Evde Ek İş Fikirleri-Evde Ek İş Veren Firmalar

Evde Ek İş Fikirleri-Evde Ek İş Veren Firmalar
26.10.2022
A+
A-

Evde Ek İş Fikirleri-Evde Ek İş Veren Firmalar 2023. Evde yapılabilecek ek iş fikirleri özellikle son yılların en popüler işlerinden biri haline gelmeyi başarmıştır. Esnek çalışma saatleri, konfor alanınızdan çıkmadan çalışmak, düşük sermaye ya da sermayesiz ve stressiz bir çalışma imkanı sunması ile birçok avantaja sahip ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir iş modelidir.

Evde ek iş fikirleri, evde yapılabilecek ek işler, evde para kazandıran işler gibi merak edilen başlıkları bu yazımızda anlatıyoruz.

Evde Ek İş Fikirleri

Evde ek iş fikirleri özellikle pandemi sürecinin sonrasında çok fazla araştırılan ve birçok kişi tarafından yapılmaya başlanan bir iş modelidir. Evinizde istediğiniz saat aralığında çalışabileceğiniz ve konfor alanınızdan çıkmadan para kazanabileceğiniz ek iş fikirleri ile harika bir ek gelir elde edebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz birçok ek iş fırsatı bulunmaktadır. Bu iş fikirleri arasında istediğinizi seçerek yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz en iyi 5 ek iş fikri şu şekildedir.

1- DropShipping Yapmak

DropShipping özellikle son yılların en popüler ek iş fikridir. Elinizde olmayan ürünü satmak olarak tabir edilen DropShipping ile yüksek miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. Bir tedarikçiden önceden var olan bir ürünü tedarik ederek müşteriye gönderme işlemi ile yapılır. Yani müşteri sizden bir ürün satın alır, sizde bu ürünü tedarikçiden satın alır ve müşterinin adresine gönderirsiniz. Buradaki dropShipping kazanç ise siz tedarikçiden 500 TL’ye aldığınız bir ürünü müşteriye 700 TL’ye satarak aradaki 200 TL’lik komisyon almanız ile sağlanır.

2- İnternetten Kıyafet Satmak

İnternetten kıyafet satarak para kazanmak. Bir diğer iş fikri ise dikiş dikmeyi ve kıyafet üretmeyi bilen hanımları ilgilendiriyor. Dikiş dikmeyi biliyorsanız kendi ürettiğiniz tasarımları çeşitli e-ticaret sitelerinde ya da kendi oluşturacağınız sitede satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş fikrinde de oldukça yüksek gelir elde edebilmek mümkündür. Örneği 200 TL’lik bir kıyafetin dikiş fiyatı 20-30 TL civarıdır. Sadece 1 üründen bile yüzlerce TL elde edebilmek mümkündür.

3- Mobil Uygulama Üretmek

Mobil uygulama fikriniz varsa ve bunu gerçekleştirmekte zorlanıyorsanız yazılım bilmenize gerek kalmadan uygulamanızı üretebilmeniz mümkündür. Günümüzde yazılım sektörü oldukça ileri bir seviyeye gitmiştir. Artık herkes evinde birkaç ayda yazılım öğrenebiliyor ya da çeşitli internet siteleri aracılığı ile yazılım bilmeden ürün üretebiliyorlar. Birçok internet sitesi hazır kodlar ile mobil uygulama üretmeniz imkân sağlıyor. Bu siteler aracılığı ile istediğiniz mobil uygulamayı üretebilmeniz mümkündür. Ürettiğiniz mobil uygulamayı ise telefon marketlerine ekleyerek indirilme ve kullanma karşılığında kazanç elde edebilirsiniz.

4- Online Kurs Eğitimi Vermek

Herhangi bir konuda çok iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Pasif gelir olarak da kazanç elde edebileceğiniz kurs eğitim iş fikri günümüzde birçok kişinin kullandığı bir iştir. İyi olduğunuz konu hakkında online eğitim verebilir ya da bu eğitimleri bir seri haline getirerek video çekebilir ve videolarınızı çeşitli platformlara yükleyerek kazanç elde edebilirsiniz. Bu platformlar ile eğitim almak isteyen kişiler eğitim almak istediği konu hakkında çekilmiş eğitim serisini satın alırlar. Bu ücretin bir kısmı platforma giderken bir kısmı da üreticiye gider. Sizde ürettiğiniz videolardan bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz.

5- Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal medya aracılığı ile para kazanmak günümüzde en popüler olan iş fikirlerinden biridir. Sosyal medya hesaplarınızı kazanca dönüştürebileceğiniz bu iş fikri ile aylık güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda takipçi kasarak bir kitleye ulaşabilir ve sponsorluk ya da çeşitli yöntemler ile para kazanabilirsiniz. Birçok sosyal medya fenomenini ürün tanıtımı yaptığını biliyoruz. Bu ürün tanıtımları ile sponsorluk kazancı elde edilir ya da ürün linki ile satın alınan her üründen belirli bir komisyon elde edilir. Sizde sosyal medya hesaplarınızdan bu yöntemler ile kazanç elde edebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek İşler

Evde yapılabilecek işler ile aylık kazancınıza ek gelir ekleyebilir ya da bu fikirleri ana geliriniz haline getirebilirsiniz. Ek işler ile mevcut işinizden etkilenmeden, mesai sonrasında konfor alanınız içerisinde yapabileceğiniz işler ile para kazanabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile evde yapılabilecek işlerde aynı doğrultuda artış göstermektedir. Evinizden çıkmaya gerek kalmadan birçok iş fikri arasından istediğiniz işi seçebilir ve hem eğlenirken hem de kazanç elde edebilirsiniz.

Ek iş yapmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken ilk adım bu konuda yeterli bilgiye sahip olmak için araştırma yapmak olacaktır. Araştırma yaptıktan sonra nereden başlayacağınız hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca şunu bilmelisiniz ki ek işinize başladıktan hemen sonra para kazanmayabilirsiniz. Bu konuda endişe etmeden devam etmeniz ve iyi bir aşamaya gelmeniz gerekir. Birçok ek iş fikri yüksek miktarlarda para kazanmaya imkân sağlar. Ancak bu yüksek kazançlar işe başlandığı gibi elde edilmesi mümkün değildir.

Evde Para Kazandıran İşler

Evde para kazandıran işler listesinde yer alan işleri yaparak para kazanma imkanına sahipsiniz. Ev hanımları, öğrenciler ya da emekliler için evde yapılabilecek birçok para kazanma yolu bulunmaktadır. Günümüzde evde çalışarak para kazanılabilecek birçok iş imkânı bulunmaktadır. Evde para kazandıran işlerin birçoğu oldukça kolaydır. Hobileri olan kişilerin bu hobilerini para kazanabileceği bir işe dönüştürebilirler.

Kelimeler ile arası iyi olan ve araştırmayı seven kişiler yazdıkları kelime başına para kazanma imkanına sahiptiler. Yalnızca yazı yazarak para kazanmak isteyenler makale yazarlığı iş başvurularında bulunabilirler. Evde yapabileceğiniz diğer iş fikirleri ise aşağıdaki listedeki gibidir.

 • Makale yazarlığı yapmak
 • Paketleme işi yapmak
 • Mum üretimi yapmak
 • Blog sitesi kurmak
 • Sosyal medya ürün satışı yapmak
 • Kripto para alım satımı yapmak
 • E-Kitap yazmak
 • Logo ve grafik tasarımı yapmak
 • Kullanılmayan 2.el eşyaların satışını yapmak
 • Amazon ile para kazanmak
 • Nikah şekeri gibi ürünler yapıp satmak
 • Satış ortaklığı yapmak
 • Stock fotoğrafçılığı yapmak

Evde Ek İş Paketleme

Ek gelir elde edenlerin en çok hâkim oldukları konu başlıklarında biri, evde ek iş paketleme yapmaktır. Evde sadece paketleme yaparak aylık güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkündür. Sabun, mum, çorap vb. ürünlerin paketlemesini yaparak her 1 ürün için belirlenen ücret karşılığında kazanç elde edebilirsiniz. Evde paketleme işi yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz son derece önemlidir. Birçok kişi para kazanma ümidiyle yola çıkarken dolandırılabiliyorlar.

Birçok firma ve şahıslar evde paketleme işi yaptırıyor. Bu firmalar ile iletişime geçerek paketleme işi alabilirsiniz. Ancak firmalar ya da şahıslar ile iletişime geçerken en çok dikkat etmeniz konu firmanın sizden kişisel bilgi ve ücret talep etmesidir.

Bazı sahte firmalar, paketleme yapmak isteyenler ile iletişime geçer ve özellikle “Muhasebe Kaydı” için ya da farklı nedenlerden dolayı ücret talep ederler. Şunu unutmamalısınız ki hiçbir firma sizden ücret talep etmez. Ücret talep eden firmalara kesinlikle para göndermemelisiniz. Ayrıca bazı firmalar kart bilgisi, T.C. kimlik numarası ya da seri NO gibi bilgiler isteyebilirler. Kişisel bilgilerinizi de kesinlikle paylaşmamalısınız.

evde ek işş

Evde Ek İş Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler, evde ek iş yapmak ne kadar kazandırır? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Evde ek iş yaparak çok fazla para kazanabileceğiniz gibi oldukça düşük gelirlerde elde edebilirsiniz. Bu durum yaptığınız ek işe, sürekliliğine ve kazanç oranına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Örneğin evde paketleme işi için aylık ortalama olarak 5.000 TL para kazanabilirken makale yazarlığı gibi işlerde ise aylık 1.500-2.000 TL gibi kazançlar elde edebilirsiniz. Ya da satış ortaklığı, DropShopping gibi yöntemlerden ise aylık 10.000 TL’den daha fazla kazanç elde edebilmek mümkündür.

Evde Ek İş Çorap Paketleme

Evde paketleme yapabileceğiniz ek işlerde biride çorap paketleme işidir. Evde ek iş çorap paketleme işi nasıl yapılır? Çorap paketlemesi yaparak aylık 4.000 TL civarı para kazanabilmek mümkündür. Evde paketleme işi yapmak için öncelikle iş veren firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Anlaşma yaptığınız firma size ilk deneme olarak belirli bir miktarda çorap gönderir ve bunu paketlemenizi ister. Paketleme işini doğru bir şekilde yaptıktan sonra firma size tekrar ürün gönderir ve bu şekilde çalışmaya başlarsınız.

Evde çorap paketleme işi oldukça kolay birkaç adım ile yapılabilir. Çorap paketlerken bazı noktalara dikkat ettiğiniz sürece paketleme işinin çok kolay olacağını göreceksiniz. Çorap paketler aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz.

 • Çorapları size verilen naylon poşetlerin içerisine istenen sayı eşliğinde yerleştirin.
 • Çorapları renk, ayak numarası ve desenine göre ayırın ve tek tek paketleyin.
 • Paketleri istenen sayı kadar size verilen koli ya da kutu içerisine yerleştirin. Bu aşamalara dikkat ettikçe siparişi sorunsuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Evde Ek İş Veren Firmalar

Evde ek iş yapmak için öncelikle bir firma bulunması gerekir. Evde ek iş veren firmalar ile iletişime geçerek iş başvurusu yapabilirsiniz. Birçok firma paketleme yapan mekanik sistemler ya da işçiler tutarken birçok firma ise bu masraflara girmeden direkt olarak bu işi yapabilecek kişilere vermektedir. Bu firmaları bulmak için iş ilanı verilen internet sitelerine göz atabilirsiniz. Ayrıca firmalar ile iletişime geçerken şunu kesinlikle unutmamalısınız, hiçbir firma sizden ücret istemez. Bu nedenle ücret isteyen firmalara kesinlikle herhangi bir ücret göndermemelisiniz.

Evde Ek Gelir Getirecek İşler

Evde ek gelir elde edebilmenin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler ile evinizde pasif gelir ya da aktif gelir elde etme imkânın sahipsiniz. Evde ek gelir getirecek işler arasından kendinizin yapabileceğini düşündüğünüz bir iş formülünü seçmeniz en doğrusu olacaktır. İstediğiniz yöntemi seçtikten sonra o konu hakkında araştırma yapmalı ve nereden başlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Ürün satışı ya da satış ortaklığı gibi karmaşık görünen konular için Youtube platformundaki ücretsiz video serilerinden yararlanabilirsiniz.

Evde Ek Gelir İş İlanları

Herhangi bir zamanda herhangi bir yerde çalışabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz paketleme gibi işler için mutlaka bir firma ile anlaşma yapmanız gerekir. Evde ek gelir iş ilanları ile evde yapabileceğiniz paketleme yapmak, ütü yapmak gibi ilanlara göz atabilir ve ilan sahibi ile anlaşmanız durumunda çalışmaya başlayabilirsiniz. Birçok firma işçi bulmak için çeşitli ilan sitelerine ilan eklerler. Bu ilan sitelerine göz atarak birçok iş ilanını görebilir ve anlaşma yapabilirsiniz.

Evde Ek İş Hemen Başvur

Evde paketleme gibi iş ilanları için başvuru yapmanız gerekir. Firmalara yaptığınız başvurunun kabul edilmesi halinde işe hemen başlayabilirsiniz. Evde ek iş için başvuruda bulunabileceğiniz sitelerden biri de İŞKUR evde paketleme işidir. İŞKUR aracılığı ile firmalar iş ilanı eklerler ve bu ilanı yapabilecek kişileri ararlar. İŞKUR ya da farklı ilan sitelerindeki ilanlara başvuruda bulunarak evde ek iş sahibi olabilirsiniz.

Evde Ek İş LCW

LC Waikiki evlere iş veren firmalar arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük ve yerli markalarından biri olan LC Waikiki özellikle son dönemlerdeki ek iş fırsatları ile adını duyuran bir markadır. Evde ek iş LCW başvurusunda bulunabilir ve başvurunuzun onaylanması halinde LC Waikiki bünyesinde çalışmaya başlayabilirsiniz. LC Waikiki oldukça büyük bir marka olması ile çok yüksek oranlarda satış yapmaktadır. Satışı yapılan bu ürünlerin şubelere dağıtılması için öncelikle paketlenmesi gerekir.

LCW paketleme işini şahıslara vermek yerine tekstil atölyelerine verir. Atölyeler ise paketleme işini evde ek iş yapmak isteyen kişilere verir. Bu nedenle paketleme işi için tekstil atölyeleri ile birebir iletişime geçmeniz gerekir.

Evde Ek İş Nasıl Bulunur?

Ülkemizde eve ek iş olarak yapılabilecek birçok iş imkânı bulunmaktadır. Özellikle paketleme gibi kolay yapılabilen işler diğer ek işlere kıyasla daha çok tercih edilir. Paketleme işi gibi işler için mutlaka bir firma bulunması gerekir. Firma ile anlaşma yapılması halinde bu işlere başlanılabilir ve para kazanılabilir. Bu firmalar aracılığı ile aylık 6.000 TL’ye kadar kazanç elde edebilmek mümkündür.

Evde ek işi yapmak isteyenler, evde ek iş nasıl bulunur? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Evde ek işi bulmak için çeşitli ilan sitelerine göz atmak en iyi yöntemlerden biridir. İlan sitelerine eklenen ilanlar aracılığı ile kolay bir şekilde iş bulabilirsiniz.

Evde Ek İş Veren Firmaların Telefon Numarası

Evde paketleme işi yaptıran birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Paketleme işi yaptıran firmalar ile iletişime geçmek için mutlaka güvenilir sitelerde ilan veren firmalara göz atmalısınız. Herhangi bir yerden ulaşabileceğiniz firmalara direkt olarak güvenmemeli ve firmaların sizden ücret gibi taleplerde bulunması durumunda kesinlikle herhangi bir paylaşım yapmamanız gerekir. Firmalar sizden yalnızca isim soy isim, iletişim adresi, evinizin adresi isterler. Firmaların çalışma prensiplerine ya da düzenli iş olunması durumunda T.C. kimlik numarası da istenebilir. Ancak bu bilgilerin haricinde herhangi bir bilgi ya da ücret istenmez.

Evde ek iş veren firmaların telefon numarası bilgilerini edinmek için ilan sitelerine göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.