Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
08.04.2023
A+
A-

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Erzurum ili ekonomik faaliyetleri olarak nüfus yüzde 80 olarak tarımla geçim kaynağı sağlamaktadır. Ayrıca sanayi yeni gelişimi sayesinde yeni iş alanlar açılmaya çalışılmaktadır. Ancak tüm dünyada görülen koronavirüs etkisinde Erzurum halkını büyük ölçüde etkilemiştir. Alım zorluğunun yaşanmasıyla birlikte oluşan işsizlik problemleri git gide problem olmaya başlamıştır. Aileler ihtiyaç sahibi haline düşerek geçim kaynağı aramaktadır.

Erzurum Belediyesi toplumun giden refah durumu düzeltmek adına belirli yardımlar sağlayarak düzeltmeye çalışmaktadır. Konumuzda Erzurum Belediyesi yardımları ve bu yardımların nasıl başvurulması gerektiğini anlatan makale yazılmıştır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Erzurum Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan bireyler için birçok alanda destek sağlamaktadır. İhtiyaç sahipleri için gıda kolisi yardımı, gıda kartı teminin sağlanması şeklinde yardımları mevcuttur. Gıda kartı teminin sağlanması ile bireylerin kendi ihtiyaçlarını belirlemeleri sağlanmaktadır.

Aynı zamanda, yemek yapamayacak durumda olan bireyler için de sıcak yemek temini sağlanmaktadır. Ekmek dağıtımı da sağlanan yardımlar arasında yer almaktadır.

Erzurum Belediyesi’nin Hayır Çarşısı adında yardım hizmeti mevcuttur. Bu projede gönüllü bireylerin yapmış oldukları bağışlar, yetim- öksüz, hasta ya da ihtiyaç sahibi bireylere dağıtılmaktadır. Öğrenciler için kırtasiye yardımları, ev eşyalarına ihtiyacı olanlara bu konuda yardım ve özellikle de ihtiyaç sahibi çocuklara kış aylarında giysi yardımı sağlanarak, hayatlarını daha verimli bir biçimde geçirmelerine vesile olunmaktadır.

Erzurum Belediyesi’nin sağladığı yardımlar farklı alanlarda gerçekleşebilmektedir. Bireylerin ihtiyaç durumları tespit edilerek gerekli işlemler yapılmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Erzurum Belediyesi sunmakta olduğu yardım hizmetleri için kriter belirlemiştir. Bu kriterlere sahip bireyler, yardım başvurusu yapma hakkına sahip olmaktadır.

  • Kendi bakımını yapamayacak durumda olan yaşlılar için bakım hizmeti,
  • Şehit aileleri, gazi yakınları için yardımlar,
  • Dul bir kadın olup da gelir düzensizliği ya da gelir yetersizliği içinde olanlar için yardımlar,
  • Herhangi bir zihinsel ya da fiziksel engeli bulunan ve hasta olan bireylerin çalışamayacak durumda olması halinde, onlar için yardımlar,
  • Eğitim hayatı devam eden fakat maddi zorluklar çekiyor olması sebebi ile sıkıntı yaşayan öğrenciler için okul yardımları,
  • Muhtarlıklardan onaylı olarak alınmış yoksulluk belgesine sahip bireyler için gerekli olan yardımlar,
  • Kazanılan gelirin hane halkına pay edilmesi ile kişi başına düşen gelirin, o dönemin asgari ücretinin 1/3’ünden az olması halinde aileye yapılan yardımlar, Erzurum Belediyesi’nin üstlenmiş olduğu durumlardır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Belediyesi’nin sağlamakta olduğu yardım hizmetlerine başvurmanın birkaç yolu mevcuttur. En çok rağbet göreni, belediyenin Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nı direk olarak ziyaret etmektir. Buradaki görüşmede yetkililerin başvuru sahibinden istemiş oldukları belgeler gerektiği gibi temin edilmiş olmalıdır. İstenen belgeler, yardım başvuru kategorisine uygun bir biçimde hazırlanmış olmalıdır. Bu belgeler ve başvuru formu, yetkili mecralar tarafından detaylı bir şekilde incelemeye alınmaktadır. İncelemeler sonucunda sonuç olumlu ise yardım kişiye ulaştırılmaktadır.

Yardıma ihtiyaç duyan bireyler, belediye binasına gidemedikleri taktirde                     https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.htmllinki üzerinden başvuru formu doldurma şansına sahiptir. Aynı zamanda Beyaz Masa yetkililerine talep iletimi sağlanabilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait mail adresi üzerinden talepte bulunmak mümkün olmaktadır. Mail adresine  sosyal@erzurum.bel.trlinki üzerinden erişim sağlanmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için, başvuru sağladığınızda belirli zaman aralığında gerçekleşeceğinden dolayı sabırla beklemeniz gerekmektedir. Yardım başvurusu oluşan yoğunluğa göre 15-30 gün içerisinde yanıtlanma süresi olmaktadır.

Yardım başvurusu ilgili bu süre zarfına kadar herhangi bir dönüş sağlanmadıysa yardım başvurusu yaptığınız başvuru merkezine giderek yardım başvuru sorgulama işlemlerini sağlayabilirsiniz. Başvuru sağladığınız birime giderek bilgilerinizin alınmasıyla sosyal hizmetler sisteminden durum sorgulanacaktır. İlgili işlemle ilgili detaylı bilgi hizmet çalışanı tarafından verilecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html adresinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru formları, başvuru sahiplerini tanıyabilmek ve inceleme yapılırken durumun doğruluğunu kontrol edebilmek amacı ile kullanılan bir araçtır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formuna, belediyedeki yetkili birim ziyaret edilerek ulaşılabilmektedir. Başvuru formuna ulaşabilmek için belediye binası ziyaret edilebilmekte ya da web sayfası üzerinden başvuru gerçekleştirilmektedir. Bunlar dışında, başvuru gerçekleştiremeyen bireyler muhtarlık sayesinde ya da kişinin başkaları tarafından belediyeye bildirilmesi halinde yetkililerce inceleme yapılmaktadır.

Başvuru formu doldurulurken doğru bilgiler girilmelidir. Başvuru formunda eksik bilgi yer almamalıdır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan yardım hizmetleri ile ilgili bilgi edinmek, sorgu işlemi gerçekleştirmek için, belediyeye ait telefon numaraları üzerinden yetkili birimler ile görüşme sağlamak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda başvuru gerçekleştirmek adına da telefon görüşmesi sağlanabilmektedir. Bu tür durumlar için belediyenin  0442 344 12 18 numaralı telefonu aranmalıdır.

Hayır Çarşısı projesi ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmek için de 0442 215 09 09 numaralı telefon aranabilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi koronavirüs zamanlarından dolayı halkın bazı kesimleri gıda ihtiyacını karşılamakta zorluk çekmesiyle yardımlarını dağıtarak toplumsal düzeni sağlamaya çalışmaktadır. Gıda yardımı başvurusunu yapmak için Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aile yapısını korumak adına sosyal yardımları sağlayarak refah düzenini korumaya ve yükseltmeye çalışmaktadır. Başvuru merkezine gitmeden önce gıda yardımı başvurusu için detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü numarası 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden iletişime geçerek istenen belgeleri öğrenerek başvuru merkezine giderek gıda yardımı başvurusu sağlayabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi dağıtımları dönemler içerisinde dağıtılarak ailelerin temel gıda ihtiyaçları karşılanma amacıyla yardım sağlanmaktadır. Temel gıda ihtiyaçları olarak çorba, makarna, pirinç, çay gibi erzakları yer almaktadır.

İhtiyaç sahibi ailelere yapılan yardım türü olan yardım kolisi başvurusu için Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinde başvuru yapmanız gerekmektedir. Yapılan başvuru sonrasında ihtiyaç durumu tespit edilerek yardımlar sağlanmaktadır. Toplu şekilde dağıtım sağlanmasıyla belli aylarda dağıtım için bilgilendirme yapılacaktır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı ihtiyaç sahibi aileler için büyük önem taşımaktadır. Yapılan erzak yardımları sayesinde toplum düzen de sağlanmış olmaktadır. Erzak yardımı başvurusu için Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başvuru yapmanız gerekmektedir.

Erzak yardımı için başvuru bilgisi ve detayları öğrenmek adına çağrı merkezi numarası olan 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Başvuru belgesi gerekiyorsa bunların hazırlığını yapıp erzak yardımı için başvuru merkezine iletebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ihtiyaçlı aileler yardım kartı dağıtımı sağlamaktadır. Gıda yardım kartı olarak geçen yardımda içerisine bakiye yüklenen kart sayesinde anlaşmalı marketler üzerinden alışverişini sağlamaktadır.

Bu sayede aileler başkasına mahcup olmadan alışverişini sağlayarak temel gıda ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Yardım kartı başvurusu için Erzurum Büyükşehir Belediyesi veya Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü başvuru merkezine giderek yardım kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Güncel başvuru yerleri değişiklik gösterebileceğinden dolayı 0442 234 15 41 numaralı hattı arayarak yardım kartı başvurusu için detayları öğrenim sağlayabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi maddi yardımlarını gelir sahibi olmaysan, çalışma güçlüğü çeken, hasta ve bakıma kişilere yardımlarını sağlayarak toplum üzerinde bireyleri ayakta tutmaya çalışmaktadır. Maddi yardım başvuru için Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafına başvuru sağlayarak maddi yardımdan faydalanabilirsiniz.

Koronavirüs dönemiyle birlikte vatandaşların iş bulma süreci çalışma oldukça sıkıntıya düşmüştür. Erzurum Belediyesi tarafından sağlanan maddi yardımlar ailelerin bir nevi dertlerini çözmektedir. Maddi yardım başvurusuna gitmeden önce detaylı bilgi alınarak istenen belgeler başvuru merkezine gitmeniz daha yararlı olacaktır. Erzurum Sosyal Hizmetler çağrı merkezi numarası olarak 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden maddi yardım başvurusu ilgili ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi üzerinde yapılan sosyal yardımlar arasında süt yardımı bulunmamaktadır. Süt yardımı yeni başlayan proje olarak ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan proje olarak devreye girmektedir. Proje de bazı iller içerisinde başlayarak halkın refah seviyesini artıracak proje olarak yerini almaktadır.

Erzurum içerisinde süt yardımı yapılmasını istiyorsanız gerekli birimlere istek dilekçesi yollayarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa sistemine mesaj atarak istek dilekçesini yollayabilirsiniz. Erzurum Beyaz Masa sitesine gitmek için buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Gerekli bilgilerin doldurulmasıyla istek başvurunuz ilgi birimlere iletilerek değerlendirilecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi veya Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hizmet binalarına giderek istek dilekçenizi iletebilirsiniz. İstek dilekçe süt yardımının fazla kişinin talep etmesiyle daha çok dikkate alınarak süt yardımının ileri zamanlarda başlamasını sağlayabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere özel yapılan ortak projeyle yardımlarına devam etmektedir. Hoş geldin Bebek projesi kapsamında yeni doğum anneye bebek yardımı sağlanmaktadır. Yapılan bebek yardımında aileye bebek erzak paketi verilerek ekstra masraf yapmasına gerek kalmamaktadır.

Bu mutluluğu aileyle paylaşımı sağlanarak olumlu bir şekilde büyüme imkanı sağlanmak istenmektedir. Erzurum bebek yardımı başvurusu bilgisi için 0442 234 15 41 numaralı hattan başvuru belgelerini öğrenim sağlayabilirsiniz. Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü başvuru merkezine giderek bebek yardımı başvurusunda bulunmanız halinde kısa süre içerisinde adresinize bebek yardımı erzak paketi yollanacaktır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuruları genellikle Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafınca yapılmaktadır. Güncel başvuru yerini öğrenmek için 0442 234 15 41 numaralı hattı arama sağlayarak almak istediğiniz sosyal yardım hakkında detaylı bilgileri ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aldığınız yönergeleri not ederek ilgi birimler üzerinden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Sosyal yardım başvurusu yaptığınızda ihtiyaçlı listesinde yer almanız birlikte belirli zamanlar içerisinde dağıtımı sağlanmaktadır. Toplumsal refahı düzeltmek sosyal yardımlar değişerek vatandaşlara dağıtımı gerçekleşmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin eğitim sistemi değiştiğinden dolayı tablet yardımı belli zamanlar içerisinde yapılmaktadır. Tablet yardımlarında güncel başvuru yerleri değiştiğinden dolayı 0442 234 15 41 üzerinden tablet başvurusunun yapılıp yapılmadığını ve güncel başvuru yerini öğrenerek hareket edinebilirsiniz.

Erzurum ili içerisinde tablet yardımı başvurusu genellikle Erzurum İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasına gidilerek başvurular sağlanmaktadır. Başvuru açık olması da büyük önem taşımaktadır. Çağrı merkezi arama sağlamanız birlikte tablet başvurusu için detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>