HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
03.07.2022
A+
A-

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2023,İzmir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik birçok sosyal yardım yapmaktadır. İzmir Belediyesinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik gerçekleştirmiş olduğu sosyal yardımlar genel olarak şu şekildedir;

Gıda yardımı, maddi yardım, erzak yardımı, tablet yardımı, yakacak yardımı ve yaşlı bakım yardımı gibi birçok çeşitli sosyal yardım bulunmaktadır. Bu sosyal yardımlara başvuruda bulunarak yardımlardan yararlanabilirsiniz. İzmir Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen sosyal yardımlara başvuruda bulunmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

İzmir Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar için farklı şekillerde başvurular yapılmaktadır. Örneğin maddi yardım başvurusunda bulunmak için vatandaşların gerekli evraklar ile İzmir Büyükşehir Belediye binasına gitmeleri ve ilgili müdürlükten başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Ancak süt yardımı gibi sosyal yardımların başvuruları ise İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden alınmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesine ait telefon numarası ile yetkililere ulaşarak başvuru hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi Başvuru Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına başvuruda bulunan vatandaşlar başvurularının hangi aşamada olduğunu merak etmektedirler. İzmir Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarına yapılan başvuruların belirli bir sıraya alınarak gerekli kontroller yapıldıktan sonra olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlanır. Başvuru sonuçlanma süreleri çeşitli nedenlere bağlı olarak birkaç gün veya birkaç hafta sürebilmektedir. Bu sürenin uzaması durumunda birçok vatandaş başvurularının hangi aşamada olduğunu merak edebiliyor.

Başvurunuzu yaptıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçerek başvurunuzu sorgulatabilirsiniz. İzmir Büyükşehir belediye binalarına giderek veya belediyeye ait olan 444 40 35 numaralı hattı arayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

HİM İzmir Tablet Başvurusu

İzmir Büyükşehir belediyesi, ihtiyaç sahibi İzmirli öğrenciler için tablet yardımı yapmaktadır. Öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması ve daha iyi bir eğitim ortamının sunulması için gerçekleştirmiş olduğu tablet yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Askıda iş ve Askıda fatura sistemi ile bilinen İzmir Büyükşehir belediyesinin öğrencilere yönelik gerçekleştirmiş olduğu sosyal yardımlardan biri de tablet yardımıdır. Tablet yardımı başvurunuzu İzmir Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. HİM İzmir tablet başvurusu için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz; · https://www.bizizmir.com/tabletddestegi linkine tıklayın.

  •  Açılan sayfada yer alan “Hemşerim İletişim Merkezi” butonuna basın.
  •  Karşınıza çıkan sayfada mevcut başvurunuz var ise “Başvuru Sorgula” seçeneği ile başvurunuz sorgulayabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için “Yeni Başvuru” butonuna basın.
  •  Ardından açılan sayfadaki başvuru formunu güncel ve doğru bilgileriniz ile doldurun.
  •  Başvuru formunu doldurduktan sonra sayfanın en altında yer alan “Başvuru Yap” butonuna basarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

HİM İzmir tablet başvurusunda bulunmanın bir diğer yolu ise 444 40 35 numaralı hattı arayarak belediyeye ulaşabilir ve başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

izmir yardımları

HİM İzmir Tablet Başvuru Sorgulama

HİM İzmir tablet başvurusunda bulunduktan sonra başvuru sorgulama işlemi ile başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Yapılan başvurular genel olarak 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre yoğunluğa ve çeşitli nedenlere bağlı olarak uzayabiliyor. Başvuru yaptıktan sonra 15 gün kadar beklemenizi tavsiye ediyoruz. 15 gün bekledikten sonra başvurunuz sonuçlanmadıysa başvuru sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HİM İzmir tablet başvuru sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz; · https://www.bizizmir.com/tabletddestegi linkine tıklayın.

  •  Açılan sayfada yer alan “Hemşerim İletişim Merkezi” butonuna tıklayın.
  •  Karşınıza çıkan sayfa üzerinden yeni başvuruda bulunabilir veya mevcut başvurunuz var ise sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
  •  Mevcut bir başvurunuz var ise karşınıza çıkan ekranda “Başvuru Sorgula” butonuna basın.
  •  Açılan sayfada “Takip No” ve “Güvenlik Kodu” bölümlerini doldurun. Bu bölümleri başvuru yaptıktan sonra size verilen bilgiler ile doldurun.
  •  Ardından “Ben Robot Değilim” butonuna basarak doğrulama yapın.
  •  Son olarak “Başvuru Sorgula” butonuna basarak mevcut başvurunuz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.