İNG Bank Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

İNG Bank Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?
20.04.2023
A+
A-

İNG Bank Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır? İNG Bank gelir belgesiz ve maaş bordrosuz kredi fırsatından yararlanmak isteyen kişiler internet sitesi aracılığı ile başvurularını kolaylıkla yapabilir. İNG Bank Hollanda merkezli ve çok uluslu bir yapıya sahip köklü bir bankadır. Dünya üzerinde 40’ın üzerinde ülkede hizmet veren İNG Bank 1991 yılından beridir hizmet vermekte. 2007 yılından beridir Türkiye’de hizmet veren İNG Bank en uygun faizli kredileri sunmaktadır.

İNG Bank Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Çalışmayanların ve ev hanımlarının kredi çekme imkanı çok fazla olmasa da yok diyemeyiz. Bankacılıkta son yapılan düzenlemelerle birlikte gelir belgesi olmadan kredi vermek mümkün hale gelmiştir. Eğer ev hanımı veya çalışmayan kişi çektiği kredinin aylık tutarını karşılayacak bir kira geliri veya şirket ortaklığı varsa kredi çekmesi mümkündür. Ayrıca kredi notu belirli bir derecenin üzerinde olan kişilere gelir belgesiz kredi imkanı sunulmaktadır. Genellikle ihtiyaç kredisi kategorisi üzerinden kredi çekebilen ev hanımları ve çalışmayanlara verilen kredilerin miktarı da çok yüksek olmamakta.

Gelir Belgesi Nedir?

Gelir belgesi, gelir durumunuzu gösteren resmi belgeye verilen addır. Özellikle devlet memurları arasında maaş bordrosu olarak da bilinen gelir belgesi kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Genellikle finansal olaylar esnasında talep edilen gelir belgesinin en fazla istendiği yer kuşkusuz kredilerdir. Çoğu banka kredilerinin neredeyse tamamında sizden gelir belgesi talebinde bulunmaktadır. Ancak çalışmayanlar veya düzenli bir gelire sahip olmayanların gelir belgesi çıkarması zordur. Bundan dolayı da İNG Bank gibi bazı banklar gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır.

Gelir Belgesi Nasıl Alınır?

Gelir belgesinin nereden alınacağı kişinin çalıştığı kuruma göre değişmektedir. SGK’sı olan çalışanlar bu belgeyi çalıştıkları kuruma müracaat ederek elde edebilirler. Devlet memurları ve emekliler e-devlet üzerinden e-bordro sistemine girerek elde ettikleri çıktı gelir belgesi vazifesi görmektedir. Bağkur’a bağlı serbest çalışanlar için vergi levhaları gelir belgesi niteliğindedir.

İNG Bank Mini Kredi Hizmeti

İNG Bank Mini Kredi fırsatıyla beraber 5.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Çoğu banka düşük miktarda kredi vermemektedir. Ancak İNG Bank 500 TL’den 5.000 TL’ye kadar anlık nakit ihtiyacı olanları düşünerek mini kredi kampanyasını başlattı. 60 aya kadar vade seçeneği sunan bu kredinin faiz oranı ise %2,29’dur. Kredi tahsis ücretinin de alındığı bu kredide bu miktar diğer kredilerde de olduğu gibi ana paranın %0,5’i kadardır.

İNG Bank Mini Kredi Başvurusu

İNG Bank Mini Kredi başvurusunu internet üzerinden rahatça yapabilirsiniz. Aynı şekilde kredinizin hesaplama işlemi de İNG Bank internet sitesi üzerinden yapılabilmekte. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyen kişiler dilerlerse banka şubelerine de giderek bu fırsattan yararlanabilirler. Herhangi bir gelir belge talebinin bulunmadığı bu kredi ile 5.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı kısa süre içerisinde giderebilirsiniz.

İNG Bank E-Kredi Başvurusu

Ben dijitalim diyenlere özel İNG e-kredi sloganıyla yola çıkan İNG Bank hafta sonu, bayram tatilleri ve resmi tatil fark etmeksizin her an sizlere kredi çekme fırsatı sunmakta. Düşük faizleriyle ön planda olan bankanın kredi tahsis ücreti ise kredi tutarını %0,5’i. Krediniz onaylandıktan sonra hemen hesabınıza yatacaktır.

E-Kredinin Avantajları

İNG bank e-kredi avantajları ile artık kredi çekmek daha kolay. E-kredi ile artık şubeye gitmeye son internet üzerinden başvurunuzu yaparak oturduğunuz yerden kredinizi çekebilirsiniz. Böylece banka şubesine gitmeden ve sıra bekleme durumunda kalmadan krediniz hazır duruma gelecektir. E-kredinin sunduğu bir diğer avantaj ise müşteri olma şartı bulundurmamasıdır. Dileyen herkes internet üzerinden bu krediye başvuru yapmak hakkına sahiptir. Hafta sonu, resmi tatiller ve bayram tatilleri olmaksızın her daim başvuru yapabileceğiniz e-kredi onaylandığı an paranız cebinizde. Hiçbir belge ve kefil istemeyen İNG bank e-kredi ile 50.000 TL ye kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Üstelik %2,09 faiz oranıyla 60 aya kadar vade hizmeti de sizlerle. Ancak %2,09 faiz oranı ve 60 ay vade seçeneğinden belgesiz olarak yararlanabilmek için kredi notunuzun 1850 ve üzeri olması gerekmektedir.

İNG Bank Tarafından Sunulan Diğer Krediler

İNG Bank’ın sizlere sunduğu diğer krediler ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisidir. Bu kredilere 3 ay erteleme imkanı da sunan İNG Bank düşük faiz ve yüksek vade seçenekleriyle en avantajlı kredi sunan bankalardan biridir. Piyasada ki diğer bankaların faiz oranlarıyla kıyaslandığında İNG Bank faizleri ciddi anlamda en uygunları arasındadır. Eğer sizde konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi çekmeyi planlıyorsanız İNG Bank’ta kredinizi hesaplatmadan kredinizi almayınız.

Kredi Notunun Önemi

Bankaların gelir belgesiz kredi vermelerinde kredi puanının önemi büyüktür. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından belirlenen kredi puanı findeks puanı olarak da bilinmektedir. Kredi puanınız son 5 yılda bankalarla olan finansal geçmişiniz incelenerek hesaplanmaktadır. Detaylı olarak nasıl incelendiğine bakacak olursak;

  • %35 oranında bireysel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlığı etkili olmaktadır.
  • %35 oranında borç durumunuz kredi notunuzu etkilemekte
  • %11 oranında yeni kredi almış olmanız etkiler
  • %10 oranında kredi kulanım sıklığınızdan etkilenir
  • Son olarak %9 oranında diğer etmenler ele alınır.

Kredi Notu Nereden Öğrenilir?

Kredi notunuzu Kredi Kayıt Bürosu tarafından yetkilendirilen Findeks’ten öğrenebilirsiniz. Findeks bir internet sitesi olup online olarak kredi notu hesabı yapmaktadır. Şu an için her kredi puanı sorgulamanız için yaklaşık 8 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Sadece Findeks üzerinden değil Yapı Kredi, İNG Bank, Akbank, Ziraat, İş bankası, Garanti gibi bankaların internet bankacılığı aracılığıyla da kredi puanı hesaplamak mümkün. Ancak bu bankalardan yapacağınız sorgulamalardan da Findeks aynı ücreti talep etmektedir. Ücretsiz olarak kredi notu yapan bazı siteler olsa da bu hesaplamalar %100 doğru değildir. Ayrıca e-devlet üzerinden kredi notu hesaplamak mümkün değilken ücretsiz bir şekilde kredi risk durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kredi başvurusu>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.