Faturalı Hatlara Nakit Kredi Veriyor Mu? Faturalı Hatta Anında Kredi

Faturalı Hatlara Nakit Kredi Veriyor Mu? Faturalı Hatta Anında Kredi
23.04.2023
A+
A-

Faturalı Hatlara Nakit Kredi Veriyor mu? Ülkemizin en çok tercih edilen GSM operatörlerinden biri olan Turkcell’in faturalı hat sahiplerine, hayallerindeki akıllı cihazı daha kolay bir şekilde alabilmeleri için ihtiyaç kredisi verdiğini biliyor muydunuz?

Yalnızca Turkcell faturalı hatlara özel olan bu kredi sayesinde Turkcell kullanıcıları nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Aynı şekilde Vodafone ve Türk Telekom faturalı hatta kredi almanız mümkün.

Lakin bu krediden yararlanmanın da birtakım koşulları bulunuyor.

Bu yazımızda kısaca faturalı hatlara kredi veriyor mufaturalı hatta anında kredi, Turkcell kredi başvurusu nasıl yapılır? vb. bu konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. 

Faturalı Hatlara Özel Kredi Nedir?

Kredi notu düşük olduğu için fatura üzerine akıllı cihaz alma şansına sahip olmayan kişilerin yüzünü güldüren Turkcell ihtiyaç kredisi sayesinde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalı hat sahipleri 20.000 TL’ye kadar uzanan ihtiyaç kredilerinden yararlanabiliyorlar.

Turkcell faturalı hat sahipleri Turkcell bayilerine başvurarak, nakit ihtiyaçlarını giderme noktasında satın almayı düşündükleri akıllı cihazın ya da cihazların parasını alabiliyorlar.

Kişiye Turkcell bayiliği tarafından verilen miktar ise kişinin faturasına yansıtılıyor.

Bununla birlikte Turkcell, ihtiyaç kredisi verirken belirli bir oranda komisyon kesiyor.

Örneğin, %10 komisyon alınan durumlarda 5000 TL kredi çeken kişi bu paranın sadece 4500 TL’sini alabiliyor.

Bununla birlikte kişiye verilecek kredi miktarı da kişinin sahip olduğu kredi notuna göre de değişiklik gösterebiliyor.

Bu noktada bayilikler, abonelerine dair geniş çaplı bir araştırma yapmayı tercih ediyorlar.

Faturalı hatta telefon almayı düşünüyorsanız faturasız hat fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Faturalı Hatlara Özel Krediden Yararlanma Şartları:

Turkcell’in faturalı hatlara sunduğu ihtiyaç kredisinden yararlanabilmenin birtakım koşulları bulunuyor.

Bu önemli koşulları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Faturalı hat sahibi olma
  • Faturalı hattın en az 6 aydır aktif bir şekilde abone tarafından kullanılıyor olması ya da kişinin en az iki yıldır ev ya da işyeri aboneliğinin veya internet aboneliğinin bulunması
  • Faturalı hattın aylık ödemelerinin düzenli bir şekilde ve aksatılmadan yapılmış olması

**Dönem borcunu düzenli bir şekilde ödemeyen, borcunu ödemediği için faturası kapatılan kişilerin ihtiyaç kredisinden yararlanma şansları maalesef ki bulunmuyor.

Faturalı Hatlara Krediye Nasıl Başvurulur?

Kredi almak isteyen kişilerin TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ile birlikte bir Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom şubesine başvurmaları gerekiyor.

Başvuru sonrasında kişinin başvurusu değerlendirmeye alınıyor.

Yapılan değerlendirme sonrasında kişiye kredi verilip verilmeyeceği kararlaştırılıyor.

Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiye satın almayı düşündüğü telefon miktarının %10, %20 gibi bir oranda komisyonu kesildikten sonra geri kalan miktarı veriliyor.

Başvuru sahibi, telefon ücretini faturası üzerinden her ay düzenli bir şekilde ödüyor.

Faturalı Hatlara Ne Kadar Kredi Veriyor?

Daha önce de belirttiğimiz gibi kişiye ne kadar bir kredi verileceği siciline göre değişebiliyor.

Aynı zamanda kişinin satın almak istediği telefonun fiyatına göre de farklılık gösteriyor.

Örneğin, Iphone 11 almak isteyen kişiye 8000 TL kredi veriliyor. Bu paranın yaklaşık 1000 TL’si ise bayilik tarafından komisyon olarak alınıyor.

Yani kişiye 7000 TL kredi veriliyor.

Bununla birlikte kredi, kişiye direk olarak verilmiyor. Kişiye akıllı cihaz verilmiş gibi gösteriliyor ve bayilik tarafından akıllı cihaz geri alınıyor.

Yani uygun bir ücret karşılığında başvuran kişiden akıllı cihaz satın alınıyor.

Turkcell faturalı hat sahibinin geri kalan ödemeyi ise aylık taksitler şeklinde faturası üzerinden yapması gerekiyor.

Faturasız Hatlara Kredi Veriyor mu?

Turkcell faturasız hat sahiplerinin kredi alma şansları bulunmuyor.

Faturasız hat sahiplerinin yanı sıra daha önce birçok kez Turkcell faturalı hattı üzerine kredi alan lakin ödemelerini düzenli bir şekilde yapmayan faturalı hat sahiplerine de kredi verilmiyor.

***İnternette pek çok adreste Turkcell, Vodefone, Avea tarafından faturalı hatlara verilen kredilerin dolandırıcılık olduğu iddia ediliyor.

Bu noktada bayiliklerden alınan kredilerde herhangi bir dolandırıcılığın olmadığını sadece komisyon alındığını belirtmekte fayda görüyoruz.

Danışmanlık Firmaları Faturalı Hatlara Özel Kredi Veriyor mu?

GSM operatörlerinin yanı sıra bazı danışmanlık firmaları da faturalı hatlar üzerinden müşterilerine akıllı cihaz veriyorlar.

Daha sonra aynı danışmanlık firmaları, sattıkları bu cihazın parasını vererek, cihazı geri alıyorlar.

Gelir belgesi sahibi olmayan kişilerin bankalardan kredi çekebilmelerine olanak tanıyan danışmanlık firmaları tarafından faturalı hatlar üzerine alınabilen nakit kredilerin ise 6,12, 24 hatta 24 aydan daha uzun süreli vadelerde geri ödenmeleri gerekiyor.

Lakin danışmanlık firmaları, bayiliklere nazaran daha yüksek miktarda komisyonlar kesiyor.

Örneğin, bayiliklerden aynı cihaz için 5000 TL alınabilirken, danışmanlık firmalarından ise 4500 TL alınabiliyor.

Faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemediğiniz için bayiliklerden faturalı hatlarınıza nakit kredi alamıyorsanız; danışmanlık firmalarına başvurarak daha kolay bir şekilde kredinizi alabilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekmek Yasal mı?

Faturalı hattı üzerine kredi alacak kişinin krediyi aldığı GSM operatörü ya da firma ile arasında bir sözleşme imzalaması gerekiyor ve bu sözleşmenin hukuki anlamda bağlayıcılığı bulunuyor.

Yani faturalı hat üzerine kredi çekmenin herhangi bir sakıncasının olmadığını, sürecin tamamen yasal bir zeminde gerçekleştiğini ifade edebiliriz.

Faturalı Hatlara Kredi Veren Bankalar

Faturalı hatlara kredi veren firmalar arasında Akbank, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi gibi bankalar bulunmaktadır. Ancak kredi verme şartları ve faiz oranları her banka için farklılık göstermektedir. Bu nedenle, faturalı hatlara kredi veren bankaların sunduğu kredi seçeneklerini karşılaştırmak ve en uygun seçeneği seçmek önemlidir.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekmek için Kefil Gerekiyor mu?

Faturalı hatlar üzerinden kredi Herhangi bir kefil ya da ipotek gerekmeksizin faturalı hat üzerine kredi çekebiliyorsunuz.

Hat Üzerinden Kredi Çekme

Faturalı hatta anında kredi çekmek isteyenlerin kredi puanına ve alacağı telefon modeline göre 20.000 TL kadar nakit alabilir. Bir çok kişinin özellikle bankadan kredi çekemeyenlerin denediği faturalı hatta kredi yönteminde cihaz puanı sorgulaması sonrası size verilen puana göre cihaz alabilirsiniz.

Faturalı hatta anında kredi almak için cihaz puanı sorgulamasında her 1 puan karşılı 1 TL olarak hesaplanmıştır. Örneğin size 10.000 puan çıkarsa 10 bin TL kadar tüm elektronik cihazlardan dilediğinizi alabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Veren Yerler ve Firmalar

Turkcell’in yanı sıra Vodafone ve Türk Telekom’da faturalı hatlara kredi veriyor.

Aynı zamanda birçok firma da faturalı hatlara kredi veriyor.

Lakin bazı firmalar tarafından dolandırma ihtimaliniz de bulunuyor. Bu yüzden de firma seçimi esnasında oldukça titiz ve dikkatli olmanız gerekiyor.

Faturalı hatlara nakit kredi veren birkaç firmayı aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

Faturalı hatlara kredi veren bir firmadan nakit kredi aldıysanız; konuyla ilgili görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle sizler de paylaşabilirsiniz.

Kredi>>>