Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu
10.09.2022
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2023. Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl öğrencilerin daha iyi şartlar altında eğitim alabilmeleri için çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Bu sosyal yardımlardan biri de kırtasiye yardımıdır. Kırtasiye yardımı, okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan öğrencilere verilen bir sosyal yardım türüdür. Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda anlatıyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvuru işlemleri 2 farklı şekilde gerçekleşmektedir. Öğrenciler ya da öğrenci velileri kırtasiye yardımına başvuruda bulunarak söz konusu yardımdan yararlanabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusunda bulunmak için öncelikle Başkent Kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başkent Kart başvurunuzun onaylanması halinde kırtasiye yadımı başta olmak üzere birçok farklı sosyal yardımdan yararlanabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvuruları için aşağıdaki yöntemlerden biri seçebilir ve başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1- Ankara Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçmek

· Ankara Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçerek kırtasiye yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için 0312 507 10 00 numarayı arayarak ilgili müdürlüğe ulaşabilirsiniz. Ardından kırtasiye yardımı almak istediğinizi söylemeniz ardından yetkilinin söylediklerini takip etmeniz yeterli olacaktır.

2- Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesini kullanmak · https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayın. Ardından ön başvuru işlemi için ilgili formu doldurun. Formu doldururken doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı kimlere verilir? Kırtasiye yardımı almak isteyen kişilerin bazı durumlara sahip olmaları gerekir. Bu durumlara sahip olan kişiler kırtasiye yardımı başvurusunda bulunabilirler.

Başkent kartına sahip olan kişilerin yanı sıra aşağıdaki durumlara sahip kişiler de kırtasiye yardımından yaralanabilirler.

  •  Kirada yaşayan kişiler
  •  Engelli kişiler·
  •  Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayan kişiler
  •  Mahkum ailelerin çocukları
  •  Maddi zorluk yaşayan kişiler

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımından yararlanmak isteyen kişilerin en çok araştırdıkları konu, Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yadımı ne kadar? Konusudur. Kırtasiye yardımı fiyatları her yıl o yılın kırtasiye malzemelerinin fiyatlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Bu yıl kırtasiye malzemelerinin fiyatlarının artması ile kırtasiye yardımı miktarı da arttı. 2023 yılı için belirlenen kırtasiye yardımı miktarı 300 TL’dir.

Başkent Kart Kırtasiye Yardımı

Maddi durumu elverişli olmayan muhtaç ailelerin çocuklarının eğitimlerini daha iyi şartlar altında alabilmeleri ve kırtasiye malzemelerini karşılayabilmeleri amacıyla her yıl kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Herhangi bir işi olmayan, SGK kaydı olmayan ve maddi geliri yetersiz olan Ankaralı aileler, Başkent kart kırtasiye yardımı başvurusunda bulunabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan ve hem öğrencilerin hem de esnafı sevindiren Başkent kart kırtasiye yardımı için kişilerin öncelikle başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekir.

300 TL’lik kırtasiye yardımı başvuru işleminin tamamlanması ardından başvurunun sonuçlanmasını beklemelisiniz. Başvurunuz onaylanırsa söz konusu kırtasiye yardımından yararlanabilirsiniz. Ancak başvurunuz onaylanmaz ise Başkent kart kırtasiye yardımı alamazsınız.

ankara büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu

Başkent Kart Kırtasiye Yardımı Nerelerde Geçerli?

Başkent kart kırtasiye yardımı yalnızca kırtasiye malzemeleri için verilmektedir. Bu nedenle kırtasiye yardımı alan kişiler yardım paralarını yalnızca kırtasiyelerde kullanabilirler.

Başkent kart hesaplarına yatırılan 300 TL’lik kırtasiye yardımını, kırtasiye malzemesi satan dükkân ve marketlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yarım yalnızca Ankaralı öğrencilere yapıldığı için öğrenciler Ankara il sınırları içerisinde bulunan marketlerden alışveriş yapabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.