Vodafone Sms İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl yapılır?

Vodafone Sms İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl yapılır?
16.04.2023
A+
A-

Vodafone Sms İle Kredi Notu Sorgulama ve sms ile kredi notu nasıl öğrenilir yazımızda bilgi vermeye çalışacağız. Vodafon hattınız varsa ve sms ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız detayları aşağıda paylaştık.

Sms İle Kredi Notu Sorgulama Nedir?

Kredi notu ya da diğer adı ile kredi puanı, bankaya başvurmuş olan ve banka olanaklarından faydalanan bir bireyin banka ve finansa dayanarak arasındaki her türlü mali deneden faydalanılarak yapılan analizler sonucu elde edilmiş bir sayısal değerdir. Kredi notu kişinin yeniden bankadan kredi kartı filan almasında etkilidir. Kredi notunun yüksek tutulması bu nedenledir ki önem arz eder. Sms ile kredi notu sorgulama ise bağlı olunan iletişim firması bünyesinde belirlenmiş kısa kodları ilgili numaraya göndermek sureti ile yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama sonrası sms ile mesaj bildirimi alınıp kredi notu öğrenilir. Böylece kredi notu öğrenmek için bankada sıra beklemenize gerek kalmaz. Kredi notları 0 ile 1900 arasında değişmektedir.

Vodafone Sms İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone sms ile kredi notu sorgulamada tek yapmanız gereken 1122 numarasına mesaj göndermek. Peki, ne yazıp göndereceğiz? TC kimlik numaranızı ve doğum yılınızı arada birer boşluk bırakarak 1122 numarasına gönderiniz. Mesaj ücreti vodafone kısa mesaj ücreti kadardır.

Vodafone Sms İle Kredi Notu Öğrenme Nasıl Olur?

Vodafone sms ile kredi notu sorgulamada tc kimlik numaranız ile doğum yılınızı arada birer boşluk bırakarak 1122 numarasına göndermek yeterlidir. Sonuç almak için 1122 numarasından bir cevap alacaksınız. Cevap 1122 numarasından kısa mesaj şeklinde olacaktır. Böylece vodafone sms ile kredi notu sorgulama 2022 yılı için geçerli de olacaktır.

Vodafone Sms İle Kredi Notu Sorgulama ve Kredi Notu Öğrenme İçin Neler Gereklidir?

Vodafone sms ile 1122’ye TC kimlik numarası ve bir boşluk sonrası doğum yılınızı yazarak gönderdiğiniz sms cevabı da sms kısa mesaj ile olmaktadır. İlk olarak bu sorgulamayı yapabilmek için vodafone simkartınızın olması ve en önemlisi de aktif vodafone kullanıcısı olmanız gerekiyor. Daha sonra ise vodafone sahibi olmanın yanı sıra belli miktar bakiyeniz olması gerekmektedir. Kısa mesaj ücreti alınmaktadır.

Vodafone İle Sms Göndererek Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama İşlemi İçin Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone ile sms göndererek kredi notu öğrenmek bir dakikanızı almayacaktır. Tek yapmanız gereken 1122 numarasına sms göndermek. Bunun için ödemeniz otomatik olarak bakiyenizden alınır.

Sms kredi notu>>>>