Devlet Destekli Kredi Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Sorgula

Devlet Destekli Kredi Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Sorgula
15.04.2023
A+
A-

Devlet destekli kredi başvurusu nasıl yapılır? konusu son zamanlarda pandemi yüzünden en çok merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Koronavirüs salgını yüzünden bir çok vatandaşımız işsiz kalmış, bir çok esnafımız da işyerlerini kapatmak zorunda kalmıştır. Salgın boyunca ekonomik olarak vatandaşlarımızın rahat bir nefes almasını sağlamak amaçlı 36 ay vadeli düşük faizli devlet destekli kredi imkanı sunulmaktadır.

Devlet destekli kredi başvurusu yapmak için, devlet bankalarına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Başvurusu Yap

Temel ihtiyaç kredisi adı altında devlet destekli kredi başvurusu yaparak, bu zor dönemde biraz da olsa ihtiyaçların karşılanma sağlanması amaçlanmaktadır.

Devlet destekli kredi başvurusu yapmak için kamu bankalarına giderek başvurularınızı yapabilir, temel ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. 10 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunulmakta olup, 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli düşük faiz imkanı kredi desteği verilmektedir.

Devlet Destekli Kredi Veren Bankalar

Devlet destekli kredi veren bankalar aracılığıyla destek kredi alarak, zor günlerde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Devlet destekli kredi, adından da belli olarak 3 kamu bankası tarafından verilmektedir.

Kamu bankalarında vade sayısı, faiz oranı ve şartları aynı olmakla birlikte, sadece istenilen belgeler farklılık gösterebilmektedir. Düşük faizli ihtiyaç kredisi olarak kredi imkanı sağlayan bankalar;

  1. Ziraat Bankası
  2. Halkbank
  3. Vakıfbank

Devlet Destekli Kredi Ziraat Bankası

Devlet desteklik kredi almak isteyen vatandaşlarımız Ziraat Bankası şubelerine giderek ya da internet şubesine girerek başvurularını gerçekleştirebilirler, başvuru esnasında istenilen belgelerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gelirinize göre kendinize uygun kredi miktarını ve ödeme miktarını seçerek ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Halkbank

Devlet destekli kredi Vakıfbank tarafından da verilmektedir. Bu zor dönemlerde, pandemi varken şubelere gitmenize gerek kalmadan internet bankacılığını kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Vakıfbank

Devlet destekli kredi Vakıfbank tarafından da verilmektedir. 3 kamu bankası arasında bulunan Vakıfbank, düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır.

Vakıfbank internet bankacılığı aracılığıyla başvuru da yapabilir, dilerseniz randevu alarak banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Başvurusu Sorgulama

Devlet destekli kredi başvurusu sorgulama işleminizi yapabilmeniz için başvuru yapmış olmanız gerekmektedir.

Kredi başvurusu yaptığınız bankanın internet şubesine girerek sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun dışında kredi başvurusu sorgulama işleminizi müşteri temsilciniz ile görüşerek de yapabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet destekli kredi başvurusu, bankaların şubelerine giderek ya da internet şubelerine giriş yaparak yapabilirsiniz.

Mobil bankacılık kullanıyorsanız çok kısa sürede başvuru yapabilir, kredinizi 1 gün içinde onaylanıp kredinizi kullanabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Başvurusu Ne Zaman Bitiyor?

Devlet destekli kredi başvurusu ne zaman bitiyor sorusunun yanıtı bankaların internet sitesinden bakarak öğrenilebilir.

Yeni kredi destek paketlerinden haberdar olmak için de internet bankacılığını kullanabilir, başvuru yapmak istiyorsanız anında başvuru yapabilirsiniz. Mobil bankacılık aracılığıyla birlikte her türlü imkanı kullanabilirsiniz.

Devlet Destekli Kredi Başvurusu SMS

Devlet destekli kredi başvurusu SMS aracılığı ile de gerçekleşmektedir. Yapmanız gereken işlem DESTEK boşluk KİMLİK NUMARANIZ boşluk HANEGELİRİNİ yazarak 5724’e yollayarak yapabilirsiniz.

SMS ile başvuru yaptıktan sonra kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Olumlu ya da olumsuz olarak size bilgi mesajı gelecektir.

Devlet Destekli Krediler Ertelendimi?

Devlet destekli krediler ertelendi mi konusu net bir bilgi değildir. Ancak kredi çekenlerin ya da çekeceklere ilk 6 ay ödemesiz olmak üzere 36 ay vadeli düşük faizli kredi imkanı sunulmaktadır.

Devlet Destekli Kredi Hesaplama

Devlet destekli kredi başvurusu yapanlar hesaplama işlemini yapmasına gerek yoktur. Düşük faizli kredi imkanı, 36 ay vadeli ve ilk 6 ay ödemesiz kredi imkanı verilmektedir.

kredi başvurusu>>>>