Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ramazan ve Erzak Kolisi Yardımı

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ramazan ve Erzak Kolisi Yardımı
22.03.2023
A+
A-

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ramazan ve Erzak Kolisi Yardımı 2023 Ramazan ayının gelmesi ile birçok kurum, dernek, vakıf ve il belediyeleri ihtiyaç sahibi vatandaşlar için sosyal yardım başlattı. Bartın Belediyesinin de içinde olduğu il belediyeleri, Ramazan ayında vatandaşların sofralarının boş kalmaması için erzak ve gıda kolileri dağıtmaya başladı. Her il belediyesi, bağlı olduğu ildeki muhtaç durumdaki vatandaşlara sosyal yardımda bulunmaktadır. Bu nedenle Ramazan yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların kendi il belediyelerine başvuruda bulunması gerekir.

Bartın il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarda, Bartın Belediyesinin Ramazan yardımına başvuruda bulunması gerekmektedir.

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Bartın Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Gibi merak edilen konu başlıklarına dair detaylar yazının devamında yer almaktadır.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Bartın Belediyesi Ramazan yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru talebinde bulunması gerekir. Başvuru işleminizi tamamlamadan önce Ramazan yardımı başvuru şartlarını kontrol etmeniz ve şartları karşıladığınızdan emin olmanız gerekir. Belediyenin Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar e-Devlet sistemi üzerinden ya da diğer başvuru kanalları üzerinden başvuru formuna ulaşarak başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı başvuru formuna ulaştıktan sonra sayfada yer alan tüm alanların doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Başvuru şartını eksik ya da hatalı olarak dolduran vatandaşların başvuru talepleri kabul edilmez ve yardımdan yararlanamazlar. Başvuru formunda yer alan bilgiler ve doldurulması gereken tüm alanlar şu şekildedir;

 • Kişi Kimlik Bilgileri (ad, soyad, T.C. kimlik numarası gibi kimlik bilgileri)
 • Kişi Adres Bilgileri (ikametgah adresinizin kayıtlı olduğu adres ile ilgili bilgiler. İkametgah adresinizin Bartın il sınırları içerisinde olması gerekir.)
 • Kişi Eş Bilgileri (evli olanların bu bölümde eşi ile ilgili kimlik bilgilerini yazması gerekir. Evli olmayanlar ise bu alanı boş bırakabilirler.)
 • Kişi İletişim Bilgileri (e-posta ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri)
 • Başvuru Nedeni (bu bölümde erzak ve gıda kolisi seçeneğini seçmeniz gerekir.)

Bu alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca başvuru formunda bilerek yanlış bilgi veren ve ihtiyacı olmadığı halde ihtiyacı varmış gibi göstererek yardım alan vatandaşlar hakkında cezai işlem uygulanabiliyor. Bu nedenle başvuru şartlarına uygun olmayan kişilerin başvuru talebinde bulunmaması gerekir.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Bartın Belediyesi, tüm ihtiyaç sahiplerine yönelik Ramazan ayında erzak ve gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Başvuru şartlarını karşılayan tüm ihtiyaç sahipleri belediyenin erzak ve gıda kolisi yardımından yararlanabilirler. Bartın il sınırları içerisinde yaşayan ve başvuru şartlarını karşılayan herkes belediyenin sosyal yardımlarından yararlanabilirler. Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal yardımların her biri için çeşitli şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ile sosyal yardımlar gerçekten ihtiyacı olan kişilere iletilebilmektedir.

Bartın Belediyesinin Ramazan yardımından yararlanmak isteyen kişilerinde bazı başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekir. Aşağıdaki listede yer alan kişilerin başvuru şartlarını karşılamaları durumunda Ramazan yardımına başvuruda bulunabilir ve erzak kolisi yardımı alabilirler.

 • Aylık hane gelirleri muhtaçlık sınırı altında olan kişiler
 • Herhangi bir gelire sahip olmayan ya da herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayan kişiler
 • %40 ve üzerinde engelliliği bulunan vatandaşlar
 • Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar
 • Kendine bakmakta zorluk yaşayan yaşlı ve kimsesiz kişiler
 • Asker, Şehit ve Gazi yakını kimseler
 • Bu kişiler Bartın Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılamaları durumunda belediyenin Ramazan sosyal yardım programından yararlanabilirler.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları,Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal yardımlardan yararlanmak için belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından belirlenen başvuru şartlarına sahip olmak gerekmektedir. Yılın hemen hemen her zamanında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli sosyal destek programları ile yardım eli uzatan Bartın Belediyesi, bu sosyal destek programlarından yalnızca başvuru şartlarını karşılayan kişilerin yararlanabilmesi mümkündür.

Belediye, yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek için bazı başvuru şartları belirlemektedir. Bu şartların başında maddi durumun yetersiz olması gelmektedir. Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan ve geliri, temel ihtiyaçlarını karşılamayacak şekilde olan vatandaşlar belediyenin sosyal yardım programlarından yararlanabilirler.

Bartın Belediyesi yardım başvurusu Ramazan ayında da vatandaşlarının sofralarının boş kalmaması için erzak ve gıda kolisi yardımı yapmaktadır. İçerisinde birçok temel gıda ürünü bulunan erzak ve gıda kolilerinden yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılıyor olmaları gerekir. Bartın Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları şu şekildedir;

 • Aylık herhangi bir gelire sahip olmamak ya da aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Herhangi bir sosyal güvenceli işte çalışmıyor olmak ve sosyal güvenceye sahip olmamak
 • %40 ve üzerinde engelliliği bulunan vatandaşların engelli raporuna sahip olması gerekir.
 • Kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin sağlık raporuna sahip olması gerekir.
 • Başvuru talebinde bulunacak kişilerin, muhtarlık tarafından verilen fakirlik belgesine sahip olması gerekir.
 • Başvuru için istenen diğer evraklara sahip olmak
 • Başvuru sahibinin 18 yaşını tamamlamış ve T.C. vatandaşı olması gerekir.
 • Başvuruda bulunacak kişilerin üzerlerine kayıtlı herhangi bir menkul ya da gayrimenkulün bulunmaması gerekmektedir.

Bartın belediyesi ramazan yardımı başvurusu
Bartın Belediyesi
Ramazan Yardımı Nelerdir?

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Bartın Belediyesi, Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarını yalnız bırakmayın sosyal yardım programları ile destek olmaya devam etmektedir. Belediye tarafından Ramazan aylarında ihtiyaç sahibi aileler için erzak ve gıda kolisi, ramazan yardım başvurusu başta olmak üzere birkaç farklı sosyal yardım yapılmaktadır.Ramazan ayı haricinde de yılın tamamında muhtaç durumdaki vatandaşları için destek olmaya devam eden Bartın belediyesinin Ramazan ayında yapılan sosyal yardımları şu şekildedir;

 • Mutfak ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı yapılmaktadır.
 • Dışarıda yaşayan ve maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar için Bartın ilinin belirli bölgelerinde Ramazan çadırı kurulmaktadır.
 • Fakirlik belgesine sahip olan ve muhtarlık kaydı olan vatandaşlar için günlük sıcak yemek dağıtımı yapılmaktadır.

Bartın Belediyesi tarafından yapılan diğer sosyal yardımlar şu şekildedir;

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak?Bartın Belediyesi Ramazan yardımları belediyenin yoğunluğu ve başvuru sayısı gibi durumlara bağlı olarak farklılık göstermekle beraber Ramazan ayından önce dağıtılma başlanır ve bu süreç en fazla Ramazan ayının ilk haftasına kadar devam edebilir. Başvuruda bulunan kişilerin başvuru talepleri ilgili birim tarafından kontrol edildikten sonra başvuru sonuçları açıklanır. Başvurunun kontrol etmesi ve sonuçlanması yaklaşık olarak 15 ile 30 gün kadar sürmektedir.

Bu süre sonrasında başvurunuz ile ilgili tarafınıza bilgi yapılarak olumsuz ya da olumlu olarak sonuçlandığı bildirilir.Bildirme sonucunda başvuru onaylanan kişilerin ev adreslerine kadar yardım kolileri iletilir. Yardım kolisinin size ulaşması ve adresinize teslim edilmesi ile beraber tüm süreç ortalama olarak 30 ile 45 gün kadar sürmektedir. Bu süre sonunda Ramazan kolileri belediye personelleri tarafından adresinize teslim edilir.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu talebinde nasıl bulunabilirim? Bartın Belediyesi Ramazan yardımı kolisine başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, başvuru işlemlerini online olarak yapıp yapamayacaklarını merak etmektedirler. Bartın Belediyesi e-Belediye sistemi ile birçok belediye işleminin online olarak yapılabilmesine imkan sağlamaktadır. Ancak sosyal yardım başvuru işlemleri için online olarak başvuruda yapılması şu an için mümkün değil.

Bartın Belediyesi internet sitesi aracılığı ile ilerleyen zamanlarda online olarak başvuruların yapılması beklenmektedir.

Bartınlı vatandaşlar belediyenin sosyal yardımlarına başvuruda bulunmak için belediye ile iletişime geçmeleri ya da belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

Bartın Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi Ramazan erzak ve gıda kolisi yardımı başvurusu nasıl yapılır? Bartın Belediyesinin Ramazan ayında vermiş olduğu erzak ve gıda kolisi yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat giderek gerçekleştirebilirler. Başvuru için gerekli olan evraklarla beraber ilgili müdürlüğe giderek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ayrıca belediyenin internet sitesi üzerinden iletişim adreslerine ulaşabilir ve iletişime geçerek de başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz. Ancak telefon ile yapılan başvuru talepleri ön başvuru olarak kabul edilir ve ön başvurunun onaylanması durumunda başvuru evraklarıyla beraber ilgili müdürlüğe gidilmesi gerekir.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Bartın Belediyesi Ramazan yardımına bulunmanın tek yolu bulunmaktadır. Bartınlı ihtiyaç sahibi vatandaşlar, belediyenin Ramazan yardımından yararlanabilmek için belediye binasında hizmet vermekte olan Sosyal İşler Müdürlüğüne bizzat müracaat etmeleri gerekir.
Müdürlük tarafından alınan başvurular ilgili birime aktarılır ve inceleme aşamasına geçilir. Başvuru formu üzerinde vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda başvuru talebiniz olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Başvurunuz sonuçlandıktan sonra sizinle iletişime geçerek sonuç hakkında bilgilendirme yapılır.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Bartın Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemini nasıl yapabilirim? Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra başvurunuzun hangi durumda olduğuna dair bilgi almak için sorgulama işlemi yapmanız gerekir.
Başvuru talebinde bulunduktan sonra belediyeye ait iletişim adresleri üzerinden iletişime geçerek kolay bir şekilde sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bartın Belediyesine ait iletişim adresleri şu şekildedir;

 • Telefon Numarası 1: 0378 227 10 25
 • Telefon Numarası 2: 0378 227 40 13
 • E-Posta Adresi: batinbelediyesi@bartin.bel.tr
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.