Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
20.04.2023
A+
A-

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Albaraka Türk kredi kartına nasıl başvurabilirim? Albaraka sanal kart nedir? Her bankanın sunduğu kredi kartların özellikleri farklıdır. Hatta, aynı banka içerisinde bile farklı özelliklerde kredi kartları olabilir. Kredi kartları, son zamanlarda hayatın pahalılaşmasından sonra daha fazla kullanılmaya başlamıştır. Özellikle taksitli alışveriş imkanı ve alışverişlerde puan kazanma vatandaşları kredi kartı kullanımına itmiştir. Albaraka Türk de müşterilerine farklı özelliklerde kredi kartı sunan bir bankadır.

Aşağıda sizinle Albaraka Türk Kredi Kartı özelliklerini kısaca anlattık. Albaraka Türk kredi kartı başvurusu nasıl olur merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz?

Albaraka Türk Kredi Kart

Albaraka Türk Katılım Bankası da müşteri için farklı özellikte kredi kartı sunan bir bankadır. Word anlaşmalı olan Albaraka’nın 1 tanesi sadece internet alışverişlerinde kullanabileceğiniz Sanal Kart olmak üzere, toplam da 4 adet kredi kartı bulunmaktadır.

Bu kredi kartları;

  • World Klasik Kart başvurusu
  • World Gold Kart başvurusu
  • World Platinum Kart başvurusu
  • World Sanal Kart başvurusu

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu

Yukarıda bahsettiğimiz ilk üç kredi kartıyla taksitli alışveriş yapabilir ve World ile anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız harcamalarınızda Worldpuan kazanabilirsiniz. Ayrıca bu üç kart ile de internetten 3D Secure sayesinde güvenli alışveriş yapabilmeniz mümkün. Bu kredi kartlarının özellikleri birbirinden farklıdır. Kredi kartınızın daha iyi özelliklere sahip olmasını istiyorsanız, kredi notunuzun ve gelirinizin yüksek olması gerekir. https://www.albaraka.com.tr/tr/bireysel/kartlar/kredi-kartlari

Albaraka Türk World Klasik Kart

Albaraka Türk World Klasik Kart, tüm kredi kartlarıyla aynı özellikleri kapsamaktadır. Limiti çok yüksek değildir. Bu kart ile yapacağınız alışverişlerde Wordpuan kazanabilirsiniz. Buna ek olarak, istediğiniz doğrultusunda temassız özelliğini kullanarak tek seferde 120 TL ve en fazla 360 TL şifresiz işlem yapabilirsiniz. Kredi kartınızı aldığınızda SMS ile şifreniz gönderilecektir. Siz daha daha sonra şifrenizi mobil veya internet bankacılığı kullanarak değiştirebilirsiniz.

Albaraka Türk World Platinum Kart

Bu kartla da diğer tüm kartlarda yaptığınız işlemleri gerçekleştirip, taksitli alışveriş yapabilir ve yaptığınız harcamalar ile Wordpuan kazanabilirsiniz. Temassız özelliği vardır. Buna ek olarak, bu karta sahip olmanız durumunda Asistans Hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvuruları

Albaraka Türk Bankası’nın sunduğu kredi kartlarından faydalanmak için başvuruda bulunmanız gerekir. Bu kredi kartlara başvuru sadece banka şubesinden yapılmaktadır. Bu yüzden, kredi kartı çıkartmak istiyorsanız size en yakın Albaraka Türk şubesine gitmeniz gerekir. www.albaraka.com.tr/sube-ve-atmlerimiz bu bağlantıya tıklayarak bölgenizdeki Albaraka Türk şubelerini görebilirsiniz.

Albaraka World Sanal Kart

Albaraka’nın sunduğu sanal kart, internet alışverişlerinizde kullanmanız için tasarlanmış bir sanal kredi kartıdır. Bu karttan faydalanabilmek için elinizde Albaraka Türk Katılım Bankası’na ait başka bir kredi kartı olması gerekir. Bu, bir ek kart olarak düşünülebilir. Bu kart ile 3D Secure kullanarak güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Ücretsizdir. Sanal Kart’ı internet bankacılığı veya Albaraka Türk’ün mobil uygulaması olan Albaraka Mobil üzerinden oluşturabilirsiniz.

Albaraka Mobil’e hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Hesap ve Kartlar kısmından “Kart”ı seçin, Sanal Kart bölümüne tıklamanız gerekir. Burada Sanal Kart hakkında hem detaylı bilgi alıp hem de oluşturabilirsiniz. Sanal kartınız kullanıma açtığınız itibaren kullanmaya hazır hale gelir. Sanal kart ile alışveriş yapabilmeniz için diğer kredi kartınızdan limit aktarımı yapmanız gerekir. Fakat bu limit aktarımı yapsanız bile kullanmadığınız sürece normal kredi kartınızın bakiyesinden düşmez.

Kredi Kartı çıkartmanız durumunda, şifreniz SMS ile size bildirilecektir. Daha sonra Albaraka Türk internet veya mobil bankacılık kullanarak şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka Türk’ün sunduğu kredi kartları ve diğer ürünler için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Albaraka Türk Kredi Kartı Var mı?

Albaraka türk kredi kartları ile nakit taşımanıza gerek kalmadan ve taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilir ve biriktirdiğiniz puanları dilediğiniz zaman harcayabilirsiniz.

Albaraka hangi bankaya ait?

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş

Albaraka kredi kartım nerede?

Kayıp ve Çalıntı Kart işlemleri

Kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda hemen 0850 222 5 666 ya da 444 5 666 numaralı Alo Albaraka‘yı aramanız gerekmektedir.

Kredi kartı başvurusu>>>>