Hollanda İş Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Formu

Hollanda İş Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Formu
18.04.2023
A+
A-

Hollanda İş Başvurusu Nasıl yapılır? Hollanda iş ilanları ile işçi ve personel alımı, Hollanda işçi alımları ve göçmen alımları, Hollanda işçi maaşları ve vatandaşlık başvurusu hakkında…

Hollanda İş Başvurusu

Ülke çok sayıda kişinin çalışma ve yaşam kurmak istediği ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkede çok sayıda yabancı şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler arasında; ING Group, Royal Dutch/Shell, KLM, Unilever, Philips, Heineken gibi uluslararası bir çok şirket bulunmakta olup bu şirketler bünyesinde çok sayıda personel ve eleman alımı yapmaktadır.

Hollanda İş Olanakları

Hollanda sürekli olarak eğitimli ve vasıflı iş gücüne ihtiyaç duymaktadır. Eğitimli olan kişiler için %30 varan vergi avantajı sunmaktadır. En çok alım yapılan pozisyonlar arasında; IT uzmanları, finans profesyonelleri, sağlık sektörü çalışanları ve uzmanları, satış ve pazarlama vb pozisyonlar yer almaktadır. Bu meslekler sahipleri Hollanda ve Amsterdam’da kolay iş bulabilirsiniz.

Hollanda İş İlanları

Hollanda iş ilanlarını ; Devlet iş ve işçi bulma kurumunun websitesi, kariyer portalı,  sektörlere göre siteler, iş bulma ajansları, bu ülkede bulunan firmaların internet siteleri üzerinde bulunan iş ilanları sayfası üzerinden online olarak iş başvurusu formu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hollanda Maaşları

Bu ülkede yeni çalışmaya başlayan bir kişi yıllık olarak 35000$ ile 40.000$ dolar arasında gelir elde etmektedir. Yapılan işin niteliğine ve vasıflarına göre ücretler değişmektedir. Ayrıca ek iş yada part-time işler ile gelir daha da fazla artırmak mümkün.

Hollanda Vatandaşlığı

Bu ülekde çalışmaya başlayan ve belirli bir süre çalıştıktan sonra vatandaşlık şartlarını yerine getiren kişilere vatandaşlık hakkı sunmaktadır. Hollanda da çok sayıda Türk bulunmaktadır. Bu ülke de çalışmaya başladığınızda bu ülkede yaşayan halkımız size yardımcı olacaktır.

Hollanda Göçmenlik Başvurusu

Hollanda göçmenlik başvurusu yapmak için, Hollanda hükümetinin resmi göçmenlik web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Web sitesinde, hangi tür göçmenlik başvurusunda bulunmak istediğinize bağlı olarak farklı başvuru formları ve gereksinimler mevcuttur. Bu nedenle, şu anda hangi tür Hollanda göçmenlik başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Ardından, ilgili başvuru formunu doldurmalı ve gerekli belgeleri toplayarak başvurunuzu tamamlamalısınız. Başvurunuzun işleme alınabilmesi için, belirli bir ücret ödemeniz gerekebilir. Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için, başvuru işleme alındıktan sonra Hollanda göçmenlik ofisi size geri bildirim sağlayacaktır.

Hollanda Sağlıkçı Alımı Başvuru Formu

Hollanda’da sağlık sektöründe çalışmak istiyorsanız, öncelikle Hollanda’da sağlık sektörüne yönelik iş ilanlarını araştırmanız gerekiyor. İş ilanlarını araştırdıktan sonra, işverenlerin başvuru süreçlerine yönelik web sitelerindeki formları doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda, kişisel bilgilerinizi, eğitim ve deneyim bilgilerinizi, iş başvurusu için gereken belgeleri ve referanslarınızı sağlamanız gerekiyor. Başvuru formunu doldurduktan sonra, ilgili belgeleri sağlayarak başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru işlemi işverene ve pozisyonun gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir. Başvurunuzun işleme alınmasından sonra, işverenlerle iletişim kurarak iş görüşmesi sürecine geçebilirsiniz.

Hollanda Türk İşçi Alımı

Hollanda’da işçi olarak çalışmak istiyorsanız, öncelikle Hollanda’da iş ilanlarını araştırmanız gerekmektedir. Türk vatandaşları da dahil olmak üzere, AB dışından gelen işçilerin Hollanda’da çalışmak için belirli bir iş veya meslek sahibi olmaları gerekmektedir. Bu nedenle, öncelikle Hollanda’da çalışmak için uygun bir mesleğe veya işe sahip olmanız gerekiyor.

Hollanda’da iş ilanlarını araştırmak için, iş arama siteleri ve işverenlerin web siteleri gibi kaynakları kullanabilirsiniz. İş ilanlarında, iş başvurusu için gereken bilgiler ve başvuru süreci ile ilgili detaylar yer alır. Başvuru süreci işveren ve pozisyonun gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir, ancak genellikle başvuru formu doldurmanız ve gerekli belgeleri sağlamanız gerekmektedir. Başvurunuzun işleme alınmasından sonra, işverenlerle iletişim kurarak iş görüşmesi sürecine geçebilirsiniz.

Hollanda İş Başvuru Formu

Hollanda Çalışma İzni – Ücretli İş

Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Hollanda’da oturum izni konusu çalışma izniyle yakından alakalıdır. Çalışma izni talebiyle Hollanda konsolosluklarına başvuruda bulunuyorsanız oturum izni de almanız gerekecektir.

Hollanda çalışma izni başvurusunu ücretli bir işte çalışmak amacıyla almak isteyenler aşağıdaki evraklarla başvuruda bulunmalıdır:

 • Pasaport ve fotokopisi (Onaylı oturum izni vizesinin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliğe sahip)
 • Başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulan ve imzalanmış)
 • 2 adet fotoğraf
 • İş sözleşmesinin fotokopisi.

Hollanda Çalışma İzni – Serbest İş

Hollanda çalışma izni başvurusunu Hollanda’da serbest iş yapmak amacıyla almak isteyenler vize bitiminden sonra 3 ay geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi ve başvuru formu ile müracaatlarını gerçekleştirebilirler. Hollanda’dan davet almadan ülkede çalışmayı amaçlıyorsanız aşağıdaki evraklarını hazırlamanız gerekmektedir:

 • Ticaret Odası kaydı (3 aydan eski tarihli olmamalı)
 • Şirketler ve Turistik işletmeler için ruhsatname
 • İşletme planının 2 adet fotokopisi. İşletme planı aşağıdaki bilgileri içermesi zorunludur.
 • Kişisel bilgiler: sizinle ile ilgili bilgi, özgeçmiş, aile ve gelir durumu;
 • Maddi durum, eğitim ve iş deneyimi;
 • Şirket bilgileri: Sektör, başlangıç tarihi ve ikamet adresi;
 • Hukuki bilgiler: Şirketin yasal durumu, ticari ismi, gerekli ruhsatlar, yetkiler, sigortalar ve malların teslim şartları;
 • Ticari bilgiler: Sektörünüzün bulunduğu pazara dair bilgiler. Ayrıca kontratlar ve referanslar;
 • İdari bilgiler: Organizasyonun tarifi ve personel sayısı;
 • Mali bilgiler: Yatırım bütçesi ve yatırım planınız, ödeme planınız, işletme bütçeniz ve likidite durumunuz;
 • Şirket (ürünü) hakkında bilgi; şirket ve ürünün yenilik karakteri, Hollanda şirketleri ile kontratlar.
 • Daha önce yurtdışında iş kurduysanız, Bir önceki yılın kar ve zarar bilançosu.
 • Şirket Kuruluş belgeleri
 • Kendi hesabınıza çalışıyorsanız, gelecek yıl için Hollanda’daki işverenlerle yapılmış olan iş sözleşmelerinin 2 adet fotokopisi.

Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Vize Başvuru Formu İndirme

Hollanda vize başvuru formu indirebilmek için Hollanda vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerindeki iletişim araçlarından, bu web sitesinin Hollanda Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Hollanda vize başvuru formunu edinebilirsiniz. Başvuru formunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Hollanda Vize Başvuru Form

İş başvurusu>>>>