandaşlarımız için Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi, Kahramanmaraş halkı içerisinde yardıma muhtaç vatandaşları için düzenli olarak sayısız yardım gerçekleştirmektedir. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara hizmet veren Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi yapmış olduğu yardımlar ile birçok vatandaşın refah seviyesini arttırmayı amaçlamıştır.

Temel gıda, maddi destek gibi yardımlar başta olmak üzere birçok konu için çeşitli yardımlar yapan Kahramanmaraş büyükşehir belediyesinden yardım alabilmek için aşağıda ki adımları izleyebilir ve yardım başvurusunu yaparak düzenli olarak destek alabilirsiniz.

Yardımları almak için Kahramanmaraş büyükşehir belediyesinin çağrı merkezini arayabilir veya internet üzerinden başvuru yaparak belirli bir süre incelemenin ardından olumlu veya olumsuz bir şekilde dönüş alabilirsiniz. Yapılan başvuruların %80’den fazlasının olumlu olarak dönüş yapılması sayesinde başvurularınız genel anlamda olumlu sonuçlanmaktadır.

Olumsuz şekilde dönüş yapılan başvurular genel anlamda incelemede bulunan mal varlığı gibi varlıklar veya başvuru aşamasında yanlış yapılan başvurular nedeni ile olumsuz olarak dönüş sağlanmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi birçok konuda vatandaşlarına yardım sağlamaktadır. Gıda yarımı, erzak paket yardımı, gıda kart yardımı, tablet yardımı, bebek bakım yardımı, ev eşyası yardımı, giyecek yardımı, maddi yardım gibi birçok yardım yapmaktadır. Yapılan yardımlar düzenli olarak her ayın belirli günlerinde vatandaşa gönderilmektedir.

Yapılan yardımlar bazı şartlara bağlı olarak verilir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu yardımlardan yararlanmak isteyen kişiler aşağıda ki başlığı okuyarak yardımların kimlere verildiği hakkına yeterli bilgiye ulaşabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlarına sağlamış olduğu yardımlardan yararlanmak için öncelikle yardım başvurusu yapılması gerekir. Yardım başvurusu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bir sonra ki başlığı okuyarak başvurunun nasıl yapıldığına dair bilgi edinebilirsiniz.

Başvuruları alınan vatandaşlar bir süre boyunca incelemeye alınırlar. İnceleme sırasında bazı noktalara dikkat edilir ve bazı gruplara öncelik verilir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu yardımları şu gruplar için geçerlidir;

 • Maddi ihtiyaçlarını gideremeyen yoksul ve muhtaç kişiler. Maddi yardım almak için ailede yaşayan kişi sayısının aylık gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda maddi yardım almaya hak kazanırlar.
 • Hasta bezi veya bebek bakımı gibi bakım yardımı almak isteyen vatandaşlar rapor ile başvuru yapmaları veya başvuru sırasında bunu kanıtlamaları durumunda bakım yardımı alabilirler. Doğum kartı ile maddi yetersizliklerini kanıtlayan vatandaşlar “Hoş Geldin Bebek” paket başlığı altında bebek erzaklarını almaya hak kazanırlar.
 • Kart başvurusu almak isteyen vatandaşlar mahalle muhtarlıklarından durum onayı alarak başvurularını tamamlamaları ile “Derman Kart” yardım kartını almaya hak kazanırlar. Alınan Derman Kart içerisinde 250 TL bakiye bulunur. Kart sadece market alışverişlerinde geçerlidir.
 • Giyecek yardımı ve ev eşyası yardımı gibi yardım konuları da mahalle muhtarlıklarından alınan durum onay kağıdı ile başvurunun onaylanması sağlanılmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Kahramanmaraş halkına sağlanan yardım kampanyalarına katılmak için öncelikle başvuru yapılması gerekmektedir. Gıda yardımı, kıyafet yardımı, erzak yardımı, bakım yardımı gibi birçok konuda yardım alabilmek için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ulaşmak için Beyazmasa çağrı merkezini 153 numaralı hattan arayarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru yöntemlerinden biri 153 numaralı hattan yardım çağrı merkezini aramaktır. Bir diğer başvuru yöntemi ise  https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php linki üzerinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yapılan başvuruların sonuçlanması birkaç gün veya birkaç hafta sürebilir. Bu inceleme süreci çeşitli nedenlere bağlı olarak kısa veya uzun sürebilir. Yapılan başvuruların takibi  https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php adresinden takip edilebilir. Adresi açtıktan sonra “Başvuru Takibi” sekmesini açarak takip kodunuzu girdikten sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin sağlamış olduğu yardımlar için başvuru yaparken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden veya 153 Beyazmasa’dan başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sırasında başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda doldurulması gereken bilgiler;

 • Başvuru yapan kişini adı ve soy adı.
 • Telefon numarası
 • Başvuru türü (bu alanda ne için başvuru yapıldığını seçmeniz gerekir.)
 • Adres bilgileriniz.
 • Başvuru (bu alanda başvuru nedeninizi anlatmanız ve yardım almak istediğiniz gibi bilgileri yazmanız gerekir.)
 • Başvuru yapan kişinin email adresi, TC kimlik numarası bilgilerinin yazılması gerekir.
 • Cevap şekli (bu alanda başvuru sonucunun hangi yöntem ile haber verilmesi seçmeniz gerekir.)
 • Dosya veya resim ekle (bu alanda başvurunuz ile ilgili resmi evraklarınızı paylaşabilirsiniz. Örneğin; erzak yardımı için muhtarlıktan alınan belgelerin fotoğrafı vb.)
 • Doğrulama kodu (bu alanda ekranda yazan sayıları ilgili bölüme yazmanız gerekir.)

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak ve yapılan başvuruyu sorgulamak için 153 numaralı Beyaz Masa çarı merkezi arayabilir ve başvuru hakkında görüşme sağlayabilirsiniz.

Beyaz Masa çağrı merkezi hafta sonu dahil olmak üzere haftanın her günü hizmet veren, Halkın isteklerini ve şikayetlerini dinleyen çağrı merkezidir. Yardım başvuruları gibi konular için de Beyaz Masa çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi maddi zorluk yaşayan vatandaşları için maddi destek vermektedir. Maddi destek almak için öncelikle başvuru yapmanız ve başvuru sırasında maddi yardım desteğini seçmeniz gerekir. Maddi yardım desteğini seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Yapılan maddi yardım başvuruları bazı incelemelerden geçer ve uygun görülen başvurular olumlu olarak dönüş alırlar. Olumlu dönüş yapılan başvurular başvuruyu yapan kişinin banka hesabına veya PTT ile T.C kimlik numarasına yatırılır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Birçok aile gıda malzemesi bulmakta zorluk çekebiliyor. Özellikle pandemi sürecinde işsizliğin artması gibi çeşitli nedenlerden dolayı yardım başvurusunda büyük bir artış gözlemlenmiştir. Yapılan başvurular genel anlamda maddi yardım ve gıda, erzak yardımı seçilmiştir.

Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi gıda malzemelerini gidermekte zorluk çeken vatandaşları için düzenli olarak her ayın belirli günlerinde gıda desteği vermektedir. Gıda yardım başvurusu yapmak için Kahramanmaraş belediyesinin resmi web sitesi veya çağrı merkezi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi erzak  yardımlarını sosyal proje olarak yapmaktadır. Bu yardım türünde çalışma imkânı olmayan ve ailesinde zor durumda kalan vatandaşlara yardım etmek amaçlı erzak yardımı yapılmaktadır.

Erzak yardımı içerisinde temel gıda ihtiyaçlarının bulunduğu paket ayarlanmaktadır. Paket sayesinde aileler ayı daha rahat geçirecek bir ortam hazırlanması amaçlanmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi; dönemsel olarak yaptığı yardım kolisi yardımlarından faydalanmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru öncesinde bu tür yardım kolisi başvurusunun olup olmadığını teyit etmeniz gerekmektedir.

Başvuru uygunluğu olması halinde başvurunuz ekip tarafından yapılarak hareket edilmektedir. Ekipler tarafından inceleme altına alınarak uygun olması halinde yardım kolisi hazırlanarak teslim edilmektedir. Yardım kolisi içerisinde erzaklar yer almaktadır. Bu sayede ailelerin topluma karşı dirençli olması ve desteklenmesi sağlanmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kira yardımı dönemsel olarak sağlanmaktadır. Bu tür kira yardımları adımlarını Çözüm destek masası çağrı merkezinden nasıl yapılacağını ait bilgi alabilirsiniz.

Çağrı destek merkezi detaylı olarak bilgilendirme vererek gerekli adımları anlatacaktır. Yardım türü dönemsel olarak verildiği için başvuru şekli farklı olabilmektedir. Bu tür bilgileri not ederek gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Koronavirüs dönemiyle birlikte birçok kişi kira ödemesi konusunda zorluk çekmektedir.

Bu durumdan dolayı gelen istekler üzerine yardım kampanyası düzenlenerek hareket ailelerin derdini giderecek yönde yardımlar yapılmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Tablet Yardımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tablet yardımı uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte yapılmaya başlandı. Eğitimden ailesi durumu olmayan çocuklar geride kalmayı başladı.

Birçoğu maddi yetersizlik yüzünden derslere giremediğinden dolayı belediye tarafından yardımlar yapılmaktadır. Yardımlar dönemsel olarak yapılmaktadır. Yardım devamlılığını okul müdürlüğünden öğrenim sağlayabilirsiniz.

Çağrı destek merkezi üzerinden arama yaparak da bu tür bilgiyi verebilirsiniz. Başvuruların açık olması halinde bağlı olduğunuz il ve ilçe müdürlüklerine giderek başvuru sağlayabilirsiniz. Bilgi edinme hakkınızı kullanarak çağrı destek merkezinden başvuru olup olmayacağını da teyit edebilirsiniz.

Elbistan Kaymakamlığı Yardım Başvurusu

Elbistan Kaymakamlığı yardım başvurusu koronavirüs dönemiyle birlikte daha da önem verilmeye başladı. Sosyal yardımlaşmayı sağlamak adına çağrı destek merkezlerine vatandaşın ulaşması için sistem üretildi.

Bu tür yardımlar hakkında detaylı bilgi ve başvurular için telefon numaraları listelenmiştir. Elbistan Çağrı destek merkezine hafta içi her gün ulaşım sağlanarak 08.00 – 17.00 arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Elbistan Çağrı Destek Başvuru Numaraları

 • 0344 415 55 27
 • 0344 415 20 06
 • 0344 502 71 25
 • 0344 502 75 36
 • 0344 502 71 41

Elbistan Belediyesi Gıda Yardımı

Elbistan Belediyesi gıda yardımı; koronavirüs dönemiyle birlikte vatandaşlar işini kaybetmeye başladı. Bu durumdan dolayı temel gıda ihtiyacını karşılamakta zorluk çekmeye başladılar.

Bu durumu karşı sosyal projelerine devam eden belediye gıda yardımı yaparak vatandaşlara en iyi hizmete vermeye devam etmektedir. Yardım başvurusu yapmak için Elbistan çağrı merkezini arama yaparak gerekli işlemler başlatılacaktır.

Başvuru sırasında sizden adres ve iletişim bilgileri istenerek hareket edilerek sisteme iletilecektir. Sistem tarafında ailenin durumunu inceleme altına yaparak uygun olması halinde gıda yardımı verilen adrese yapılacaktır. Bu sayede aileleri tekrardan umudunu kazandırmak sorunu çözülene kadar yardımı sağlanmaktadır.

Belediye yardımları>>>