Ankara Büyükşehir Belediyesi Kantin Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Çocuklara 330 TL Kantin Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kantin Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Çocuklara 330 TL Kantin Desteği
06.01.2023
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kantin Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Çocuklara 330 TL Kantin Desteği . Ankaralı öğrencilere yönelik çeşitli sosyal destekler veren Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarında paylaşmış olduğu “Sosyal yardım alan ailelerimizin çocukları için yılbaşından sonra ilk olarak pilot bölgelerde, ardından da tüm Ankara’da Başkent Kartla kantin alışverişi dönemini başlatıyoruz. Öğrenci başına aylık 330 lira destekte bulunarak evlatlarımızın beslenmeleri için kıymetli bir adım atmış olacağız” açıklaması ile öğrenciler için aylık 330 TL’lik maddi destek vereceği bildirdi.

Açıklama sonrasında birçok kişi Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrencilere kantin harcama desteği nedir? Mansur Yavaş kantin desteği ne kadar? Gibi konu başlıklarını araştırmaya başladı. Merak edilen konu başlıklarına dair detayları yazımızın devamın paylaştık. Yazının devamını okuyarak konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Öğrencilere Kantin Harcama Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrencilere kantin harcama desteği nedir? ABB tarafından öğrenciler için birçok sosyal destek verilmektedir. Bu desteklerden son olarak duyurulan ise öğrenciler için 330 TL’lik kantin yardımıdır. Ülkemizdeki öğrencilerimizin birçoğu maalesef yetersiz maddi imkanlar nedeniyle yeterli beslenememektedir. Öğrencilerin yeterli beslenmesini desteklemek ve yardım eli uzatmak isteyen Mansur YAVAŞ, kantin harcamaları ile ilgili şu açıklamaları paylaştı.

“Her gün haberlerde okula aç giden ve okulda aç kalan çocuklarımızı üzülerek takip ediyoruz. Bunlardan en etkili olanı ise okullarda açlıktan dolayı ağlayan çocukların olduğu haberdi. Bu haberler bizlerin sorumluluğunu daha da artırıyor. Bu nedenle, sosyal yardım alan ailelerimizin çocukları için yılbaşından sonra ilk olarak pilot bölgelerde, ardından da tüm Ankara’da Başkent Kartla kantin alışverişi dönemini başlatıyoruz. Öğrenci başına aylık 330 lira destekte bulunarak evlatlarımızın beslenmeleri için kıymetli bir adım atmış olacağız… SMA testi, çocuk tarama testi, kreşler, doğal gaz desteği, et desteği, kırtasiye desteği, öğrenci abonmanı, öğrenci su indirimi, ücretsiz internet, barınma merkezleri, sınav ücreti ödemeleri, teknoloji merkezleri… Bunların hepsi çocuklarımız için… En büyük projemiz, nesillerce süren yoksulluğu çocuklarımız için makus bir gelecek olmaktan çıkarıp, onların gelişimlerini ve eğitimlerini tamamlayarak aydınlık bir geleceğe sahip olmalıdır.”

Konu ile yapılan açıklamaya bağlı olarak çocuklar için verilen çeşitli destek programlarına yeni bir destek programı da eklenmesi ve bu program ile çocukların kantin harcamaları destek çıkmak amaçlanmaktadır.

Mansur Yavaş Kantin Desteği Ne Kadar?

Mansur Yavaş kantin desteği ne kadar? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tarafından başlatılan kantin desteğinden ihtiyacı olan tüm öğrenciler yararlanabilecektir. Maddi yetersizlik nedeniyle yetersiz beslenen çocuklar için kantin desteği veren Mansur Yavaş, başvuru şartlarını karşılayan ailelerin çocuklarına kantin desteği vereceğini açıkladı.

Program kapsamında tüm öğrenciler için aylık olarak 330 TL’lik kantin destek ödemesini belirten Mansur Yavaş, bu yardımın yalnızca kantin harcamaları için geçerli olacağını da bildirdi.

Mahsur Yavaş kantin desteği 330 TL olarak belirlenmiştir.

Mansur Yavaş Kantin Desteği Başvurusu

Mansur Yavaş kantin desteği başvurusu nasıl yapılır? Başvuru işlemleri Ankara Büyükşehir Belediyesinin internet sayfası üzerinden yapılabilmektedir. Belediyenin internet sitesine giriş yaptıktan sonra sayfa üzerinde yer alan e-Belediye bölümünden ya da https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/BasvuruYap direkt olarak linkine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfa karşınıza çıkan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve sizden istenen belgeleri sisteme yüklemeniz gerekir. Ayrıca belediyenin iletişim adresleri üzerinden iletişime geçerek ya da belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat müracaatta bulunarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mahsur Yavaş Kantin Desteği

Mahsur Yavaş kantin desteği, adında da anlaşılacağı üzere, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ın başlattığı bir kampanyadır. Mahsur Yavaş kantin desteği adı altında ihtiyaç sahibi öğrencilere Mahsur Yavaş kantin desteği verilmektedir. Mahsur Yavaş kantin desteği almak için Ankara sınırları içerisinde okumak ve yardıma muhtaç durumda olmak yeterlidir.

ankara kantin desteği

ABB Kantin Desteği

ABB kantin desteği nedir? Sosyal belediyecilik anlayışına sahip olan ve ihtiyaç sahiplerine yönelik birçok çeşitli sosyal destek programı ile destek veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Öğrenci Dostu” sloganı ile çeşitli destekler vermeye devam etmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yılbaşından itibaren geçerli olacak sosyal yardım ile Başkent Kart sahibi çocuklu ailelerin, çocuklarının kantin masraflarının karşılanabilmesi için aylık kişi başı 330 TL’lik kantin ödemesi yapılacağını açıkladı. İlk başlarda pilot ilçelerde başlatılacak olan desteğin ilerleyen süreçte 60 bin öğrenciye ulaştırılması beklenmektedir.

Kantin Yardımı Kimlere Verilir?

Kantin yardımı kimlere verilir? Kantin yardımı yalnızca öğrencilere yönelik yapılan bir sosyal destek programıdır. Program kapsamında maddi durumu yetersiz olan ailelerin okuyan çocuklarının kantin harcamalarına destek olmak için aylık 330 TL’lik kantin desteği verilmektedir. Kantin desteğinden yararlanabilecek kişiler yalnızca öğrencilerdir. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyen aileler yalnızca okuyan çocukları için başvuru talebinde bulunabilirler.

Kantin Yardımı Nasıl Alınır?

Kantin yardımı nasıl alınır? Kantin yardımı almak isteyen kişiler öncelikli olarak başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekir. Gerekli şartları karşılayan kişiler ise başvuru kanalları üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru talebinde bulunmaları gerekmektedir. Başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız, talebinizin alınabilmesi için zorunludur. Başvuru formunu yanlış dolduran kişilerin yardım talepleri kabul edilmez. Bu nedenle formu nasıl doldurabileceğinizi öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Başvuru formunu tamamladıktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınır. Değerlendirme aşamasından olumlu olarak geçmesi durumunda ise kantin yardımından yararlanamaya hak kazanabileceksiniz. Başvurunuz onaylanırsa tarafınıza bilgi verilecek ve yardım parasını nasıl alabileceğiniz hakkında sizinle görüşülecektir.

Kantin Yardımı Başvuru Formu

Kantin yardımı başvuru formu nedir? Başvuru talebinde bulunmak için Ankara Büyükşehir Belediyesinin internet sayfası üzerinde yer alan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Başvuru formunu eksik ya da yanlış bir şekilde doldurmanız durumunda başvurunuz geçersiz sayılacağı için yardımdan yararlanmanız imkansız olur.

Kantin yardımına başvuruda bulunmak ve yardımdan yararlanmak için mutlaka başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulması ve başvuru formu üzerinde verilen bilgilerin güncel ve gerçek olması gerekir. Kantin yardımı başvuru formuna ulaşmak için https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/BasvuruYap linkine tıklayabilirsiniz. Başvuru formunu nasıl doldurabileceğinizi bilmiyorsanız yazının devamını okuyarak başvuru formunu doğru bir şekilde nasıl dolduracağınızı öğrenebilirsiniz.

Kantin Yardımı Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kantin yardımı başvuru formu nasıl doldurulur? Başvuru işleminizi tamamlamak için başvuru formunu doğru bir şekilde tamamlamanız gerekir. Başvuru şartlarını karşılayan ve yardımdan yararlanabilecek durumda olan kişilerin yardımdan yararlanabilmesi kesin olduğu halde başvuru formunu yanlış doldurması nedeniyle başvuru talepleri kabul edilmemektedir.

Kantin yardımı başvuru şartlarını karşılamanız durumunda başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · Başvuru formuna ulaşmak için https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/BasvuruYap linkine tıklayın.

 • Kimlik No, bu alana başvuru sahibinin kimlik numarasını girin.
 • Ad, soyad ve doğum tarihi, bu alanlara başvuru sahibinin bilgilerini girin.
 • Cep telefonu, bu alanda ise güncel ve kullandığınız cep telefon numaranızı girin. Başvurunuz ile ilgili herhangi bir bilgi verilmesi durumunda tarafınıza bu telefon numarası ile ulaşılacaktır.
 • Email, bu alanda da mutlaka güncel ve kullandığınız e-posta adresinizi girin. Cep telefonunuzun yanı sıra başvurunu ile ilgili bilgiler ek olarak e-Posta adresinize de gönderilmektedir.
 • Başvuru Metni, bu alanda “ABB 330 TL’lik Kantin Yardımından Yararlanmak İstiyorum.” Gibi bir ifade girebilirsiniz.
 • İlçe, mahalle ve sokak, bu alanlarda ikamet adresinizi girmelisiniz. E-Devlet hesabınızda yer alan ikamet adresiniz ile aynı olması gerekir.
 • Dosya, bu alanda ise kimlik fotokopinizi, fakirlik belgenizi, öğrenim gören çocuğunuzun öğrenci belgesini sisteme yüklemelisiniz.
 • Tüm alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “Aydınlatma Metnini okudum onaylıyorum” kutucuğunu işaretlemeli ve “Başvuru Gönder” butonuna tıklamalısınız.

Kantin Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

Kantin yardımı alma şartları nelerdir? Kantin yardımından yararlanmak isteyen kişiler başvuru şartlarına sahip olmaları gerekir. Gerekli şartları karşılayan kişiler başvuru işlemlerini tamamlayarak çocukları için 330 TL’lik kantin yardımından yararlanabilirler. Kantin yardımı yalnızca maddi zorluk yaşayan ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla hayata geçirilen bir programdır. Bu nedenle başvuru talebinde bulunmak isteyen kişilerin maddi durumlarının kötü olması gerekir.

Kantin yardımı almak için istenen başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

 • Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması
 • Başvuru evrakların sahip olmak
 • Ankara il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
 • Başvuru sahibinin 18 yaşını tamamlamış olması
 • Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.