Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
01.04.2023
A+
A-

Kilis Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Kilis ili içerisinde geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık dayalıdır. Son zamanlarda gelen yatırımlarla birlikte tekstil üzerine yoğunlaşması bulunmaktadır. Sınır bölgesi yer aldığından olayı Suriye de olumsuz gelişmelerden dolayı il içerisinde Suriyeli göçü olmaya başladı. Bölge içerisinde olan halk nüfusun kalabalık olmasıyla ucuz işçilik gibi sıkıntılar yaşamaya başladı.

Bu duruma bir de koronavirüs dönemi geçirilmesiyle sorunlar daha artış gösterdi. İşini kaybederek iş bulma da sorun yaşayan vatandaşlar ihtiyaç sahibi haline gelmiştir. Kilis Belediyesi vatandaşlarını korumak ve tekrar topluma kazandırmak adına sosyal yardımlar sağlamaktadır. Konumuzda yapılan sosyal yardımlar ve yardım başvurusu nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgilendirme sağlayarak yapılacak işlemler anlatılmıştır.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ülkemizde özellikle son dönemlerde hayat pahalılığın artış göstermesi ile birçok vatandaş temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk yaşamaya başlamıştır. Sosyal belediyecilik projesi il temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çeken vatandaşlar için çeşitli konularda yardım sağlanmaktadır.

Kilis belediyesi sosyal belediyecilik projesine dahil olan ve Kilis il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarına gıda yardımı, maddi yardım, erzak yardımı ve birçok çeşitli konuda yardım sağlamaktadır. Kilis belediyesinin sağlamış olduğu bu sosyal yardımlara başvuru yapmak ve sosyal yardımlar hakkında bilgi edinmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Kilis Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kilis belediyesi sosyal yardımları ile birçok konuda destek sağlanmaktadır. Bu sosyal yardımlar şu şekildedir;

  • Vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermeleri için maddi yardım, erzak yardımı, alışveriş kartı ve gıda yardımı gibi çeşitli yardımlar sağlanmaktadır.
  • Eğitim gören öğrencilere yönelik kırtasiye ve eğitim yardımı gibi çeşitli yardımlar sağlanmaktadır.
  • Kış aylarında vatandaşlara yakacak ve giyecek yardımları verilmektedir.
  • Kronik hastalığı olan vatandaşlar için çeşitli sağlık yardımları verilmektedir.
  • Şehit ve Gazi yakınlarına yönelik yapılan çeşitli yardımlar gibi birçok konu hakkında Kilis belediyesi sosyal yardımlar ile destek vermektedir.

Kilis Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Kilis belediyesi tarafından sosyal yardımlarda herhangi bir şart aranmaktan tüm ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım desteği verilmektedir. Ancak yapılan sosyal yardımlarda bazı kişilere öncelik verilmektedir. Bu kişiler sırasıyla şu şekildedir;

  • Asker, Şehit ve Gazi yakınları, Kronik hastalar, Yaşlı ve engelli vatandaşlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine çeşitli sosyal yardımlar ile destek verilmektedir.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis belediyesinin sosyal yardımlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 3 farklı yöntem ile başvuru yapabilirler.

Vatandaşların başvuru yapmak için izleyebilecekleri ilk yöntem Kilis belediyesinin iletişim numarası üzerinden iletişime geçerek sosyal yardım yapabilirler. 0348 813 10 10 bu numara üzerinden Kilis belediyesinin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçebilir ve sosyal yardım başvurusu yapabilirler.

Bir diğer sosyal yardım başvurusu ise E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilir. Bu yöntem ile yapılan sosyal yardım başvurularında herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan kolay bir şekilde yapılmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  bu link üzerinden ilgili sayfaya giderek sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kilis Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; Yardım başvurusu yaptıysanız onaylanma süresi 15-30 gün arasında değişen onaylanma süreci bulunmaktadır. Yapılan yardım başvuruları birçok vatandaş tarafından yapılacağından dolayı her bir başvuru detaylı bir şekilde incelenerek onaylanma sağlanmaktadır.

Yardım başvuru onaylanma süreci olacağından gün sayısı ona göre uzamaktadır. Başvuru süreci onaylandığında ya da farklı bir durum olduğunda başvuru sırasında verdiğiniz iletişim bilgilerinden ulaşım sağlanarak yardım başvuru süreci bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Beklenen süre içerisinde fazla süre geçtiğinde bu durumu Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne http://www.kilis.bel.tr/index.php/category/haber/birimler/sosyal-yardim-isleri-mudurlugu/ başvuru yaptığınız yere giderek başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz. Sistem üzerinde başvuran kişiye ait bilgiler alınarak sorgulanma yapılacaktır. Sonucu aktarılarak yardım başvuru sorgulama işlemleri sağlanacaktır.

Kilis Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kilis Belediyesi yardım başvuru formu yardım başvuru yapılırken istenen belgelerden biridir. Yardım başvuru merkezi üzerinden verilen başvuru formunda istenen bilgiler yardım başvurusuna göre değişiklik gösterilerek ihtiyaç sahibi kişi hakkında bilgiler alınmaktadır.

Yardım başvuru formu üzerinde istenen bilgiler olarak yardım başvurusu sağlayacak kişinin kişisel bilgileri, telefon numarası, maaş bilgiler, çalışma durumu, sigorta durumu gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin güncel olarak verilmesi sağlanarak başvuru sürecinde istenen belgelerin verilmesiyle yardım başvurusu süreci tamamlanmaktadır.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kilis Belediyesi yardım başvuru telefon numarası 0348 814 55 42 numaralı hattır. Verilen yardım başvuru numarası Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü numarasına ait olmaktadır. Yardım başvuru merkezi olarak ve yardımlar dağıtılması Kilis Sosyal Hizmetler tarafından sağlanmaktadır.

Yardım ihtiyacı ve bu yardımdan faydalanmak adına yardım başvurusu yapmak istiyorsanız gerekli bilgilendirme ve aşamaları çağrı merkezi üzerinden öğrenim sağlayabilirsiniz. Alınan bilgilendirmeyle başvuru merkezleri üzerinde yapağınız yardım başvurusu gerekli birimlere iletilerek onaylanmasından sonra dönemler içerisinde yardım sağlanacaktır.

Kilis Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi gıda yardımı ihtiyaç sahiplerine dağıtımı sağlayarak vatandaşların sorunlarına çözüm olarak destek sunmaktadır. Temel gıda ihtiyaçlarını alamayan ve dar gelirli olan ailelere verilerek tekrardan toplum üzerinde refahı sağlamak adına yapılan yardım türüdür. Kilis gıda yardımı başvurusu için Kilis Sosyal Hizmet Müdürlüğünden destek alarak başvuru bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü numarası 0348 814 5542arama sağlayarak gıda yardım başvurusu hakkında detayları sorabilirsiniz.  Gıda yardım başvurusu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü içerisinde sizden ek olarak belgeler istenebilmektedir. Bu belgelerin tamamlanıp teslim edilmesiyle gıda yardım başvuru süreci başlayacaktır.

Kilis Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi yardım kolisi belli dönemlerde dağıtılan yardım türüdür. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar sistem üzerinde kaydınızın olmasıyla birlikte dağıtımı sağlanmaktadır. Yardım kolisi başvurusunu Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvurunu yapabilirsiniz.

Yardım kolisi başvurusu sizden bazı belgelerin getirilmesi istenebilir. Bu durumdan dolayı Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü numarası 0348 814 55 42 numarasından ulaşım sağlayarak yardım kolisi başvurusu hakkında istenen yönergeleri öğrenebilirsiniz. Alınan yönergelere göre hareket ederek yardım kolisi başvurusu tanımlatabilirsiniz.

Kilis Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi erzak yardımı başvurusu Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvuru yapılmaktadır. Yapılan başvuru belli dönemlerde dağıtılan erzak yardımıyla ailelerin temel sorunlarından birini halledilmeye çalışılmaktadır.

Erzak yardımı başvurusuna gitmeden önce 0348 814 55 42 numarasından ulaşarak istenen belge ve başvuru süreci hakkında bilgi alarak hareket edebilirsiniz. Belgeleriniz tam olmasıyla birlikte erzak yardımı başvuru sürecini başlatmış olacaksınız. Erzak yardımı uygunluğunuz ekipler tarafından incelenecek ve sonuçları verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden bilgilendirme yapılacaktır.

Kilis Belediyesi Gıda Bankası Telefon Numarası ve Adresi

Kilis Gıda Bankası’nın telefon numarası aşağıdaki gibidir:

Telefon: 0 348 814 13 14

Ayrıca, Kilis Gıda Bankası’nın adresi de şöyledir:

Adres: Kuyumcular Mah. Eski Sanayi Sitesi Karşısı, No: 11/1, Kilis Merkez/Kilis

Kilis Gıda Bankası ile iletişime geçerek bağış yapmak veya yardım talebinde bulunmak isterseniz, yukarıdaki telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Kilis Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi yardım kartı başvurusu Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından dönemsel olarak yapılarak dağıtılmaktadır. Yardım kartı belli dönemlerde dağıtıldığı için güncel olarak verilip verilmediğini öğrenmeniz gerekmektedir.

Kilis yardım kartı başvurusu için 0348 814 55 42 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yardım kartı dönemsel olarak içerisinde bakiye yüklenmektedir. Yardım kartı sayesinde anlaşmalı marketler üzerinden ihtiyaç sahibi aileler alışverişlerini sağlamaktadır. Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yardım kartı başvurunun açık olmasıyla yapılan başvurularda en ihtiyaçlı kişilere dağıtımı sağlanarak teslim edilmektedir.

Kilis Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi aile içerisindeki maddi durum ve ihtiyaç durumuna bakarak maddi yardım dağıtımı yapmaktadır. Maddi yardım başvurusu yapmak için Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gidilerek maddi yardım başvurusu sağlanmaktadır.

Maddi yardım için detaylı bilgileri alarak istenen belgeleri elde ederek başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Bu tür maddi yardımı başvurusu bilgi desteği için Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü çağrı destek numarası olan 0348 814 55 42 numaralı hat üzerinden arama sağlayarak gerekli bilgi yardımı sağlanacaktır. Alınan bilgiler doğrultusunda maddi yardım başvuru merkezine giderek işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Kilis Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi yapılan yardımlar arasında süt yardımı sağlanmamaktadır. Kilis de yaşayan vatandaşlarımız bazı illerde görülen süt yardımını görebilirler. Süt yardımı yapılmasını gören vatandaşlarımız kendi illeri içerisinde süt yardımı yapılıp yapılmadığına bakmaktadır.

Kilis ili içerisinde süt yardımı yapılmasını sağlamak için Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne istek dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Süt yardımı istek dilekçesi birden fazla vatandaşın da bunu yollamasıyla değerlendirme sürecine gidecektir.

Süt yardımı başvurusu yapılmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına aylık olarak süt dağıtımı sağlanmaktadır. Bu sayede çocukların gelişimine yardım edilmektedir. İlerleyen zamanlarda tüm Türkiye de süt yardımı başlayacaktır. Toplumsal refahı artırmak adına bazı il belediyelerinde süreç olumlu şekilde gitmektedir.

Kilis Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Kilis Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğum yapan bebeklerine erzak yardımı yollayarak ailelerin mutlu gününe ortaklık etmektedir. Kilis bebek yardımı Hoş geldin Meleğim adında projeyle yardımlar dağıtılmaya devam etmektedir.

Kilis Belediyesi bebek yardımı başvurusu için 0348 814 55 42 Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü numarasından bebek yardımı hakkında süreci öğrenim sağlayabilirsiniz. İstenen belge olarak doğum belgesiyle giderek başvuru merkezi üzerinden yapacağınız başvuru sosyal hizmetler çalışanları tarafından onaylanarak adresinize teslim edilecektir. Bebek yardımı içerisinde bulunan malzemeler olarak bebeğin kullanacağı erzak paketleri bulunmaktadır.

Kilis Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için Kilis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz sosyal yardım başvurusuna gitmeden önce 0348 814 55 42 numaralı hat üzerinden arama yaparak istenen belgeleri öğrenebilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusu hakkında gerekli talimatlarla hareket ederek belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Sosyal yardım başvurusu inceleme süresinden sonra verdiğiniz iletişim bilgilerinden öğrenim sağlayabilirsiniz. Sosyal yardım başvurunuza göre yardım dönemleri aktarılma sağlanarak yapılacaktır.

Kilis Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi belli dönemler içerisinde yaptığı tablet başvurusu için 0348 814 55 42 numarasını arayarak güncel olarak yapılıp yapılmadığını öğrenim sağlayabilirsiniz. Tablet başvuruları belirli dönem ve başvuru yerleri değiştiğinden dolayı buradan yardım alarak öğrenim sağlayabilirsiniz.

Eğitimin koronavirüs dönemi yüzünden halkın sağlığını korumak adına uzaktan eğitime geçiş yapılmaktadır. Uzaktan eğitime geçmesiyle öğrencilerin tablet ihtiyacı doğmuştur. İhtiyaç sahibi aileler maddi gelir kısmında sıkıntı yaşadığı zorluklardan dolayı tablet alımı yapamamaktadır. Bu durumdan dolayı Kilis Belediyesi ve devlet tarafından verilen yardımlar sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere tablet dağıtımı sağlanmaktadır.

Başvurularının açık olmasıyla birlikte güncel başvuru yerlerinden tablet başvurusu sağlayabilirsiniz. Tablet başvurusu detaylı incelemeler sonucunda ihtiyaç duyan aile listesi çıkartılacaktır. Toplu şekilde dağıtıma çıkmasıyla çocuklar yeni tabletlerine kavuşarak eğitimlerine kesintisiz bir devam edecektir.

Kilis Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Erzak ve Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama